Bu Akşam 20:00’de TV8,5’taki ABD Unvan Gecesi İçin Geri Sayım Başladı!

23 TEMMUZ GORSEL 2

Bu akşam saat 20:00’den itibaren TV8,5 ekranlarında yayınlanacak olan ABD boks gecesi iki farklı unvan maçına sahne olacak.

Yeni Şampiyon Eski Şampiyona Karşı

Gecenin ana maçında ringe Meksikalı süper tüy sıklet dünya şampiyonu Miguel Berchelt ile bu kemerin eski sahibi olan Japon boksör Takashi Miura çıkıyor.

23 TEMMUZ GORSEL 1

Geçtiğimiz Ocak ayında Meksikalı şampiyon Francisco Vargas’ı 11. rauntta nakavt ederek kemeri eline geçiren 25 yaşındaki Berchelt’in bugüne kadar çıktığı 32 profesyonel karşılaşmada 31 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti bulunuyor.

Berchelt’in rakibi Miura ise bu kemerin eski sahibi. 2013-2015 yıllarında bu sıkletin dünya şampiyonu olan Miura, 2015 yılında Meksikalı Francisco Vargas’a mağlup olarak unvanını kaybetmiş, fakat daha sonra çıktığı 2 karşılaşmayı kazanarak tekrar unvan için ringe çıkmaya hak kazanmıştı. Miura bu karşılaşmada kemerini Berchelt’ten geri alabilmek için mücadele verecek.

WBA Süper Tüy Sıklet Unvan Maçı

Gecenin ikinci ana maçında ringe Panamalı WBA süper tüy sıklet dünya şampiyonu Jezreel Corrales ile Meksikalı Robinson Castellanos çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl ünlü Japon şampiyon Takashi Uchiyama’yı Japonya’da 2 kez mağlup ederek unvanı eline geçiren 26 yaşındaki Corrales’in çıktığı 23 profesyonel karşılaşmada 22 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti bulunuyor.

Corrales’in rakibi Robinson Castellanos ise uzun yıllardır süper tüy sıkletin önemli boksörlerinden biri konumunda. Son maçında 2004 olimpiyat şampiyonu Kübalı Yuriorkis Gamboa’yı nakavt ederek dikkatleri üzerine çeken 35 yaşındaki Castellanos, kariyerinin sonlarına yaklaştığı bu dönemde ilk kez eline geçirdiği unvan fırsatını değerlendirmek için mücadele verecek.

Alt Maçlarda Kritik Mücadeleler

Gecenin diğer önemli mücadelesinde ise; hafif ağır sıkletin iki önemli ismi; ABD’li Joe Smith Jr ile Kübalı Sullivan Barrera ile karşı karşıya gelirken, hafif sıkletin yükselen yıldızlarından ABD’li Ryan Garcia ile Meksikalı Mario Antonio Macias ile kozlarını paylaşacak.

TV8,5 Ekranlarında Yayınlanacak

ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Inglewood şehrindeki The Forum kapalı salonunda gerçekleşen mücadeleler bu akşam saat 20:00’den itibaren TV8,5 ekranlarında yayınlanacak.

Benzer Haberler

 1. AERIALS

  sizlerle özel bir bilgi paylaşayım.
  “boks dehası” ile “ordinaryus h” aynı kişiler

 2. önder

  BiliyoruZ zaten

 3. Bankaci

  YouTube doğru düzgün yayın yok.ozellikle barrera Smith maçını izliyecegim.

 4. mehmet dalgaç

  maça limon sıktın yani arkadaş. bırak ta sonucunu bilmeden izleyelim. biraz heyecan olsun 🙂

 5. conan

  Canlı canlı cap canlı. inşallah wbss asporda yayınlanır

 6. Bankaci

  Barrera,smithi ezmis resmen.warda yumruk atamıştı barrera.smith wardi edecek diyen arkadaşlara maçı izlemelerini tavsiye ederim.

 7. Metehan Ateş

  Kaybolan türk boksörün cesedi ormanda bulunmuş conan söylemişti yazık olmuş

 8. Abdullah yılmaz

  arkadaşlar malumunuz berrera bterbiev’den kacmis mac iptal olmustu. simdi ise berrara’in kovalev ile mac yapmasi gundemdeymis. sizce kovalev ile mac yapar mi?

 9. Oldi

  Berrera simiti perişan etti. Simit hopkinsi yenince bisey zannetim. Adamda boks cesitliligi yok. Dayanıklı ve sert vurduğunu düşünüyorum sadece.

 10. Roman
 11. Engin Keskin

  barrera gerçekten çok iyi hazırlanmış çok önceden demiştim barrera kovalevle maç yapsa kazanır diye sanırım bu hayalim gerçek olabilir ve barrera beni doğrulayabilir tek sıkıntı barrera andre ward maçında zayıf bir yumrukla yere yapıştı smith maçındada zayıf bir yumla yeri öptü cenesi bu kadar zayıf bir barrera kovalevi nasıl yener diye düşünmeye başladım.

 12. Severinus

  beterbievin maçı olacakmış, kendisi söylüyor,
  ibf purse bid tarihi vermiş,
  barrera kendisinden kaçmakla mantıklı olanı yapmış,
  beterbieve 2 raundda nakavt olmaktansa
  smithi hakkıyla yenip kemeri aldı
  corales dingili de castellanosa ne biçim kafalar attı,
  baskıyı arttıran taraf costallenos olsaydı keşke

Yorumlarınız