50 Milyon USD Ödüllü Boks Turnuvası Geliyor

WWBS_boxing_tournament

Boks dünyasında daha önce Süper 6 olarak yapılan ve Andre Ward’ın üstün başarı sağladığı turnuvaya benzer bir organizasyonun temelleri atıldı. Eylül’de başlayacak ve 2018’de finali yapılacak dev maçlar serisinin 2 ayrı sıklette yapılacağı ve toplamda 50 Milyon USD (Yaklaşık 188.5 Milyon TL) para dağıtılacağı belirtildi.

Turnuvaya WBC-IBF-WBO ve WBA Federasyonlarına bağlı ve ilk 15’te yer alan boksörlerin katılacağı açıklanırken promoterler Richard Schaefer ve Kalle Sauerland’in bu organizasyonun başındaki isimler olduğu açıklandı. Comosa AG, Highlight Event & Entertainment, Modern Times Group ve Sauerland turnuvayı birlikte organize edecekler.

16 boksörün yer alacağı ve bunların 2 ayrı sıklette 8’erli grupla yola çıkacakları belirtildi.

super_six_boxing

Daha önce buna benzer yapılan Super 6 organizasyonunda Carl Froch, Mikkel Kessler, Arthur Abraham, Andre Ward, Jermain Taylor ve Andre Dirrel gibi isimler de yer almıştı. Allan Green ve Glen Johnson da keza bu maçlarda yer aldılar.

Bu yeni organizasyonda baş promoterlerden biri olan Kalle Sauerland Super 6 turnuvasına Arthur Abraham ve Mikkel Kessler’i getirmişti.

Basın karşısına geçen organizasyon yetkilileri finali kazanan boksörün kazanacağı kupayı da sergilediler… World Boxing Super Series (Dünya Boks Süper Serisi) adı ile organize edilecek maçlar şimdiden büyük bir merakla beklenmeye başlandı. Event içinde Muhammed Ali’ye ithaf edilecek etkinlikler de yer alacak.

 ixir host
Yazar Hakkında
Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi


 1. lennox

  Hangi sikletlerde olacakmış bu turnuva belirlenmişmi acaba ?

 2. Bankaci

  ilk turnuva efsaneydi.ne boksörler ve ne maçlar olmuştu.

  sakat olmasa wardı izlemek ne kadar keyifliydi.

 3. About Billions

  Şuan böyle bi sekizli turnuva Cruiserweightte çok iyi olur bence. Çok iyi maçlar çıkar gibi geliyor bana. süperorta sikletten de avninin de bulunduğu bi sekiz çıkarsa çok iyi olur. Aklıma k-1 in sekizli turnuvaları geldi. Ağırsiklet ve ortasiklette çok iyi maçlar olmuştu. Boksta da böyle organizasyonlar çok iyi olur. Bu organizasyon için bütçe biraz düşük gibi şuan boksörler de para derdinde oldukları için. Bu şekilde organizasyonlar biz boksseverlerin işine gelir fakat boksörlerin pek işine gelmez gibi iyi bi miktar kazanmayacaklarsa. Umarım güzel bi organizasyon olur.

  • Antijoshua

   Katiliyorum cruiser icin ideal duruyor.agir siklette zor.mesela cruiserda su 8 adami eslestircen
   1-usyk
   2-gassiev
   3-dorticos
   4-breidis
   5-kudryashov
   6-lebedev
   7-huck
   8-glowacki
   Sonra yiyin birbirinizi …. diycen.

   • About Billions

    Aynen öyle gerçekten hayali bile heyecan verici. Cruiserweightte favori boksörüm dorticos fakat bence bu siklette herkes yenilebilir. Tek kişinin domine etmesi çok zor bi siklet.

 4. Roberto Duran

  Cruiserweight çok alakasız olur.Popüler bir siklet değil.Featherweight ya da Ligh middleweight çok güzel olur.

  • ahmet kurt

   Cruiser weight dururken o küçük adamları mı izlemek istiyosun 🙂 çok garip…

   • Roberto Duran

    güzel kardeşim popüler değil diyorum.yeteri kadar ilgi çekmez cruiserweight.usyk varmış gassiev varmış diye istediğin kadar salla.

    • ahmet kurt

     onu bunu bilmem kardeşim En zevkli turnuva bence cruiser den çıkar. Bir izleyici olarak keyif alacağım turnuvayı isterim popüler olanını değil.

    • Antijoshua

     Agir siklet ve cruiser harici bana hikaye geliyor maclar belki onemli boksorlerin seyredilir ancak kovalev,
     golovkin vs..hem light middleweight hangi siklet anlayamadim

     • ahmet kurt

      anlayamazsın tabi çünkü öyle bir siklet yok 🙂 arkadaş yanlış yazmış.

  • About Billions

   Aslında her siklette olsun isteriz sanıyorum. Ben her sikletten maç izlemeye çalışan birisiyim, takip etmeye çalışıyorum her sikleti. Ayrılan bütçeye baktığımızda o bütçeyle yapılabilecek en iyisine bakmalıyız bence. Popüler olmayan ama boksör çeşitliliği olan her boksörün cesur olduğu ve diğer sikletlere baka daha az paraya maça çıktıklarından dolayı Cruiserweight çok uygun olur bence.

 5. jackal

  Cruiser siklet candır benim en sevdigim siklet.Kudrashov,USYK ve Gassiev insan gibi vurmuyor.Alperin dedigi gibi bu 8 adamı birbiriyle eşlestirecen 🙂 1. belli 2. kim olur :))

 6. klıtschko

  Cruiserde olursa yüzde doksan usyk şampiyon olur

 7. Prorsum

  Bende en çok welter ve süperwelter maçların da keyif alıyorum yarıağır siklet bana boyke arada kalmış ne idüğü belirsiz bir siklet gibi geliyor

 8. Ferciouss

  bence bu sikletlerden biri orta siklet olmalı. En iyi maçlar burdan çıkar.
  1.Golovkin
  2.Canelo
  3.Lemiux
  4.Eubank
  5.Stevens
  6.Bily joe
  7.Erisland Lara
  8.bulamadım
  Bence bu adamlar ortak bir kiloda anlaşırlarsa neler olmazki…
  PARA sıkıntı tabi 😀 Ancak çok yüksek bir ücretle yapılabilir
  imkansız gibide olsa düşünmesi süper

 9. Braddock

  En pahalı sıklet welterweight bence kesinlikle. Pacauia, thurman, garcia, shawn porter, berto, amir khan, erroll spence, kell brook.

Yorumlarınız