Canelo ve Golovkin Bundan Sonra Ne Yapacak? Rövanş Olacak Mı? İşte Cevabı..

canelo-golovkin-2

Geçtiğimiz Cumartesi Las Vegas’ta ringe çıkan Kazak şampiyon Gennady Golovkin ve Meksikalı süper star Canelo Alvarez arasındaki dev mücadele 12 raunt sonunda beraberlikle neticelenirken, iki boksörün bundan sonra ne yapacağı ise merak konusu olmuştu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Canelo Alvarez, uzun bir süre dinlenmeyi planladığını, daha sonra 2018 Mayıs’ında tekrar ringe çıkacağını, ama bunun Golovkin rövanşı olmayacağını, farklı alternatiflere yöneleceklerini ifade ederken, Golovkin rövanşının en erken 2018 Eylül’ünde olabileceğini açıkladı.

golovkin-charlo

Gennady Golovkin cephesi ise tekrar Las Vegas’a gelip Canelo ile bir kez daha karşılaşmaya yeşil ışık yakarken, bunun mümkün olmaması halinde diğer seçenekleri değerlendireceklerini ifade etti.

Golovkin’in WBC’de zorunlu rakibi eski 70 kilo dünya şampiyonu namağlup ABD’li Jermall Charlo, IBF’te ise namağlup Ukraynalı Sergiy Derevyanchenko. WBA’de de Ryoto Murata vs Hassan N’Dam maçının galibi aynı şekilde Golovkin’in karşısına çıkmaya aday. Dolayısıyla Golovkin’in 2018’nin ilk aylarında Charlo veya Derevyachenko ile karşılaşmasını bekleyebiliriz. Öte yandan WBO şampiyonu Billy Joe Saunders ile bir unvan birleştirme maçı da gündeme gelebilir. Fakat Saunders’ın Amir Khan ile karşılaşmak istediğini açıklaması, aynı zamanda Canelo’dan teklif alması halinde bu seçeneğe öncelik verecek olması nedeniyle yakın zamanda bir Golovkin-Saunders eşleşmesi şu an için düşük bir olasılık olarak gözüküyor.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Big George

  GGG kesinlikle ve kesinlikle siklet çıkmalı…

  Birbirinden gereksiz birçok kemer koruma rakibi var, bu kadar çok kemer tutmak elde iyi değil, çünkü çöp rakiplerle dövüşmek zorundasınız. Çık üst siklete WBC kanalından ilerle.

  Canelo’nun söylediği şeyin meali de:

  “Sen hele bir sene git, biraz daha çürü, kemiklerin erisin, gücün düşsün, ben de iyice bir semireyim o zamana kadar, sonra seni bir güzel çiğ çiğ yiyem”

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   35 yaşından sonra siklet felan çıkmaz… emeklilik kararı alır bence…

  • mehmet dalgaç

   bu canelo ve ekibi çok çirkef çıktılar. resmen zamana oynuyorlar. ulan adamda azıcık utanma olur hırsız oğlu hırsızlar. ggg nin iyice güçten düşmesi için zaten 2 sene beklediniz yetmedi hakemi satın aldınız yetmedi ggg yi moral motivasyonunu düşürmek için yapmadığınız pislik kalmadı. hala oyub peşindesiniz. ayıptır ayıp. biraz mert olun namert oğlu namertler….

 2. conan

  big george @ golovkin siklet çıkaaaaamaazz. siklet çıksın bir daha bu siteye yazmam. çıkarsa biraya çerez olur. çerez.
  kısa boyuyla bir halt edemez süper orta siklette. özellikle ramirez dalga geçe geçe yener. bu muydu efsane boksör diye.

  • Big George

   E o zaman niye siklet çıksın diyonuz sikleti orta olan adama? 😀

   • GGG

    Dostum mükemmel laf koymuşsun. Tam oturmuş
    (Kusura bakma conan)

   • conan

    golovkin efsanedir diyenlere diyorum. siklet çıkmadıkça efsane olamaz.

    • mehmet dalgaç

     conan
     ggg sıklet çıksa da bazıları için hiçbir zaman efsane olmayacak. ggg şu haliyle bir efsanedir zaten. siz ne derseniz deyin….

   • Garyosullivan

    🙂

  • mehmet dalgaç

   conan
   bende ggg nin bu yaştan sonra sıklet çıkıp üst düzey maçlara çıkmasını istemem. 6 ay sonra ciğersiz caneloyla maç yapmasını isterdim. ama nerde
   senin tabirinle bu gavvat oğlu gavvat canelo ve ekibinde o yürek….

 3. conan

  hele bizim evladımız avni golovkini kötü nakavt eder.

  • GGGökhan

   Puhahasdhshdahsdhashd

   • Tek kral DEONTAY WİLDER

    Gökhan neden güldün kardeşim Avni bence golovkinle baş edebilir.. ama golovkin o siklete çıkarmı imkansız

    • GGGökhan

     Niye güldüm çünkü GGG ile Avni aynı stilde ama GGG Avniden hem daha iyi savunma yapıyor hem daha isabetli vuruyor hem de çenesi daha sağlam..Avninin belki kondisyon avantajı olur ama yediği yumruklardan o avantajın kalacağını sanmıyorum…GGGyi bu tarz boksörler yenemez..2 side ringin ortasında kırışır çok erken nakavt olur Avni.

     • ömer uzel

      kardeş Avni’nin çenesi de çok sağlamdır..Aç glen Johnson maçını izle, o insan azmanı da Avni’ye az kroşe vurmadı, eğer o yıkamadıysa kimse avni’yi çeneden yıkamaz..Golovkin, Avni’yi yenebilir belki ama, Avni en az Canelo kadar Golovkin’i zorlar..Genç Golovkin olsa yüzde 80 golovkin yüzde 20 avni derdim..ama şuan yüzde 55 golovkin yüzde 45 avni diyebiliyorum..

      • mehmet dalgaç

       ben avninin ggg ye canelo kadar direnebileceğini sanmıyorum. çünkü avnide canelonun savunması ve contraları yok. avninin bu maçta ko olma ihtimali yüksek olur bence.
       ggg avniyi köşeye sıkıştırırsa avni oradan biraz zor çıkar…

   • Ordinaryus H

    golovkinin avniyle maç yapmaya g*tü yemez

    • GGG

     Kafayı mı yediniz şaka mı yapıyorsunuz, şu yorumları okuyunca şoka girdim. Golovkin, bir eli arkada, gözleri bağlı bir şekilde Avni’yi güle oynaya yener. Delirdiniz mi siz? Konuştuğunuz şeye bakın Allah aşkına! Tövbe estağfurullah

     • Ordinaryus H

      ben senin türk oldugundan bile şüpheliyim. avni neden yenmesin. 3g yeteneksizine yumruk isabet ettirmek kadar kolay bir şey yok. avninin çenesi sağlam yumrukları 3g den daha agır. 3g den daha hızlı. kondüsyonu daha iyi gayet iyi yener bitkisel hayata sokar

     • GGG

      Allah ıslah etsin seni

     • Claymaker

      etmez buna bakarak şükrediyoruz halimize

     • Tek kral DEONTAY WİLDER

      Ggg bu kadarda abartma bence… avniyi iyice hamam oğlanı bellediniz herhalde neden dövmesin ggg yi avninin eksiği ne …

     • ömer uzel

      yok artık gözü kapalı, elleri arkada.. Bu adam Allah da değil..

    • mehmet dalgaç

     ordinaryus
     ggg düşmalığı seni şimdide avnici mi yaptı.
     boşuna heveslenme ggg avniyi de harcar. inşallah avni böyle bir çılgınlık yapmaz.
     ayrıca canelonun bu tavrını nasıl değerlendiriyorsun?
     gerçekten eğer hakkının yendiğini düşünüyor olsaydı 6 ay sonra ggg ile tekrar maça çıkması gerekmezmiydi?
     ciddi olarak soruyorum. lütfen ciddi olarak cevap yaz.

 4. conan

  golovkin o yazılan rakiplerle maçını yapar orta sikletten emekli olur. herkes floyd mu ward mı crawford mu? öyle siklet çıkmayı göze alabilecek.

  • mehmet dalgaç

   ne yani sıklet çıkmayan kötü boksörmü oluyor?
   saçma bir mantık.
   ggg yaş olmuş 35. sizin canelo gibi korkaklar yüzünden 2,3 sene bu sıklette beklemek zorunda kalmış. bu yaştan sonra bu boyla sıklet niye çıksın adam. bence çıkmamalı. jaco ile rövanş yada carlo ile kemer savunma yapıp korkak kanelo ile birdaha maça çıkmamalı. son kemeride beline takıp emekli olmalı.

   • conan

    kötü boksör olmuyor tabi, ama bir ward gibi de efsane olamıyor.

    • mehmet dalgaç

     gördük wardın efsaneliğini. güreşçimi boksörmü mmm cimi bellideğildi son 2maçında. efsane böyle olunuyorsa iyi bilin ki ggg bu tarz bir adam değil.

 5. Tyson Fury

  canelo bu sene g..tum yemedi seneye biraz daha yaşlasın diyor

  • mehmet dalgaç

   aynen onu diyor. bu arada canelocular hala burdamı?
   konu hakkındaki fikirlerini merak ediyorum….

 6. conan

  canelo 180 boyunda olsaydı, canelo emin ol siklet yükseltirdi.

  • prettyboy

   mike tyson 1,78 ama ağırsikletti ?

  • ömer uzel

   canelo zaten 80 kilo çıkıyor maçlara ama 72 kilo da..

  • mehmet dalgaç

   canelo zaten süper orta belki hafif ağır kilosunda orta sıklet maçına çıkıyor. bu da yetmiyor en iyi rakibinin iyice yaşlanmasını bekliyor onu yenebilmek için. siz de hala caneloya methiyeler düzüyorsunuz. ggg yendidiyenlere de bokstan anlamayan cahiller diyerek çamur atıyorsunuz. valla beni siteden soğuttunuz.

 7. GGGökhan

  Golovkinin yaşlanmasını bekliyor çakal.

 8. Hayrettin Yeğin

  Bu maçın rövanşı kısa sürede olmazdı zaten.canelo ve ekibi planlı hareket ediyor ama bir yandan da iki kere arka arkaya golovkin maçı yapmak canelo açısından fiziksel sorunlar çıkarır ileriye dönük.Golovkin hemen rövanş isteyebilir ama canelo geleceği için bence mantıklı bir karar almış.canelo bu siklette alternatif olarak kimi düşünür oda büyük muamma çünkü jacobs ve charlo ile maç yapmayacağı kesin.seçenek olarak limuex ve saunders kalıyor.saunders-canelo maçı daha yerinde olur.bily joenin amir khan ile maç yapmak istemesi tamamen saçmalık.amir khan 70,5 e zor çıktı 72,5 e nasıl çıkacak.bu arada bily joe Monroe maçında çokta iyi bir görüntü vermedi.

  • Big George

   Jacobs Canelo’yu puanla yener.

  • Kanguru Perkovic

   Hayrettin hocam canelo golovkin maçının kararini nasil buluyorsun sence kim kazandi

  • emregani yavuz

   Cunku yakın arkadası parayı beraber bolusecekler

  • mehmet dalgaç

   hayrettin yeğin
   bu karar canelo için akıllıca olabilir ama nerede kaldı ahlak nerede kaldı mertlik.
   senin yazdığından öyle anlıyorum ki canelo korkağın teki aslında. rakip seçen, dürüst olmayan zamana oynayan bir korkak…

 9. GGGökhan

  Ben Lemieux Caneloyu yenebilir diyordum ama yanlış düşünüyormuşum..Lemieuxu çok severim ama Canelo daha sağlam bir çok açıdan.

  • ömer uzel

   lemieux yakalanmaz ise canelo’yu yenebilir..O adam iki ayağınında solak gibi oluşuyla, ringde aparkat vurmak için rakibi kovalama stiliyle, eskiv ve kroşe tekniği ile 72 kiloda ki Beyaz Tyson..Chagaev’e beyaz tyson diyorlardı ama bence Lemieux beyaz Tyson..Canelo ile 12 raunt süren bir maç yapsalar ne efsane olur..

   • mehmet dalgaç

    ömeruzel
    lemi caneloya rakip olamaz. evet yumrukları çok sert ama o kadar. canelo onu keklik gibi avlar.

 10. Muhammed Kurtoglu

  Iste Canelo yedigi dayagi 4.5 sonra bidaha yemekten korktugunu gosterdi. Adamlar rovans icin yesil isik yaktiklarini diyor bu kivirmaya basladi bundan iyi dansöz olur aslinda. Mac sonu rovans istiyorum diyordu ama 3.5 sene sonra istediyi eklememisti simdi tam oldu. Anladiki 40na varmadan ggg i deviremiyecek ufaktan dona birakmaya basladi

 11. Ziyaretci

  Ggg hayal kırıklığı
  Hala golovkin e tapanlara şaşıyorum
  Ward eleştiriliyor adam siklet çıktı o kadar zaman sonra yenilgisiz iki boksör berrea ve Kovalev yendi
  Artık ggg ile ward kıyqslamqyın
  Golovkin sonraki rakibi bence küçük çikolata Gonzalez olsun
  Bu arada artık golovkin sitede 1 numara olması gerçekten efsaneler e ayıptır ,

  • conan

   gg ile ward kıyaslaması, real betis ile real madridin kıyaslaması ile aynıdır. herkes haddini bilecek. kimse poposu açık uyuyup da burada saçma yorum yazmamalı. 😀

 12. Gökmen BAHADIR

  Caneloyu saunders iyi olur. Eğlenısin ikisi o maçı izlemeye bile kalkmam. caneloda artık izlenmez adam en çok kim beraberlik kazanacak yarışmasına katılmış gibi. Chavez ile rövanş yapsın. Golovkin bu adamlarla ringe çıkacağına süper ortaya çıksınüste ama orada çok zor arkadaş.

 13. Bruiser

  Canelo evinde antrenörüyle birlikte tekrar maçı izlemiş ve sayıyla yenildiğini anlamıştır. Ben maçta taraf tutamadım çünkü ikiside efsane boksörler. Boks kazansın istedim. Bunu fanboyluğa çevirip iki boksörede laf atmak sizin cehaletinizi ve acilen futbol holiganlığına geçiş yapmanız gerektiğini gösterir.

  Maça gelince; Canelo cidden efsane bir boksör.Tam anlamıyla bir boksör yumrukların çıkışı, kontralar, eskivler, hız ve ayak el koordinasyonu mükemmel. Golovkindense tabiki Caneloyu izlemek çok daha zevkli.

  Golovkin fizik olarak orta sikletin boksörü değil. Şöyle anlatıyim Golovkinin yaptığını Canelo yapsa adamın üzerine bodozlama gidip hiçbir eskiv bilmeden yumruk yese ve yumruk atsa bugün buralarda olamazdı. Çünkü gerçek sıkleti bu.Golovkinin fiziği ortasiklete göre fazla iri. Kiloyu tutturup bir şekilde bugunlere geldi, helal olsun ama bir kişiye 0 dan boks öğretecek olsam Golovkini izletmem, Canelo’yu izletirim.

  Maçın galibi puan olarak tartışmasız Golovkin idi. Fakat hak beraberlikti ve bu da oldu. Canelo cidden süper bir defans yaptı, kırışmalara girdi, eskivler ile boks resitali sundu. Golovkin ise isabetli yumruklarla ve devamlı baskısıyla, yediği efsane sağ kroşeye rağmen hemen ardından Canelo’ya saldırmasıyla büyük şampiyon olduğunu gösterdi.

  Bu maçı Golovkin puan ile kazansa üzülürdüm. Canelo cidden üniversitede ders olarak okutulabilecek bir boks kabiliyetine sahip. Fakat GGG ile tekrar maça çıkacağını düşünmüyorum.Çünkü sonuç değişmez. En güçlü kroşesini, aparkatlarını vurmasına rağmen Golovkin sanki sinek ısırmış gibi üzerine gelmeye devam etti.

  Golovkin bu boksuyla sıklet çıkarsa sorun yaşayabilir. Canelo’ya gelirsek, Bence önce Billy Joe denen kolpa şampiyonu emekliye ayırmalı sonra da Eubank Jr. denen teneke dövücüsünün işini bitirip yoluna devam etmelidir.

 14. Marvin Hagler

  rövanş olmasını isterim. ama bu maçı 115-113 veya 116-112 golovkin’in lehine puanladım.

  • Muhammed Kurtoglu

   Golovkin rovans diyor tarçin baska alternativ diyor işte aralarindaki fark bu

  • Muhammed Kurtoglu

   Yani demem o ki tarçin rovans izletmez yine tabana kuvvet

 15. lenolewis

  bu maçın gerçek hakkı 117-111 ggg lehinedir başka da bir skor düşünülemez.

 16. Gökmen BAHADIR

  Bruiser anlamadığım puan olarak golovkinin ama adalet olarak nasıl canelonun oluyor. Adalet varsa o zaman golovkin kazanması lazım madem puanlamada tartışmasız golobkin diyosun.biraz tuhaf bi cümle olmuş.

 17. Bedir Altın

  arkadaşlar canelo nun neden maç yapmayacağını 1 ay önce söylemiştim
  https://i.hizliresim.com/WG42kQ.png

 18. fth1453

  Canelo dersini almış baktıki Golovkin bu yaşta taş gibi en iyisi biraz daha zaman geçsin o zaman kazanırım diye düşünüyor tam bir Meksika çöl çakalı

 19. Ordinaryus H

  golovkin wbc mandatörü charloya yapsın yemin ederim tebrik edicem saygı duyucam. ama benim bildiğim kolofkin ne charloyla yapar ne de siklet çıkar. gider billy joe’yu kovalar. yine kolaya yönelir. 35 yaşına kadar yaptıgı gibi

 20. Bedir Altın

  canelo efendi hem ggg nin yumruk gücü düşüktü diyor hem de çok yoruldum dinlenmek için başka bir maç yapacam diyor. canelo da destekçileri gibi oksimoronikal bir insan 🙂

 21. conan

  yabancı sitelerde canelonun rövanş yerine dinleneceğine dair haber göremedim. kolpa haber olmasın. link bulan varsa yollasın.

  • Murat Koc

   Bende instagramda seyirciler bu maçı istiyorsa bende istediklerini veririm diye verdiği Demeçleri okudum.ama boks dünyasının önde gelenleri Mayıs ayında olacağını bu arada iki isminde birer maç yapacaklarını söylüyorlar.o zaman içinde canelo iyice siklete adapte olacaktir

   • mehmet dalgaç

    murat koç
    eksik söylüyorsun. oradaki asıl mesele canelonun sıklete iyice uyum sağlaması değil. asıl mesele ggg nin iyice formdan düşmesi.
    bu bile size birşey ifade etmiyorsa kesinlikle taraflı ve adaletsiz yorum yapıyorsunuz. hakkının yendiğini düşünen bir adam böyle mi yapar. derhal 2. maçı ister. bu bile canelonun gerçekte bu maçı kazanmadığının delilidir. onun mertlikten nasibini alamamış bir nasipsiz şovmen olduğunu gösteriyor. ama anlayabilene ve anlamak isteyene tabi.

 22. lenolewis

  conan canelo bu maça en erken 2018 sonunda çıkar bu haber doğruysa canelo için korkak demen lazım o zaman objektif olduğuna kanaat getirecem

 23. Bruiser

  Gökmen adalet olarak beraberlikti dedim kesinlike Canelo’nun hakkıydı demedim. Bu maçı puan ile Canelo’ya verselerdi 7 gün 24 saat beddua ederdim.

 24. ATABEY 51

  hala golovkinin yaşlanmasını bekliyor bu yüzden rövanşa şuan sıcak bakmıyor. canelo Maçta da bir ara o kadar daraldı ki sarıldıkları anda boynunu kollarının arasına alıp yumruk atan çirkef bir adam. 27 Yaşında genç bir boksör hala golovkinin yaşlanmasını bekliyor aciz.

 25. TÜRK

  Adem kılıccı ve bilgehan demir maç sonu canelonun puanla alacaıgını söylediler bilgehan demir dün twitterdan berabrrlik verdi 6-6 saymıl tekrar izledikten sonra heralde .

 26. TÜRK

  Koray şarkayada az bi farkla pıanla caneloya verdi

 27. TÜRK

  Golovkin jacopsla rövanşa cıkar yenilir üstüne caneloya yenilir emrkli olur

 28. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Yalnız arkadaşlar golovkin tam psikopat hani mermiye kafa atar derler ya o model mükemmel bi boksör canelo maç boyunca iplere yaslandi durdu canelo baya bi hirpaladi golovkini ama maçın hakkı golovkindi… daha doğrusu daha sert etkili isabetli vuran caneloydu ama mücadele olarak golovkin üstündü… maç sonu en çok hasarı golovkin almış gibiydi suratı fena haldeydi

 29. Murat Koc

  Arkadaslar maçın rövanşı Mayıs ayında Meksika kurtuluş haftasında olacak.canelo suan hakkının yendiğini dusundugunden trip atsada sosyal medyadan kendisiyle irtibat halinde olanlarin ve golden boyun açıklamaları bunu gösteriyor.bu maçta iyi para var ve talep oluştu iki isimde bunu değerlendirecek kim bu maça çıkmazsa dünyaya korkak olarak afişe olacak ikiside çok net bunu biliyor alvarezin bu siklete cikmasindaki tek sebeb golovkin rovansta nakavt çıkmazsa 3bile olacaktir

 30. ATABEY 51

  yanlışın var kazak milli marşı okundu.

 31. conan

  Adil hakemlerle canelo rövanşı 8-4 kazanır. Gg caneloyu nakavt edemedi edemez.

 32. Hayrettin Yeğin

  @kanguru perkoviç kardeşim bu maçın 11.raundu bittiğinde maçı canelo aldı dedim çünkü canelo las vegasta ev sahibi.bu maçtan önce burda birçok kez dile getirdik bu maç 12 raund sürmesi halinde puanlama avantajı alvarezde olacak diye.ben ondan dolayı avantajın alvareze kayacagi noktasında yorum yaptım.macta ise alvarez bence tebriği hak ediyor çünkü çok iyi bir performans sergiledi.alvarez tam power pounch ustası.golovkin ring ortasında zor anlar yaşadı canelo ise iplerde çok kaldı ve orda çok yumruk aldı.alvarezi yumruk isabet oranında iplerdeki anlar düşük gösterdi.maç tarafsız bir yerde yapılsa puanlama böyle olmayabilirdi ama las vegasta canelo ile berabere kalmak golovkin için kazanç canelo içinde kayıptır.beraberlik sonucuna çok üzülmedim.maçın en skandal sonucu iki veya 3 hakemin alvereze vermesi olurdu.115-113 golovkine veren david moretti floyd – canelo maçında caneloya raund almadığı halde 4 raunt vermişti.yanli bir morettinin maçı golovkine vermesi neticeyi açıklıyor.istatiksel ve atak olarak golovkin power pounch sayısı olarak alvarez kazandı.

 33. Hayrettin Yeğin

  Boks adına ve seyircilerin tekrar güzel bir maç izlemesi için kim kazanırsa kazansın bir rövanşı olmalı.bence son yılların en güzel maçıydı.

 34. Hayrettin Yeğin

  Sergio gabriel martinez 116-112, kovalev ise 117-111 golovkine vermiş.

 35. Hayrettin Yeğin

  En dikkat çekici yorum ise lewis’in ” maçın sonucu beraberlikten çok uzak olmalıydı” demesi

 36. burak1

  yaa tek umutları Caneloydu ggg onu da pas pas etti şimdi Ada’mı siklet çıkartacaklar burda Canelo siklet çıksın ggg niye çıkıyor onu anlamadım 🙂

 37. Antijoshua

  Canelo eger rovansi 2018 sonuna birakirsa tam bir korkak ve cakaldir.2018 martinda en gec rovans olmalidir.
  Canelo cakal ya golovkinin dahada yaslanip elden ayaktan dusmesini bekliyor.ulan zaten adamdan iki yil it gibi kactin adamsan hemen rovans yaparsin.ama korkagin teki yemez.

 38. GGG

  Ulan şerefsiz Canelo, it oğlu it, 3 yıl, koca 3 yıl seni bekledi adam. Maç yaptınız kaybettin. Şimdi rövanş yapılacak ve sen yine kaçıyorsun. Eğer yiğitsen hemen çıkarsın karşısına. 35 yaşında Golovkin, seni mi bekleyecek. Bence Golovkin orta siklet kemerlerini bırakıp siklet çıkmalı. En doğru olanı budur. Kimse de bu kararı yargılayamaz. Bir an önce Canelo saçmalığına son verip siklet çıkmalı. Bahsi geçen adamlar sadece zaman kaybı

 39. Ziyaretci

  Bizde onu diyoruz bir an önce siklet çıkmalı canelo onun rakibi olmamalı

 40. VolkanK

  Eubank avni ile maça çıkacak şimdiden yolunu yapmaya başladı birileri az git aynaya bak

 41. Junkie

  35 yaşına kadar siklet çıkmamış şimdiki çıkacak golovkin en fazla billy joe ile yapar onuda yener sonra emekli olur efsaneyim der yerseniz

  • Hisoka

   sence ne zaman çıkmalıydı.

  • mehmet dalgaç

   şu haliyle zaten efsane. onun demesine gerek yok. 35 yaşında adam hala en büyük rakipleri onunla rövanşa çıkabilmek için biraz daha yaşlanmasını bekliyorsa bu onun efsaneliğiinin tescilidir…. illede sıklet çıkması gerekmez efsane olmak için….

 42. prettyboy

  saçma sapan yorumlar yapmayın! herkezde eskivli kıvrak hareketler istiyorsunuz ama bir boksörün bunu yapmak kim bilir ne yılları gidiyor kilo vermek kolaymı herifin miğdesi kırılıyor nerdeyse kimsenin umrunda değil boksu aşağılıyorsunuz resmen sadece ekran başından bir elinde cips bir elinde kola bu tip insanların bunu söylemesi beni çileden çıkartıyor millete sallayan embesillersiniz bu işi kolay sanıyorsunuz neymiş ggg beraberliğe sevindi diyo sevinir tabi bir boksör için bir maç kaybetmek kariyerinin bitmesi anlamına gelir canelo için farketmez oscar dela hoya önüne iki küçük balık atıp yine caneloyu kahraman yapardı.. yine canelo yenseydi kimse golovkinin attığı yumrukları önemsemiyecekti.

 43. Roman

  CANELO GOLOVKIN ROVANSI GGG 40 A DAYANDIGINDA OLUR ARTIK. SU AMK MACINA BERABERE VERDILER GITTILER KESKE BIRINE VERSELERDI SEREFSIZ HAKEMLER. BENCE CANELO KAZANMIŞTI. AMA GGG YE DE VEREBILIRLERDI. YEDILER MAÇI. GOLOVKIN E IYI DAYANDI CANELO SAĞLAM ADAMMIŞ HELAL OLSUN.

  • Ordinaryus H

   helal roman bokstan anlıyormuşsun. seni de 3g fanboyu sanıyordum. tarafsız çıktın.

   • ömer uzel

    kardeş golovkin açık ara kazandı diyen foreman, holyfield, sanders, lewis ve teddy atlas bokstan anlamıyor mu?

 44. Yasin Yavuzyılmaz

  golovkin den kemerleri alamayacağını anlayan canelo anşalılan billy joe saunders’e yönlenecek.

 45. ahmet kurt

  birkaç gün siteye yazmam heralde. kafamı dinlendirmem lazım 🙂 son günlerde sitede okuduğum en taraflı en komik en rezalet yorumlarla karşılaştım. gerçekten de bazı yorumlara gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum. herkese hayırlı akşamlar…

  • emregani yavuz

   Aynen Dostum ergen çoluk cocuk yorumlarından gina geldi bu suna benziyor benim babam senin babanı döver muhabbeti. adamlar milyonu götürmüş,seyindemin ggnin burda insanlara laf yetiştirme derdinde olanlar var 2015 ten beri okudugum 10 adam var saglam yorum yazan onlarda bu macı objektif sekilde yorumlamış

   • Garyosullivan

    Çok komik diyaloglar var. Sayfanın 3 ve 4. mesajlarını okuyun. Herşeyi anlatıyor.

 46. Severinus

  saunders’ın ne halt ettiği belli değil,
  Twitterdan ggg ye meydan okumuş
  çünkü bütün kemerler bende demiş,
  burda da amir khan yazıyor,
  golovkinin dediği gibi sadece konuşuyor, çok ve boş konuşuyor,

 47. Ziyaretci

  Golovkin siklet çıkmayınca normal tabi çıkmamalı diyenler var
  Peki crawford ın siklet çıkmadığını düşünün aynı şey çünkü ggg de bu sikleti domine etmiş daha ne bekliyorsun
  Crawford siklet çıkmasa ne derdiniz aynı şey
  Golovkin yaşlandı demeyin en iyi dönemlerinde en az yıl rahat boks yapar
  ve bu iki yılda en az 4 rakiple kemer için dövüşebilir
  bu nu bence düşünün

 48. GENNADYMUSTAFA

  yaw arkadaşlar canelo 4 raunt aldı. golovkin 4 raound aldı. 4 raundda ortada geçti sırasına göre söylemiyorum toplamda yani, canelo bi raundda 10 yumruğu bir kerede atıyo sonra bırakıyo golovkin ise 10 yumruğu 1 raund boyunca disiplinli bi şekilde atıyo yani canelonunki göze daha çok zevkli ve şekil geliyo, bu maç efsane maçtı ve gerçektende beraberlik maçı budur her ikiside eşitti.

 49. GENNADYMUSTAFA

  her ikisininde sağlam net bir tane darbesi var canelo çeneden, golovkin kulak bölgesinden yakaladılar, onun dışında dediğim gibi eşit canelo bir kerede bütün saldırıyo ggg yıkılmıyo canelo çekiliyo hatta canelonun çeneye attığı darbe bitirici vuruşuydu ona bile yıkılmayan adamı süper ortada yerler diyosunuz dalga geçer diyosunuz siz bi boks bilmiyosunuz bu adam siklet çıksa süper ortayı kaldırır vücudu hafif ağırı kaldırmaz süper ortada da kral olur eubank maçı fena olur eubank golovkin maçı canelo maçından bile zevkli geçer diye düşünüyorum en sonki abraham maçındaki eubanktan sonra bi eubank tiryakisi oldum.

 50. Claymaker

  Canelo sikletinin belkide en ağır yumruklarına sahip kişi

  golovkini indiremedi arkadaşlar
  tekrar ediyorum
  73 kg ve altında en ağır yumruğa sahip aktif boksör tam çeneden tüm gücüyle yakaladı golovkini ve indiremedi

  golovkinin çenesi üzerine belgesel çekebilirsiniz
  o yüzden eubank charlo hayalleri görmeyin

  golovkini yenmek çok zor
  şöyle bir boksör hayal edin
  golovkinin direklerini almadan kirli boks yapıp yıldırarak kontralar üzerine gidecek ve çok sağlam bir çeneye sahip olacak
  yumruk gücü önemli değil golovkini sarsamayacak çünkü yeterki kontraları isabetli olsun

  bunu belki Ward yapar ama onunda çenesi sağlam değil hepimiz gördük

  Golovkini bu kiloda nakavt etmek imkansızdır yenmekte çok zor …

  • GGG

   Tam Mayweather’ı tarif etmişsin. Vücut ölçüleri orta siklete uygun olan Mayweather. Bu kiloda Golovkin’i yenebilecek tek kişi. Kolay olmaz tabi. Ama yener miydi, bence yenerdi. Ward ise Golovkin karşısında küçük bir farkla favori olur. Boks tarihinin en büyük maçlarından birini izleriz. Her ihtimale açık bir maç olur. İkisinin de ko şansı var ama puana giderse maçı kazanacak kişi büyük oranda ward olur. Bence Golovkin bir an önce Canelo saçmalığına son verip, kemerleri de bırakıp siklet çıkmalı.

 51. mostwanted

  canelo fanları gördünüzmü desteklediğiniz adamı.satılmış hakeme rağmen yenemedi yenemeyeceğini anlayınca maçı 1 sene sonraya isteyip ggg nin yaşlanmasını bekliyor

 52. ömer uzel

  bu maçın ilk kovalev-ward maçı ile alakası yok..İlk Kovalev-Ward maçında Kovalev avuç içi ile nakdavn etmişti ward’ı, skandal şekilde nakdavn verildi, kaldı ki ilk maçta Kovalev’in iki kez bel altı vuruşu vardı..O maçta Kovalev’in hakkı yenmedi, tüm aleyhte kararlara rağmen ward bileğinin hakkıyla kazandı..Bu maçta ise Golovkin’in hakkı yendi..1 ve 2. rauntların yanında 10 ve 12’yi de Canelo kazandı..6. raunt ortada idi ona da 10-10 diyelim..İlk tuttuğum skorkard’da 115-114 Golovkin demiştim, bazı rauntları daha temkinli ve konsantre izlediğimde 116-113 ve ya 116-114 golovkin diyebilirim..Bu kadın hakem resmen saçmalamış..Bence kadınlar ne boks yapmalı ne de boks hakemliği..Oscar Delahoya’nın Whitaker maçı da şaibeliydi 1997’de ki, o maçıda kendisi kaybetmişti ama masada kazanmıştı..Bu maçta da Golovkin’in hakkı yedi..Canelo’nun moral bozukluğu ise bence maçın berabere bitmesi değildi, mecburi rövanşa çıkma zorunluluğu idi..Bence ikinci kez Golovkin’le oynamak istemiyor..Bu arada Golovkin, Charlo’ya, Eubank’a ve ya Avni kardeşimize yenilebilir, ama unutulmasın ki yaşlanması yüzünden yenilebilir..yaşlılıkla beraber reflexler yavaşlar, kondisyon ve çeviklik düşer..Mc Bride Tyson’u yendi diye Tyson’dan daha mı iyiydi? 25 demiyorum 32 yaşında ki Golovkin’i ne Eubank yener,ne Canelo yener ne de herhangi bir başkası..Kurt yaşlanınca timsahların maskarası olurmuş diyeyim hakaret etmeden..

 53. Severinus

  Canelo meksika stili dövüşemedi
  ggg meksika stili dövüştü

 54. Tugay Özay

  İkisi de birer maç yaparlar ve ardından rövanş gerçekleşir. Telaşlanmayın…

 55. ömer uzel

  Golovkin efsane olmak istiyorsa sıklet çıkmalı diye mantık mı olur?? Halterci Naim Süleymanoğlu ve ya Halil Mutlu düşük sıkletlerde şampiyon oldular diye efsane değiller midir? Ne yani Roj Jones Junnior 2003’te ağırsıklete çıkıp John Ruiz’i yenmeseydi, efsane olmayacak mıydı? John Ruiz’i yenince mi efsane olduğu tescillendi? Yuh anasını yav..80 kiloluk, hakemleri satın almış, kendisinden 3 yıl kaçarak yaşlanmasını beklemiş Canelo’yu bezdiren Golovkin, 79 kiloluk 40 yaşında ki Adonis’i mi emekli edemeyecek?Kaldı ki golovkin kariyerinde 2-3 kez yenildi diyelim bu yenilgiler efsane olmasına engel mi olacak? Muhammed Ali 3 kez yenilmedi mi? Tyson 5, Holyfield 10, Foreman 5, Wlademir 5 kez yenilmediler mi kariyerlerinde, o zaman bunlar efsane değiller mi? Bazı yorumlar ve kişiliker gerçekten çok itici..Ahmet Kurt-Lewis-Foreman-Hayrettin başta olmak üzere 2-3 arkadaşın daha yorumlarını okur çıkar oldum..Azıcık akıl fikir azıcık feraset..Azıcıkta insaf..

  • conan

   ömer kardeşim ama benim yorumlarımı okumadan çıkar olmuşsun. buna çok kırıldım üzüldüm. yapma bir daha böyle tamam mı? 😀

  • mehmet dalgaç

   ömer uzel
   +99

 56. mehmet dalgaç

  hacı +1000 🙂

 57. ömer uzel

  hayır Conan kardeş okuyorum, okumasam bu yorumu yazmazdım..lakin birilerinin yorumlarını okumaya daha fazla bir eğilim de oluyor..Mesela aşırı Golovkinciler de var, (aşırıdan kastım aşırı sevmeleri değil, golovkin aşkı yüzünden gerçekleri göremeyen golovkinciler) onların yorumları da itici geliyor, çoğu yorumlarını okumuyor düz geçiyorum..Aşırı Wilder ve Jashua’cıların da öyle..10 yıl önce bende onlar gibiydim, gençliğin verdiği bir heyecan vardı, heyecan aşırılığı getiriyordu, aşırılıkta körlüğü..zamanla karakter oturuyor ve insan yaşlanınca daha objektif oluyor..Bu arkadaşlarda 10 yıl sonra değişecekler..Ben öyle Golovkin’ci değilim, onu Türk olduğu için severim o kadar..Ama bu tarafsızlığıma etki etmez..Yukarıda ismini saydığım yorumlarını okuduğum 6-7 arkadaş çok uzunda yazsalar da okurken vakit jet hızında geçiyor, neden doğrunun tesir gücü var çünkü..

 58. beykozlu

  mrb arkadaslar uzun zamandır sıteyı takıp edıyorum ama ılk kez bu kadar acımasızca ve taraflı yorum yapıldıgından sıtede bende kendımce cvp yazmak ıhtıyacı duyuyorum su sıtede dıkkate alınıcak en fazla 5 adam var ısım yazmaya gerek yok ve bu 5 kısının harıcınde yukarıda bıg goerge unda paylasdıgı gıbı fanboylar var sızın golovkınden tam beklentınızı anlayabılmıs degılım adama kalas dıosunuz duz boksor dıosunuz power punch ozurlu dıosunuz yok ust sıklete cıksın yok jacobs la cıksın avnıyle cıksın hatta ward la ve eubank le cıksın hatta balonları yenmısde 2 macdır sallanıomusda bı suru sacma seyler bırkere begenırsın begenmessın adamın stılı bu adam rakıbıne basan alan daraltan yedıgı onca yumruga banamasın demeyen yumruk gucu fazla her vurdugu yumruk sıddetını her gecen dakıka arttıran gucde olan bı adam bunu herkes sanırım kabullenıodur sımdı haksızlık yaptıgınız kısma gelelım adam ust sıklette ezılırmıs dalga gecerlermıs felan gıbı sacma seyler adam neden ust sıklete cıksın onuda anlamıs degılım sımdı ornek verıcek olursak renault torosla tanka badozlama gırsın dıosunuz bu sıze sacma gelmıomu yanı ? adamın efsane oldugunu kanıtlaması ıcın agırsıkletlerle karsılasıp onlarımı yenmesını beklıyorsunuz adam muthıs amator karıyerı olan canelo macıda dahıl hıc yenılmemıs adam kım meydan okusa cıkmıs karsısına bılındık boksunu yapmıs ve hep kazanmıs neden yanı stılını degıssın ? sız ıstıosunuzkı M.ALİ gibi rıngde dans etsın TYSON gıbı vurdugunu bayıltsın VİTALİ gibi gozu ve kası acılsada maca devam etsın arkadaslar o ıstedıgınız ozellıkde bır boksor daha benım bıldıgım rınglere cıkmadı ıstersenız abartmayın ve sımdılık korkusuzca rakıp tanımaksızın yumrukların uzerıne gıden adamı takdır edın ve hakkını verınbu arada CANELO culara bır sozum var GGG ye attıgı o sag kroseyı kendı yeseydı caneloyu rıngden kazıyarak alırlar sedyeyle hastaneye gotururlerdı sırf bunun ıcın bıle tarafsızca soluyorum GGG efsanedır

 59. ze

  golovkin mert bi boksör. istese sadece sol direklerle maçı alırdı.ama kırışmaya girerek risk aldı.genede maçı aldı bence.

 60. ze

  yanlız canelonun defansına hayran oldum

 61. ze

  bu sıkletin tartışmasız kralı golovkin

 62. Cemal Atalay

  4 kemeri elinde tutuyorsan ve sikletinde vasat boksörler varsa siklet yükseltme eleştirilerini sürekli alacaktır golovkin.

  Andre Ward bu konuda kendini kanıtlamıştır ve günümüzde boksta teknik deyince akla ilk gelen boksör Ward bana göre.

  • mehmet dalgaç

   cemalciğim golovkinin eleştirilmesi seni çok ta üzmesin. o işini bilir….

 63. mehmet dalgaç

  balistik
  klasik canelo hardcorfan lafları bunlar.
  canelo 3 yıl kaçmadımı. kaçtı. hala rövanş için kaçmıyormu? kaçıyor. senin tabirinle ggg yi yamultan adam rövanştan kaçar mı? kaçmaz…
  sonuç: saçmalıyorsun….
  ben 5 yıldan beri boksu ve ggg yi iyi kötü takip ediyorum. bu süre içinde ggg nin kimseden kaçtığına şahit olmadım.
  kendinden ufaklara demişsin 🙂 canelo ggg den ufakmıydı sence ?
  komiksin vesselam…

 64. Görkem Kesim

  Bence kemerlerin golovkin’de olmasından dolayı alvarez’e maçı vermediler golovki’nin kaybettiği maçtı!şampiyon’dan kemerleri almak istiyorsan açık ara kazanmak gerekir yani 7/5 kurtarmaz bu sonuca en çok oscar dela hoya sevinmiştir rövanş olursa gelsin yine paracıklar golovkin’i ring’de zor durumlarda görünce kimse yenilmez değildir dedim (GGG)efsanedir

Yorumlarınız