Canelo mu Golovkin mi? Boksörler, Antrenörler, Analistler Yorumladı. İşte 30 Uzmanın Tahminleri!

ABD---16-EYLÜL-BOKS-GECESİ-GÖRSEL-1

2017 yılının, belki de son 10 yılın en büyük profesyonel boks karşılaşmalarından biri bu Cumartesi gecesi Türkiye saatiyle 03:00’te başlayacak tarihi gecede, Las Vegas’ta gerçekleşecek. Kazak WBC, WBA, IBF ve IBO dünya şampiyonu Gennady Golovkin ile Meksikalı süper star Canelo Alvarez, sadece orta sıkletin değil, tüm sıkletlerin en büyük boksörünü belirlemek için 100 milyon dolarlık dev maçta karşı karşıya gelecek.

İstatistik şirketleri maçı büyük ölçüde ortada görse de, Golovkin’i kıl payı favori gösterenler de var. Peki boksörler, antrenörler, boks uzmanları, bu karşılaşmayla ilgili ne düşünüyor? İşte İngiltere’den 30 önemli ismin Canelo-Golovkin tahminleri:

anthony-yarde_2

Anthony Yarde (Namağlup hafif ağır sıklet boksörü)

Bence çok zor bir maç olacak ve kazanan Canelo olacak. Nakavt da olabilir. Canelo daha zor rakiplerle karşılaştı. Ring zekası daha yüksek. Golovkin’in en zorlu rakipleri, son 2 rakibiydi, o maçlarda da çok başarılı olamadı.

Anthony Farnell (Manchester’da boks antrenörü)

Bu harika bir maç olacak ve bence Golovkin nakavtla kazanacak. Golovkin Kell Brook ve Daniel Jacobs maçlarındaki gibi dövüşürse kaybedebilir, ama bence David Lemieux maçındaki gibi kontrollü dövüşecek. Bazen unutanlar oluyor ama Golovkin’in amatör kariyeri de mükemmeldi. O sadece güçlü yumruklara sahip değil, çok farklı özellikleri var. Bence çok zor bir işi çok kolaymış gibi göstererek başaracak.

kell-brook-ingle

Dominic Ingle (Kell Brook ve Billy Joe Saunders gibi bir çok ünlü ismin antrenörü)

Bence Canelo alır. Meksikalı daha genç ve dinamik. Ayrıca oldukça iri cüsseli bir boksör. Golovkin Kell Brook’u yatıramadıysa, Canelo’yu hiç yatıramaz. Bence Canelo puanla alır, belki de 2’ye 1 hakem kararı (Split Decision) da olabilir.

Dereck Chisora (Unvan Maçına Çıkmış Ünlü Ağır Sıklet)

Canelo alır diyorum. O daha yetenekli. Nakavtla kazanır. Güçlü yumruklarıyla var olan biri, kaliteli bir boksör karşısında her zaman zorlanır.

jones-maccarinelli (11)

Enzo Maccarinelli (Eski WBO Yarı Ağır Sıklet Şampiyonu)

Bence Canelo kazanacak. Çok isabetli kontraları var ve bence bu maça çıkmak için en doğru zamanı seçti. Oscar De La Hoya kolay kolay hata yapmaz. Son 2 maçında çok iyi bir görüntü vermedi. Daha önce Lemieux maçında iyiydi ama Lemieux asla bir Canelo değil.

Craig Evans (WBO #6 Hafif Sıklet Boksörü)

Canelo puanla kazanır. Süper bir maç olacağına şüphe yok.

daniel-dubois_3 (1)

Daniel Dubois (Ağır Sıkletin Yükselen Yıldızı)

Golovkin 9. ve 10. rauntta Canelo’yu nakavt edecek. Son maçlarında belki çok iyi değildi ama burada çok farklı bir Golovkin göreceğiz.

Derry Mathews (Eski WBA geçici hafif sıklet şampiyonu)

Golovkin 8 rauntta işi bitirir. Canelo da çok iyi ama bence onda Golovkin’i alt edebilecek bir güç yok. Kendi oyununda Golovkin’e yenilecek.

ADAM BOOTH VE DAVID HAYE

Adam Booth (Kıbrıslı antrenör, asıl adı Eşref Cevdet, İngiltere’nin en ünlü antrenörlerinden)

Bahis oynasam paramı Canelo’ya yatırırdım. Bence o totalde daha yetenekli olan boksör. Golovkin’in güç avantajı var ve Canelo rakibinin oyununu benimserse kaybedebilir. Ama bunu yapacağını sanmıyorum. Canelo’nun defansif yetenekleri belirleyici olacak.

Gary Lockett (Galli antrenör)

Bana Canelo, Golovkin’i sollayacak gibi geliyor. Bu gençlerin sporu Golovkin’in de gençleştiği yok. Golovkin’in çenesinin test edildiğini hiç görmedik. Curtis Stevens güçlüdür ama o da Golovkin’e sağlam bir yumruk vuramadı. Bence Canelo bu testi yapacak ve kombine vuruşlarla Golovkin’in canını yakacak.

flanagan-petrov-2

Terry Flanagan (WBO hafif sıklet dünya şampiyonu)

Çok zor bir eşleşme. Bence Canelo puanla kazanır. İkisinin de grogi duruma düştüğünü hiç görmedim, o yüzden bir nakavt beklemiyorum.

Martin Bowers (Londra’dan boks antrenörü)

Tahmin etmesi çok zor. Canelo eğer Golovkin’in üstüne gidebilir, ona ihtiyacı olan mesafeyi vermezse, gençliğinin de yardımıyla kazanabilir. “Puanla Canelo kazanır” tahmini kulağıma doğru gibi geliyor.

canelo-smith-london (7)

Liam Smith (Eski WBO 70 kg dünya şampiyonu)

Bu muhteşem bir maç. İkisi de çok klas isimler. Bence Canelo, Golovkin’in karşısında fizik olarak ezilmeyecek. Diğer yeteneklerde ise Golovkin’e üstün. Bu yüzden Canelo’nun puanla kazanacağını düşünüyorum.

Alan Smith (Londra’dan boks antrenörü)

Çok kolay bir soru. Golovkin Canelo’ya çok fazla gelecek. Canelo Matthew Hatton’ı indiremedi, Julio Cesar Chavez Jr’ı açması da çok uzun sürdü. Bu rakipleri Golovkin paramparça ederdi. Golovkin bu maçı alır, muhtemelen puanla.

Bradley Skeete (WBO #3 Yarı Orta Sıklet boksörü)

Ben GGG diyorum. Canelo son dönemde kendini çok geliştirdi, Mayweather maçından beri çok aşama kaydetti. Ama Golovkin başka bir seviye. Bence Golovkin Canelo’yu yıpratıp son rauntlarda nakavtla mağlup edecek.

Jack Catterall (WBO #4 Süper Hafif Sıklet boksörü)

Mükemmel bir maç. Bence Canelo puanla alır. Mayweather’a kaybettiğinden beri çok aşama kaydetti. Orta sıklete çıktığı için de rahatladığını düşünüyorum.

TOMMY LANGFORD

TOMMY LANGFORD

Tommy Langord (Eski Britanya orta sıklet şampiyonu)

Bu maç yüzünden kafayı yemek üzereyim. Cumartesi gelsin diye çıldırıyorum. Son 2 maçındaki Golovkin Canelo’ya yenilir. Ama Lemieux’ü harcayan Golovkin piyasaya çıkarsa iş değişir. 1 yıl önce sorsan kesin Golovkin derdim ama şu an Canelo’ya daha yakınım. %51 Canelo %49 Golovkin diyorum.

Tunde Ajayi (Londra’dan boks antrenörü)

Yüzde 1 milyon Canelo! Bu maçı Canelo kazanamayacak olsa Oscar asla bu riske girmezdi. Canelo son 3 raunt içinde Golovkin’i nakavt bile edebilir.

Josh Leather (Namağlup Süper Hafif Sıklet Boksörü)

Bu maç için inanılmaz sabırsızlanıyorum. 12 raunt boyunca dişe diş bir mücadele olacak. Vücuda yaptıkları vuruşlarla birbirlerini çok yıpratacaklar. Canelo daha genç ve dinamik ama ben daha güçlü olan Golovkin’in kazanacağını düşünüyorum. Kurduğu baskıyla rakiplerini mahvediyor. Golovkin puanla alır.

Jamie Conlan (WBO #3 Süper Sinek Sıklet Boksörü)

Golovkin’i her zaman dünyanın en iyi dövüşçüsü olarak görürdüm ama son dönemde çenesini kanıtlamak istercesine çok zorlu maçlar çıkardı. Jacobs maçında bazı kusurları olduğunu da gördük. Canelo mesafe kontrolünde çok başarılı. Bence Canelo puanla alır. Bu maçta nakavt olmaz.

callum-smith-gallagher

Joe Gallagher (Manchester’dan boks antrenörü)

Canelo daha kaliteli rakiplerle ringe çıktı. Uzun ve orta mesafede çok iyi. Rakibinin gövdesine inanılmaz sert yumruklar atabiliyor. Golovkin’in daha büyük bir amatör kariyeri var ve kazanması büyük sürpriz olmaz ama Las Vegas’ta Golden Boy boksörüne karşı puanla kazanması imkansız. Bu yüzden bana göre ibre Canelo’dan yana.

Lyon Woodstock (Namağlup Süper Tüy Sıklet Boksörü)

Hiç bilemiyorum. Canelo tekniğiyle Golovkin’i mahvedebilir veya Golovkin Canelo’yu herhangi bir zamanda nakavt edebilir. Ben Canelo’nun kazanmasını isterim o yüzden Canelo diyeceğim. Canelo çok yönlü bir boksör, Golovkin nispeten daha tek yönlü. Bu da Canelo’yu favori göstermemde önemli bir faktör.

hughie-fury_4

Peter Fury (Tyson ve Hughie Fury’nin amcası, boks antrenörü)

12 raunt süren ve Golovkin’in kazandığı bir maç olacak diye düşünüyorum. Golovkin boks yeteneklerini konuşturursa kazanır. Yok haldır huldur girerse Canelo’nun kontraları karşısında çaresiz durumlara düşebilir. Bu durumda kazanan Canelo olur.

Barry Jones (BoxNation kanalı yorumcusu)

Bu lafın gelişi değil, cidden %50-%50’lik bir maç. Bana göre gücü ve fiziğiyle Golovkin bir adım önde. Ama Canelo da çok büyük bir boksör ve sonuç ne olursa olsun kazanan boks sporu olacak.

Paddy Barnes (2008 ve 2012 Olimpiyat bronz madalyalı boksör)

Ben Golovkin diyorum. Onun Doğru Avrupa stiline hayranım. Canelo da çok iyi ama Golovkin’in Jacobs ve Brook maçlarına aldanıp kırışmaya girdiği takdirde bu onun sonu olur. Bu durumda Canelo’nun nakavt olduğunu da görebiliriz.

warrington-hyland

Josh Warrington (WBC’de #3, Namağlup Tüy Sıklet Boksörü)

Canelo diyorum. Bence o daha iyi bir boksör ve boks yetenekleri Golovkin’den üstün. Kesin olan şu ki; harika bir maç olacak.

Joe Pigford (Namağlup Süper Yarı Orta Sıklet Boksörü)

Çok ortada bir maç. Golovkin’i yenebilecek bir kişi varsa o da Canelo’dur. Puanla Canelo alır diyorum.

liam-walsh

Liam Walsh (Eski IBF tüy sıklet dünya şampiyonu)

Canelo favori boksörlerimden biri ama bence Golovkin az farkla da olsa favori. Ben kırışmaların yaşanacağı, çok kanlı bir maç beklemiyorum. Bence Golovkin sol direğiyle Canelo’nun işini bitirecek. 

Gary Corcoran (WBO #11, Yarı Orta Sıklet Boksörü)

Golovkin’in gücü her şeyi değiştirecek. Son 2 maçında en iyi performansını sergilememiş olabilir ama bu maçta sergileyecek. Canelo’nun çenesi iyi olabilir ama Golovkin gibi biriyle hiç karşılaşmadı. GGG puanla alır diyorum.

Sonuç: Canelo 19 – Golovkin 11

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. conan

  evet sitedeki canelocular kimler?

  1- ben
  2- murat koç

  diğer üyeler de 3,4 .. şeklinde yazarak kendilerini göstersinler 🙂

  golovkinciler çoğunlukta olduğu için lütfen onlar sıralamaya kendilerini yazmasınlar

  • Ordinaryus H

   conan 1 numara benim, 2 murat koç 3 tugay özay 4 sensin. bu maç açıklandıgından beri kütüğünü kendimden emin bir şekilde yener diyorum. hatta gggirl’ler sürekli bana sataşıyor. canelo ggg’yi g-string tanga yapacak.

   • conan

    tamam 1 sen ol. 😀 lan ha 1 ha 2. yapan yapacağını yapmış zaten (şener şen -şekerpare)

  • Murat Koc

   Güzel bir tablo olmus 🙂

  • BullStrong42

   5 Boş ise talibim 🙂

 2. conan

  evet güncel canelocular sıralaması
  1-ordi
  2-canon
  3-m.koç
  4-tugay özay

 3. TÜRK

  bende canelo kazanır diyorum

  • Abdullah yılmaz

   soner reis; madem böyle bir başlık açtın. ben de golovkin diyorum ilk sıraya yazın beni 🙂 🙂 🙂

   • conan

    apo baba, ggg ciler çok olduğu için sizi yazmıyorum sorry 🙂

    • Abdullah yılmaz

     şu pazar hayırlısıyla gelse de izlesek. acaip heyecanlıyım. bu hafta boks zehirlenmesi yaşayacağız 🙂 🙂 🙂

 4. fix1

  ggg (gelmişine geçmişine geçirir) kazanır. canelonun kazanması boksa hiçbir şey katmaz. floyda yenilmiş bir canelo olarak kalacak.

 5. conan

  1-ordi paşa
  2-conon
  3-m.koç
  4-t.özay
  5.türk

  • SAUL “CANELO” ALVAREZ

   Nick imdende anlayacağın üzere yaz beni de çok fanatik Canelo cuyum

  • mehmet dalgaç

   Hepsini yaz bakalim conan reis.
   Yalniz mactan sonra da yoklama istiyorum senden

 6. Prorsum

  Dünya boks piyasası az farklada olsa canelo diyor bakalım ben golovkinciyim artık şu maç gelsede izlesek

 7. MURAT JÖH

  Şahane yorumlar yapilmiş puanlamaya giderse adil bir puanlama olmayacağini bizim gibi tüm dünya biliyor inşallah ortada bi maç olmaz. Gönlüm ggg den yana

 8. conan

  şu an 5 kişiyiz

  hayde nerdesiniz eyyy canelocular

 9. Kanguru Perkovic

  Beni unutmayin beyler :))) bende team canelodanim en baştan beri canelo favorim puanla alir diyorum. En mantıklı konuşan adam booth mus bence

  • Abdullah yılmaz

   kim hangi boksörü desteklerse yorumları da o bakış açısına göre algılıyor ve haliyle o yorumu beğeniyor. mesela bana göre kell brok’un antrenörünün yorumu çok mantıklı değil. evet 5. raunnda kadar golovkin kell brok’u yatıramadı ama kendisi havlu atmasaydı golovkin 1-2 raund sonra öldürürdü onu

 10. conan

  6-kanguru perkoviç (ağır sikletlerin korkulu rüyası)

 11. Sebastian heiland

  Ggg başka yok

 12. Tugay Özay

  Öncelikle ben Canelo’cu değilim sadece bu maçı Canelo’nun kazanacağını düşünüyorum. Yoksa Golovkin ve Canelo bana hemen hemen eşit mesafedeler, sempatik adamlar, seviyorum kerataları 😀 Boksları da iyi, kötü hiç değil ama benim sevdiğim stil;
  Floyd, Ward, Eubank Jr, Thurman, Linares tarzı boksörlerin stilleri 🙂

 13. Ziyaretci

  Canelo yenecek (Hissiyat)

 14. conan

  7-ziyaretçi
  8-boks üstadı

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   abbout billions caneloyu destekliyor ama golovkinin kazanacağını düşünüyordu onu da ekleyebilirsin 😀

 15. Kanguru Perkovic

  Sitedeki ankete göre 4 kisiden 3u ggg alir diyor 4 kisiden 1 i de canelo alır diyor baya azız :))

 16. fix1

  ggg çok yaşlı, ggg nin eski gücü yok, ggg tekniği zayıf, ggg nin babası, babası değil teyzesiymiş 🙂 tahmini maç analizi : 1. raound yoklama yapacaklar ama bu yoklama ölü bir yoklamadan ziyade sarsıcı bir yoklama olacak. sonraki raundlar da canelo agrasif defansa geçerken. ggg gefansını sıkı tutarak saldırı yapacak. özellikle direklerini kullanacak. yediği yumruklardan sonra ve özellikle 5 veya 6 raunddan sonra canelo açılmaya başlayacak. tahmini 9 raunddan sonra ben ggg den bir ko bekliyorum. birde, ggg nin çenesi denenmemiş diyenler, resmen saçmalamış. not: canelo, ggg den yetenekli olabilir. lakin yumruk yedikçe o yeteneklerini kullanabilecek reflekslerin ve gücün zayıflar.

 17. conan

  9-about billions

 18. cellat hopkins

  Bir çok kişi oscar faktöründen dolayı canelodan yana biraz fazla çubuk bukmus durumda ama bir kaç itarizim olacak glovkin son iki maçında çenesinin sağlam olduğunu kanıtlamıştır aldığı onca yumruğa rağmen saklanmadı bile bir ikincisi de canelo genç peki glovkin kondisyon sorunu yaşayan birimi sizce ve baskıcı sürekli rakibi üzerine baskı yapan bir boksör vallahi kim kimi bunaltır kimin çenesi test olacak işte orada şart eşit canelo genç karşısındaki rakibide kuvvet kuvvette devamlılık dayanıklılık patlayıcı kuvvet birimlerinde emekliye ayrılmış bir boksör değil eğer cenolanin gençliği bir artı olarak görülüyorsa bence bu çok bilimsel bir yaklaşım olmaz şuna katılıyorum ama cenalonin tek avantajı golden boy altın çocuk oscar hepsi bu

 19. conan

  iki boksör de hiç nakdavn olmadı değil mi?

 20. Kanguru Perkovic

  Maçı canelonun savunması belirler fizik olarak golovkinin ustunlugu var ama ezici değil. Hız teknik savunma konusunda canelo daha iyi. Kell brook dan yediği kontralari canelodan yerse golovkin nakavt bile olabilir

 21. conan

  10-ayazz

 22. ismail cil

  Favorim golovkin maci alir düsünüyorum.Bu mac bana golovkinin kell brook la olan macini animsatiyor.herkese selamlar

 23. lennox

  golovkin 4.cü round yatırır diyorum varmı artıran 🙂

  • conan

   ben canelo 8-9 gibi nakavtla yener diyorum. ggg’den pro boks olarak daha tecrübeli. ggg’ye göre daha büyük maçlara çıktı. ggg’nin rakiplerinden çok daha iyi rakiplerle dövüştü. canelo kendisini sürekli geliştiriyor. ggg ise yaşlandı artık geriliyor. genç aslan kazancaktır.

  • Kanguru Perkovic

   Lennox hocam ruyamda golovkin caneloyu 4.roundda brutal nakavt etmişti gonzalez gibi yerden kalkamadi :)))

  • mehmet dalgaç

   Hepsini yaz bakalim conan reis.
   Yalniz mactan sonra da yoklama istiyorum senden

 24. poisonman

  bende 7 numaraya yerleşeyim canelocu olarak:)

 25. sa yo na ra

  en realist yorum peter fury den gelmiş. genel olarak canelo’nun kazanacağı yönünde yorumlar var. ggg çok büyük bir riske girdi. lemieux maçındaki oyunu sergilerse büyük bir ihtimal golovkin alır.

  • lennox

   benimde en çok ciddiye alacagım adam peter furydir yetiştirdigi boksörlerin stiline bakınca adamın bu işin zirvesinde oldugu anlaşılıyor

 26. conan

  12-gennady mustafa

 27. Ziyaretci

  Canelo 10. raund da teknik nakavt ile yenecek diye düşünüyorum
  Golovkin kondisyon sorunu ile karşı karşıya kalacak çünkü son maçlarında gerileme mevcut aksine canelo her maç ilerliyor
  Benim düşüncem bu şekilde

 28. Marvin Hagler

  golovkin kazanacak. neden mi? golovkin canelo’dan çok daha üst seviye bir boksör. kariyerinde şu ana kadar çok üst düzey boksörlerle karşılaşmadığını söylesek de underrated boksörlerle karşılaştığını söyleyebiliriz. golovkin’in tek özelliği güçlü olması değil. güzel boks yapıyor, kondisyonu iyi, yumruk isabetleri süper, hızlı olmayabilir ama çok etkili yumrukları var, bugün en tecrübeli boksörlerden biri, amatör kariyeri harika. canelo da üst seviye bir boksör. genç, güçlü, fiziği muhteşem. ama golovkin karşısında etkili bir performans çıkarmak istiyorsa daniel jacobs’un golovkin karşısında dövüştüğü gibi kafa kafaya gitmeden uzaktan boks yapması lâzım. bu da canelo’nun stili değil. jacobs zekiydi. ayrıca canelo şu ana kadar kimden çok güçlü yumruklar aldı? cotto zaten tartıda 153 lbs gelmişti. canelo gibi mükemmel bir fiziğe sahip bir rakibe karşı etkili boks çıkaramadı. bu bir gerçek canelo hiç golovkin gibi biriyle dövüşmedi. golovkin çenesini jacobs maçında yeterince kanıtladı bana göre. eğer kafa kafaya gideceklerse bu maçta kesinlikle nakavt olacak. ve nakavt olan kişi de canelo olacak.

  ggg by tko

  • conan

   marvin kardeşim golovkin de canelo gibi biriyle hiç dövüşmedi. caneloya karşı yüzünü boş bıraksın bakalım ne oluyor. golovkin hayatında ilk kez bu kadar büyük bir maça çıkacak, en çok para kazandığı ilk maç olacak. ama canelo bunlara alışkın.

  • Kanguru Perkovic

   Golovkin brook maçındaki o aparkati canelodan yerse sallanabilir. Canelo da çok iyi kontraci golovkin brook maçındaki gibi dovusurse canelo nakavt eder

  • mehmet dalgaç

   Mh +100

 29. poisonman

  Bu maç küçük bir ihtimal lemiux maçına benzeyebilir Golovkin direklerini etkili kullanır ve Caneloda Amir Khan maçındaki gibi etkisiz başlarsa; fakat bu maçı kendi özelinde değerlendirmek gerekir; zaman zaman duyguların ön plana çıkıp iki boksüründe kazanma isteğinden dolayı kırışmalı geçecektir. Burada da her nekadar Golovkin güçlü olsa da canelonun tekniği ve eskiv yeteneğiyle ayakta kalan taraf olucağını düşünüyorum…

 30. Ziyaretci

  CANELO DA WARD A BENZEYEN BİR YÖN VAR ÇOK SAKİN VE AKLINI ÇOK İYİ KULLANIYOR VE EN ÖNEMLİSİ TECRÜBELİ
  TECRÜBE KÜÇÜMSEMEYİN HİÇ HEYECAN YAPMAYACAK BU ÇOK ÖNEMLİ

  • Marvin Hagler

   golovkin daha tecrübeli bir boksör. ama conan’ın da dediği gibi büyük maçlara çıkma konusunda canelo’nun daha tecrübeli olduğunu söyleyebiliriz. ama bence golovkin canelo’ya göre daha sakin olacaktır.

 31. Ziyaretci

  golovkin sakin olacaktır kendine güveninden ötürü ancak bir iki sağlam yumruk geldimi yavaş yavaş sakinlik yerini tedirginliğe bırakmaya başladımı herşey tersine döner
  Bunlar sadece tahmin tabi

 32. lenolewis

  golovkin 8 de yatırır artırdım 🙂
  boks otoriteleri bile bu maçın sonucunu kestiremiyor eğerki sonucu hatta raundunu bilen yorumcu arkadaşlara burda üstat denmesi lazım ben bu maçın en fazla 8 raunt ggg lehine biteceğini tahmin ediyorum .tekrar söylüyorum ggg ayrı bir taktikle maça çıkacaktır tabikide kell brook ve jacobs maçı taktiğiyle çıkarsa caneloya kaybedebilir. ggg 16 eylülde hem hakemleri hemde caneloyu yenmek zorunda işi çok da kolay değil

 33. GENNADYMUSTAFA

  Çok büyük bi maç herkes bunun farkında inş golovkin alır da biter bu kâbus, canelonun boks bilgisi ggg ye göre çok üst düzey ama ggg dede fizik avanajı ve bitmeyen net vuruşlar var gazamız mübarek olsun 😀
  Ama her halükarda canelo efsanedir yensede yenilsede

 34. GENNADYMUSTAFA

  Muhtemelen gece 5 gibi başlar bu maç

 35. GENNADYMUSTAFA

  bu arada kell brok maçıylan demişlerde ona açıklama getirim, alt sikletlerden gelen boksörler her zaman çok hızlıdır golovkin bu adamın hızını durdurması onu yakalama aşaması biraz güç oldu ama adam her türlü üstesinden geldi tmm çok darbe yedi ama sonunda yakaladı ve bitirdi, kell broku direk komasına sokamamasının nedeni de kell brokun seri cevap vermesi kaçmasıdır. O yüzden direk komasına sokamadı.

 36. tipitip

  Dün kafam karışıktı şu analizlerden sonra, Glovkin Maça Khan la birlikte çıksa Canelo yine kazanır diyesim var … Heyecanlı bir gece olacak…

 37. Harun

  kell brook maça sadece 5 round kondüsyonla çıkmıştı. gardı düştü ve antrenörü havlu attı. zaten dominic ingle havlu atmasa golovkin brook’u ayakta öldürücekti. ggg her vurduğunda brook bağırıyor acı çektiğini hissettiriyordu. yıkmaktan beter etti. bütün çalışmalarını hız güç ve teknik olarak yapmış. kondüsyon 0. bu yüzden golovkin karşısında kell brook kadar iyi performans sergileyecek birinin 12 round kondüsyona sahip olması gerekiyor.

 38. lenolewis

  tipitip senin kafa baya karışmış gardaş 🙂

 39. lenolewis

  kell brookun kariyerini bence ggg bitirdi. o maçtan sonra sakatlandı gözünden ve errolu yenebilecekken ggg maçındaki sakatlığı nüksetti.herkes ggg kırışmasın diyor ama bana göre canelo hiç denemeye kalkışmamalı kell brooktan beter olabilir

 40. lenolewis

  conan beni de ekle 14- lenolewis:)

 41. Harun

  puanla canelo kazanır diyenler, canelo maçlarında az yumruk atıyor. golovkin ise sürekli yumruk atıyor ve pres yapıyor. golovkin’i jacobs gibi uzun ve reach mesafesine sahip outboxing yapan biri bile puanla yenemedi. canelo gibi daha kısa birinin puanla yenmesi zor. canelo bana kalırsa karaciğerden yatırmaya çalışmalı. puanla yenmesi imkansıza yakın. yumruk istatistikleri ortada. kazanmak istiyorsa en büyük performansını sergilemeli. nakavt dışında canelo’nun şansı yok. puanlamada lobi caneloya verir zaten bunu tartışmaya gerek yok. floyd maçındaki yanlışı hepiniz gördünüz. golovkine karşı neden yapılmasın?

 42. Harun

  canelo maçı 12 round tamamlayabilecek seviyeye gelsin yeter. lobi canelo’yu kurtaracaktır. bahane olarakta net vuruşları canelo yaptı gibi bir bahane ortaya atılacak. golovkin ko etmeli. canelo gibi altın yumurtlayan, promotörler ve bahis şirketlerine milyon dolarlar kazandıran birisinin kaybetmesi büyük bir kayıp olacağı için puanlama sonuçları şimdiden belli.

 43. tipitip

  Lenolewis hiç sorma yaa… Punanla biterse Canelo burun farkıyla alır, glovkin karaciğerden açık verirse nakavtla gider diyorum son olarak…

 44. Harun

  boks maçlarında daha kısa olan adamın daha güçlü olması gerekir. uzun adamın ise hızlı ve puancı olması gerekir. golovkin ise uzun boyuna ve ince fiziğine rağmen granit çenesi ve 1 ton vuruş gücüyle siklete ağırlığını koydu yenilmez oldu. amatör kariyeri 345-5 olan biri saf güçten çok daha fazlasıdır. hız olarak iyi teknik olarakta çok akıllı. canelo kısa ve az yumruk attığı için ne kadar hızlanırsa hızlansın, kendinden uzun ve bol yumruk atan birini yenmesi çok zor. canelo nakavt etmeli.

  • Kanguru Perkovic

   Dedigine gore ozaman manny 1.66 lik boyuyla 1.80 boyunda margarito yu nasil yendi vur kaç yaparak caneloda aynısını yapabilir ara arada kırışmaya da girecektir elbet sadece kaçarak değil canelo kırışmalarda ustun gelecegini düşmüyordu savunmasi gayet iyi golovkinin vucuda çalışa çalışa yorarak dedigin gibi karacigerden de yatirabilir

   • Kanguru Perkovic

    Kirismalarda canelonun ustun gelecegini dusunuyorum klavye hatasi 🙂

   • Harun

    beni yanlış anladın. kısa boyu adam tabikide hızlı olabilir. ben genel olarak konuşuyorum. kısa boylu ve hızlı bir adam farklılık yaratır. uzun boylu ve güçlü boksörde farklılık yaratır. golovkin ve pacquiao nadir boksörlerdendir.

    • Kanguru Perkovic

     Canelonun en dikkat etmesi gereken golovkinin direkleri gercekten vura vura hirpaliyor ve de köşeye sıkışmamak bu ikisini en aza indirdiği zaman kazanacaktir ve fiziksel olarak kismen aynilar golovkinin azcik avantajı var yani golovkin caneloyu ezemez .

   • Harun

    kısa adam güçsüzse sıkıntı yaşar. uzun boylu adamda yavaşsa sıkıntı yaşar. margarito ve pacquiao arasında belirli kalite farkı vardı zaten.

 45. lenolewis

  şimdi canelo daha iyi rakiplerle çıktı diyenlere soruyorum
  1-lemuix mi liam smith mi?
  2-jacobs mu cotto mu?
  3- kell brook mu lara mı?
  4- monreo mu amir kahn mı
  sonuç olarak arada çok büyük farklar yok rakipler anlamında bana göre ggg nin rakipleri daha iyi tabi ki son dönemdekileri baz alırsak

  • Marvin Hagler

   golovkin brook’u saymazsak hep orta siklet boksörlerle dövüştü. hele lemieux ve jacobs. orta sikletin en iddialı isimlerinden bu isimler. canelo hangi orta siklet boksörü ile dövüştü şu ana kadar? golovkin ilk olacak. chavez jr. maçına 164 lbs çıktı diyecekler için, o maçın sonucu başlamadan belliymiş zaten. canelo chavez jr.’ı kum torbası edecek maç sonunda golovkin ringe gelecek. bunlar planlanmıştı zaten. chavez jr. canelo’ya doğru düzgün vurmadı bile. bu maç sonrasında konfreansta yüzü kötü gözükmemesi içindi. hep küçük rakipler ile dövüştü canelo. kendisinin kilo avantajı vardı tüm rakiplerini ezdi böyle. golovkin canelo’nun işini bitirecektir.

 46. Harun

  canelo’nun jacobs ile maç yapmasını isterdim. canelo khan maçında çok sıkıntı çekti. kendinden hızlı adamlara karşı sorun yaşıyor. jacobs gibi uzun ve iyi bir reach mesafesine sahip biri karşısında neler yapıcağını görmek isterdim.

  • Marvin Hagler

   o maçın gerçekleşmesinin imkanı yok. az para çok risk. golovkin boks dünyasında ses getirmeseydi bu maç da olmayacaktı.

 47. Alparslan Türkoğlu

  golovkin caneloyu nakavtla yenecektir. golovkini çenesi sağlam, kaçarak dövüşen biri yenebilir. canelo da bu yok. hatta golovkin için jackobs maçından daha kolay olacak bu maç. şansıma yarın askere gidiyorum yılın maçını 1 günle izleyemeyeceğim.

 48. Big George

  En realist yorum bence Joe Gallagher ve Fury’den gelmiş…

  Boks dünyası genel olarak maç puanla biterse kimin, hangi etken ile kazanacağını biliyor, çünkü işin içindeler. De La Hoya’da Canelo’yu ateşe atmaz. GGG TKO yapamazsa ben maçı kazansa dahi vermeyeceklerini düşünüyorum.

 49. Bankaci

  bahis oranlarını bilen varsa paylaşabilir mi

 50. amir khan

  canelo sıklet yükselmesi sonucu aldığı kilolarla eskisinden daha iyi defans yapacağını sanmıyorum.boy ve kilo oranı negatif an itibariyle canelo da.haliyle ringde yağ gibi akacak diye beklemeyin.

  haliyle devid lömi gibi olacak canelo ve golovkin bu tarz boksörleri önce sol direklerle yıpratıyor sonrada karaciğer darbeleri ile nefesini kesiyor.

  golovkin için kolay bir maç olur.

 51. amir khan

  bu maçta muhtemelen golovkinin taktiği şöyle olacak.ilk 5 round da kontrollü üzerine gidecek canelo nun.özellikle sol direklerle.fiziksel avantajını kullanacak.risk almayacak fazla.bu arada da canelo yu yıpratacak.canelo da risk almazsa tahminim 7. round da golovkin ko layacak.

  lakin canelo meksika tarzı yakın dövüş yaparsa daha erken ko da beklenebilir.çünkü golovkini sıkıştırmaya kalkarsan sağını indirir.

 52. dogannn

  Bende arkadaşlar 9.raund tan itibaren golovkin den tko bekliyorum. Çok zor maç olacak seyrederken kalp dayanmaz muhteşem ötesi bir maç

 53. TÜRK

  golovkin direk vururken canelo o ara güneşlenecek golovkincim biraz daha direk vur azcık daha yıpranıyım sonlara dogru nakavt edersin dicek :D:D:D

 54. TÜRK

  canelonun kondisyıonu cok üst düzey yani golovkine nazaran daha iyi . bunu team ggg bilmiyo yada düşünmedimi sanıyosunuz ? golovkin her maçtaki gibi bu maç basamıcak cünkü ileriki raoundlarıda düşünmek zorunda. hadi diyelim bastı ve yıkamadı nolcak sonra ? canelo tko.

 55. amir khan

  boksu yorumlarken genelde tekniğe ve güce bakılır.lakin bişey daha var.oyun planını belirleyen.o da fiziksel durum.yani reach mesafesi ve boy

  canelo ve golovkin aynı boyda olsalardı farklı bişey izleyebilirdik.canelo eskivini yapar ve yumruğunu yapıştırabilirdi.ama durum bu değil.canelo yakın dövüşmek zorunda.yumruk isabet ettirebilmesi için.golovkinin yakınına geldiğinde ise ggg nin sol direklerini alman işten bile olmaz.yıllarca kıliçko kardeşler bu sol direklerin avantajını yaşadılar.çünkü sol direkle dövüşerek defans yapmak ve sol direkle yumruk isabet ettirmek daha kolay.golovkin bence maçın başında riske girmeyip bu fiziksel avantajını kullanacak öncelikli olarak.

 56. lenolewis

  Antony yarde amma yorum yapmış son 2 maçında başarılı olamamış ggg . Kell broku öldürecekti nerdeyse hangi maçı izledin lan yardem

 57. TÜRK

  tahminimce team canelonunda amacı maçı sonlara taşımak olacaktır

 58. Emre Demir

  şu 1- 1.5 sene içinde çok büyük maçlar izledik. bu da onlardan bir tanesi. canelo kontracı, golovkin evire çevire adam döven bir şahıs. her ikisi de big pucher. golovkin baskı kurmak adına, dayanabildiği kadar yumruk almaktan kaçınmayan bir boksör fakat bu defa başka bir yöntem izlemesi gerekebilir. zira canelo ne bir lemieux ne de bir kell brook. canelo’nun güçlü kontralarını daha önce yaptığı gibi alnı veya şakaklarıyla karşılayamayabilir. gönlüm gggden yana

 59. Bankaci

  Eyv dostum

 60. lenolewis

  Yukarda bir arkadaş isabetli bi yorum yapmıştı bende ona aynen katılıyorum. Bu maç kell brook maçı gibi olacak demişti ve gerçekten öyle olacak. Tek fark ggg kell brooku saldırdığı gibi değilde daha kontrollü saldırıp ko edecektir. Canelonun motivasyonu ggg gücü karşısında bozulacak ve kaçınılmaz son tko canelo için

 61. Gökmen BAHADIR

  Öncelikle yolun aöık olsun kardeşim hayırlısıyla git gel askere.yorumuma gelincw yok canelo şöyle vuruuo yok bole vuruyor.yumruk atamayan veya basku altında tutamayan boksörlere rahatca vücuda gidiyodu şimdi karaciğer için solunu çıkarsında oradan bi sağ kroşe yesin çenesine göreyim.o sol direkleri yedikçe şakağından çekemeyecek sağını canelo.yumruk yedikçe kondüsyonu bozulacaktır.golovkinde karaciğer yakalayan bi boksör sadece bir örnek vereyim lemix

 62. MURAT JÖH

  Şu maç saati gelsede kurtulsak ya ammada heyecan yaptik sonuç herne olursa olsun efsane bir maç olacak üzüldüğüm bir iki husus var gerçek anlamda savaşarak maç yapanlar soytarilik yapanlar kadar karşiliğini alamiyor dier yandanda maç puanlamaya giderse ggg nin hiç şansinin olmadiğini bu haberle iyice anlamiş oldum. Gönlüm kazakistandan yana

 63. cemil aslan

  psikopat golovkin karşısında hiç şansı yok bu canelonun, ud mi olur ko mu olur onu bilemem ama golovkin tabiki banko.

 64. Severinus

  risk alan canelo,
  gergin olmasını engelleyen şey ise kendine olan güveni ve las vegasta daha önce de milyon dolarlık maçlar yapmış olması,
  genç olmasına rağmen çok aktif de değil, yıllardır senede sadece iki maç yapıyor,
  rakipleri ise Floyd kadar ustaca seçiliyor,
  ggg ise,
  brook maçını saymıyorum, adamı öldürüyordu nerdeyse ve kendine on üzerinden 3 vermişti,
  Jacobs maçında biraz tutuktu,
  ya kasıtlıydı ve canelo hayatının hatasını yaptı,
  ya da puanla kaybeder,
  gard yerine yüzünü kullanan birini kim knockout edebilir?
  canelo o kadar güçlü değil

 65. ahmet kurt

  golovkin in jacobs maçındaki gibi dövüştüğü taktirde canelo ya yenileceği tezi hayatımda gördüğüm en saçma şeylerden biridir gerçekten. ne alaka? iki tane birbirinden taban tabana zıt stilli, farklı fiziklere sahip boksör. neye göre bu kanıya varılıyor. ”joshua wlad ı yendiği için ona benzer stilli pulev i yener” mantığı mümkündür(%100 olmasa da). ama neye göre jacobs ve canelo? golovkini o maçta en çok zorlayan şeyler jacobs un hızı, ringi turlaması ve boy avantajıydı. bu özelliklerden hangisi canelo da jacobs a kıyasla daha fazla var?

 66. ahmet kurt

  brook maçında golovkin in beğenilmemesini de anlayamıyorum. kendi sikleti olmasa da(ayrıca ekliyeyim brook çok uzun bir süre bu maça hazırlandı) brook gibi adamı 5 raundda gard alamaz hale getirdi sizin sorunuz ne adamım? 🙂 golovkin in en kötü performansı buysa 16 eylül de bayağı bir problem yaşayacaksınız 🙂

  • Big George

   Yahu Brook ilk rauntta ölecekti, baktı maç erken bitiyor GGG bir süre izin verdi Brook’a. Maçı gözüyle izleyenler bunu görmüştür zaten.

   Kaldı ki Brook’un fiziken Canelo’dan bir eksiği yok, hemen hemen ölçüleri aynı. Adamın Welter olması garip zaten, Thurman fiziğinde birisiyle dövüşmedi sonuçta Golovkin, Weltere bana göre fazla olan Brook ile dövüştü.

   Demek ki Charlo veya Jacobs L.Heavyweight’e çıksa kaç siklet alttan geldi diyecekler. 😀

  • mehmet dalgaç

   Ahmet kurt
   +100

 67. hapsuu

  golovkin öyle iyi boksör ki…beklentiler o kadar yüksek ki…
  brook u niye yatırmadı(5.rauntta haşat etttiği halde)
  jakobs u al aşagı etti(haala jakobs kazandı diyen OKSİJEN düşmanları var)
  canelo golovkin gibi biriyle kırışmadı en son khaan gibi hızlı ama zayıf yumruklu birini serdi…
  canelo en son basit adamlarla maç yaptı…GOLOVKİN ise zorlu rakiblerle….
  neyse VALLAHU ALEM BİS SAVAB…golovkin gardaşımız alsın

 68. lenolewis

  Hapsuu bazılarıın işine gelmiyor yukarda bi dünya boksör caneloyu favori görmüş yarde ggg kell brook maçında başarısız demiş lan brooku napacaktı daha adamın box hayatı bitti nerdeyse kötü boksör diyecekler nerdeyse. bence tüm bunlar ggg nin tüm zamanların en iyi orta siklet olmasını istemeyenlerin yorumları baya bi fazla sayıları. 16 eylülde gereken cevabı vereck zaten ggg.canelo daha büyük maçlara çıktı ve yendi diyenler ggg nin amatörde yaptıklarını es geçiyorlar üstelik golden boy boksöründen ö omaç almanın ne kadar zor olduğu herseyin ringte kazanılmadgı bir camiadan bahsediyorsak ki yukardaki bir boksör tam üstüne basmış golden boy lasvegasta kaybetmez demiş zaten . ggg nin amatör başarıları canelonun profesyoneldeki başarısını 5 e 10 a katlar 350 maçta 5 mağlıbiyet olağanüstü bir skor kaldı ki amatör box prof.den daha zor iken.

 69. HeadshooTR

  En mantıklı yorumu alan smith yapmış bana kalırsa.

 70. GGG Fatih

  Ayyynen Anthony Farnell in dedigi gibi olucak Tam demek istedigimi demiș.(2.yorum)

 71. Klitschkoo

  Bu sitede en yorumlarını en objektif bulduğum kişi Ahmet Kurt . Bu maçı Golovkin alsın Ordinaryüs ne diyecek çok merak ediyorum. Merak etmeyin puana kalmayacak . 10. Raunda Canelo nakavt

 72. Klitschkoo

  Edit iki defa en demişim 😀

 73. mostwanted

  kaybedenin saygı görmeye devam edeceği bir maç

 74. garyosullivan

  İkisi de birbirinden değerli sporcular.Gerçekte kaybeden sadece bir maç kaybedecek ama sen bir de bunu kaybedene sor 🙂 Çok zor maç, ne sonucu kestirilebilir ne de gidişatı.

 75. Severinus

  ggg kovalev değil
  canelo da ward değil,
  gggye yapılan eleştiriler kovalevi hatırlatırken
  caneloya yapılan övgüler wardı hatırlatıyor,
  bence yanlış bir algı var

 76. emregani yavuz

  Golovkin alır

 77. GGG

  Tamam Canelo çok iyi bir boksör, ama Ward’ın çeyreği etmez. Ward başka bir boyutta boks yapıyor. Evet Golovkin’in de tekniği, daha çok defansif anlamda yeterince iyi değil belki, ama Golovkin Kovalev’den çok çok daha iyi bir boksör. Bu maç için Ward – Kovalev benzetmesi yapılarak Golovkin üzerinde bir psikolojik baskı kurulmaya çalışılıyor. Ama ancak aptallar bu maçı Ward – Kovalev maçına benzetebilir. Golovkin’in işi kolay olmayacak, ama kazanacaktır. Canelo Golovkin’in karşı konulamaz gücü karşısında raundlar ilerledikçe zayıflayacak ve bence maçın ikinci yarısında ko yada tko ile kazanan Golovkin olacaktır. Başarılar Triple g

 78. mehmet dalgaç

  Brook un antrenorune cok guldum. Bu adamin kuyruk acisi var bence. Denyo demis ki ggg brooku yatiramadi. Caneloyu hic yatiramaz. Ulan denyo o havluyu nasil salladigini cumle alem gordu. Mac az daha devam eyse brookun cenazesini alacaktiniz ringden.
  Bide bu lafiyla kendi boksorunu kucuk dusuruyor. Tam bir denyo afedersiniz 🙂

 79. Marvin Hagler

  https://www.youtube.com/watch?v=NDx7yhahKf8
  golovkin-canelo tartı canlı saat 22:30’da başlayacak.

 80. Novartis

  ya beyler 30 kişi bunların hepsi avrupada ses getiren isimler bu adamlar bilmiyor siz biliyorsunuz ? ya arkadaş sanki golovkin amcanız kardeşiniz abiniz gibi konuşuyorsunuz bırakın biraz boyle saçma yorumları kardeşim icraat olsun biraz adamlar yılların cinleri şeytanı adamlar bilmiyor siz biliyorsunuz ggg direkler ile yok tko gerek yok ko yapması lazım ya gidin antrenorlüğünü adamın o zaman ne çok biliyorsunuz hıa..na 16 eylül gecesi herkes burda olsun bitti.. canelo tko ile kazanır BİTTİ BU NET. uzatıyorsunuzda uzatıyorsunuz bune be kardeşim. işiniz gücünüz yokmu sizin adamlar 30 40 milyon dolar para kazanıyor siz ne kazanıyorsunuz bu maçtan ? golovkin yada canelo fan boyluğu yaparak paramı veriyorlar size yarınız 30 35 yaşında insanlarsınız çocuk gibisniz. ananızı babanızı savunmazsınız bu kadar eminim. :))

 81. Oldi

  Bu maci izleyememek cok acı. Bugün askeri eğitim birligine teslim olmam gerekiyor. Android telefon da yok :/
  Bu macta hakem araya girecek.maci hakem bitirecek.kazanan ggg olacak.

  • conan

   kardeşim sana hayırlı teskereler. sen boşver şimdi boksu unut. sen daha güzel görev yapacaksın. bu görevi sağ salim bitir dön yeni maçları izlersin.

  • mehmet dalgaç

   hayırlı tezkereler oldi.
   allaha emanet ol…

  • garyosullivan

   Hayırlısıyla git gel inş. Ben askerlik yaptım. Sıkıntı yok. Gittiğin yerde bölük komutanının odasına git, gece aç televizyonu seyret. İçecek birşeyler, çerez falan da al. Birşey demez kimse. Evinde nasılsan orda da öyle davran. Maştan sonra diskoya bile gidersin. Rahat ol.

 82. lennox

  alparslan ve oldi yolunuz açık olsun sağlıcakla gidip sağlıcakla dönün

 83. Selim Xxx

  Acemi bir boks sever olarak şu ana kadar izlediğim maçlarda böylesine alan daraltan rakibi bunaltan bir boksör görmedim. Golovkin 11. raunda gelmeden işi bitirir diye düşünüyorum.

 84. MURAT JÖH

  Askerlik nederki arkadaşlar kormayın1 senelik mevzu, rahat olun kendiniz olun biter gider ben gençliğim en güzel yıllarini doğu ve güney doğuda geçirdim it peşinde koştum o günler bile geldi geçti siz bir yılı sakin dert etmeyin allah yardimciniz olsun

 85. ömer uzel

  Golovkin 2 yıldır fiziksel düşüşte, Canelo ise 5 yıl daha çıkışta olacak..Lemieux maçın da ki Golovkin olsa yüzde 90-95 favorim olurdu, şuan ki Golovkin ancak yüzde 60 favori.. Helal olsun Canelo 3 yıl boyunca çok muazzam kaçtı.. İnşallah ringde kaçamayacak.Golovkin sol direkleriyle yıpratmada ritim yakalarsa, maçı kesin alır.. Golovkin çok zeki bir boksör, Lemieux’a uyguladığı bu planı Canelo’ya da uygulayacaktır..

 86. Fatihhh

  ben ggg kazanmasını istiyorum ve onu destekliyorum ama çok karışık bir maç olacak ikisininde şansı eşit şimdi
  1- canelo bu zamana kadar kaçıyordu bir anda maç yapalım dedi.yani artık herşey hazır ben artık son noktaya geldim gelişimim tamamladım diyor bunu çalıştıranlar bile çık maça diyorsa vardır bi bildikleri yani bence canelo ekibi ggg bi açığını buldu ve oradan girip maçı rahat alacak yoksa böyle bi riske kimse girmek istemez.
  2-ggg son iki maçında beklenenden biraz uzaktı eğer bu maçta çıkıp caneloyu indidrse oda yaşlı kurt taktiği yapmış olacak yani son maçlarında performansını kötü gösterip gel bak onlar bana vurabiliyor sende vurabilirsin ben aslında yenilebilir mesajı vermek istemişte olabilir.
  gerçekten çok karışık bir maç ben ggg kazanmasını istiyorum ama hakemlerin caneloya maçı hediye edeceklerine dair bi his var içimde:):)

 87. Bedir Altın

  8. Raunddan sonra ggg den tko bekliyorum.

 88. Swing

  Yorum yapan arkadaşların hemfikir olduğu ortak bir nokta varsa eğer “Boksta bir yumruk herşeyi değiştirir” tezidir..Bahsi geçen meşhur ” yumruğu” ggg ve canelo her an gerçekleştirebilir. Lakin biz, normal seyredebilecek bir maçın yorumunu yapabiliyoruz.
  Normal şartlarda Golovkin ‘in, suratıyla defans yapıyor ve etkilenmiyor oluşu,Golovkin i bir adım öne çıkarıyor. Rakibini ciddiye aldığında uygulayacağı bir çok oyun planının örneğini lemiux maçında gördük. Zor bir maçı kolay gibi göstererek kazandı. Canelo nun bana göre tek şansı, maçın las vegas ta ve de la hoya nın güçlü kulisidir. Tek şansı 12 raund yiyeceği dayağa ko olmadan direnmektir. Golovkin, bir çok maçında, suratıyla defans yaptığı için çok güçlü yumruklar da aldı, ancak o ko olabilecek yumruğu yerken aynı anda rakibine daha güçlüsünü atarak maçı bitiriyorsa, sözün bittiği yerdeyiz arkadaşlar. Herkese saygılar..

 89. furkan genç

  canelo bu maçı alma şansı yok gibi amir khan maçında ki gibi oynarsa suratı pert olur cotto maçındaki gibi oynarsa golovkinle kırışmaya güçü yetmez her halükarda golovkin bu maçı rahat alır maça az kaldı herkez izleyecek ha bu arada boks ters bir yumrukdur ceneden çok sağlam oturtur bayıltır o ayrı normal şartlarda golovkin cneloyu yener

 90. ÖZGÜR DENİZ

  Caleno direk yumruklarla Golovkin i uzak tutup sert sağ kroşesini sıksık kullanırsa puanla kazanma ihtimali var. Eğer yakın dövüşürler hatta kafa kafaya kırışmaya girerlerse Canelo TKO ile kaybeder. İkisindede sağlam çene var. Fazla darbe almamaları için hakem araya girecektir.(Canelo aleyhine)

 91. prettyboy

  conelo artık geleceğin floyd’u değil siklet yükselterek hayatının hatasını yaptı chavez jr maçında beklediğimiz alışık olduğumuz o estetik boksu hatta bir fiyaskoydu chavez tam kum torbasıydı maçı izlerken sıkıldım şahsen en azından ggg’ye göz dağı verebilirdi mu maçta ggg’ye gelince brok ve jacobs maçındapek istekli değildi ama bu maçı 3 yıldır bekliyor en iyi şekilde çıkacaktır canelo’cular için golovkin’in gücü önemli değil ama golovkinin de dediği gibi ilk yumruğu yiince neye bulaştığını anlayacak.

 92. prettyboy

  ggg nin tek eksiği efsaneden dayak yememiş olması bu arada..

 93. Swing

  Prettyboy doğru bir kritik yakalamışsın.. Golovkin in “İlk yumruğu yiyince neye bulaştığını anlayacak” sözü, bu maça ne kadar istekli ve motive olduğunu gösteriyor. Ggg nin orta sıklete bir iki gömlek fazla geldiğini pazar sabahı herkesin anlayacağını tahmin ediyor, gelecek yıl sıklet yükselmesini bekliyorum. Sıklet yükseltmeden de şu sanders soytarısını bi güzel pataklarsa finali ballı kaymaklı yapmış olur..

 94. serhat king

  maç nakavtla biter.golovkin canelonun suratını dağıtacak.
  golovkin hiç kendini kasmadan normal yumruklarıyla bile kel brok gibi kaliteli bir boksörü bitirdi canelomu dayanacak o yumruklara.

Yorumlarınız