David Haye ve Tony Bellew Nihayet Anlaşma Sağladı! İşte Dev Rövanş İçin En Muhtemel Tarih..

david-haye-tony-bellew-boxing_3903354

4 Mart’ta Londra’da ringe çıkan iki ünlü İngiliz; eski WBC yarı ağır sıklet şampiyonu Tony Bellew ve eski ağır sıklet dünya şampiyonu David Haye arasındaki mücadeleyi kazanan taraf 11. rauntta teknik nakavtla Bellew olurken, mücadeleye Haye’in bacağından yaşadığı sakatlık damga vurmuştu.

David Haye vs Tony Bellew Maç Özeti

Maçtan sonra iki boksörün arasında rövanş yapılması gündeme gelirken, her iki boksörün de kendi şartlarını dayatması sonucunda olası bir rövanş karşılaşması yılan hikayesine dönerken, bugün bir açıklama yapan David Haye, Bellew cephesi ile nihayet tüm şartlarda anlaşmaya vardıklarını, Bellew’in imzayı atması halinde karşılaşmanın hayata geçeceğini açıkladı.

Haye vs Bellew rövanş karşılaşması için en muhtemel tarihin 17 Aralık olduğu ve mücadelenin yine Londra’da gerçekleşmesinin planlandığı öğrenildi.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Garyosullivan

  Ben de ilk maç haye alır demiştim. Hatta bellew deli mi, bu maça neden çıkıyor ki demiştim. Fakat rövanş olursa bellew yine yener. Hatta bu disiplin yoksunu adamı, piyasadaki ağır sikletlerin tamamı yener. Rövanş olursa, bugüne kadar bellew kim ki diyen ben tüm kalbimle bellewi destekliyorum. Adam yaptığı işe değer veriyor, saygı duyuyor.

  • Garyosullivan

   Dostum haye iyileştiyse diye birşey yok. Haye boksa hiç dönmemiş, o hala kafa olarak emekliliğini yaşıyor. Hiçbir sakatlık sorunu olmasın yine de bu maçı alamaz. Haye ölmüş,ruhu bedenden çıkmış. Duasını okuyup toprağı atmışlar. Böyle bir kariyeri saçma mağlubiyetlerle piç ediyor.

 2. lenolewis

  haye tam olarak iyileştiyse bellewin işi çok zor bu sefer. maç başabaşda bitebilir hiç belli olmıyor bu bellewin yok eger yine sakatsa haye geçmiş olsun .

 3. lenolewis

  Hayein uzun süredir iui bir boksörle sakatlıktan dolayı maç yapmadığını göze alırsak hayen emeklilk maçını izleyenilirz

 4. Sait

  Hayenin yenmesini isterim bu sefer işi bitirip furyle maç yaparsa süper olur

 5. ATABEY 51

  Kırışmalarda bellew daha sağlamdı. Haye eski formunda değil bundan sonrada büyük ihtimal olmayacak. Bellew bu maçıda alır bence.

 6. lenolewis

  Haye o maça sakat çıkarak kariyerini lekeledi ringte gard alışı bile tuhaftı

 7. GGGökhan

  Çarpıştılar bir yerde ondan sonra sekmeye başladı..O ana kadar da beğenmedim Haye..Kondisyon ve hız düşmüş Eski Hayeden eser yok…Haye Hayranıyım ama çok sağlam gelmesi lazım yoksa yine yenilir.

 8. hakan yamtar

  sonuç ilk maçla aynı olur. daha da kısa sürecek bu sefer.

  • conan

   bana da öyle olacak gibi geliyor. kovalev ward 2.maçı için de herkes bu sefer ward pert olacak derken tam tersi olmuştu.

   bence haye yine nakavt olup boksu tamamen bırakacak.

 9. Garyosullivan

  Haye bilet almayıp milli piyango yılbaşı büyük ikramiyesinin kendisine çıkmasını bekleyenlere benziyor. Haye’in bu kadar çabalamasının tek nedeni acaba jashua ile bir maç kapıp cebimi doldurabilir miyim ? Maça kadar istedikleri kadar şov yapsınlar. Bu maç beklenen ilgiyi görmez ve promotörüne zarar ettirir.

 10. Tugay Özay

  David Haye’in ölüsü Tony Bellew’den daha kalitelidir. Sakatlığı falan yoksa, eski hali olmasa dahi Haye bu maçı rahatlıkla kazanır.

 11. HAYEEE

  haye tek ayakla bile sondan bir önceki raund bellewi yıkıyodu az daha tam ayakdan gücünü almadan tek ayakla boks nedir bilir misiniz tek ayak demek tek el demek haye en raunlar ilerlemeden nakavtla kazanır 2018 de kemer mücadelesinede çıkar bunu kimse inkar edemez,inkar etmeyi bıraktım bu sitede ordinaryus dahil herkes hayenin kemer maçına çıkmasını ister buna canı gönülden inanıyorum.

 12. mostwanted

  haye sakattı ama neden sakatlandı.adamda iş ahlakı olmaz doğru düzgün çalışmazsa bu hale gelir.akıllanmışa benzemiyor.bellew yine yener haye de emekli olur.maçtan sonra bellew ağır sıklete çıkar.

 13. VİTALİ

  Haye izlemekten en zevk aldığım boksördü vlad maçında çok saygı duymuştum ama ilk bellew maçında tamam sakatlandı felan ama yinede çok kötüydü bellew antremanda ter atarken haye kızlarla pilajda geziyordu ne kadar yeteneklide olsan çalışmadan hiçsin bellewi pek sevmem ama adam çalışıyor cesur boksör o yüzden tebrik ediyorum 2. Maçıda AHMET KURT hocam benim için yorumlarmısın

 14. Remzi BAYSOYU

  2010 lardaki haye yok artık hızı olmayan bir haye haye değildir atasözü gibi oldu ama maalesef öyle gereksiz yere ebat kazandı yavaşlamasına neden oldu en büyük silahı hızı idi oda gidince vasat bir ağırsıklet oldu

 15. IRON TYSON

  Gene tatil modunda hazırlanırsa maça farklı bişey olmaz.Ama hayemaker gibi hazırlanır çıkarsa karşısına içinden geçer bellewin

 16. ahmet kurt

  David haye zamanında öyle bir hayran kitlesine ulaştı ki istediği kadar kötü bir seviyeye düşsün “şampiyon olacağım” dediği andan itibaren maçlarına ilgi duyulur. Yani bugünden sonra haye bitmiş deyip bir kenara sallayamazsınız. Haye boks yaptığını iddia ettiği sürece belli bir kitlenin kafasında “acaba?” sorusu yankılanacaktır. Haye-bellew rövanşı da %100 ilgi görebilecek bir maçtır.

  Baktığımız zaman david haye in 2 seçeneği var. Ya onu destekleyen, seven ve hala onun şampiyon olabileceğine inanan(ben pek inanmasamda illa ki inananlar vardır) kitleye saygı duyup bir efsane gibi hazırlanarak bellew i ringe gömecek. Ya da yine antrenman yapmaya üşenip “kaybetsemde bu para beni tatmin eder” diyerek bellew karşısında, gerçek bir ağır siklet olmayan bir boksör karşısında yense de yenilse de ecel terleri dökecek.

  David haye kalite olarak bellew in çok çok üzerindedir. Boksa 4 yıl ara vermesine rağmen Eğer gerçekten hazırlanırsa yeneceğinden hiç şüphem yok. Ama nedense bu adama güvenemiyorum. O Eski gözükara, çılgın hayemaker yok artık. Pek çoğumuz böyle düşünüyordur. Bizleri yanıltmasını çok istiyorum. Eskisi kadar hızlı ve güçlü olmayabilir. Tekniği de zayıflamış olabilir. Ama ben zaten ondan yumruk yemeden maç tamamlamasını istemiyorum. Sadece bizlerin ona olan güvenini kendine borç bilip bu maça iyi hazırlansın yeter. Varını yoğunu ortaya koysun, sevenleri için dövüşsün o bana yeter. Kaybetse de önemi yok bize o hırslı david haye i izletsin istiyorum. Antrenmansız, disiplinsiz, koca kıçlı bir david haye i değil.

  • About Billions

   Çok güzel bi yazı. Bu arada ilk kez bu kadar duygusal bi yazı yazdığını gördüm. Hayei bayağı bi seviyorsun sanırım 🙂 .

   • lennox

    Boksu seven adam hayeyi sevmese bile bence yaptığı boksa saygı duyuyordur bende bir haye hayranıyım lennoxla beraber İngiltere’nin yetiştirdiği en teknik agırsikletir fakat hayede bir doymuşluk bir boşvermişlik görüyorum

    sakatlıktan döndüğünde patlattığı 2 balondan sonra bellewe yönelince kemer sahiplerine yönelir onları yenebilirmi diye kafamda soru işaretleri oluşmuştu tabiki üstün boks yetenekleri sayesinde kolay olmasada bellewi yeneceğini düşünüyordum fakat sakatlanmadan önce bile eski hayeden esintiler görememiştim bellew maçında

    benimde artık ümidim kalmadı hayeden büyük ihtimal emekli olmadan iyi para kazanmanın derdinde ve şampiyon olabileceğine inanmıyorum bellewi yenebilirmi derseniz eski haye olsa kemer sahiplerini bile toza dumana katar şu durumda bellew rövanşı bile çekişmeli geçer bence

    Bir sinema sanatı hayranı olarak creed filmini çok severim bellewe orda sempati duymuştum halada öyle ama boks konusunda üst düzey olduğunu düşünmüyorum fakat adamda yürek var yiğidi öldür hakkını yeme demişler seversin sevmezsin ama bellew cesur bir adam ve ben bu adamıda seviyorum

    • About Billions

     Hayein prime dönemini canlı izleyip, ciddi manada kötü boksör diyen pek az kişi vardır bence de. Hayein geleceği konusunda aynı fikirdeyim. Bellew galibiyetini başarı olarak da görmem haye için. Bellewü sevmem, senin görüşüne saygı duyarak, cesur bi boksör olduğunu da düşünmüyorum bellewün. Hayein karşısına çıkması cesaret göstergesi olmuştur çoğumuzun gözünde fakat maçtan önce hayein sakat olduğunu bildiğini söylemiş sanırım. Sakat olduğunu bildiği hayele maça çıkması, benim için cesaret örneği değil açıkçası. Kendi sikletinde, zorunlu rakibi mairis briedisle maça çıkmayıp, sakat olduğunu ve onunla maç yaparak çok daha fazla paralar kazanacağını bildiği hayeyle maça çıktı. Bu zeki olduğunu ama cesur olmadığını gösterir benim için.

     • Tugay Özay

      Hocam yine haklısın. Briedis konusunu iyi hatırlattın. Bellew bu adamdan ölümüne kaçıyor.

      • About Billions

       Teşekkür ediyorum. Başka bi rakibi zorunlu olsaydı, eminim haye maçına çıkmazdı.

     • ahmet kurt

      eğer ilk briedis in karşısına çıkıp o maçı da kazanarak david haye ile dövüşseydi daha da fazla para kazanırdı. ama bu riski göze alamadı çünkü briedis e yenileceğini düşündü. briedis e yenilmiş bir bellew haye ile dövüşemezdi. bende bellew in cesur bir boksör olduğunu düşünmüyorum. briedis maçından kaçmak için ”patlarsam haye karşısında patlar, en azından daha fazla para kazanmış olurum” edasıyla bu maça çıkmıştı. sonrasındaki sürpriz gelişmeleri zaten biliyoruz.

      • About Billions

       Aynen öyle dostum.

   • ahmet kurt

    @about billions teşekkür ederim. David haye benim en sevdiğim yabancı aktif boksördür. Bellew maçından sonra ciddi ciddi 2-3 gün etkisinde kalmıştım 🙂 şöyle tarif edeyim conan için wilder neyse benim için david haye o dur.

    @lennox dostum benimde pek ümidim yok. Ama en azından bellew i rövanşta yenmesini umuyorum.

    • About Billions

     Rica ederim. Anladım. Umarım seni daha fazla Üzmez ve senin için istenileni verir dostum.

  • Claymaker

   Seni anlıyorum
   Bir türk olarak boksta en çok ihtiyaç duyduğumuz rol model di david haye hem çok değil 5-6 yıl önce şortunda kıbrıs bayrağıyla ringe çıkarken bir anda türklerin sevgilisi oldu

   Bilenler bilir 10 yıl önce girne ozanköyde antrenmanlarını yapıyordu david haye valuevi yendiği maçta hemen hemen tüm türk kanallarında haber olmuştu.

   bir zamanların goliath ı olan sıkıcı boksuyla birçoklarının sevmediği wladimir i yenmeye en yakın adaydı david gönülleri kazanmıştı

   Umarım o zamanlarını hatırlatır bize

  • özgür can

   +1000 sana kardeşim eğer iyi hazırlanıyorsa kesin nakavt eder haye.zamanının en hareketli boksörüydü eskivler falan harikaydı adamı ringde yakalamak zordu resmen.bu maçta favori kesin haye dir.(paralar konuşmazsa tabi)yani bu maç onur meselemiz oldu nasıl yenilir bellew gibi bir adama diyoruz.

 17. ONUR ERTEKİN

  Beyler, yine Haye – Bellew I MAÇI ÖNCESİ HAYECİLER YİNE BAŞLADILAR HAYE KAZANACAK DİYE AMA YİNE YANILACAKLAR, BENCE HAYE – BELLEW II MAÇINI YİNE TONY BELLEW KAZANACAK, MAÇ SONU BU HABERİN ALTINDA BENİM YORUMUMU GÖRÜRSÜNÜZ SAYGILAR…

 18. sa yo na ra

  bir kez daha elinde içkiler havuz başı pozlar falan vererek bu maça hazırlanırsa sonuç aynı olur. rakibi küçümsediği için bu hallere düştü. haye’nin kondisyonu o kadar vasattı ki kolunu kaldıracak hali yoktu. kondisyona çare bulamazsa sonuç aynı olacaktır.

 19. ONUR ERTEKİN

  HAYE Cİ ARKADAŞLAR ARTIK ŞUNU KABUL EDİN DAVİD HAYE, NİKOLAİ VALUEV’İ YENEN DAVİD HAYE DEĞİL, BU ADAM BİTTİ…. YANLIŞ ATA OYNUYORSUNUZ.. ARTIK BU EŞEK OLDU…

 20. ONUR ERTEKİN

  ONUR
  PERREİRA HUBOCAN DURİCA MAS

  KUCKA SOSA
  (ONAZİ)

  ABDÜLKADİR YUSUF YAZICI OLCAY

  BURAK

  • Garyosullivan

   10. Haftadan sonra fırtınayı gör sen. Devre arası bir takviyeyle uçar gider bu takım. Seneye şampiyonlar liginde oynar.

 21. About Billions

  Hayein, bellewe yenilmesi çok enteresan bi olaydı benim için. Sakatlık, bütün oyunu değiştirdi. Ölmüş, bitmiş haye, sakatlanana kadar round vermemişti. Sağlıklı çıksın maça yeter bence bellewü yenmesi için. Boks dehasının bi yorumu vardı, “klitschko, hayei yendiğinde, hayein bellewe yenildiği yaştaydı.” Gibi bi şey yazmıştı ve çok beğenmiştim. Yetenekle bi yere kadar. Disiplin çok önemli bi unsur. Haye gerçekten çok iyi boksördü ama egosu, belki de onu bu durumlara getiren yegane sebep oldu. Sakatlık, bokstan uzak kaldığı süreç de etkili tabi ama hırslarına yenik düşme kapasitesi çok yüksek bi karakter bence ve kendine aşık olmak yerine, kendini biraz sorgulasaydı, şu an belki de sikletin tartışmasız şampiyonuYDu. Umarım sağlık durumu iyi halde çıkar bu maça ve bellewe hakettiğini verir.

 22. GGG

  İlk maçta bellew’in kazanacağını söyleyen çok az kişiden biri de bendim. Ama bu kez durum farklı olabilir. ilk maçta haye sakatlık yaşamasa da maçı kaybedecekti. Çok uzun süre boksa ara vermiş, geri döndüğünde iki balon patlatmış, torba dövüp ağırlık çalışan bir adamdı. Aldığı mağlubiyet onu biraz kendine getirmiştir diye düşünüyorum. Bu rövanş haye için saygınlığını geri kazanma maçı olacak. Eğer iyi hazırlanırsa bellew’i ko eder. Ama Tony bellew kimle maç yaparsa yapsın şansı olan, tehlikeli savaşçı bir boksör. O nedenle yine sürprizlere tanık olabiliriz. Ama Bu kez oyumu haye’den yana kullandığımı söyleyebilirim. Favori haye

 23. Big George

  Ben maç berabere biter diyorum.

 24. Novartis

  Yine rüyalar gorenler var ya beyler sakat ayagıyla kaybetti keufe keder mi kaybetti :))))) bi hoşsunuz ya hangi kafadadınız hammınnnn..,

 25. Kanguru

  Bellew kadar overrated, olduğu yeri haketmeyen bir boksör gormedim adam

  hafif agir da hiçbirşey yapamadi stevensona ezilmekten başka bide bitik cleverly i yendi.

  Sonra kruzera geçti eddie hearn denen adamin sayesinde kemer maçına çıkma hakki kazandi sirf ingiliz oldugu için o kadar iyi kruzer boksorler varken 1,79 boyu olan afrikalı makambu garibanini yendi.

  Sonra haye ile yaptı bir koyu hayeci olarak kabul ediyorum o gece haye orta düzey sayacağımız tüm agirsikletlete kaybederdi çok kötüydü antreman yapmamıştı ama ölüsü bile bellewe karşı üstündü en kotu puanla yenerdi. Haye sakatlanınca mecbur ya nakavt edecem yada nakavt olacam edasıyla varini yoğunu ortaya koydu ama tek ayaklı haye kirismalarda malesef ezilen taraf oldu

  Gelelim şimdiki maça bellewin en iyi özelliği bence ring zekasi ve sol direkleri başka da iyi oldugu bir yön yok. Haye hirsli adamdir bu maçı ciddiye alacagini düşünüyorum ve intikamini alacaktir buyuk ihtimal nakavt edecektir.

  Maç sonrası haye kazandığı takdirde ben kesinlikle joshua ya meydan okuyacağını düşünüyorum. Son maçı joshua ile yapacak ve çok iyi bir para kazanıp boksu birakacaktir

  • GGG

   Makambu hakkındaki yorumuna katılmıyorum. Makambu ters gardlı, rakibi yakalamayı bilen kaliteli bir boksördü. Bence bellew iyi bir boksörü yendi. Haye maçında ise, haye sakatlanmasa bile maçı kaybedecekti. Bellew’ün karşısında uzun süre bokstan uzak kalmış, torba dövüp kas çalışmış bir adam vardı. Bellew gayet kaliteli ve savaşçı bir boksör. Rövanşta da şansının olduğunu düşünüyorum. Ama iyi bir kamp süreci geçirmiş, maça fiziksel ve mental açıdan iyi hazırlanmış, eski formunda bir haye’nin bellew’ü nakavt edecegini söyleyebiliriz

 26. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Bu sefer zımba gibi çıkıp hakkından gelir bellewin… ilk maç hiç çalışmadan rakibini küçümseyerek çıktığı için bellew kazanmıştı ama bu sefer inşallah haye kazanacak

 27. dogannn

  David haye ilk maçta bizi çok fena ters köşe yaptı. İnanılmaz hayal kırıklığına uğradım. David haye in bence eskiden beri en büyük sorunu kırışmalar sonrası tükenmesi yıkamadığında kondisyonunu kaybetmesi. David haye de bir povetkin dayanıklılığının yüzde 30 u yok. David haye ne yapıp edip ilk rauntlarda tko veya ko ile kazanması lazım yoksa benc sonuç hüsran olur yine. Haye 12 raund bu maçı bence çıkaramaz ya işk yarıda indirecek yada ikinci yarıda kendi inecek

 28. ONUR ERTEKİN

  arkadaşım, bunlar olsaydı şunlar olsaydı ile bu işler olmaz, senin ki neye benziyor biliyor musun? 1299 osmanlı imp. kuruldu ve kurulduğu dönem de beylikler güçsüz,bizans eski gücünde değil, osmanlı’nın doğru zaman da ve diğer şartların da Osmanlı imp. istediği durumda olması osmanlı’nın büyümesine neden oldu..

  şimdi ben de desem ki cengiz han dönemindeki moğol imparatoprluğu olsaydı, osmanlı imp. bu kadar büyüyemezdi desem sence abes kaçmaz mı arkadaşım…

  sabah sabah beni tarihin tozlu sayfalarına götürmek zorunda kaldın, yani senin yorumların biraz mantıklı olsun..

  joshua o dönem boks camiasında yoktu, tamam 90 yıllar da tysonlar, lenoxlar, holyfieldlar, klitschko kardeşler, ağır siklet gerçekten o zaman süperdi fakat burada joshua’nın suçu ne?

  adam bulunduğu zaman ki başarıları söz konusu,

  sabah sabah iş misin sipariş misin?

  andaval andaval yorumlar yapma, senden rica ediyorum…

 29. Abdullah yılmaz

  ilk maçta haye maksimum 3. raundda bellew’i indirir demiştim tabiki yanıldım. çünkü sakat olduğunu bilmiyorduk. fakat maçı ayarlayanlar bellew tarafı haye’nin sakat olduğunu biliyordu. hatta jashua maçtan bir kaç gün önce haye’nin sakat olduğunu söylemişti pek ciddiye almamıştık. haye iyileşmişse ve ciddi bir şekilde çalışırsa bellew’i rahat yener.

 30. Murat Koc

  Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yagardi.klitsko bile artık buraya kadar deyip ceketini asmisken haye de bir çıkış beklemek abeste iştigal.gelip joshuayi yenecegini ve dünya şampiyonu olacagini mi umuyorsunuz.zamn herkese eşit miktarda acımasız davranıyor.haye devrini tamamladı bakmayın steoridli vucudunun taş gibi göründüğüne motorda metal yorgunluğu var.bu mactada tek düşündüğü bellew gecebilirsem joshuayla ringe cikar iyi para kaldiririm olmustur.eskiden iyi boksordu ona saygimiz tabiki var ama artık devri gecti

  • Garyosullivan

   Eski performansına tabii ki lafım ız yok. Ama hiç beğenmediğim whyte karşısında dahi yamulur. Çekilsin köşesine emekliliğini yaşasın artık.

  • Kanguru

   Murat koç dogru diyor bencede haye eskisi gibi olamaz aklında ki şey joshua ile yaparak son bir emekli ikramiyesi almak ama bu maçı geçer bence

 31. fix1

  haye stil, güç, yetenek, başarı olarak fersah fersah bellevden üstündür. lakin sakatlık 6 raundda ki gibi nüksederse bellev yine kazanır. açık söyleyeyim en beyendiğim boksör hayedir. lakin ilk maçda hayeye inandık. bellev, haye sakat derken. haye, çıkıp ben sakat değilim demişti ve maçta sakat olduğunu gördük.
  haye yine son maçta parayı bulayım diye düşünüp sakatlığı geçmeden maça çıkarsa sonuç aynı olur vesselam.

 32. Ziyaretci

  Bellew öyle bir boksör ki kırışmadan asla kaçmıyor ya nakavt ederim ya edilirim
  Bellew kesinlikle ağır siklet te kalmalı
  Bu adam herkesi nakavt edebilir Joshua dahil
  Renk katar ağır siklet e
  Ayrıca ben de haye çok seven biri olarak ilk maçta haye sakatlanana kadar da üstünlük kuramadı
  Bence 2.maç eğer haye çok sağlam çalışmazsa yine nakavt olur
  Çünkü Bellew in çalışacağı kesin

  • Tugay Özay

   Bellew o çene ile 1. raundda Joshua’ya ko olur. Açın Bellew’in eski maçlarını izleyin, çenesi çok zayıf.

  • Deontay_Wilder

   dostum bellew ağır siklette madara olur
   eddie hearn farkında değil mi bunun yoksa niye alt siklette dövüştürsün adamı
   heavyweightte adamlar tonlarca yumruk vuruyor
   bellewin çenesi kaldırır mı sanıyorsun o yumrukları
   hele hele joshuayla felan kıyaslanmaz bu adam
   joshua bunu deler geçer

 33. Severinus

  haye’in kilo verip hızlı olması lazım
  eskiden olduğu gibi,
  yorulması ise jashua ile benzer nedenden kaynaklı
  bodybuilding yapması

 34. Tyson Fury

  haye için ölüm kalım maçı varım veya yokum diyecek haye’nin herşeyi para oldugu için nakavtla alacaktır

 35. tipitip

  Türk Müslüman kardeşim dediklerinde kısmen haklısın Aj boksun göreli olarak şanslı bir döneminde zirvede…Ama bundan dolayı da onu suçlamak doğru olmaz zira İzafiyet teorisiyle kuantum tekniği birleştirilip uzay delinerek zaman ikiye bölünemiyor yani alternatif bir gerçeklik üretilemiyor ve her dönemin boksörleri bu yeni gerçeklik üzerinde bir araya getirilemiyorsa, bu AJ ‘nın değil, fizikçilerin sorunu ve kabahati…aj tıpkı diğer varlıklar gibi sahip olduğu zamana ve mekana tabi, ve dürüst olmak gerekirse mevcut zamanda onun Zamanı… Zaman ondan vazgeçene kadar beklemekten başka bir şey yok…

 36. EmreOzcelik

  Bellew yine alicak . yine harika bir mac izleriz bol kirismali.

 37. sertouch54

  Yorum burda dursun demeyip maça yakın zamanda yazalım iddialı arkadaşlar olarak. Haye çok net favori. Rahat kazanacağını düşünüyorum. İlk maç ile kıyaslanmasın.

 38. Cemal Atalay

  Rakipleri zayıf diye Joshuayı küçümseyemezsin bu mu senin boks ve boksörler hakkındaki düşüncelerin ?

  Eski boks efsaneleriyle Joshuayı kıyaslamak cahillik yada fanboyluktur zaten.

  Joshua efsane falan değil bunu bir Joshua fanı olarak söylüyorum. Ama Joshua şuan günümüzde ağırsikletin tartışmasız en iyi boksörü.

  Laf attığın Joshua tüm dünyanın saygı duyduğu ve kariyerli boksörlerden biri olan Klitschkoyu nakavt etti hatırlatayım.

  • GGG

   İbret aldığım malum kişiden sonra, sevmediğim boksörlerin de hakkını vermeye karar verdim. Joshua iyi bir boksör. Ancak steroid kullandığı bir gerçek.. evet gerçekten şanslı bir boksör, çünkü piyasada üst düzey ağır siklet neredeyse yok. Klıtschko maçı da bana göre şaibelidir. Sana göre şuan ağır sikletin en iyisi joshua, bana göre de Wilder’dır. tartışmaya açık bir konu

 39. fix1

  bellevin yumruklarını ve bellevi meth edenlere şünü söylemek istiyorum. 6 raundda sakatlanan hayeyi, bellev 11 raundda zor bela yenebilmiştir. bellev orta segment bir boksördür. hayeyi normal şartlarda yenebilmesi imkansızdır.

 40. Deontay_Wilder

  haye’in maça çıkarkenki durumu,kilosu,hızı,kondisyonu,sakatlık durumu çok önemli
  ilk maçta haye ne kadar favori gösterilse de bu maçta ibreler biraz daha bellew’e dönmüş gözüküyor
  ilk maçta ringde kimsenin beklemediği ağır,son derece hantal,nefes nefese kalan ve ayağından sakat bir haye vardı
  ben bunu bellew maçına iyi hazırlanmamasına ve boksa ara vermesine bağlıyorum
  uzun bir aradan sonra ringlere döndüğünde ise 2 tane balon diyeceğimiz mori ve Gjergjaj gibi isimlerle maça çıktı yani bu 2 maç onu gerçek anlamda test edebilmemiz için ölçü değildi
  nitekim bellew maçı bizim haye’in nasıl durumda olduğunu görmemizi sağladı
  eğer ringe eski haye’i görürsek bellew’in işi çok zor
  ama kilolu,ağır ve nefes nefese kalan bir haye bellew’in ekmeğine bal sürmüş olur
  eğer haye yine yenilirse bu David’in emeklilik maçı olur
  ama kazanırsa 1 2 yıl daha boks yapmaya devam eder
  bakalım hep birlikte göreceğiz..

 41. Cemal

  Bellew Haye in yumruklarını boşa alırsa yine Haye i erken yoracaktır. Bu kadar kısa sürede o maçtaki Haye in toparlanabileceğini sanmıyorum.

  Bellew %60 – %40 Haye

 42. Cemal

  Wilderi nakavt etsede zevkle izlesek tadından yenmez 38-0 lık Wilder patates olur 🙂

 43. GENNADYMUSTAFA

  haye üstüne serseri yumruklarla gitmeyeydi maçı kazanırdı. Şimdi stratejiyi değiştirip akıllı olması gerek ilk 5 raunt ortada gçer sonra haye başlar diye düşünüyorum haye ilk maçta kendini boş yere yordu kroşelerinden kaçan göbekli tony bellw floyd deyil yani biraz daha disiplinli dövüşürse maç david hayenin haye ayağından deyil nefesinden kaybetti tabi 4 yıl arada var,

 44. GENNADYMUSTAFA

  David haye tony bellewi nakavt edip joshuayla sağlam bi maç yapmak istiyo inşallah böyle bir şey hayata geçer. Ben önce bellewi yenip sonra 2018 de joshuaylan maça çıkma ihtimalini düşünüyorum.

 45. HeadshooTR

  Haye’in en eski maçlarını izleyen ve neredeyse her gün videolarına bakarım ama maçın sakatlıkla alakası yok neyse yok demeyelim var tabi ama sakatlanmadan öncede yakalayamıyordu bellew kaçıyor bir yenilgiyi tek bir sakatlığa bağlamak yanlış olur yenilginin tek nedeni haye rakibini ciddiye alıp çalışmamıştı aynı şekilde çıkarsa hali çok kötü olacak bu sefer ama iyi hazırlanıp çıkarsa karşısına ciddi bir david haye karşısında joshua bile duramaz haye bir boks dahisi çünkü.

 46. mostwanted

  bellew yener diyenler bellew haye den daha iyi olduğu için yener demiyor.haye nin çalışmadan maça çıkıp yine bi yerinden sakatlanarak maçı bırakacağını düşünüyorum

 47. turko

  Haye ilk maçı ciddiye almadı ben yenerim edalarinda çıktı boks affetmez böyle madara olursun haye 100 102 kilo olması lazım kilosu çok yaş ilerledi hızı düştü ama iyi bu haye şu dönemde hala iş yapar

 48. chn

  Şu bi gercekki Hayenin çalışmasından ziyade eski esnekliğini ve vücut koordinasyonunu kaybetmiş, buda öyle kolay yerine gelebilecek bişey değil. Büyük ihtimalle yine maçı tamamlayamaz
  Hayenin bundan sonraki maçları roy jonesin macları gibi olur, sadece insanların içini acıtır düştüğü haller

 49. Tony

  Bellew hayeyi bayiltarak emekli edecektir. İyilesmis bir haye bellewi ko eder falan diye bisey olamaz . Bellew bos bir boksor degil.

  • Kanguru

   Boş bir boksör değil dedigin bellew 34 yaşına kadar napmis merak ettim de boş degil diyorsun.

  • Tugay Özay

   Briedis ile maça çıksa da görsek boyunu posunu senin şu Bellew’ün…

 50. GGG

  Anlamadığım nokta, haye bilmiyor muydu sakat olduğunu? Gerizekalı mı bu adam? sakat sakat, kaybedeceğini bildiği bir maça neden çıksın?

 51. ömer uzel

  Muhammed Ali- Haye ve Roj Jones stil olarak çok benziyorlardı birbirlerine, haye ve jones alt sıkletlerden gelip ağır sıklet şampiyonu olmuşlardı..Jones ruiz’i yenerek, haye de Ruiz’i yenen Valuev’i yenerek..bu 3 boksörde efsanedir ve boksun sadece saf güçten ibaret olmadığını akıl ve tekniğin en az güç kadar önemli olduğunu bize çok iyi hatırlattılar..

 52. rico verhoeven

  Haye kendini bu kadar düşürmeye ne gerek var;belew maçlarına çıkmaya ne gerek vardı

 53. vebci

  geçen maçta haye sakattı ayağında sakatlık vardı sakatlıktan dolayı sanırım antremanda yapmamıi hazırlıksız maça çıkmıştı. sakat olduğunun kanıtı önceki maçlarını izlerseniz görürsünüz haye normalde çok hızlı girip vurup çıkıyor ama bu maçında ayağındaki sakatlıktan dolayı bunu yapamadı yavaş girip hemen çıkamıyordu. tekrar karşılaşırarsa tony kesinlikle şansı yok.

Yorumlarınız