Brähmer’den Kovalev’e Gözdağı!

braehmer-gutknecht

Geçtiğimiz hafta sonu 3 yıl önce puanla mağlup ettiği eski rakibi Eduard Gutknecht ile rövanş maçına çıkan ve rakibini yine yenerek formundan bir şey kaybetmediğini kanıtlayan WBA geçici hafif ağır sıklet şampiyonu Jürgen Brähmer cephesinden Sergey Kovalev’e gözdağı geldi.

Alman şampiyonun antrenörü Karsten Röwer, şu an dünyadaki en iyi iki hafif ağır sıkletın Jürgen Brähmer ve Sergey Kovalev olduğunu belirtirken, Adonis Stevenson, Andre Ward gibi isimlerin Kovalev’in karşısında Brähmer kadar tehlikeli rakipler olmadığını ifade etti.

Son maçında Jean Pascal’ı 2. kez mağlup eden Kovalev’in, her şey planlandığı gibi giderse Kasım ayında Andre Ward ile karşılaşması bekleniyor. Bu ihtimalin gerçekleşmesi için öncelikle Ward’ın 26 Mart’ta çıkacağı Sullivan Barrera karşılaşmasını kazanması, Kovalev’in de yaz aylarında karşılaşacağı rakibi yenmesi gerekiyor.

ward-kovalev

Orijinal plana göre yaz aylarında WBC şampiyonu Adonis Stevenson ile karşılaşmak isteyen Kovalev’in bu planları, tarafların maçın HBO’da mı yoksa Showtime’da mı yayınlanacağı üzerinde anlaşamaması üzerine iptal olmuştu. Bunun üzerine Kovalev’in yaz ayları için rakibi olabilecek en muhtemel adaylar olarak Jürgen Brähmer ve Andrzej Fonfara ön plana çıkmıştı. Fonfara’nın da karşılaşma için yüksek bir bedel istemesi nedeniyle anlaşma olasılığı düşerken, yaz aylarında Moskova’da gerçekleşebilecek bir Kovalev vs Brähmer maçı şu an için ciddi bir olasılık olarak ortada duruyor.

Jürgen Brähmer vs Eduart Gutknecht Karşılaşması

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. ahmet kurt

  Brahmer çıldırmış olmalı…

 2. ahmet kurt

  Aynen öyle olmuş.

 3. fatih genel

  brahmer değil kovalevi, pascalı veya fonfarayı bile yenemez

 4. UGUR ÖZKAN

  Brahmer in kovalev karşısındaki performansını gerçekten ama gerçekten çoook merak ediyorum..

 5. DAVİD HAYE

  Bremer tekniğine güveniyor diyecem ama okadar teknikte değil.wardi bile küçümsemiş.bremer wardi tanımak istiyorsa abraham-ward maçını iyice bir izlesin ozaman wardin kim olduğunu görür.bremer kovaleve karşı maçı tamamlamasi mucize olur.

 6. Roman

  Braehmer adonisi bile yenemez.

 7. imparator 81

  Evet inandiriciktan uzak olmuş

 8. haci

  memo28 sen ne içtin kardeş sendeki kafadan bende istiyorum

  • anthony

   kardes iyi oku adam demıskı almanlar sacmalamıs brehmerı 3 boksörde ilk raundda ko eder

 9. Abdullah yılmaz

  Kovalev brebhmeri 5 raund icinde bitkisel hayata sokar.

 10. idris kahya

  cesaret hapı içmiş

 11. klankakomed

  sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün brahmer kardeş.

 12. Kaptan

  Brehmer in sonu 🙂

 13. ggg

  brahmer alır

 14. kell brok

  Brehmer kovalevle maç yapsa maç sonu soluğu hastahanede alır

Yorumlarınız