Bu Gece 2 Yükselen Yıldız Sahne Alıyor. Eski Kick Boks Şampiyonu Kazak Boksör Gürcistan’ın 1 Numarasına Karşı!

lipinets

Bu gece California’da düzenlenecek boks gecesinde iki yükselen yıldız sahne alıyor.

Gecenin ana maçında süper hafif sıkletin yükselen yıldızı Kazak boksör Sergey Lipinyets, Gürcü Levan “Kurt” Gvamiçava ile karşı karşıya gelecek.

Eski bir kick boks şampiyonu olan Lipinyets, 8 maçta yenilgisiz bir boksör. Rakibi Levan ise bu sıklette Gürcistan’ın 1 numarası olduğu gibi, tüm sıkletlerde de ünlü Avtandil Hurşidze’nin ardından Gürcistan’ın en önemli 2. profesyonel boksörü konumunda. Bu maçı kazanan tarafı çok kısa bir süre içinde dünya şampiyonluğu maçında görebiliriz.

Gecenin bir diğer önemli maçında ise süper orta sıkletin en önemli yükselen yıldızlarından Serhiy Derevyançenko, Amerikalı Mike Guy ile karşı karşıya gelecek.

sergiy

Amatörde önemli başarılar elde eden Derevyançenko, profesyonele geçtiği 2014 yılından beri çıktığı 7 maçın tamamını kazandı. Geleceğin dünya şampiyonu adayları arasında olan Rus boksör, geçtiğimiz yaz aylarında çıktığı Elvin Ayala karşılaşmasından bu yana en önemli sınavına çıkacak. 2 sene gibi kısa bir sürede IBF sıralamasında 4. sıraya kadar yükselen Derevyaçenko, bu maçı kazanması halinde yıl sonuna kadar dünya şampiyonluğu için ringe çıkabilir.

Bu karşılaşmaların sonuçları ile ilgili bilgiyi yarın sitemizde bulabilirsiniz.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

  1. KaanTurk

    Gürcüye bak

Yorumlarınız