Avrupa Şampiyonu Yiğit’e Unvan Maçı Yolunda Son Engel! IBF Öyle Bir Rakip Atadı Ki..

yigit-baranchyk

Geçtiğimiz yıl süper hafif sıklette EBU’nun Avrupa Şampiyonluk kemerini kazandıktan sonra unvanını üst üste 2 kez korumayı başaran boksörümüz Anthony Yiğit, son maçından sonra kemerini boşa çıkaracağını ve artık dünya şampiyonluğu için mücadele vereceğini açıklamıştı.

IBF dünya sıralamasında 1. ve 2. sıra boşta bulunurken, Yiğit sıralamada 3. sırada bulunuyor. IBF de 1 numaralı contender’ı belirlemek için Anthony Yiğit ile sıralamada 4. konumda bulunan Beyaz Rusyalı Ivan Baranchyk arasında, 1 numaralı contender’ı belirleyecek bir maç yapılması için talimat verdi.

baranchyk

Süper hafif sıkletin dünyada en önemli yükselen yıldızlarından biri olarak gösterilen Ivan Baranchyk’in 17 profesyonel maçta 17 galibiyeti bulunuyor. Baranchyk bu karşılaşmalarda rakiplerini 10 kez nakavt etme başarısı gösterdi. Bu karşılaşmalarda 5 kez namağlup rakiplerini mağlup etmeyi başaran Baranchyk, Anthony Yiğit için son derece tehlikeli bir rakip olarak dikkat çekiyor.

Anthony Yiğit ve Ivan Baranchyk, 9 Mart’ta ABD’de karşı karşıya gelecek.

garcia-lipinets (1)

Anthony Yiğit vs Ivan Baranchyk karşılaşmasını kazanan boksör, 10 Mart’taki Mikey Garcia vs Sergey Lipinets unvan maçını kazanan boksörün zorunlu kemer koruma rakibi olacak. Mikey Garcia’nın unvanı kazanması ve olası bir Vasyl Lomachenko veya Jorge Linares maçı için hafif sıklete dönmesi halinde ise, Yiğit vs Baranchyk karşılaşmasını kazanan boksöre IBF boştaki kemer için yeni bir rakip atayacak.

Anthony Yiğit’in 9 Mart’ta Ivan Baranchyk’i mağlup etmesi halinde, en geç sonbahar aylarına kadar IBF unvanı için ringe çıkacağını söyleyebiliriz.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Alper İşbilen

  Anthony Yigitin işi zor ama bu maçı kazanırsa adından sıkça söz ettirir.

 2. Alper İşbilen

  Ivan “The Beast” Baranchyk highlight
  https://www.youtube.com/watch?v=egluJjT4MtM

 3. riddickbowe

  BU maçın olacağını tahmin etmiştim. Kazanan ya lipinets ya da garcia ile karşılaşacak. Bence anthony ‘de baranchyk’te kazansa farketmez. Kemer maçında lipinets veya garcia raunt bile vermez bence.

 4. VolkanK

  Baranchyk’ı daha önce hiç izlemedim yeni öğrendim biraz bakıyım dedim kimmiş diye bana biraz mike tyson’ı anımsattı. Bence baranchyk maçı nakavtla alır. Tabi en makul yorumu about billions yapacaktır.

 5. WildervsJoshuaa

  Anthony yigitte aslinda mikey garciaya cok benziyor . sert kombinelerle puan aliyor . yymusak teknik vuruslari yok carpismaya hazir bir boksor . cesaretlide . bu macini kazanirsa mikey garcia karsinda sans veririm .

 6. jackal

  daha öncede yigitin josh taylorla dövüsecegi söylenmisti yine burda

 7. Roman

  anthony iyi boksor ama bu seviyelerde mi? Bence daha değil. Mikey bambaska bir seviyede. Bence beklemeli biraz daha gelişimi bence tamamiyle tamamlanmadı. Kaybetmesi yuksek ihtimal. Insallah nakavt olmaz.

 8. About Billions

  Haberde de bahsedildiği gibi baranchyk, çok tehlikeli bi boksör. Ben josh taylor maçını isterdim yiğit için. Britanyada taylora karşı biraz mücadele etse, biraz maça ortak olsa, popülerlik seviyesi çok yükselir, iyi gelir elde eder, kazandığı taktirde, wbc gümüş kemer sahibi olurdu. Taylor maçı, yiğit için mutlak bi mağlubiyet olsa da, kazandıracağı şeyler de olurdu. Baranchyke karşı şansı olduğunu düşünmüyorum. Çok popüler bi boksör de değil. Taylor maçı olsaydı, gecenin ana maçı olacaktı en nihayetinde. Bu maç, Postol vs prograis gecesinde olacak. Çok güzel bi gece olacağını ve Yiğit için çok zor bi gece olacağını düşünüyorum. Umarım kazanabilir.

 9. Kızılderelı

  Yiğit kazanır
  Yiğit te potansiyel var

 10. Khan W.

  A.Yiğit bu maçı geçebilecek tecrübeye sahip.Yeterki ilk raundlarda konsantrasyon sorunu yaşamasın… Başarılar dilerim…

Yorumlarınız