Avni Yıldırım İddialı: Periban’la Ringe Çıktığımızda…

yildirim-oner

Bu cumartesi gecesi 04:00’te Meksika’dan canlı yayınla TV8 ve TV8,5 ortak yayınıyla kader maçına çıkacak olan gururumuz Avni Yıldırım, rakibi Marco Antonio Periban hakkında net konuştu.

“Periban’ın maçlarını izledim, benden daha iyi bir boksör değil, onu nakavt bile edebilirim” şeklinde konuşan Avni, “Beni kimse yenemedi, ama Periban’ın bazı maçlarında onun yenilebilir olduğunu gördük. Tek bir avantajı var o da evinde maça çıkacak. Ama bu benim umurumda bile değil. Bir an önce ringe çıkıp onu nakavt etmek için sabırsızlanıyorum” şeklinde iddialı bir yorumda bulundu.

avni-periban-yuz-yuze

Avni Yıldırım’ın dünya şampiyonluğu yolundaki kader maçını 13 Mayıs Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece sabaha karşı 04:00’ten itibaren TV8 ve TV8,5 ortak yayınıyla Meksika’dan canlı olarak izleyebilirsiniz.

00:58

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Metehan Ateş

  İnşaAllah avni yıldırıma başarılar

 2. Luis Ortiz

  Periban artık düşüşteki bir boksör, güzel bir rakip, Avni kazanacaktır. Belki de stratejik manada federasyonun en önemli kemerini alacaktır. En önemli basamaktır uluslararası kemer.

 3. cellat hopkins

  Haydi avni kardesim al su maci

 4. Dr. Steelhammer

  Avninin kendine güvenmesi güzel. Dediği gibi peribanı ko edicek. Bu maç dünya şampiyonluk maçının light versiyonu gibi hem deplasman hemde rakibin biraz fiziksel üstünlüğü bulunuyor. Ama bunlar pek etkilemez avniyi mental olarak hazır halde.

 5. MrN0

  avni maçı kesin alacak ama mesele maçtan sonra inşallah beklediğinide alabilir….

 6. enricoss

  Avni bu mactan ne kadar kazanıyor bilen varmı merak ediyorumda.

 7. enricoss

  Wilderi aj yi savundugunuz kadar avni kardeşimize destek ve yorum yapmıyorsunuz. Magazin boksseverleri sizi ggg canelo filan takılın siz ben yinede fatih kelesleyim ali erenleyim avniyleyim.

 8. fix1

  bu ahmet öneri bir türlü sevemedim. belki rahmetli sinan şamil sam’ın anlattıkları yüzünden. ama gördüğüm kadarı ile işini düzgün yapan, boksörünü koruyan ve rakiplerini iyi seçebilen birisi.Belki diyorum sam döneminde acemiliğine gelmiştir… yine de adamı sevemedim. avni’ye gelince bu engeli aşabilecek güçte olduğuna inanıyorum. başarılar.

 9. Abdullah yılmaz

  avni kardeşimize yürekten başarılar diliyorum. inşallah rakibini indirecektir…

 10. Hayrettin Yeğin

  Bu maç bence Avni yıldırım için dünya şampiyonu olabilecek ve şampiyonluk maçını kaldırabilecek mi? sorusunun cevabı olacaktır.inşallah nakavtlı bir galibiyet alır ve şampiyonluk maçına daha motive ve özgüvenle girer.

 11. GGGOLOVKİN

  Pacman fetöcü enes kanterle fotograf çekinmiş

  • Abdullah yılmaz

   pacman, feto’nun filipinlerdeki adamı olmasın. adamların sızmadığı yer kalmadı 😀 😀 nerde güç ve para varsa fetö orada…

   • conan

    zamanında twittırda “sen fethullah hoca efendiye feto diyemezsin” diyordu hırtın biri..

 12. conan

  beyler biz avni avni diye seviniyoruz gururlanıyoruz ama yabancı sitelerdeki boks maçları programında avninin maçının adı bile geçmiyor. bu avni wbcde 3.sırada değil mi? neden daha dandik boksörlerin maçları programda görünürken avninin maçı haber yapılmıyor?

  • Abdullah yılmaz

   hacı şu fotonu değiştir ya bu nedir ? 🙂 🙂

  • ahmet kurt

   Çokta şeyimizde. Onlar önemsemese de avni gümbür gümbür geliyor…

   • Luis Ortiz

    İyi niyetini anlıyorum ama insanların önemsemediği bir boksör amatörde başarılı belki olabilir ama profesyonelde asla başarılı olamaz. Avni’ye imaj lazım, pazarlama lazım.

    Hakem kurbanı olur yoksa bir gün. Selçuk Aydın imajsızlık yüzünden patladı. Bunun nedeni de apaçık belli aslında. Menajeri iyi niyetli biri olsa da bu işlerden anlamıyor.

  • Luis Ortiz

   Bu boksörden çok organizasyonun kalitesiyle alakalı… Arena Boxing Promotions’un bir Matchroom, bir Golden Boy kadar kaliteli organizasyon yaptığı söylenemez, dolayısıyla mali gelir getirecek, yayınlanmaya ve sponsor olunmaya değecek bir maç değil.

   Aynı örneği Luis Ortiz hakkında da verebiliriz. Ağır siklet gibi katalizör bir sikletin iki federasyonunda da ilk üçte olan Ortiz’in piyasası yok. Kimse konuşmuyor.

 13. Şamil Yalcn

  Süper orta daki en iyi maçlardan biri Chris Eubank vs Avni Yıldırım maçı olur bence en iyi maçlardan biri hızlı eubankla güçlü avni çok yumruk çok kan akan bir maç olurdu. Şu kemeri alsın bi kaç balonuda avni patlatsın göstersin türkün gücünü.

 14. Demir Mike

  ALLAH güç kuvvet versin avni kardeşimize inşallah.Yeneceğine inanıyoruz peribanı.

 15. Murat Koc

  Avni yildirim benim stil olarak hirs olarak ve cesaret olarak en sevdiğim boksorlerden birisi.gözümde floyd joshua ve canelo ayarinda bir boksor.onlardan tek eksiği maç sayısı ve tecrubesi galibiyetleri dünya basınında yer bulmuyor olabilir ama joshua gibi oda iddialı isimleri devirdikce hak ettigi değeri görecektir.ben kendisinden degaleden daha iyi bir nakavt bekliyorum.yabancı sitelerde kendisine neden diş doktoru dendigini meksilalilara gösterme zamanı. Wbcnin organizasyonun ülkesi olan biryerde bu kemere hükmeden insanlara nekadar şampiyon olmayı hak ettiğini ispat etme zamani.ilk seni takip etmeye başladığım gunden beri sende şampiyon ışığı olduğunu düşünüyorum.muhammed alininde dediği gibi sampiyonlar salonlardan çıkmaz onlar içlerinde olan kazanma ve basarma isteğiyle şampiyon olurlar.sende de bu istek var çıkıp şu meksikali üzerinde kısa ve uzun menzilli füze denemeleri yap.Allah yardimcin olsun bilegine kuvvet

  • ahmet kurt

   Bu Arada golovkin-alvarez konulu haberlerede bi el at 🙂 sen gittin sitede canelocu kalmadı. Golovkincilere Tartışacak adam lazım 🙂

   • Murat Koc

    Ahmet siteye artık girmiyorum adıma yazılan yorumlarda ve Türk sporcuların konularında katılım gösterip çıkıyorum burda sanal ortamda olmanın rahatlığıyla insanlara kufür eden sahte hesaplardan bıktım usandim ilerde sitede güvenli bir uyelik sistemi gelirse tekrardan katılım gösteririm. Uzaktan okuyorum sizlerin yorumlarını hayırlı cumalar

   • Murat Koc

    Ayrıca canelo golovkin maçında favorim zaten bastan belli canelonun kazanacağını düşünüyorum.tabi iki taraf içinde zor gecicek bir maç olacak

   • Antijoshua

    Merak etme ahmet golovkin yenince sitede dogal seleksiyon olucak zaten haaha

   • mehmet dalgaç

    ahmet kurt +1
    murat koç sen de bu sitenin değerli yorumcularından birisin. pireye kızıp yorgan yakılmaz….

 16. Tolga

  Periban artik düşüşte bir boksör Avni maçı zorlanmadan nakavt ederek kazanacağını düşünüyorum. Hypolitte maçında da zorlanmadan nakavt eder demiştim yiğido 3.raunt hasat etmişti bu maç da benzeri bir mac olacağını düşünüyorum

 17. Antijoshua

  Cansel corduk kim beyler ??

 18. Roman

  Avni biraz daha hareketli kafa ve ayak oyunlari eskivleri gelistirirse onunde krali gelse duramaz 🙂

Yorumlarınız