DeGale’i 2 Kez Yendim.. Yine Yenerim!

groves-degale

Geçtiğimiz Cumartesi günü İngiltere’de Brook vs Spence Jr unvan gecesinin ikinci ana maçında eski şampiyonlardan Rus Fedor Chudinov’la ringe çıkan ve rakibini 6. rauntta nakavtla mağlup eden George Groves, WBA kemerini eline geçirerek dünya şampiyonluğu hayalini gerçekleştirmişti.

01:59

Maç sonunda kiminle ringe çıkmak istersin sorusuna “Artık milletin peşinden koşmaktan yoruldum. Kemerin sahibi benim. Bundan sonra onlar benim peşimden koşsun” şeklinde konuşan Groves, ezeli rakibi James DeGale’e meydan okumayı da ihmal etmedi.

Bir kez amatörde, bir kez de profesyonel kariyerinde olmak üzere DeGale’i iki kez mağlup ettiğini ifade eden Groves, olimpiyat ve (IBF) dünya şampiyonu rakibiyle 3. randevuya çıkmak ve WBA ve IBF kemerlerini birleştirmeye hazır olduğunu ifade ederken, “DeGale’i 2 kez yendim, 3. defa da yenerim” şeklinde konuştu.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Ordinaryus H

  2 yakışıklı boksör karşı karşıya.ezik ve mütevazi tipler degil ikisi de ringe yakışıyor..ama degale bir tık daha yakışıklı.

  degale için groves maçı eubankten daha kolay ve daha çok para getireceginden eubank yerine grovesla maç yapmayı seçecektir. yalnız grovesun da hiç yabana atılacak bir teknigi yok. carl froch maçında neler yaptıgını hepimiz gördük. ya da sadece ben gördüm. bu maç ortada geçer ikisinin de teknigi üst düzey.

 2. conan

  telefona falan gerek yok kardeşim. buradan yaz ne yazacaksan.

 3. GGG

  O değil de Fedor Cudinov beklentimin altında kaldı. Ben Groves’u yenecegini düşünüyordum.

  • Junkie

   Chudinov cenesine fazla guvendi . Groves u nakavt edebilecegini dusundu sanirim ama kendisi nakavt oldu . Boyle savunma olmaz ozellikle bu seviyede Ama hatalarindan ders cikarirsa hala cok buyuk bi sampiyon olabilir fedor da iyi bi alt yapi var ama kenarda duran hocalari ne is yapar anlamadim

  • Roman

   BENDE YENER DIYE DUSUNUYODUM. AMA SAVUNMA YAPMADI. YAPSAYDI YENEBILIRDI. FEDOR BUYUK HAYAL KIRIKLIGI OLSU BANADA. ASLINDA YETENKLI BIR BOKSOR.

Yorumlarınız