Cumartesi ve Pazar Maçlara Bak Maçlara… Almanya ve ABD Boks Geceleri TV 8,5’ta!

culcay_andrade_tv_boks

Boks gecesi heyecanı bu hafta Almanya ve ABD’de devam edecek. TV 8,5’tan canlı yayınlanacak boks resitalinde iki dev gece boks severlere yine nefes kesen anlar yaşatacak.

Önce Almanya Sonra Amerika

Cumartesi akşamı Rheinland’da gerçekleştirilecek dünya şampiyonluk gecesinde Ekvador asıllı Alman boksör Jack Culcay, unvan koruma maçında Amerikalı Demetrius Andrade ile karşılaşacak.

ABD’nin New York eyaletine bağlı Verona kentinde yapılacak boks şöleninde ise eski dünya şampiyonu Ermeni asıllı Kanadalı David Lemieux ile Amerikalı Curits Stevens karşı karşıya gelecek.

Almanya

Jack Culcay vs Demetrius Andrade / WBA Süper Yarı Orta Sıklet Dünya Şampiyonluk Maçı

Almanya’da Friedrich Ebert’de gerçekleştirilecek unvan gecesinde boks severleri son zamanların en zorlu karşılaşmalarından biri bekliyor. 5 Kasım’da yapılaması planlanan ancak son hafta ertelenen dev kapışma nihayet bu cumartesi yapılacak. Amatör kariyerinde Keith Thurman gibi bir süper starı 2 kez yenmeyi başaran 29 yaşındaki Amerikalı Demetrius Andrade, profesyonel kariyerini 23-0’la yenilgisiz olarak sürdürüyor.

Andrade Almanya’da, 31 yaşındaki Ekvadorlu şampiyon Jack Culcay ile ringe çıkacak. Culcay maçlarına Almanya adına çıkıyor. WBA Federasyonunda Yarı Orta Sıklet Dünya Şampiyonu durumunda bulunan Culcay, 22-1’lik karnesiyle unvanını korumaya çalışacak.

Ve Kadınlar Dünya Şampiyonluk Maçı

Herkesin büyük bir merakla beklediği bir diğer maç ise kadınlarda çifte dünya şampiyonluk maçı olacak. 15 maçta 15 galibiyeti bulunan Alman Nikki Adler ile son 3 maçını nakavtla kazanan Dominikli Mery Rancier ringe çıkacak.

Diğer Maçlar :

Leon Bauer vs Soso Abuladze / IBF 23 Yaş Dünya Şampiyonluk Maçı

Alexander Peil vs Ramazi Gogichashvili

lemieux_stevens_boks

ABD

David Lemieux vs Curtis Stevens / WBC Kıtalararası Orta Sıklet Şampiyonluk Maçı

IBF Federasyonunda orta sıklet dünya şampiyonluk kemerini Gennady Golovkin’e kaptırdıktan sonra yeniden dünya şampiyonluğu maçına çıkabilmek için David Lemieux son kozunu ortaya koyacak. Ermeni asıllı Kanadalı boksör son maçlarından adeta fırtınalar koparan Curtis Stevens ile karşı karşıya gelecek.

Turning Store’da gerçekleştirilecek gecede Lemieux’un bu maç öncesinde 32’si nakavt olmak üzere 36 galibiyeti bulunuyor. Stevens’ın nakavt oranı ise %62…

Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Gamboa da Var

New York’taki büyük heyecanda Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Kübalı Yuriorkis Gamboa da ringe çıkacak. 2 ayrı sıklette ve 3 ayrı federasyonda dünya şampiyonlukları bulunan 2004 olimpiyat şampiyonu Yuriorkis Gamboa’nun rakibi 28 yaşındaki Nikaragualı Rene Alvarado…

Diğer Maçlar;

Zachary Ochoa vs Yves Ylysse / NABF Hafif Sıklet Kemeri

Diego Dela Hoya vs Roberto Pucheta / Süper Horoz Sıklet Maçı

Dev heyecanlar bu cumartesi – pazar canlı yayınlarla ve sadece TV8.5’ta….


Benzer Haberler

 1. Ziyaretci

  Golovkin maçını daha önceden Bilgehan Demir yayınlanacak demişti yayın yok mu?

 2. Fatihhh

  valla abd maçları pek sarmıyor almanların zaten hiç çekilmiyor uyutur adamı bu hafta boş demek ki:)

 3. About Billions

  Andradenin culcayı yeneceğini düşünüyorum. Yenerse önümüzdeki süreçte çok iyi maçlar olabilir bu siklette. Bi arkadaşımız yazmıştı andrade sikletin en boksörü benim demiş sanırım fakat bence öyle değil sikletin üst düzey boksörlerinden ama en iyisi diyemem. Bu maçı kazanırsa laranın zorunlu rakibi olacak ve böyle bi maç olursa benim mutlak favorim laradır. Lemieux vs Stevens maçı bence çok güzel bi maç olacak. Çok kanlı geçeceğini düşünüyorum. Teknik olarak Stevens bence daha üstün savunması da daha iyi fakat kondisyon sıkıntısı ve fiziki dezavantajı var. Lemieuxun daha yırtıcı olduğunu düşünüyorum ve daha güçlü bence Stevensdan. Lemieux kazanır gibi geliyor bana.

 4. Abdullah yılmaz

  lemuix&curtis maçı bence harika bir maç olacak… bilgehan bey ve ekibine teşekkürler….

 5. Alp Eren TOKSOY

  Andrade maçından ziyade lemieux curtis maçını bekliyordum. Teşekkürler bilgehan bey

 6. Joe Calzaghe

  Sonunda adamım Lemieux’un maçı… Bu adamın zevksiz geçen bir maçı yok, güzel olacak.

 7. Gökhan Kubat

  Gönlüm Lemiuxden yana, çok sevdiğim bir boksör.

 8. Abdullah yılmaz

  ARKADAŞLAR LEMUİX VE curtis maçının tahminlerini alalım. curtis golovkin yenilgisi sonrası çok çalıştı bence çok aktif bir curtis göreceğiz ringte. lemux de çok sert vuruyor. tahminim lemux puan ile alır. ya da maçtan ko da çıkabilir…

  • mehmet dalgaç

   lemiux ko ile alır bence.
   bu maç puanlamaya kalmaz.
   curtis de sağlam boksör ama lemiux yakaladı mı indirir diye düşünüyorum.
   kesin olan sa çok iyibir maç olacak…

 9. ahmet kurt

  Andrade bence culcayı fazla zorlanmadan yenecek. Çok beğendiğim bir boksör. Gamboa daha kötü bir rakip seçemezdi resmen kendisine bir şamar oğlanı bulmuş(gelenden geçenden dayak yiyen bir herif). Son olarakta pek çoğumuzu en çok heyecanlandıran maça gelelim lemiux-stevens. Bu maç hakkındaki kısmen düşüncelerimi “about billions” rumuzlu arkadaşımız zaten yazmış ama kendimde bahsetmek istiyorum. Stevens akıllı dövüşen rastgele saldırmayan bir boksör. Bende Tekniğini lemieuxtan üstün buluyorum hele de sol kroşe ile yaptığı kontralar gerçektende muazzam. Ama lemieux daha hırçın daha güçlü ve daha sert bir boksör. Kırışmaların çoğundan lemieux üstün çıkar ama stevens ta sol kroşesiyle çeneden yakalarsa aklınıza gelebilecek herşey olabilir. Tahminim iki boksörde birbirini ezemez Ama lemieux u bir adım önde görüyorum. ud ile yada son raundlarda ko ile bu maçı alır.

  • lennox

   Aynen katılıyorum lemieux’u bu maçta favori görüyorum ama stevens’te boş bir rakip degil zevkli ve çekişmeli bir maç olacagını lemieux’un puanla kazanacagını düşünüyorum andrade kazanacaktır ko çıkarmı dersek bence o maçta puanla biter

 10. mehmet dalgaç

  +1000

Yorumlarınız