Boksta Haber Turu: Chris Eubank, Callum Smith, Anthony Yiğit, Adrien Broner, Liam Smith ve Kell Brook

3nisan-kapak

Sanıyorum başlık biraz Mahsun, İbo, İzzet, Alişan, Özcan gibi oldu. Gene de biz boks dünyasındaki son gelişmelere bir göz atalım:

chris-eubank-jr (9)_1Son maçında Nick Blackwell’i teknik nakavtla yenerek Britanya şampiyonu olan Chris Eubank Jr, artık Billy Joe Saunders ile maç yapma zamanlarının geldiğini açıkladı. Bugüne kadar sadece rövanş istiyordum, artık Billy Joe’nun WBO Dünya Şampiyonluk kemerini de istiyorum şeklinde konuşan Jr, bu maç için sabırsızlandığını, en kısa sürede ezeli rakibiyle tekrar ringe çıkmak istediğini açıklarken, ayrıca Billy Joe’nun ilk maçı kazanmayı da hak etmediğini iddia etti. Eubank, eğer bu dev rövanş gerçekleşmezse, Britanya şampiyonluğunu savunmaya devam edeceğini belirtti.

001 Broner IMG_7737_1Geçtiğimiz Cuma günü Washington’daki maçta Ashley Theophane’yi teknik nakavtla yenmesine karşın tartımda kiloyu tutturamadığı için kemerini kaybeden Broner, artık süper hafif sıklette değil yarı orta sıklette maçlara çıkacağını açıklarken, 67 kilodaki ilk rakip adayını da ilan etti. WBC dünya şampiyonu Danny Garcia ile ringe çıkmak istediğini ifade Broner, amacım sadece kazanmak değil, kazanırken bu sporun en iyisi olduğumu da herkese göstermek şeklinde konuştu. Danny Garcia’ya IBF şampiyonu Kell Brook tarafından da teklif yapılması bekleniyor.

Liam-Smith-Liverpool-champion-2014_3179534Dün kardeşi Callum’un maçı için Echo Arena’ya giden Liam Smith, burada kardeşi ve Kell Brook’un promotörü Eddie Hearn ile karşılaşırken, iki ünlü isim kameralar önünde maç görüşmesi yaptı. Kell Brook’un yaz aylarında Cotto dışında büyük bir isimle karşılaşmasının zor olduğunu, Danny Garcia ile ringe çıkacağını da düşünmediğini ifade eden Liam Smith, Temmuz ayında kendi kilosunda gerçekleşecek bir Smith vs Brook maçına yeşil ışık yaktı. Eddie Hearn’ün de bu teklife sıcak baktığı görüldü.

callum-smith (1)Eddie Hearn ayrıca Liam’ın kardeşi Callum Smith’in Hadillah Muhammed’i ilk rauntta nakavt ederek Avrupa Şampiyonu olduğu maç sonunda da bir açıklama yaptı ve, Callum’un dünya şampiyonluğu için hazır olduğunu, Badou Jack’in Callum’un “bombaları” karşısında ayakta kalamayacağını iddia etti.

Badou Jack’in Lucian Bute’yi geçmesi halinde James DeGale ile WBC ve IBF kemerlerini birleştirecekleri dev bir maça çıkacaklarını belirten Hearn, bu durumda beklemek durumunda kalacaklarını, ama her halükarda WBC zorunlu kemer savunma rakibi pozisyonunu elde ettiklerini ve bu fırsatın gelmesini sabırla bekleyeceklerini söyledi.

lauren-yigit23 Nisan’da İsveç’in başkenti Stockholm’de ringe çıkacak olan Anthony Yiğit ve  Mikaela Lauren antrenmanlarına Aix-en-Provence bölgesinde devam ediyor. WBC hafif orta sıklet dünya şampiyonluğunu Hırvat Ivana Habazin’e karşı savunacak olan Lauren ile, İngiliz Chris Goodwin’in karşısına çıkacak olan yenilgisiz süper hafif sıklet Anthony Yiğit Sainte-Victorie dağı eteklerinde koşuyla başladıkları antrenmanlarını, gün içinde kondüsyon ve spar çalışmaları ile tamamlıyor.

 

 

 

Benzer Haberler

 1. TeamLemieux

  Eubank iyi bir boksör olabilir ancak Billy’e saygısızlık etmiş bu açıklamasında. Sporun doğasında yenmek olduğu gibi yenilmekte vardır ve seni yenen rakibine hak etmedin dersen emeğine saygısızlık etmiş olursun.

  • TeamLemieux

   neden böyle saygısızca yorum yaptığını anlamadım bırak bu ayakları demek nedir? ben sadece böyle bir açıklamanın gereksiz olduğunu söyledim. tekrar maç yapmak istiyorsa gerekli görüşmeleri başlatır zaten.

  • Roman

   Yorumuna tamameň katılıyorum. Argo dışında.

  • Ahmet kurt

   Bende argo dışında ılydreama katılıyorum.

 2. Bankacı

  Liam smith -kell brook maçı olursa hakikaten yılın en güzel maçlarından biri olur.

  Liam smith tekniğiyle beni büyülüyor adam resmen bu spor için var gibi.kim kazanır bilmem ama inş. Olur.

 3. Roman

  Callum Jack degale kažanla maç yapcak. Degale kazanır. Calluma karşılaşırsa. İşte o maç efsane olur. Callum cok iyi ama degale de iyi sayıya oynuyor. Harika maç olur.

 4. Roman

  Eubank Jr Çok geliştirdi kendini. Bende blackwell maçından önce joe alır diye düşünüyordum. Ama şuan kararsizim. Sebebi joe andy Lee gibi bir adami yendi. Eubankde joenun savunmasını âşarsa kazanabilir. O maçta 1. De siyah diye vermediler. Rebrasse de dün haketmisti. Lanet eddie hearn. İlydreamin dediği gibi eubank Blackwell maçı 12 raund yakın gecseydi joe eubank gibi gene verirler blackwele

 5. DAVİD HAYE

  Eubankin planı bence ileriye dönük birşeyler kazandirmaz.bu siklette sadece bily joe yoktur.hadi bu maç olsa bilse maç İngilterede olacak ve maçı bily joeye verecekler. Çünkü ilk maçta eubank çok net bily joeden 7 veya 8 raund aldığı halde maçı bily joeye verdiler.bu maç olmazsa Britanya kemerini koruyacam demesi son derece sacma. Bu siklette bily joe dışında jacobs var,Andy Lee,Peter guallin ,limuex,alvarez ,golovkin var bunlarla maç yap.bu camiada cesur yürek diye nitelendiriyorlar.bence böyle maçlara cikarsan gerçek gücünü görmüş oluruz.liam smith kell brook maçı kısa vadede olmaz gibi.kell brokk çok acele ediyor birara akılları gitmişti golovkin ile bile maç yapmak istiyordu.not:golovkin portere,jojo dane,gavine,bizer benzemez o vurduğun sert yumruklarin iki katını golovkinden yersin 8.raundu görmesi mucize olur.kell brokk kendi sikletindeki kemerleri toplasin bence.kendi sikletinde tek yenileceği bokscu thurman olur.

 6. Murphy Lee

  degale-jack maçında benim favorim jack.broner danny garcia’yı harcar.

Yorumlarınız