Amir Khan’ın Rakibi Açıklandı! İşte o tartışmalı isim!

DUttitDX4AA5V8n

Amir Khan’ın Eddie Hearn ile anlaştıktan sonra ilk maçının 21 Nisan’da Liverpool Echo Arena’da yapılacağı açıklanmıştı. Pakistan asıllı İngiliz boksörün rakibinin İtalyan kökenli Kanadalı Phil Lo Greco olduğu açıklandı. İkili yarın basın toplantısı düzenleyerek halkın karşısına çıkacak. Gerilimi yüksek bir face to face bizleri bekliyor olacak.

Lo Greco uzun süredir özellikle sosyal medya üzerinden Amir Khan’a sataşarak bu maçı almayı hedefliyordu. Yaptığı nahoş paylaşımların kendi açısından sonuca ulaştığını söyleyebiliriz. Lo Greco’nun Khan’a terbiye sınırlarını aşan gönderileri sonrasında Khan Kanadalıyı twitter üzerinden engellemişti. Aşağıda İtalyan asıllı boksörün Khan için yaptığı paylaşımlardan yayınlanacak seviyede olan bir gönderiyi görebilirsiniz.

Greco, Google’ın Amir Khan yazdığınızda “Cam Çene” mi demek istediniz şeklinde cevap verdiğini ve Amir Khan’ın nakavt olduğu videoları gösterdiğini anlattığı bir görsel hazırlamıştı. Khan soyadını da Amerikalı TV Yıldızı Kim Khardashian’a uyarlayarak Khandashian olarak lanse etmişti.

DTY250dXcAUT5DH

Phil Lo Greco’nun 31 maçta 3 mağlubiyeti bulunuyor. Son olarak Al Haymon’la anlaşan 33 yaşındaki boksörün Shawn Porter’a puanla ve Errol Spence Jr.’a nakavtla mağlup olduğunu görüyoruz.  Khan’ın hızı karşısında ne kadar şansı olacak hep birlikte göreceğiz.

Khan yaptığı açıklamada Lo Greco’nun agresif ve pres boks yapan bir isim olduğunu, maç boyunca üzerine geleceğini ama ona şans tanımayacağını ifade etti.

Lo Greco ise Britanya’da ilk kez maça çıktığı için heyecanlı ve mutlu olduğunu söylerken Britanya seyircisine istedikleri maçı vereceğini belirtti.

Khan vs Lo Greco gecesinde Tommy Coyle, Natasha Jones, Anthony Fowler ve Scott Fitzgerald gibi isimler de ringe çıkacak.

 


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. ahmet kurt

  Amir khan için çok basit bir rakip. Muhtemelen nakavt eder.

 2. riddickbowe

  Bence geri dönüş maçı için fena sayılmaz. Adam 2 senedir ringe çıkmıyor eleştiri almamalı bence.

 3. GGG44

  uzun aradan sonra nakavtla dönmek istemesi normal.

 4. ahmet kurt

  Tyson fury, joshua maçında yardımcı olmak için parker a sparring partnerliği teklif etmişti. Parker cevaben tyson fury nin mükemmel bir insan olduğunu ama bu teklifi kabul etmediğini söylemiş. Nedeni ne diye sorarsanız fury ile joshua nın farklı stillere sahip olmasından dolayıymış. Anladığım kadarıyla “Joshua maç esnasında üzerine üzerine gelirken fury ringi turlayarak dövüşüyor” gibi bir söylemi var.

  Frank warren ın söylediğine göre fury 2018 de tam 4 kez ringe çıkacakmış(keşke çıksa).

  Matthysse danny garcia ile rövanş istiyormuş.

  Shawn porter bu yıl ya thurmanla yada garcia ile dövüşeceğim. Başka yolu yok diyor 🙂

  Parker joshua nın rakiplerinin maça zihinsel olarak kaybetmiş şekilde çıktıklarını söylüyor. Çoğunun joshua nın gücünden korkup sadece kapanmasından dert yanmış. Kendisininse hızlı olup joshua ya sürekli karşılık vererek dövüşeceğini söylüyor. Parker hafif olduğu zaman kendisini daha iyi hissettiğini de eklemiş(andy ruiz maçıda dahil olmak üzere son maçlarına 110 kg üstü çıkmıştı). Bu yüzden joshua maçı için 107-108 kg dolaylarına inecekmiş. Ne tesadüftür joshua da tam bu kilolara inmek istiyor. şahsi fikrim Eğer ikiside 108 kilo civarı olursa bu maç bir 90 lar klasiğini aratmaz 🙂
  Ayrıca ve ayrıca parker joshua ile yüz yüze geldiğinde onun beklediği kadar iri olmadığını söylemiş. Hem daha uzun hemde daha geniş bir joshua bekliyordum diyor(Zaten bende dahil birçoğumuz aralarında çok fark olmadığına şaşırmıştı). Bakalım bu maçta neler olacak.

  • Adem Aktaş

   Kulağa belki komik gelecek ama joshua ringe girince bi hayli iri görünüyor. Wlad maçı öncesi ve maç sırası bu gözlemi yapmıştım. Ringde wladdan daha uzun ve iri duruyordu.

   • ahmet kurt

    kemikleri ince olduğu için göründüğünden daha hafif çıkıyor. haklısın. parker ile aynı kiloda olsa bile ondan daha iri görünecektir. yalnız boyunun ringde uzun görünmesinin nedeni bence duruş şekliyle alakalı. çoğu boksörün aksine dizlerini kırık tutup kafasını pek aşağıya eğmiyor.

    • Adem Aktaş

     Duruş konusu olabilir tabi ki. Sanki başka bi şey varmış gibi 😀

 5. AnthonyJoshua K.O

  Kardeşim ringdeki efor vicudu sisiriyor yuzuculerde havuza girince iri oluyor mesela Joshua 1.98 boyunda 113 kilo daha ne kadar iri olabilir Parker kendisinin iri olduğunu unutuyor galiba 1.93 kendisi

 6. AnthonyJoshua K.O

  Kendini çocuk zannediyor galiba kendiside dev gibi biri

  • ahmet kurt

   birçok kişi joshua ile parker arasında çok büyük boy farkı olacağından ve parker ın ufak kalacağından bahsediyordu. o yüzden öyle bir şey söylemiş.

 7. Öğretmen Bey

  Khan yarışmaya katılacaktı vazgeçti herhâlde. Çok teknik ve hızlı göze hoş geliyor izlemek isteriz. Keşke çenesi güçlü olsaydı inanılmaz olurdu ama maalesef çene büyük oranda genetik. Golovkin çenesi Khan da olsa tadından yenmezdi.

 8. WildervsJoshuaa

  Khan bunlari yener ama 5 yildizli boksorlerden bi agir kombinede nakavt olur.

 9. Öğretmen Bey

  Ahmet Kurt , fikrini merak ediyorum abes bir kıyas mı olur bilemedim 🙂 Ağırda Usyk-Klitschko maçı nasıl olurdu ? Puanla maç kazanma uzmanı iki boksör . Güreş ve hız

  • ahmet kurt

   klitschko nun 1 isabetli sağına bakar 🙂 nakavt etmeden yenmek istiyorsa da sarılıp altına ala ala yorar, güreşerek yener. david haye bile yapamadıysa usyk klitschko yu imkanı yok yenemez.

 10. darkdante69

  Usyk gassiev faln hiç çıkmasnlar agır sıklete boşa dayak yerler joshua wilder faln ciddi harcarlar hiçbirinde bi şampiyon havası göremedim..

 11. Bronze_bomber

  Gassievin 10 yumrugu wilderın 1 yumruguna bedel.hayatında kaç kere brutal ko yapmış gassiev benim bildiğim bir tane var başka yok brutal. bence usyki yakalasada nakavtlayamaz.bence hiç agırsiklete çıkması zaten kısacık her yumrugu yiyo wilderdan yerse mezarı boylar.

  • GennadyMustafa

   Durum çok farklı, kroşe ve aparkat yumruk olarak gassiev deontay dan daha sert vuruyodur, zaten deontaydan şu ana kadar bir aparkat görmedim, kroşeleride kulaçlama biraz ama direk yumrukda özelliklede sağ direkte de kliçko dan sonra deontayın üzerine tanımam. Belki daha hızlı çıkardığı için deontayınki kliçkonun sağ direğini bile geçebilir. Bermaneye attığı o son sağ direk gözümde canlanıyo şu an.

 12. Antiwilder

  Evet 5 mayis
  Ggg-canelo
  Tbc
  Haberi geldi simdi.

  • GennadyMustafa

   Rövanş maçı nedense beni heyecanlandırmıyo, ggg nin billiy joe ile yapmasını 5. Kemeri alıp üst siklete çıkıp turnuvanın galibiyle bir asrın maçına imza atmasını isterdim. Ggg nin hafif ağıra kadar şansı olmasına rağmen orta siklette kalması ggg ye bundan sonra hiç bir şey katmıyacaktır.

 13. fatih genel

  bu maç hikaye.amir khandan bir yol olmaz artık.Eddie hearn kell brok ve amir khana 2-3 tane ayarlanmış maç organize edecek.Her ikisinide iyice şişirip 2019 başlarında britanya kemeri için khan vs brook maçını organize edecek

Yorumlarınız