Callum Smith Skoglund Engelini Aştı. Adını Yarı Finale Yazdırdı

CALLUM-SKOGLUND

Dün gece Liverpool’da gerçekleşen Muhammed Ali Kupası WBSS çeyrek final maçında iki namağlup süper orta sıklet; İngiliz Callum Smith ile İsveçli Erik Skoglund karşı karşıya geldi.

Maçın büyük bir kısmı çekişmeli ve ortada geçerken, Smith rakibini 11. rauntta knockdown etmeyi başardı ve 12 raunt sonunda mücadeleyi 3 masa hakeminin ortak kararıyla (116-112, 117-110, 117-111) kazanmayı başardı.

Böylelikle WBSS’de yarı finale çıkan Smith, Jürgen Brahmer-Rob Brant eşleşmesinin galibiyle yarı finalde karşılaşacak.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. EmreOzcelik

  Turnuvanin favorisi unvanini haketmiyor hicte favori gibi dovusmedi.

 2. Yasin Yavuzyılmaz

  Bu callum smith’i avni çok rahat yener. Avni nin karşısına bu boksuyla çıkarsa ring dar gelir ona.

 3. ahmet kurt

  bu kadar zorlanmasının nedeni callum smith in ilk kez karşısında bu kadar iri ve uzun bir boksör olmasıydı. skoglund uzun boyuna rağmen bir üst sikletten geldiği ve tartıdan sonra 6 kilo aldığı için callum karşısında diğer rakiplerine göre hem daha iri hemde daha sağlamdı. callum bir türlü sert yumruklarını atamadı. down ettiği roundda bile doğru düzgün yakalayamadı. skoglund her ne kadar direklerini çok etkili kullanarak zaman zaman bana maçı kazanacakmış gibi hissettirse de roundlar da 7-5 yenik düştü. beklediğimden daha iyi mücadele etti. callum a gelince bu adama bir türlü ısınamıyorum. bakalım turnuva nın geri kalanında ne yapacak. finale kadar çıkar ama finalde ne yapar orası meçhul.

 4. sertouch54

  Callum Smith beklentinin çok altında dövüştü. İsveçli az biraz daha iyi olsaydı alırdı. Callum’un uzun kollarından başka bir olayı yok.

 5. sertouch54

  Bu arada skorcardda nasıl 117-110 çıkabiliyor, birisi açıklayabilir mi?

  • ahmet kurt

   ”bunu nasıl yaparlar maç daha yakındı” anlamında diyorsan haklısın. gavatın biri öyle puanlama yapmış. ama bu skor nasıl ortaya çıkabiliyor diyorsanda raundları 9-3 verirse 117-110 olur. knockdown ı unutma. down olan kişi o raundda 9 değil 8 puan alıyor. belki de biliyorsundur bunları ama yine de yazayım dedim.

  • Yasin Yavuzyılmaz

   11. round knockdown olduğu için 10’a 8 hesaplanıyor kısaca ( roundların kazanan toplam 12×10=120 kaybeden rakamlar 11×9=99 / 120 + 99 + 8 = 227 ) yani normal sonuç. knockdown hesabını karıştırmış.

 6. enricoss

  Adama lokum gibi kura vermişler. Bir dahaki turda rakip brahmer brand galibi. Callumu finalde kim kurtaracak bilmem…

Yorumlarınız