“Çakal” İmzayı Attı, Gözünü Dev Maça Dikti

carl-frampton-29-temmuz

Kuzey İrlanda’nın yetiştirdiği en önemli boksörlerden, iki farklı sıkletin dünya şampiyonu Carl Frampton, geçtiğimiz ay uzun yıllardır çalıştığı Cyclone Promotions’dan ayrılmış ve antrenörü Shane McGuigan’la da artık çalışmayacağını açıklamıştı.

Frampton çok geçmeden bir diğer ünlü promotör; Frank Warren ve Britanya Telekom (BT) ile anlaşmaya vardı. Daha önce Matchroom’la da çalışan Frampton, Warren ile anlaşmasının ona dev maçların kapısını açacağına inandığını ifade etti.

oscar-valdez

Frampton’ın bu yılın sonunda veya 2018’in başında ringe çıkacağı ve rakip olarak da namağlup Meksikalı WBO tüy sıklet şampiyonu Oscar Valdez olabileceği öğrenildi. Frampton-Valdez maçı için iki boksörün promotörleri; Frank Warren ve Bob Arum arasında ilk temasın kurulduğu bildirildi.

Sizce Frampton ve Valdez arasındaki olası bir eşleşmenin galibi kim olur? Görüşlerinizi yorum alanında paylaşabilirsiniz.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. ahmet kurt

  ikisi de izlemekten keyif aldığım boksörler. çekişmeli ve güzel bir maç olur. oscar valdez in vuruş stiline hayranım. kroşelerini açıktan tokat atar gibi vuruyor. ama carl frampton maçtaki favorim.

 2. TÜRK OĞLU TÜRK

  frampton iyi boksör kırışmaktan kaçmayan sürekli basan bir adam…ben yine bir şampiyonluk kemeri taksın isterim…

 3. Ordinaryus H

  oscar valdez’in birinci sınıf bir boksör olup olmadığından emin değilim. oscar valdez diyince burnuma juan diaz kokuları geliyor. yani ne olduğu belirsiz. valdez’in frampton gibi tecrübeli bir şampiyonla karşılaşmadan önce lee selby ile maç yapıp kendisini test etmesini isterdim. Lsc’un frampton’a karşı yaptığı outboxing’i valdez’in yapabileceğini sanmıyorum. frampton ud ile kazanır.

 4. Kanguru

  Frampton santa cruzu yendikten sonra adam gibi rövanş hakki verdi ama leo santa cruz niçin rovans hakkı vermedi . Frampton valdezi yener bence favorim

 5. About Billions

  FramptonIn, en çok Russell jr.la maça çıkmasını isterim. Oscar Valdezin de, Joseph diazla maça çıkmasını isterim. Zaten Joseph diaz, artık şampiyonluk maçını fazlasıyla hakediyor bence. Frampton vs Valdez maçı da çok güzel olur ama daha öncelikli eşleşmelerim var 🙂 . Valdez bence Yener FramptonI. Frampton gerçekten kurnaz ve çok çevik bi boksör ama Valdezin hareketli ve sert boksu, FramptonIn oyununu bozabilir. Umarım gerçekleşir bu maçlar.

Yorumlarınız