De La Hoya’dan Canelo İçin Tuhaf Öneri!

Oscar De La Hoya Press ConferenceCanelo vs Golovkin görüşmeleri süredursun, bir açıklama da Canelo’nun promosyon şirketi Golden Boy’un patronu Oscar De La Hoya’dan geldi.

Bir sonraki maçında Canelo’yu Pakistan asıllı İngiliz Amir Khan’ın karşısına çıkarmak istediğini söyleyen De La Hoya, bunun seyirciler için çok güzel bir maç olacağını, Amir Khan’ın hafif orta sıklette dövüşebileceğini iddia etti.

 

Canelo Alvarez v Erislandy LaraHafif orta sıklet için bile çok büyük bir cüsseye sahip olduğu düşünülen, son maçında Miguel Cotto gibi orta sıklet şampiyonu bir boksörü bile cüssesiyle ezmiş, doğal bir orta sıklet (72 kg) fiziğine sahip Canelo için, doğal kilosu Canelo’dan en az 7-8 kilo düşük olan Amir Khan gibi bir boksörün adının geçmesi boks dünyasında şaşkınlık yarattı.

 

Amir_KhanÖyle sanıyoruz ki Canelo’yu Gennady Golovkin gibi bir boksörün karşısına çıkarıp, en çok “iş yapan” boksörü Canelo’ya mağlubiyet yaşatma riski Oscar De La Hoya’yı oldukça yıpratmış.

Daha önce de Tim Bradley Jr gibi yine Canelo’ya göre çok küçük cüsseli bir boksörün adını ortaya atan De La Hoya’nın son bombası da Amir Khan oldu.

Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Abdullah

  para musluğunun kesilmesinden endişe ediyor 🙂

 2. guguk

  Korkak picler adam olunda ikinizde yapinlan sumaci

 3. yücel

  Eee golovkin canelo yu harcayınca de la hoya nın elinde adam gibi baska kim kalıyorki canelo kadar para kazandıran ?

 4. Abdullah

  CANELO İLE DELE HOYA BERABER RİNGE ÇIKSA GOLOVKİN İKİSİNİN DE AĞZINI YÜZÜNÜ GÜZEL BİR YAMULTSAYDI BİZ DE BU İKİ YAVŞAKTAN KURTULURDUK…

 5. Borat

  bir yerde haklılar Alvarez üstünden en az 10 yıl daha para kazanmak var. ellerinde alvarez gibi milyonlar getiren boksörde yok. ya kemeri fazla meşgul etmeden bıraksınlar defolup alt siklete geri dönsünler yada dövüşsünler.

 6. safkan

  amir khanla 155lbs te dövüştürmek istiyor bence abest bir durum yok. amirin tek yapması gereken 2.8kg civarı almak. bence bu maç nokta atışı olur iki boksör açısındanda, amir çoktandır büyük maça çıkmak istiyordu, floydun sonrasında pacuanın kapısında yatıyordu al sana büyük maç.

Yorumlarınız