Bu Gece Sabaha Karşı Orta Sıklette Kritik Maç. Kazanan Golovkin-Canelo’nun Rakibi Olacak

derecyachenko-johnson

Bu gece sabaha karşı Miami’de düzenlenecek boks gecesinin ana maçında ringe Ukrayna’nın orta sıkletteki yükselen yıldızı ve IBF’in 2 numarası Sergey Derevyachenko ile IBF’in 1 numarası Bahamalı Tureano Johnson ringe çıkacak.

Mayweather-McGregor ve Cotto-Kamegai gibi önemli gecelerin olduğu hafta sonu öncesi medyanın ilgisi düşük olsa da, karşılaşmayı kazanan boksör IBF’ten unvan maçı hakkı kazacak ve Golovkin-Canelo maçının galibiyle ringe çıkma hakkını elde edecek.

Karşılaşmanın Türkiye’de yayıncısı bulunmuyor. Maçla ilgili detayları yarın sitemizde bulabilirsiniz.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. About Billions

  Derevyanchenko, iyi bi boksör. Çok sert ve teknik bi boksör. Direklerini iyi kullanıyor ve yakına girdiği zaman rakibini bunaltıyor. Vücuda iyi çalışıyor, sert kombinasyonlara girebiliyor. Mesafe ayarında biraz sıkıntısı var bence. Çok direk alıyor ve yakın mesafeden kontra yemeye biraz müsait. Maçları, seyir zevki açısından güzel oldu şimdiye kadar benim için. Johnsonı pek tanımıyorum. Curtis Stevens maçını izlemiştim daha önce. Kapışmayı seven, sağlam çeneli bi boksör. Stevensla 9 round kırışmıştı. NakavtLa kaybetti ama Stevens, gerçekten sağlam yumrukları olan bi boksör. Çene konusunda bizi fikir sahibi edebilecek bi boksör olduğunu düşünüyorum. Teknik açıdan ve sertlik açısından, Derevyanchenko, bence çok daha üstün. Kondisyonu ve çenesi soru işareti. Çünkü çok sağlam yumruklar yediği ya da kafa kafaya dövüştüğü bi maçını hatırlamıyorum. Eğer, çene ve kondisyon konusunda da iyiyse, çıktığı her maçın seyir zevki, çok yüksek olur bence. Bu maçı da Derevyanchenkonun kazanacağını düşünüyorum. Güzel bi maç olacağını düşünüyorum, umarım öyle de olur.

  • lennox

   Analiz için teşekkür ederim hocam 2 boksörüde tanımıyorum açıkçası ama kazananın golovkin-canelo galibine zorunlu rakip olacağını düşünürsek boksörleri tanımak adına ilgi çekici bir maç olacak benim adıma canlı takip etme şansım olurmu bilmiyorum ama en azından yarın youtubedan bulup izlemeye çalışacağım

   • About Billions

    Rica ederim. Faydalı olabildiysem fikir sahibi olmanda, ne mutlu bana 🙂 . Maçı izlemediysen, izlemeni de tavsiye ediyorum. Bence çok iyiydi.

  • mehmet dalgaç

   ab
   çok ilginç! curtis! iyi boksör?
   nasıl yani?
   ggg nin yendiği curtis?
   ben de daha önceki yorumlarından ggg nin rakiplerinin kofti olduğunu söylediğini hatırlıyor gibiyim 🙂
   belki de yanlış hatırlıyorum 🙁
   öyleyse kusura bakma…

   • lennox

    Her ne kadar lemieux’a ağır bir ko ile kaybetsede ben stevens’in kötü boksör olduğunu düşünmüyorum

    Belki şampiyon olacak potansiyeli Yok ama potansiyeli olanları test etmekte uuygun adres olduğunu düşünüyorum

    • mehmet dalgaç

     LENNOX
     CURTİS E KÖTÜ BOKSÖR DEMİYORUM ZATEN. HATTA ÇOK SAVAŞÇI BİR BOKSÖR.
     1. SINIF OLMASA DA İYİ BİR BOKSÖR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
     YUKARDA AB NİN ÖNCEKİ YAPTIĞI BİR YORUMA GÖNDERME YAPMAK İSTEDİM SADECE.
     SELAMLAR..

   • About Billions

    Yaptığım yorumu, üç dört kez okudum. Hangi satırda “Curtis iyi boksör” yazdım acaba diye ama bulamadım öyle bi şey 😀 . Sağlam yumrukları olması, iyi boksör olduğu anlamına geliyorsa senin için, bi şey diyemem. golovkinin rakipleri, jacobs dışında, çok iyi boksörler değil. Senin için bi kez daha söylüyorum 😀 .

    • ahmet kurt

     derevyanchenko şöyle 25 yaşlarında bir boksör olsaydı sikletin yeni golovkini bu adam derdim. ama maalesef yaşı geçti. benim çok beğendiğim ve güvendiğim bir boksör. rakibini iplere yaslayıp resmen cehennem azabı çektiriyor. kırışma esnasındaki seri kombinasyonları ve bunaltıcı sert yumruklarıyla başa çıkabilecek pek az boksör vardır heralde.

     • About Billions

      Aynen öyle. Gerçekten iyi bi boksör. Perişan etti johnsonı 😀 .

    • mehmet dalgaç

     AB
     DOĞRU İYİ BOKSÖR İBARESİNİ KULLANMASAN DA CURTİSİ MİHENG ALARAK JOHNSONU DEĞERLENDİRMİŞSİN VE CURTİSE KO OLMASININ NORMAL OLDUĞUNU İFADE ETMİŞSİN. BURADAN DA CURTİSİN ÖYLE KOFTİ BİR BOKSÖR OLMADIĞI SONUCU ÇIKMAZ MI?

 2. Ali rıza Akgören

  Ggg iyi bir boksor değil. çenesinin sağlamlığına güvenip hic eskiv yapmadan Allah ne verdiyse saldırmak iyi boksorluk diyen varsa o zaman lafım yok

 3. lenolewis

  Bu sitede zaten ggg yendiği tüm boksörler yetersiz yada balon olarak görülüyor çok enteresan maç içinde ggg nin boksunu dikkatlice izlemenizi tavsiye ediyorum özellikle de ggg- lemuix maçını

  • Muhammed Kurtoglu

   Yoooook kardesim golovkin balondur hepsi medyanin sisirtmesi ))))) bu zamana kadar heeep sans eseri geldi 🙂

 4. ömer uzel

  jacobs’un antrenörü ”Golovkin maçının tekrarını sakin kafayla izlediğimizde kaybettiğimizi kabul ettim” demişti..ama bence Lemieux’da en az jacobs kadar üst seviye bir boksör..Golovkin o gün kariyerinin zirvesini gördü..Lemieux’u eze eze yenen bir boksörün yeteneğini ve seviyesini tartışmayı yersiz buluyorum..Canelo ve Eubank 2 yıldır bu adamdan kaçıyorlardı, Canelo sonunda rakip oldu ama fiziki açıdan Golovkin güçten düşerken..en büyük iki rakibinin iki yıl boyunca kendinden kaçması bile Golovkin’i efsane yapar..

Yorumlarınız