Avni Yıldırım Zirveye Yürüyor! Yeni WBC Sıralaması Açıklandı!

avni

Avni Yıldırım’ın zirve yürüyüşü devam ediyor. 26 Şubat’ta çıktığı son maçta Arjantinli Walter Gabriel Sequeira’yı puanla mağlup eden Avni, WBC sıralamasında dünya yıldızlarını geride bıraktı.

wbcavniYeni açıklanan WBC sıralamasına göre 13. sıradan 9. sıraya yükselen Avni Yıldırım, böylece eski şampiyonlardan Nathan Cleverly, Kovalev’in son rakibi Jean Pascal, Avrupa Şampiyonu Igor Mikhalkin gibi dünya yıldızlarını geride bırakarak dünya şampiyonluk maçına bir adım daha yaklaştı.

Avni’nin rakibi Walter Gabriel Sequeira ise aldığı mağlubiyetle 15. sıradan 21. sıraya geriledi.

Avni aynı zamanda son maçı öncesi WBA sıralamasında da 15. sırada bulunuyordu. WBA henüz sıralamasını güncellemedi. Avni’nin WBA’de de aynı şekilde ilk 10 içine girmesi bekleniyor.

Avni Yıldırım vs Walter Sequeira gecesinde ringe çıkan bir diğer hafif ağır sıklet boksörümüz Serdar Şahin de WBC listesine 40. sıradan giriş yaptı.

Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. Murat Koc

  Helal olsun avni yildirima adam kısa zamanda genc yasiyla çok iyi yerlere geldi.tabi ahmet onerin buyuk katkisininda bunda etkisi cok fazla.Türk boksu belki onun sayesinde ilkkez Altın kemeri alır. Bir sporcumuz o kemere ulaştığında ben profesyonel boksun türkiyede sıçrama yapacağını düşünüyorum

 2. Bedir Altın

  Kemer maçı için en az 1.5-2 yil beklemeli. Biraz pişmesi lazim yetenekli ve sağlam biri. Umarim ilerde şampiyon olur.

 3. Duke Reis

  Ilk ona cok erken girdi avni. Iyice pismeli yoksa erken patlar. Hadi hayirlisi. Bu siklette cok tehlikeli gordugum isim marcus browne

 4. yusuf öztürk

  avni fireni patlamış kamyon gibi gidiyor ve arkasından çok daha hızlı birisi kaktırıyor ve karşısı uçurum 9+9 18 maçtan önce. hakkında hayırlısı inşallah ben ve benim düşünenler yanılıyoruzdur

 5. Marvelous .

  Avni bir an önce adamakıllı bir antrenörle, sağlıklı bir strateji ile kendine gerçekçi bir yol çizmeli. Profesyonel boks yapıyor fakat çevresi ve izlediği yol bana gore amatörce, Ahmet öneri de selçuk aydına sorun size neyin ne olduğunu anlatır. Eğer ki selçuk aydın bu kalibre ile dünya şampiyonu olmadıysa avni yıldırımın aynı çevre ve strateji ile şampiyon olması imkansız.

 6. cengs

  Avninin yumruklar zayıf geldi bana. Ya rakiplerin çene çok zayıf yada avni sert vuramıyor. İyi kaliteli bir boksör ama indirici yumruk ta olmalı… Arjantinliye defalarca net vuruşlar yaptı ama sarsamadı bir türlü…

 7. Murat Koc

  Marvelous selçuk aydın hakkında görüşlerine katılmamak mümkün değil. Harbiden şampiyon olabilecek yetenekte ve güçte bir isimdi. Ben harbiden çok umitliydim inşallah bu seferki yolculuğunda başarır.

  • Marvelous .

   32 yaşından sonra kolay değil ki bence heba edilmiş bir kariyer var ortada. Eğer selçuk aydın Meksika İngiltere ya da ABD de boksa başlamış olsaydı ve Ahmet öner gibi birisi karşısına cikmasaydi kemeri rahatlıkla takardi beline. Selçuk aydın Ahmet öner için makus talihim ve düzenbaz, vefasız, hırsız diyor. Daha neler neler..bu nedenle Avni yıldırım çok geç olmadan daha vizyon sahibi, profesyonel bir ekiple yoluna devam etmeli.

   • BOXING ENGINEER

    Marvelous görüşlerine tamamen katılıyorum. Maç içindeki ve dışındaki görüntelere bakıldığında profesyonellikten ne kadar uzak bir ekip olduğu çok ortada. Avni burdan sana sesleniyorum, son maçında çok zorlandın, çok eksiklerin var, doğru insanlarla kariyerine devam et. yoksa bu hava hemen söner unutulup gidersin, o yanındaki adamların da biri bile kalmaz. Profesyonel boksta kendini kullandıracaksın bu bir gerçek fakat doğru insanlara kendini kullnadır ki bi yerlere gel. Birilerinin hırsıyla bu gazla gidersen sonun kötü. Oldu ki şampiyon bile olsan o kemeri 2 kere savunamazsın.

Yorumlarınız