Burnett ve Zhakiyanov Belfast’ta Çifte Unvan İçin Kapıştı. Kazanan İsim..

burnett-zhakiyanov-mac-sonu

IBF horoz sıklet dünya şampiyonu Kuzey İrlandalı Ryan Burnett ile Kazak WBA şampiyonu Zhanat Zhakiyanov Belfast’ta ringe çıktı.

Karşılaşmaya Zhakiyanov iyi başlarken, 4. raunttan itibaren toparlanan Burnett maçı ortaya getirmeyi başardı. Karşılaşma 12 raunt boyunca büyük bir aksiyona sahne olurken, kazanan ismi masa hakemleri belirledi.

Masa hakemleri 118-110, 119-109 ve 116-112’lik skorlarla galibi Kuzey İrlandalı Ryan Burnett olarak ilan ederken, özellikle 119-109 ve 118-110’luk skorlar büyük bir şaşkınlığa sebep oldu.

Burnett böylelikle geçtiğimiz Haziran’da şampiyon Lee Haskins’i yenerek kazandığı IBF unvanının yanına bir de Zhakiyanov’un WBA kemerini eklemiş oldu.

Henüz 25 yaşında çifte kemer sahibi olan Burnett, Kuzey İrlanda’da bir kahraman olarak yükselmeye devam ediyor.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. riddickbowe

  Zhanat’ın hakkını yediler resmen.

 2. GGG44

  burnettinde hakkını yemeyelim bence ama bu kadar fark olmaması lazım beraberlikte olsa iyi olurdu çokmu duygusal düşünüyoruz aceba..

  • riddickbowe

   Aslında haklısın ama yine de birbirine yakın bir skor ile veya md yada sd ile burnett’a verseler kimse bu kadar eleştirmezdi bence ama 119-109 olunca insan ister istemez tepki gösteriyor.

 3. Tek kral DEONTAY WİLDER

  GassiEv indirdi keltoşu…

 4. Sait

  Burnet son iki rauntta çok rahat
  Hareket etti haketti burnet çok iyi zevkli bir maçtı

 5. ahmet kurt

  bence 12 raundun belki de 8 i ortadaydı. her iki boksöre verilebilecek raundlardı. ben 115-113 zhakiyanov a puanladım. ama bu hakemlerin yaptıkları akıl alır gibi değildi. düşünsenize 3 hakemin zhakiyanov a verdiği toplam raund sayısı 7. büyük bir saygısızlık. kim ne derse desin burnet bu maçı en iyi ihtimalle alsa alsa md yada sd ile almalıydı.

  burnett maç boyunca özellikle de maçın ilk raundlarında aptal gibi dövüştü. mesafe ayarı ve jab kullanımı yok gibiydi. zhanat ise dövüşebileceği en iyi taktikle ringdeydi. deli gibi pres yapıyor rakibiyle arasından yarım metre olacak şekilde dövüşüyordu. burnet in yapması gereken şey üzerine gelen zhanat ı direklerle uzak tutmak, rakip içeri girdiğinde ise geriye bir adım atıp distance ayarı yapmak. ama o zhanat ı zhanat ın stilinde yenmeye çalıştı. aralarındaki mesafe ne zaman 1 metreye çıksa maçın en güçlü ve net yumruklarını o vuruyordu. ama buna rağmen mesafeyi korumak adına doğru düzgün hiçbir şey yapmadı. bu adamın antrenörü de mi olanları görmüyor, idrak edemiyor anlamış değilim. gerçi desenize bende boşa bir şeyler yazıyorum. adamlar burnet e gelmiş ”12 raund dayan yeter. gerisi bizde” demiş. ne gerek var tekniğe taktiğe. raundlar az biraz ortada olsun kafi…

 6. leGGGend

  Maçtan önce hakemler zhanata vermez diyordum, ama bu kadar farkla puanlamaları bokstan soğuttu resmen,yazıklar olsun!
  Ryan Burnetin yüzü berbattı, ve hastaneye kaldırıldı.

 7. Big George

  IBF için ringe çıkıyorsun(Net olarak ingiliz federasyonudur), üstelik Britanya’da çıkıyorsun bu maça, üstelik Kazaksın, lobin sıfır, hayranın yok…

  Sen KO etmediğin müddetçe maçı kazanamayacağın zaten belli. Bu nedenle Zhanat kardeşimizin pek şaşırdığını sanmıyorum. Kendi tercih etmiş bunu…

  Boks maalesef kirli bir spor, bu nedenle git gide soğuyorum bu kepazeliklerden.

 8. sertouch54

  Lobinin, hakemlerin Burnett’in yanında olduğu barizdi ama bu kadar farklı olmasa da maçın hakedeni Burnetti bence de. Tarafsız olarak puanlamaya çalıştım, gönlüm Zhanat dese de puanlamada 7-5 Burnett’e verdim. Ama kesinlikle 11-1, 10-2 lik bir maç izlemedik..

Yorumlarınız