2 Kez Üst Üste Olimpiyat Şampiyonu Olan Kadın Boksör Shields’a Büyük Onur

claressa-shileds

Hayatı boyunca her katıldığı büyük organizasyonlarda altın madalya alarak tarihe geçen ve 2012-2016 olimpiyatlarını da altın madalya alarak tamamlayan Claressa Shileds 2014-2016 Dünya Şampiyonlarında da altın madalya kazanmıştı.

Claressa Schield şimdi de 2016 yılının en iyi kadın sporcusu ödülüne layık görüldü. Aynı ödülle Polo oyuncusu Ashleigh Johnson de mükafatlandırıldı.

21 yaşındaki bu başarılarının ardından tüm gözler 2020 Tokyo olimpiyatlarına çevrilirken ABD’li Shields yaptığı açıklamada profesyonel boksa mı geçsem yoksa 2020’yi mi hedeflesem henüz karar vermedim açıklamasında bulundu.

claressa-shields

Claressa Shields kariyerinde yaptığı 69 maçın sadece bir tanesini kazandı ve amatör olmasına rağmen 68 galibiyetinin 18’ini nakavtlarla kazandı… ESPN’e verdiği çıplak pozlar ise büyük tepki topladı.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Edson Arantes Do Nascimento Pele

  Bence profesyonele geçsin , ödüller karın doyurmuyor..

 2. Yusuf

  Para şan sohret bunlar yetenekle gelen unsurlar

 3. Metehan Ateş

  Kızı boşver sen çıkta bronz madalyalı arkadaşı yen hem Türk bir dünya şampiyonu olur 🙂 Balon diyorsun hem kazanması kolay olur

 4. Yemenli hamit

  Onu bunu anlamam bu karı tam hayasiz

 5. Said Talha Aydemir

  acun açıklamasında şöyle demiş “TV 8,5 için İngiltere FA CUP’ı aldık. NBA yayın hakkını aldık. Milli takımımız dışındaki milli maçları da aldık. Şimdi de boksta çok önemli bir yatırım yapıyoruz. Çok önemli boks geceleri hazırlıyoruz. Boks sporu ile ilgili de önemli hamlelerimiz var”

 6. Murat Koc

  Bizimde buyuklerde nur tatarimiz var avrupa ve dünya şampiyonu
  Gençlerde de busenaz surmeneli varki dünya şampiyonu olmuş bir kardeşimiz muazzam güç var kendisinde erkeklerden gelmesede bu ikisi için olimpiyatlarda madalya gelme şansı var.bazı sikletlerde bayanlarda olimpiyatlarda mücadele ediyorlar

 7. Crazycobra

  Manyak mı la bunlar profa geç ordanda gine olimpiyatlara katıldı bide çıplak poz vermek nedir arkadaş bari kliçko yu çıkarsalarda vücut görseler 🙂

 8. Manny Pacquiao

  Bir cecilla değil Cecilla efsane ya

 9. enrike

  yanlış yazmış olabilrsiniz düzelteyim nur tatar teakwando cudur boksör değil.Ve zaten 2012 olimpiyat gümüş madalyası 2016 bronz madalyası vardır.
  gülsüm tatarla karıştırmış olabilirsin.

 10. Murat Koc

  Pardon Gülsüm Tatar yazacaktım evet başka bir platformda nur Tatarla ilgili yorumlar yazmıştım telefon Tatar soyadını girince otomatik çevirmiş. Şimdi farkettim evet kasteddigim isim Gülsüm Tatar düzeltme için teşekkürler

Yorumlarınız