Anthony Yiğit Avrupa Unvanını Korumak İçin İspanyolun Karşısına Çıktı… İşte Sonuç!

anthony-yigit-mac-sonuGeçtiğimiz Şubat ayında İngiliz Lenny Daws’ı mağlup ederek EBU Avrupa süper hafif sıklet şampiyonu olan boksörümüz Anthony Yiğit, bu gece İsveç’te İspanyolların yükselen yıldızı Sandor Martin’in karşısına unvanını korumak için çıktı.

Yiğit, 12 rauntluk mücadele sonunda rakibini 3 masa hakeminin ortak kararı ve 117-111, 116-112 (x2) skorlarıyla mağlup etmeyi ve Avrupa unvanını korumayı başardı.

Yiğit böylelikle 2018 yılında çıkmayı planladığı düşnya şampiyonluk maçı için dev bir adım attı.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. ahmet kurt

  tebrik edip başarılarının devamını diliyoruz

 2. Metehan Ateş

  düşnya yazım hatasını düzeltelim

 3. tiger uppercut

  Tebrikler Yiğit…Metehan insan bir tebrik eder 🙂 ne kadar dikkatlisin hayran kaldım 🙂

 4. Big George

  İSveçli sporcuyu tebrik ederim.

 5. keskin71

  Bu çocukta iş var. Tebrikler yiğit.

 6. EmreOzcelik

  İsvecin gururu !!

 7. ahmet kurt

  adamın sadece annesi türk. babası farklı bir ülkeden. kendisi ise isveç te doğup büyümüş. türkiye adına dövüşmek zorunda mı? yorumları tam olarak anlayamadım. inşallah türkiye adına dövüşmediği için bu adama kızgın değilsinizdir. annesi türk ve kendisi de türkiyeyi çok seviyor. hemen hemen bir türk gibi türkçe konuşuyor. bu yönden diğer gurbetçilerimiz gibi değil. gayet temizde bir insan. eleştirilecek birşeyinin olduğunu düşünmüyorum.

  • Roman

   +1

  • Big George

   Dostum ben bilerek böyle yazıyorum, çünkü Türklük ile alakası sadece kan bağı ile olan bu adamları zorla Türk ve Türkiye’nin gururu haline getiriyor, sanki bizden biriymiş gibi görüyorlar.

   Halbuki öyle değil bu adam İsveçli, çok başarılı bir sporcu ve onun başarılarını inkar edemeyiz. Ama adamı zorla Türk yapmak, adamın kendi tercihine saygısızlık bir kere.

   Ben kimseyi kınamam bu konuda. Zaten Türkiye adına da dövüşse onu Türk olarak göremem. Bu topraklardan çıkan, Avni gibi adamlar Türk bayrağı altında dövüşsün. Almanya’da doğup büyümüş, tek bağı anası babası olan adamın Türkiye adına dövüşme sorumluluğu zaten yok, o oralıdır.

   Mesut Özil mesela Almanya’yı seçtiğinde linç edenleri de hiç anlamamıştım.

   Yeter ki bu adamları sırf kanının bir damlası Türk diye, senin benim gibi bu ülkeye duyarlı ve buranın ekmeği suyunu içmiş adamlar sınıfına koymayalım. Bu kan bağı ile duygular aktarılmaz. Bu çocuk İsveçlidir ve biz onun iyi bir sporcu olmasıyla gurur duymalıyız. türklüğü şurada kalsın, Türklük para etmiyor, Türklüğe değer katması gereken bizleriz.

   Aynı şey Lemieux’e de yapılıyor. Adamın başına ermeni asıllı ibaresi koymadan haber yapılmıyor sinir oluyorum. Adamın babası Fransız, kendisi Fransız Kanadalısı denilen etnik unsurdan ve ismi çoğu hıristiyanın zaten kullandığı DAvid ve fransızca bir kelime olan Lemieux… Bu adamın ermenilikle tek bağı annesi diye ermeni mi oluyor? Çok saçma.

   İlla kan bağını çıkaracaksak ortaya, Türkiye’nin yarısı bizans çocuğu, bir kısmı Kafkas halklarından, bir kısmı İrani çıkar.

   • Kanguru

    +1903 big george

   • ahmet kurt

    O halde sıkıntı yok dostum yorumumu okuduysan zaten senin gibi düşünenlere bunu yazmadığımı anlarsın. Fakat yine de biraz abartıyorsun bence 🙂 sonuçta hemen anneden gelen bir kan bağı var. Türklerin bu adamı kendilerine yakın görmesi fayet normal. Kaldı ki oda türkiyeyi çok seven, müslüman bir sporcu. Bizimle aynı dili konuşuyor. Yorumunda haklısın ama Ona Türk sporcu denmesinde abartılacak bir durum yok bence 🙂

    • Big George

     Yok sevebilir Ahmet ben buna bir şey demiyorum normal olan da sevmesi zaten. Ki biliyoruz hem isveç bayraklı hem türk bayraklı şort da taşıdı üstünde.

     Ama devamlı bir devşirme isteği var bu adamları. Yahu bu adamı biz üretmemişiz ki? Çıkar Avni gibi, Selçuk Aydın gibi bu topraklardan övünelim.

  • Bora Hosoglu

   +1111

 8. Hamburg61

  Gurbetde dogup büyüyen türk olamaz yani öylemi?

  • Big George

   Olamaz demedim, olur. Uzayda doğan da Türk olur, sonuçta Türkler Anadolu’ya zembille inmedi, ASya’dan geldi.

   Mesela orada doğan Türk’ü illa buraya ait hissediyormuş gibi muamele etmek. Adam belki kendini oralı görüyor ve artık oralı kimliği ile yaşıyor. Hayatı almanca veya isveççe düşünüyor belki. Aklından bir şey geçerken. Bunlar olabilir. Bu tarz insanları zorla Türk yapamayız.

   Fırat Arslan o şampiyonluk maçlarına Alman bayrağı ile çıktı. Son senelerdeki boktan maçlarına Türk bayrağı ile çıktı. Şahsen benim bir tarafımda değil bu hareketi. Son yıllarını da Alman bayrağı ile taşısaydın eyvallah derdim. Zamanında WBO lobisi için Alman bayrağını çeken adama da bir şey diyemem. Saygı duymuyorum diyemem hissizim böylelerine karşı.

   Mesut Özil gibilerini de destekliyorum.

Yorumlarınız