Ali Kupası Yarı Final Maçı Öncesinde Gassiev ve Dorticos Yüz Yüze Geldi!

WBSS Muhammed Ali Kupası yarı final eşleşmesinde IBF yarı ağırsıklet şampiyonu Murat Gassiev ve WBA (normal mertebeli) şampiyonu Yunier Dorticos 3 Şubat cumartesi gecesi Rusya’da karşılaşacak. Kemik seslerinin duyulacağı bu zorlu mücadele Türkiye’de Tivibuspor ekranlarından yayınlanacak.

İki şampiyon maç öncesinde yüz yüze geldiler ve bu önemli müsabaka hakkında görüşlerini açıkladılar. Gassiev ;“Dorticos’un iyi bir boks eğitimi almış olduğunun altını çizerek, hızlı elleri olan iyi bir amatör geçmişe sahip bir isimle karşılaşacağım. Kendimi çok zor geçecek 12 rauntluk bir karşılaşmaya hazırladım. WBSS turnuvası bizlere tüm kemerleri birleştirme fırsatı tanıdı. Bu şansı değerlendirmek ve hayallerime ulaşmak için kendi taraftarlarım önünde galibiyeti elde etmek istiyorum”şeklinde konuştu.

Dorticos ise daha agresif bir demeç verdi. “Gassiev ile kişisel olarak bir problemim yok. Ancak, bu maçla birlikte onun bir problemi olacak. Benim füzelerim onun koca kafasına inerken buna hazırlıklı olmalı. Gassiev cumartesi gecesi “Nakavt Doktoru’na (Dorticos’un lakabı) saygı duymayı öğrenecek” ifadelerini kullandı.

Dorticos yarı finale gelirken Kudryashov’u nakavt etmiş Gassiev ise Wlodarczyk engelini zorlanmadan aşmıştı.

WBSS tunuvasında yarı ağırsıklet final maçı Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde yapılacak.

WBA’in yaptığı açıklamaya göre Denis Lebedev “Champion in Recess” olarak değerlendirildi. Bunun anlamı Dorticos Gassiev maçında kemer birleştirebilecek. Champion in Recess durumunda aynı kemerin iki şampiyonu bulunuyor. Bir şampiyon aktif şampiyon olarak değerlendiriliyor. Dorticos söz konusu durumda aktif şampiyon olacak. Bilindiği üzere Denis Lebedev Murat Gassiev’e kaybederken sadece IBF unvanı ortaya konulmuş ve WBA (Süper) unvanı yenilmesine rağmen Lebedev’de kalmıştı.

Aynı durumu daha önce Timothy Bradley’nin süper hafif sıklet unvanında yaşamıştı. WBC Bradley’i Champion in Recess ilan etmiş ve WBC başkanı “Kemeri Bradley’den almadık ama şu an ara vermiş bir şampiyon olarak değerlendiriyoruz. Ona bu unvanı vererek açık bir kapı bırakmış olduk”açıklamasını yapmıştı.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Öğretmen Bey

  Bu Gassiev de tam kürt tipi var yolda görsem doğulu zannederim 🙂 çok sağlam vuruyor nakavt eder bence . asıl bomba usyk – gassiev

  • Tek Kral Deontay Wilder

   Sakalları felanda gür aynen dediğin gibi 🙂

  • Tugay Özay

   Öğretmenim, etnik ayrımcılığa mahal verecek sözlerden kaçınalım. Kötü niyetli olmadığınızı biliyorum, saygılar…

   • Tek Kral Deontay Wilder

    Tugayım bende aslen kürdüm ama öğretmenbey Art niyetli olarak söylemiş olamaz… gerçekten bizim oranın adamlarına çok benziyor doğruya doğru 🙂

    • Tugay Özay

     Bence de öyle lakin yanlış anlaşılmaya mahal vermemesi gerekir. Hele ki bir insan öğretmen ise kullanacağı dil çok çok önemlidir. “Bizim doğu insanına” ya da “kürt yurttaşlara” benziyor demesi doğru olandır. Çünkü bu sahiplenen, yabancı olmayan ağızdır. Yukarıdaki ise aşağılayanların ağızı maalesef…

   • Öğretmen Bey

    Etnik ayrımcılık şüphesi oluşturacak bir şey yazmamaya dikkat ettim Tugay Hocam . Irkçılıktan da nefret ederim zaten.

  • Kaan TÜRK

   Aynen hocam Turpal Tokaev Rakhim Chakiev gibi çeçen dövüşçüleri de hep bizim doğululara benzetirim

 2. ahmet kurt

  dorticos çok atarlı, giderli bir insan. hiç kimseye saygısı yok. inşallah gassiev bu pezonun ağzını yumruklar.

  • Tek Kral Deontay Wilder

   Aynen Reis ya ne kadar havalı bi tip kendini beğenmiş bide gassieve bak mütevazi guler yüzlü… bende evvelden dorticosu destekliyordum ama şimdi gassievin kazanmasını istiyorum …

   • ahmet kurt

    kalenga maçında birkaç kez sallanmıştı. gassiev çeneden yakalasın yeter bu dorticos u yatırır. ama gassiev dorticos u yakalamadan dorticos gassiev i yakalarsa işler değişebilir. her ne kadar sağlam çeneli görünse de dorticos un yumruklarına dayanabilir mi? pek emin değilim. güç olarak gassiev den pek farkı yok o ayının. ikisi de acı kuvvetli.

    • Tek Kral Deontay Wilder

     Reis gücünün dışında çokta seri bi adam dorticos… bence büyük bi artı olacak dorticos için

     • ahmet kurt

      valla bunu sitede yazan bayağı insan olmuştur gördüğüm. ama ben çok hızlı olduğunu düşünmüyorum. yanılıyor da olabilirim tabi.

  • GGG44

   ahmet senin yorumlarını sevdiğim için parker i sevesim var 🙂

   • ahmet kurt

    parker hayatında görüp görebileceğin en efendi en karakterli en samimi boksörlerden biridir. hatırlar mısın joshua nın çenesi zayıf diye video yapmışlardı. bir toplantıda bunu izlemişlerdi. sitedeki bazı arkadaşlarda bu ne saçma şey diye dalga geçmişti. parker daha sonra çıktı ”gerçekçi olmak gerekirse bunu sadece joshua ile anlaşabilmek için yaptık” dedi. ruiz maçı öncesi yıllar önce ruiz ile sparring yaptığını ve çok fena dayak yediğini, birkaç gün bişey yiyemeyecek kadar hasar aldığını söylemişti. dobra dobra konuşan, cesur ve yaşına göre çok olgun bir insan. 20-22 yaşlarındaki maçlarını izle. rakibini yendikten sonra nasıl sarılıp teselli ediyor. parker ı ne kadar izlersem onu daha çok seviyorum. evet belki arkasında büyük bir ekip yok. medyatik birisi yada pek üst düzey bir boksörde değil. ama pek çok boksörde olmayan önemli bir şey bu adamda var.

    • GGG44

     ahmet dogru söylüyorsundur eminim ama jashua 7. raunda bırakmaz ko eder. parkeri unut bence , parkerde 5 yıl kemer mücadelesini unutsun povetkin gibi olacak bu tarz adamların sonu hep böyle..

     • ahmet kurt

      bunu o zaman düşünürüz şimdiden yasını mı tutayım 🙂 parker sadece nakavt olmasın yeter. performansıyla çoğu kişiyi etkileyeceğine eminim.

    • mdeniz

     Ahmet bey bir kez daha takdir ettim sizi. Bir insanın bir boksörü desteklemesi, yenmesini istemesi için o boksörün dünyanın en iyisi olmasına gerek yok. O zaman herkes en güçlüyü tutsun, alttakiler ezilsin. Futboldan örnek vereyim…yok vermeyeyim, şimdi takım adı verirsem tartışma başlar. Anladınız siz.

 3. Tek Kral Deontay Wilder

  Gassiev güçlü dorticos hızlı.. muhteşem bi maç olacak şimdiden insan heyecanlanıyor be

 4. Bronze_bomber

  Gassievin boyu kaç ya boxrec baya sallamış 192 falan degil 186 falan bildiğin dorticos üç dört cm uzun

  • Öğretmen Bey

   Aynen 192 diyor da Golokin ile yan yana gelince bile öyle çok uzun durmuyor yani . 185 falan

 5. Bronze_bomber

  Dorticosun kondüsyonu çok kötü hacı başlarda çok iyi başlıyor ama kondusyonu hemen bitiyor.gassiev reis alır.dorticosun kondüsyonu en fazla 6 roundluk sonrası kelek

 6. Garyosullivan

  Turnuva sonunda dorticos ve groves’un elinde bu işe girecek kadar ürün olacak.

  https://i.hizliresim.com/Ygk8Zz.jpg

  • Tugay Özay

   Ne yani cruiserweight de dorticos, super middleweight de groves mu şampiyon olacak diyorsun?

  • Öğretmen Bey

   Veya Kemeri sadece Antalya da bir yer olarak bilirler 😀 tabii Türkçeye göre

  • VolkanK

   Turnuvayı dorticos’un kazanması groves’ e göre daha mantıklı geliyor. Tabi her ikisininde kazanma şansı finali saymıyorum bile %30

 7. GGGökhan

  2 haftadır dört gözle cumartesi gecesini bekliyorum. Turnuva maçları hem ambians hem de maçların kalitesi açısından çok iyi. Bu maçta benim düşünceme göre 9 veya 10. roundda Gassiev K.O eder. Dorticos o ana kadar sayıyla önde olur diye tahminde bulunuyorum.

 8. GGGökhan

  Gassievi de gücü dışında beğenmiyorum ve bana göre Lebedev o maçı net bir şekilde kazanmıştı ama Gassievin power punchları çok daha fazlaydı biraz göz boyadı ve kd yapması da etken tabi ama sayıyla net Lebedev kazandı bence. Bilmiyorum yumruk istatistikleri ne diyor gerçi ?

  • ahmet kurt

   http://www.boxingscene.com/murat-gassiev-vs-denis-lebedev-compubox-punch-stats–111389
   istatistikler burada. ama bu istatistiğin pek bir değeri yok. çünkü raundlara bakarsak tam 9 unda yumruk farkı 3 ü geçmemiş. yani biri 10 yumruk vurduysa öbürü 11-12 yumruk vurmuş. bu tarz maçlarda farklı görüşler çok olur. bana göre 7-5 lebedev kazandı. ille de istatistik diyorsan 7 raundda gassiev, 5 raundda lebedev daha çok yumruk vurmuş. ama dediğim gibi sayılar çok yakın.

   • GGGökhan

    Ben bu istatistiklere gerçekten şaşırdım 10 dakikalık bir özetini izledim en son orada bariz Lebedev daha çok yumruk vuruyor. Ya özet taraflı hazırlanmış ya da istatistikler yanlış hazırlanıyor.

    • ahmet kurt

     özetler her zaman yanıltıcıdır. koskoca bir maçın içinde geçenleri 10 dakikaya sığdırmak mümkün mü? ne kadar tarafsız yapılsa da maçı izlemek kadar bilgilendirici olamaz.

 9. Hayrettin Yeğin

  Gasdiev-Dorticos maçı bence bu kupanın en merak edilen maçı.iki tarafta yaptığı açıklamalar ile bu duruma daha heyecan katıyor.Gassiev genelde maç önü konuşmalarında rakibe saygı duyup hakkını hep teslim eder.Tipik golovkin tarzı açıklamalardır.Dorticos da bence maçtaki iddasını belirtmek için ve aynı zamanda deplasman psikolojisi açısından baskıda olmadığını göstererek psikolojik olarak maça hazır olduğunu ima etmistir.Gassiev favori gibi ama yinede dorticosun uzun kolları ve hızlı yumruklarına dikkat etmesi lazım.açıkcasi dorticos bu konuda çekinilmesi gereken bir boksör.

 10. Hayrettin Yeğin

  Yanlış hatırlamıyorsam gassiev yumruk istatiklerinde öndeydi küçük farkla.

 11. klıtschko

  %51 dorticos kazanır.gassievi nakavtlaması zor çok ters bi yumruk almassa veya kondüsyonu erken türkenmesse sd veya ud ile dorticos alır bu maçı

  • GGG44

   İNANARAKMI yazıyorsun yoksa şakamı yapıyorsun 🙂

   • klıtschko

    bence sen ya dorticosu çok küçümsüyorsun yada gassievi gözünde çok büyütüyorsun .benim mantığım dorticos kazanır diyor ama gönlüm gassievden yana

    • GGG44

     ya benim ikisde gasievden yana aceba tek yanım körmü oldu 🙂

     • klıtschko

      herkesin bakış açısı farklıdır kardeşim saygı duyuorum herkesin ortak noktası maç müthiş olacak 🙂

      • Tek Kral Deontay Wilder

       Beyler sonucu kestirilmesi en zor maçlardan biri kim ne derse desin …

 12. About Billions

  Çok büyük bi heyecanla beklediğim maç. Şimdiye kadar briedis vs Perez maçının dışında sıkıcı maç olmamasına rağmen, dorticos, sikletteki favori boksörüm olduğu için bu maç ayrı bi heyecan veriyor bana. Kalite olarak, usyk vs briedis maçı kadar üst düzey olmaz sanırım ama çok daha sert bi maç olacağını düşünüyorum. Dorticosu sonuna kadar desteklesem de, gassieve dayanamayacağını düşünüyorum. Boks tek yumruğa bakar sözü, gassiev gibi boksörler için oldukça tutarlı. Gassievi yıkmak da çok zor bence. Dorticosun üst düzey savunma meziyetleri yok ama kendine avantaj sağlayabileceği özellikleri mevcut. Akıllı bi oyun sergilemesi ve asla disiplin kaybı yaşamaması gerekiyor bence. Umarım beklentilerimizi karşılayacak bi maç olur. Umarım dorticos, Brutal nakavt eder.

  • klıtschko

   +1905 bu maçta benimde favorim dorticos

  • GGG44

   about yorumlarını okuyumaya başlayınca maçı kafamda hayal etmeye başlıyorum sözler devam ettikçe maçı yaşayıp bitiriyorum. mükemmel anlatıyorsun hep yaz dostum sıkılmadan okuyanlardanım… en cok da boks birtek yumruga bakar sözü gassiev gibi adamlara tutarlı demen.

  • Tek Kral Deontay Wilder

   Üstadım ağzına sağlık ama yorumunun sonunda umarım brutal nakavt eder yazmışsın acaba gassieve özel bi nefretinmi var diye merak ettim …

   • About Billions

    Teşekkür ediyorum. Dorticosu desteklediğim için öyle yazdım 🙂 . Gassievi pek sevmem, lebedev maçı da bu olayda etkili ama nefretim de yok. Nefret ettiğim az sayıda boksör var. Mesela callum smith. Beterbiev ya da gassievle, bi şekilde maç yapmasını çok istiyorum callumun 🙂 .

    • Tek Kral Deontay Wilder

     Valla benim şahsen öyle brutal nakavt olmasını istediğim bi boksör hiç olmadı mesela wilder stiverneyi brutal yaptığında bile çok üzüldüm nedense … olabilir tabi insan sevdiği boksörün ezici şekilde kazanmasını isteyebilir ..açıkçası senden böyle bi yorum görünce biraz şaşırdım ne yalan söyleyeyim 🙂 hayırlı geceler güzel dostum

    • Tek Kral Deontay Wilder

     Pardon Whyte ı unutmuşum whyte dan nefret ediyorum mesela onu wilderin brutal yapmasını isterim şahsen ve pekte üzülmem açıkçası 🙂

    • Bronze_bomber

     Callum smithten niye nefret ediyosun hacı çok iyi bir boksor saygılı ve efendi birisi ayrıca

 13. GennadyMustafa

  gassiev ilk 5 round seri yumruk yiğicektir, daha sonrada ilerleyen roundlarda yavaş yavaş sokulup karaciğerden dorticosu nakavlıyacaktır, dorticosun fizik yapsı çok kötü, gassiev ise kıllarla kaplı çelik yelek gibi :d , çok sağlam bi adam, gassiev çeneden bayılatadabilir. her türlü gassievin bu maç dorticosa ihtimal bile vermiyorum. final zaten belli gassiev-usyk.

 14. Junkie

  https://youtu.be/muZzmas8mQY?t=59 wilderle ortizin yüz yüze geldiği anlar ortizi gördükçe aklıma matrix deki morfeus geliyor nedense

  • ahmet kurt

   yalnız burda en çok dikkatimi çeken şey ortiz önden ve yandan genişlik olarak wilder ın 2 katı görünmesi. wilder da bir tek boy var. enteresan bir maç olacak. bu arada hakikaten morfeus u andırıyor 🙂

   • Junkie

    hiç kestiremiyorum sonucu ama ikisinden birinin brutal ko olacağı kesin bence ayrıca morfeus u andırmıyor o zaten

    • Tek Kral Deontay Wilder

     Kanka şimdi biraz eski maçlarına felan baktımda dorticos harbi fena bi adam gassiev için çok zor geçecek bu maç adam 12 raund makine gibi çalışıyor mitralyoz gibi … bu maç ortiz wilder maçından bile heyecanlı olur bence 🙂

     • ahmet kurt

      Riske girerek %80 gassiev ko edecek diyorum. biraz fazla iddialı oldu galiba 🙂

      • Tek Kral Deontay Wilder

       inşallah reis …ama şahsen ben bu maçın puana gidebileceğini düşünüyorum

  • GennadyMustafa

   ben nedense parkera daha çok benzettim morfeusu ama… :d çatlak yüz diş arası açıklık.

  • Kaan TÜRK

   hahahhahahah ben de bu kime benziyor diyodum vallaha o ya :D:D:D

 15. ahmet kurt

  benimde favorim gassiev ama dorticos kazanırsa da pek şaşırmam. yalnız bana göre dorticos un ne savunması ne tekniği nede hızı gassiev den çok üstün değil. bence dorticos un en önemli özelliği gücü. bunun dışında üst düzey bir özelliği yok. yani kısmen gassiev gibi. bence bu iki boksörden daha güçlü ve daha dayanıklı olan maçı kazanacak. çenesi daha sağlam göründüğü için tekrardan belirteyim benim favorim gassiev.

  • Tek Kral Deontay Wilder

   Ahmet reis yukarıda dorticosun wba gerçek mertebeli şampiyonu olduğu yazıyor bi açıklarmısın sana zahmet ne demek olduğunu

   • Hotter

    Ahmer reisi yormayalım ben cevap veriyim kanka 🙂 wba Federasyonunda normal mertebe ve süper mertebe olarak iki farklı şampiyonluk kemeri var. Mesela süper kemer joshuada normali de manuel char aldı onun gibi. Burda da normal süper olmayan kemer dorticosta.

    • Tek Kral Deontay Wilder

     eyvallah kankam çok sağol …

    • Hotter

     rica ederim kanka. ahmet yerine ahmer yazmışım 🙂

     • Tek Kral Deontay Wilder

      sorun yok kankam sen oraya Ahmet yerine king yazsaydın ben yinede Ahmet reisten bahsettiğini anlardım 🙂

      • ahmet kurt

       kusura bakma tkdw bugün siteye bakmaya pek vakit bulamadım. hotter dostumuz sağolsun bilgilendirmiş. selamlar…

 16. Kaan TÜRK

  uur vs murat :d

 17. Roman

  Lebedev için gassiev MAÇI kaçınılmazdı. Yenilirsem 1 ini vereyim demistir kesin. Wba ona kaldi ibf gitti gaso ya. Ruslardan beklenir moruq acikcasi 2 sampiyonlari oldu simdi.

 18. Roman

  Doritos un g.t havalarda bu arada. Gassiev bayiltirsa sizlere ömür. Gassiev tam turk insanina benziyor kanım ısındı herife ama usyk u yenmemesi sartiyla, doritosu yenmesini isterim.

 19. Imparator 81

  Arkadaslar gassiev’in instagraminda 2-3 tane torba dövdüğü kısa video var.Boyle bir güç yok sağ direkten sonra o vurduğu sol kroşe adam öldürür.belkide hemen hemen çoğu ağırsikletten sert vuruyor.bir izleyin sonra sizin sevdiğiniz ağırsiklettin torbaya vurdugu videoyla karsilastirin.benim bu maç için oyum gassiev’e.ama usyk ile maç yaparsa işin içine dorticosun sahip olmadığı başka parametreler giriyor bunlarsa sonucu değiştirebilir.

  • ahmet kurt

   O görüntü olayı insanı yanıltıyor. Ağır siklet boksörler herşeyden önce bu adamdan çok daha ağır. Yumrukları o kadar hızlı görünmese de daha güçlüdür.

  • mdeniz

   bu sitede “güçlü yumruk” tartışması pek çok boksör için yapıldı, peki yumruk gücünü ölçen bir makine yok mu, hani lunaparklarda vurduğumuz gibi, ölçsünler, bizi de bu tartışmalardan kurtarsınlar.

   • Hotter

    kondisyon azaldıkça boksörlerin yumruk güçleride düşer. ilk 5 raunddan sonra çoğu maçta yumrukların etkisi azalmaktadır. örneğin joshua çok sert vuran bir boksör. lakin kondisyon sorunu olduğu için ilerleyen raundlarda yumruk gücünde gözle görülür azalma oluyor. o yüzden bu güç olayı her boksörde farklılık gösterir. heleki bu ağır siklet ise ummadığın boksör ters bir yumrukla yakalarsa ko edip süpriz yapabilir. her boksör her raund aynı güçte vuramaz. tabi bunun istisnai durumlarıda vardır. mesela povetkin kondisyonu mükemmel ve yumruk gücü ileriki raundlarda da epey güçlüdür. birde rakibi yakalama konusu var. güçlü vursanda çeneden yada kulak dibinden sağlam bir yumrukla yakalamak, yani ikisini aynı anda uygulayabilmek önemlidir. çok güçlü olupta rakibi yakalayamadıktan sonra o gücün pekte bir önemi yoktur.

 20. Ali_lewis_tyson

  Gassiev i tutuyorum favorim de gassiev ama dorticos tehlikeli

 21. Harun

  abel sanchez golovkin’i maça nasıl hazırladıysa gassiev’i de aynı ciddiyetle hazırladı. Gassiev bu havalı adamı bir şekilde nakavt edicek. karaciğer tarafındaki kemiklerini kırar veya çeneden bir yumruk ile üstesinden gelicektir.

 22. Harun

  hem güç hem de kondüsyon sahibi boksörler her zaman için tehlikelidir. gassiev gibi. bunun üstüne hız ve patlayıcı güç ekleyebilirlerse önüne çıkan bütün rakiplerini maça çıktıklarına pişman ederler. ama hız ve patlayıcılık yoksa karşınıza hızlı bir rakip çıktığında avni-eubank maçının benzerini yaşarsınız.

 23. Harun

  gassiev’in kürt yurttaşlara benzediği bir gerçek. Ben de kürdüm. bakınca aklıma memleketteki akrabalar geldi 😀

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   doğudan ziyade daha çok kafkas yöresindeki insanlara benziyor 🙂

   • Tek Kral Deontay Wilder

    aynen reis Kafkas yöresindeki insanlarada çok benziyor Azerileri gürcüleri felanda anmsatıyor… aslına bakarsak kesin oralarla bağlantısı çıkabilir

    • TÜRK OĞLU TÜRK

     büyük ihtimal 🙂
     abhazya, çeçen veya dağıstan asıllı olabilir 🙂 özellikle yüz şekli çok benziyor 🙂

   • Harun

    güzel bir tespit 🙂

 24. ONUR ERTEKİN

  günaydın arkdaşlar naçizane bir sorum olacak bu muhammed ali kupası ile ilgili, süper orta siklet kategorisi var, yarı ağır siklet kategorisi de var peki neden muhammed ali kupası için ağır siklet kategorisinde turnuva düzenlenmedi, benze ziyadesiyle keyifli maçlar izlerdik..

  • Kanguru Perkovic

   Çünkü bu adamlar İngiliz ve amerikan değil çok popüler değil ve karakterli sporcular kim çıkarsa çıksın aslanlar gibi savaşıyorlar parayı ikinci plana atıp kemerler ve ülkeleri için ringe çıkıyorlar.

   -Ağırsikletteki boksörler paragöz böyle bir turnuvaya çoğusu yanaşamaz ve yenileceğinden birbirlerinden çekinirler. Yada çok büyük paralar dönmesi lazım. Bu turnuva da 50milyon dolar dağıtılıyor turnuva toplamı öyle biliyorum. Ağırsikletler çok daha yüksek miktarlar isterler. Promotörlerde boksörlerini böyle tehlikeli rakiplere karşı dövüştürmekten kaçınırlar.

 25. Kanguru Perkovic

  Dorticosu tutuyorum ama maçın favorisi net bir şekilde gassiev. Bence bu maç çok sürmez . Gassiev vücüda çalışırsa rahat indirir. Dorticos sağlam bir kontra vurmaktan başka şansı yok.

 26. Bronze_bomber

  Gassiev bu röportajla çok gözüme girdi.saygılı ve efendi birisi ukala tavırları yok.dorticos tam tersi çok ukala iyice kıl oldum dorticosa.gassiev inşallah kupayı alır usyki yakalarsa yatırır cruzerda krallıgını ilan eder ama gassievi boyu çok kısa aga agırsiklette yapamaz.hareketli bir boksör olsa tyson gibi Yumruk almadan içeri girer yatırırdı wilder reise karşı hiç sansı yok.

 27. lenolewis

  gassiev benim favorim nakavt edeceğini düşünüyorum yalnız maç puana giderse md yada sd ile de alabilir gassiev .

 28. Hotter

  çok güzel maç bizleri bekliyor. benimde favorim gassiev. dorticosun kondisyonu gassieve göre daha düşük olduğu için dorticosun maça hızlı başlayacağını düşünüyorum. zaten röportajları da bü yönde gibi. gassiev daha sakin başlayacaktır maça. ilk 4-5 raunddan sonra dorticos biraz daha pasif kalıcaktır ve oyun hakimiyeti gassieve geçecektir. özellikle gassievin body shotları dorticosun kondisyonunu daha çok bitirecektir. ben puana gideceğini sanmıyorum. gassievden 9 yada 10. raundlarda ko yada tko bekliyorum.

  • Tek Kral Deontay Wilder

   kankam haYIRLI CUMALAR ben dün dorticosun bi kaç tane eski maçlarını seyrettimde öyle yabana atılacak bi adam değil gözlemlerim onun seri ve güçlü olduğu yönünde … ben puanlamaya gider diye düşünüyorum dorticos kolay kolay oyundan düşen biride değil sanki işin kötü yanı maçın başlama saatlerinde ben mr filmi çekilmeye gidicem belki maçı izleyemicem şansıma tüküreyim 🙂

   • Hotter

    hayırlı cumalar kankam. hayırdır ne mr’si geçmiş olsun.

    • Tek Kral Deontay Wilder

     sağol kankam …karaciğerimde bi kis var ona bakacaklar kanka ilaçlı mr ile .. bakalım artık allahtan hayırlısı

     • riddickbowe

      Geçmiş olsun kanka. İnşallah en kısa sürede iyileşirsin.

      • Tek Kral Deontay Wilder

       sağol riddick kankam allah razı olsun …adamsın

     • lenolewis

      geçmiş olsun kardeş acil şifalar dilerim.

      • Tek Kral Deontay Wilder

       çok sağol leno kardeşim allah razı olsun

     • Abdullah yılmaz

      kardesim cok gecmis olsun. ciddi bir sey degildir umarim.

      • Tek Kral Deontay Wilder

       abdullahım çok sağol kardeşim .. 2 sene evvel böbreklerim için tomografi çekildiğimde tesadüfen farketti doktorlar geçen sene aslında 10 mm di bu sene 19 mm olmuş büyüdüğü için doktorlar ilaçlı dinamik karaciğer mr ı istediler bakalım artık ne kadar ciddi bende bilmiyorum .. allah kerimdir inşallah ciddi değildir diye umuyorum

     • About Billions

      Geçmiş olsun dostum. Acil şifalar diliyorum.

      • Abdullah yılmaz

       amenna. durumu etken farketmissiniz bu guzel bur gelisme. bilindigi gibi erken teshis cok onemli.insallah onemli bir rahatsizkik degildir diye umit ediyorum. tekrar acil sifalar diliyorum

      • Tek Kral Deontay Wilder

       çok sağol varol a.billions üstadım baş tacısın

      • Tek Kral Deontay Wilder

       Abdullah çok teşekkürler kardeşim ömrün uzun olsun.. bende öyle ümit ediyorum önemli değil diye.. rabbim bütün hastalara şifa versin

   • Bronze_bomber

    Allah şifa versin kardeşim

    • Tek Kral Deontay Wilder

     çok sağol varol can dostum

     • cemil aslan

      Çok geçmiş olsun tkdw kardeşim, acil şifalar diliyorum

      • Tek Kral Deontay Wilder

       allah arzı olsun cemilim sağol varol .. baş tacısın

 29. riddickbowe

  Bu maçın Galibini bence dorticos’un taktiği belirleyecek. Eğer ki kırışmaya girerse dorticos ayakta kalamaz. Bence cruiserweight’te gassiev ile kırışmaya girip ayakta kalacak isim çok azdır belki de yoktur. Dorticos’u kalenga bile kaç defa salladı. Hatta o maç sayıya gitseydi kalenga kazanırdı. Bence kurdryashov maçı dorticos’u değerlendirmek için yeterli değil. Daha önceden de demiştim. Kurdryashov turnuvanın en zayıf adamıydı. Dorticos şanslı bir kura çekti. Eğer ki huck ile eşleşseydi durum çok farklı olurdu. Benim düşüncem gassiev’in alacağı yönünde ama bu maç öyle kolay geçmeyecek. Ayrıca sayıya gitmeyeceğini düşünüyorum. Kesinlikle İkisinden birisi yıkılacak

 30. Abdullah yılmaz

  gassie’in de dorticos’un da yumruk gucu yuksek. dortikos cogu macini erken ko ile bitirdigi icin uzun raund tecrubesi pek yok bu da haliyle kondusyona yansiyor.kalenga ile olan macini hatirlayin mac puana dogru gittiginden doryikos cok zotlandi kalenga bir kac defa salladi. dortikos ciddi zorlandi. gassiev ilk 5 raund uzak dovusup kirismaya girmez ise 6-7 raundlarda dortikos’u karacigerden yakalayip solugunu keser. bana gore boyle bir strateji izleyecek. gonlum gassiev’den yana…

 31. Alparslan Türkoğlu

  Gassievin dayanıklılığı ve gücü dorticosdan daha iyi. Dorticos hızlı olduğu için kaçarak dövüşmeli yumruk gücüde iyi olduğu için uzak dövüşle bir şansı olur diyorum diğer türlü gassievin yumruklarına dayanacak fizik göremiyorum. Gassiev lebedev maçını lebedev kazandı diyenler var. O maçta lebedev naktavn oldu ortada geçen maçı gassiev az farkla kazanmayı hak etmiştir. Şafak 32

 32. Metehan Ateş

  hayırlı cumalar arkadaşlar

 33. cemil aslan

  gassiev inşallah alacak maçı. dorticosu pek bilmiyordum ama son zamanlarda izlediğim kadarıyla bu adamın çok tehlikeli olduğunu söyleyebilirim. hatta bence usykten daha iyi bir boksör. kendine güveni çok yüksek. gassiev kadar olmasa da güçlü yumrukları ve kondüsonu var. ama gassievin yıkıcı gücüne güveniyorum 🙂 bu maçta ilk rauntlar birşey beklemiyorum ama ilerki rauntlarda gassiev dayanıklılığıyla dorticosun kondüsyonunu bitirerek, tko ile alacaktır diyorum.

 34. Roman

  DORİTOS TAM BIR AYI. 198 CM REACH I VAR SIĞIR KONDISYONU IYI OLSA UZAK DOVUSLE YENERDI, GASSIEVI.

 35. GGG44

  dorticos boy 191cm ve uzanma 203cm
  gassiev boy 192cm ve uzanma 193cm
  usyk boy 190cm ve uzanma 198cm
  gassivde uzanma mesafesi diye birşey yok nasıl hepsinden uzun olur dorictostan daha kısa duruyordu. kesin bilen varmı?

  • Bronze_bomber

   Hacı gassievin boy 192 degil 186 falan boxrecte yazılan boyları dikkate alma.wbss galasını aga mesela callum smith dorticostan bile 5 cm uzun gibi ama calluma 191 yazmışlar.gassievle callum arasında nerdeyse 7-8cm boy farkı var gibiydi.boxrecteki boylar kolpa.

 36. poisonman

  Herkese merhaba yorumları elimden geldiğince okumaya çalışıyorum boks bilgimin bu sitede bir kaç level atladığını düşünüyorum… değerli yorum ve yorumcular sayesinde mu maç özelinde konuşursak bu sikletin en çok beklediğim maçı diyebilirim. Dorticosun güçlü, atletik ve teknik olduğunu düşünüyorum Gasievin Lebedeve karşı üstünlük kuramadığını hatırladığımda bu maçta da aman aman bir performans beklemiyorum amatör tecrübesi ve tekniği sayesinde Dorticos bu maçı alır diye düşünüyorum. Gasievin tek yumruk şansı dışında maçta çok etkin bir dövüş sergileyeceğini sanmıyorum… sitenin çoğunluğuyla ayrışıyorum fakat Dorticos bu maçı alır arkadaşlar

 37. VolkanK

  Son zamanların belkide en dramatik maçı olabilir. İki tarafta kd yapabilir düşenin kalkıp diğerini yatırdığı bir maç olabilir. Az farkla gasiev favorim

 38. mehmet dalgaç

  BEN GASSİ NİN KAZANACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. FİNALDE USYK İLE GÜZEL BİR MAÇ BEKLİYOR BİZİ. GGG CANELO MAÇININ YARI AĞIR VERSİYONU OLACAK GİBİ GELİYOR BANA USYK GASSİEV. PUANLA USYK, KO İLE GASSİ ALIR BENCE.

 39. mehmet dalgaç

  SİTE YÖNETİMİ HABER İÇİN TEŞEKKÜRLER.
  DÜN BİRAZ BU HABER NİYE YOK DİYE ELEŞTİRMİŞTİK ZİRA 🙂

 40. AERIALS

  bence usyk-breidis maçı erken final oldu. wbss yetkilileri maç takvimini iyi planlayamadı ve bu maç yarı finale denk geldi. bundan sonraki yarı ağırsıklet maçları usyk-breidis maçları kadar heyecan vermez.

 41. VolkanK

  Erken final olduğu doğru ama gasiev- usyk maçı daha heyecan verici biri teknik diğeri güçlü zor maç olur .

 42. sa yo na ra

  murat gassiev’in işi zor maç puana gidebilir. gönlümüz gassiev’den yana.

  • Claymaker

   Tam yorum yapıcam ciddileşiyorum
   Senin fotoyu görüyorum dağılıyor kafamdaki tüm cümleler sayanora

 43. dogannn

  Arkadaşlar benmi yanlış gördüm tartıdan sonra gassiev tokalaşıyor etrafındakiler ile dorticos kıçını dönüp gidiyor. Video aniden bittiği için emin olamadım. Bu tip boksörleri hiç sevmiyorum. Manuel hıyarıda breidise yapmıştı. Breidis in eli havada kalmıştı. Çok zor maç olacak. İnş gassiev ko ile kazanır

 44. Claymaker

  Saat kaçta başlayacak nerede izleyebiliriz Acaba ?
  Bu arada izleme linki paylaşmayın arkadaşlar genelde siliniyor o yorumlar

 45. drbuskas

  İyi olan, hak eden kazansın.

 46. WildervsJoshuaa

  Harika otesi mac olucak gonlum murattan yana . ama dorticos indirici yumruklari var brutali seviyor. Gassievde gucle ilerlicek duz bir boksor . carpisicaklarrrrrr….

 47. zagortenay

  gassiev çok genç ve her maç gelişme gösteriyor. çeyrek final maçında rakibi dorticosa göre daha ciddi bir rakipti ve ezdi geçti. lebedev maçını tartışanlara şaşıyorum. yakın geçen bir maçta rakubini düşüren boksör kazanmalıdır ve öyle de oldu. üstelik lebedev maç süresince bir kaç kez sarsıldı. gassiev ise ayı gibi güçlü lebedevin en sert yumruklarını rahat aldı çenesinin sağlam olduğunu söyleyebiliriz. öte yandan rahat ve özgüveni yüksek bir adam. bu maçın puanlamya gideceğini pek zannetmiyorum. gassievin vücut darbeleri maçın kaderini belirleyecektir. bu maçı net alan finalde de favori olur.

 48. Dursun Duymac

  conan reis saat kaç gibi başlar maç ?
  favorin kim bu maç için ?
  wilder konusunda pek katılmasamda sen bizim için referans sayılırsın, saygılar

 49. Alan Jamiryoo

  Başka konu uda yazmıştım burda bir daha yazayım. Çünkü sanırım bundan sonra çok fanı olacak muratın. Arkadaşlar öncelikle murat rus değil. Osetyalı bir boksör. O gördüğünüz sarı kırmızı beyaz bayraklar Osetya bayrağı.maçtan sonra tebrik eden ringe çıkan beyaz saçlı adamda osetyala başbakanı. Ülkemizde binlerce Osetyalıyalı yaşıyor Çerkes olarak adlandırılıyorlar. Ayrıca iron osetyalılar için kullanılan bir isim. İngilizce demir olan kelime değil. Maçtan önce 4 roundluk bir maç vardı orada dövüşen çocukta Osetyalıyalı ve dikkat ettiyseniz takımının adı iron takımıydı. Yani iron lakabı buradan geliyor. Türkiye’den bir boksörün lakabını türk olması gibi.son olarak murat osetyada doğal olarak çok seviliyor bir çeşit milli kahraman gibi. İnstagram hesabını takip ederseniz göreceksiniz. Son olarak kick boks takip eden arkadaşlar hatırlarlar ruslan karaev vardı oda osetyalı bir dövüşçüydü. Saygılar.

  • Tugay Özay

   zaten gassiev’in rus olmadığı belli de rusya federasyonuna bağlı hangi özerk bölgenin yurttaşı olduğunu bilmiyordum. osetya’yı ilk kez duydum bilgi için teşekkürler.

Yorumlarınız