Deontay Wilder, Luis Ortiz’e Sponsor Arıyor.. İşte Sebebi!

wilder-ortiz

4 Kasım’da New York’taki dev gecede ünlü Kübalı Luis Ortiz’in karşısına çıkmaya hazırlanan WBC ağır sıklet dünya şampiyonu Deontay Wilder, iddialı açıklamalarına devam ediyor.

Kübalı rakibine sponsor olmayı düşünen firmalara bir tavsiyede bulunan Wilder, “Eğer ona sponsor olacaksanız, ayakkabılarının altına sponsor olun. Çünkü onu nakavt ettiğim zaman, bütün kameralar onun ayak tabanlarını gösterecek.” şeklinde konuştu.

tyson-mirror

2000 yılında Mike Tyson’ın karşısına çıkan İngiliz boksör Julius Francis, karşılaşmayı 2. rauntta nakavtla kaybederken, ayakkabılarının altındaki logo dikkatlerden kaçmamıştı. Daha sonra ise Francis’in 20 bin sterlin karşılığında The Mirror gazetesiyle sponsorluk anlaşması yaptığı ortaya çıkmıştı. İşte Wilder da bu olaya atıfla Ortiz’in ayakkabılarının altına sponsor bulması konusunda gönderme yaparak rakibini nakavt edeceğini iddia etti.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Big George

  Çok zekice bir sponsorluk stratejisi bence. Dalga geçmiş ama dahiyane bir fikir ortaya atmış bilmeden.

  Boksörün sırtına kurbanlık danayı damgalar gibi kocaman “GAZİ” yazmaktan iyidir. Bir de maç esnasında o boya akıyor, leş gibi bir görüntü çıkıyor ortaya.

  • tipitip

   evet öyle… Reklam, pazarlama ve satış teknikleri üzerine kafa yoruyor bir sürü uzman hatta psikiyatri, psikoloji, antropoloji ve sosyal psikoloji bilimi neredeyse şuan kapitalist şirketlerin reklam malzemelerine adamış kendini …AVM lerde dikkatinizi çekmiştir burnumuzun dibinde duran pisuvarların üzerine reklam logoları ya da yazıları koyuyorlar…işeme esnasında vucut tamamen gevşeme, rahatlama ve boşalma durumuna giriyor, vucudumuzun ısısı artıyor biraz, işte o andaki görsel algının malzemesi de bilinçaltında “gevşeme, rahatlama, boşalma huzur, yakınlık ve “sıcaklık” kavramlarıyla kaydediliyor… Sonra mağazada o ürünü görünce birden yakınlık, sıcaklık, gevşeme ve huzur hissederek ürüne doğru hafifçe eğilip “aaa işte bunu ben çok beğendim” diyoruz…aslında bizi oraya çeken ve beğendiren şey, kapitalizmin zincirinden başka bir şey değil…Sonra da Dr. Freud ve hipokrat mezarında ters dönüp “Tıbbı ve psikolojiyi” bunun için mi bulmuştuk, diyor…

   • Tugay Özay

    çok bilimsel konuşuyorsun hocam, her an kınayabilirler 🙂

   • Big George

    Haklısın dostum… Nakavt anında o görüntüye mesela daha çok dikkat kesilir izleyenler. KEsinlikle ayakkabı altına sponsor olunsa birçok marka yarışır.

 2. tipitip

  Beni kinadiklarinda durum degisiyorsa hiç gocunmam …olanı söyledim…bu konuda gerçeklerin yalancısıyım…)

 3. unstoppablewilderpunch

  ya arkadas rakipleri wilderdan oyle bir korkuyorki, doping yapiyolar, bir kiside cikip dememis bunu. hep wilder dusmanligiyla tarafli yorum ve wilder sucluyolar. ya wilderi suclayana kadar bi dusunsene, rakiplere wildet silah zoruylami doping yaptiriyo? yapmasinlar abi. yapiyolarsa demekki wilderdan korkuyolar. niye rakipler joshua icin doping yapmiyo da wilder icin yapiyo? biliyolarki wilder katsisinda ölüm riski bile var korkuyolar. sedye hazir bekliyo. bide yukarida joshua fanlari steroidlide, wilder o kaslarla steroidli degilmi demis. degil kardesim degil. adam dogustan kasli bi vucut ve kemik yapisiyla dogmus, wilderin kaslari dogal ve antremanla yapilmis. steroid sifir, wilder doping yapsa wada niye yakalayamiyo oyleyse? cunku wilder steroid falan kullanmiyo. konu kapanmistir. ortizinde korkup doping yapmasi gostermistirki wilder tum zamanlarin en iyisidir uzak ara ve rakipsizdir. konu kapanmistir

 4. unstoppablewilderpunch

  bankaci gardaşım yapma gozunu seveyim ya. niye sartli bakiyosun? hep wilderin rakipleri dopingli cikmasi, wilderdan korktuklari anlaminada gelir(ki bence kesin oyle, szpilkabin akibetini goren insan wilderdan korkar) ama sen bunfa bile sucu wildera atiyosun, ispatmi, wildet zorlami kullandiriyo rakiplere dopingi? hayir. e o zaman, demekki rakipler korkup kullaniyo. baska izahi yok. bunu niye giremiyosunuz arkadas, cokmu zor bunu gormek. ya da objektif olmak. ha desenizki, hep wildera denk geliyor wilder kollaniyor, ya da rakipleri hercekten wilderdan korkuyor, deseniz iki durumuda soyleseniz, yine kabulum ama tek tek tarafli soyleyince objektif olmadigi goze carpiyor ve objektif olmayan yorum yanlistir

Yorumlarınız