Bu Maç Yakar.. Bu Maç Yıkar.. Yumrukları Kim Sayacak?

cruz-frampton

Amerikan’ın en önemli boks yayıncılarından Showtime kanalının yayınladığı yaz takvimi sosyal medyada dalga dalga yayıldı.

Geçtiğimiz haftalarda NTV Spor’dan canlı olarak yayınlanan karşılaşmada Scott Quigg’i puanla mağlup ederek süper horoz sıkletin WBA ve IBF şampiyonu ünvanlarını ele geçiren Carl Frampton, bu sefer de gözünü tüy sıkletin en büyüğü, yenilgisiz Leo Santa Cruz’a dikti.

Alınan bilgilere göre iki boksörün promosyon şirketleri prensipte anlaştı ve karşılaşmanın yaz sonu Amerika’da gerçekleşmesi konusunda mutabakata vardı.

Horoz sıkletin dünyada 1 numarası Carl Frampton ile tüy sıkletin dünyada 1 numarası Leo Santa Cruz’u karşı karşıya getirecek mücadele, aynı zamanda sıkletten bağımsız dünya sıralamasında (Pound for Pound) dünyada tüm boksörler içinde ilk 30’da yer alan iki boksörün ringe çıkacağı senenin en önemli 3-4 maçından biri olma niteliği taşıyacak.

Artık ortada tek bir soru var; yaz sonuna kadar nasıl bekleyeceğiz?

Carl Frampton vs Scott Quigg Maçından Önemli Anlar

 

Leo Santa Cruz vs Abner Mares Maçından Önemli Anlar

 

Kaynak: http://www.irish-boxing.com/showtime-claim-frampton-and-santa-cruz-is-made-for-the-summer


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

  1. Roman

    Carl zaten şansa alDin maçı quiq çok daha iyiydi rövanş olursa kesin alır guig. Leo abner mares maçındaki gibi dovusurse nakavtla kazanır. Benim favorim leo.

  2. oguz55

    ben de leo’dan nakavt bekliyorum

  3. safkan

    leo rahat alır, framtonun boyu leoya göre çok kısa.

Yorumlarınız