91 Kiloda Dev Randevu! İki Dünya Şampiyonu Karşı Karşıya!

lebedev-ramirez

Yarı ağır sıklette son yılların en önemli karşılaşmalarından birinin imzaları atıldı ve maç kesinleşti.

Rusların ünlü boksörü, WBA yarı ağır sıklet şampiyonu Denis Lebedev, 30 Nisan‘da IBF’in bu sıkletteki şampiyonu Arjantinli Victor Emilio Ramirez ile kemer birleştirme maçına çıkacak.

Moskova‘da düzenlenecek dev boks gecesinde Rahim Çahkiyev de ringe çıkacak boksörler arasında olacak.

lebedev-roach
Son maçında Lateef Kayode’u 8 raunt içinde nakavt eden Lebedev ile 2009 yılında Marco Huck’a puanla kaybettiği günden beri yenilgi yüzü görmeyen Ramirez’in mücadelesini stadyumda onbinlerce, ekranları başında da milyonlarca kişinin takip etmesi bekleniyor.

Karşılaşmayı kazanan taraf, yaz aylarında kemerlerini yenilgisiz Kübalı Yunier Dorticos‘a karşı savunmak durumunda olacak.

Benzer Haberler

 1. Usyk

  cruiserweight ve light heavyweight en iyi sikletler şu anda.iki siklettede kafadan 20 tane çok iyi üst düzey boksörler var fakat fazla meksikalı ve amerikan olmadığı için çok fazla ilgi görmüyor iki siklette.

 2. irfan

  güzel.nisanda bi kemer maçı daha anlaşılan bahar bu sene erken gelecek.ortam iyi ısınacak

 3. Roman Gonzalez

  Lebedevi alır.

 4. ZEYTİNCİ

  Artık haber başlıklarını okuyunca hangi balon maçı dev gibi gösteriyorlar diyorum. Gerçekten suyunu çıkardılar. Editörü kimse uyarmıyor mu. Okunma sayısını artıralım derken insanların güvenini kaybediyorsunuz. Böyle tırışkadan maçada dev yazınca olmuyo. Geçmiş haberleri okuyun her maç dev. Hiç normal maç yok.

  • mehmet ertem

   2 büyük federasyonun dünya şampiyonu olarak tanımladığı boksörler kemer birleştirme maçına çıkıyor. 2008 yılında David Haye ağır sıklete geçtiğinden beri bu sıklette ilk defa bir boksör 2 büyük kemere birden sahip olacak. Sizce bu maç önemsiz bir maç mı? Daha düşük seviyeli maçları dünya turu haberlerimizde veriyoruz. Haberlerle ilgili eleştirilerinize her zaman değer veriyoruz ama bu başlık özelinde yaptığınız eleştiriye katılmadığımı belirteyim.

 5. MURAT ÖZCAN

  Cruiser siler ağır sikletten sonra en büyük maçların olduğu siklettir. Bu siklettir en önemli adamlarından biri de lebedevxir.ustelik bu maç kemer birleştirme maçı. Yılda zaten kaç tane böyle maç izliyoruz. Bırakınca dev maç densin yani.

 6. Roman Gonzalez

  Lebedevi fredie roach lamı çalışıyor?

Yorumlarınız