Deontay Wilder ve Artur Szpilka’nın Arası Kızışıyor!

16-1-2015-szpilka-vs-wilder-web

16 Ocak tarihinde Brooklyn New York’da WBC’nin Dünya Ağırsıklet şampiyonu Deontay Wilder, unvanını bir kez daha korumak için ringe çıkacak. Tam 1 hafta sonra ringe çıkacak olan Wilder’ın rakibi kariyerinde sadece 1 yenilgi bulunan 25 yaşındaki genç boksör Artur Szpilka olacak.

Tamı tamına 1 hafta sonra gerçekleşecek olan karşılaşma öncesi taraflar ile son kez röportajlar gerçekleştirildi. Röportajda söylenenler ise arayı kızıştıracak cinstendi.

Deontay Wilder: “Savaşmaya hazırım. Geçen hafta hiç antrenman yapmadım. Çünkü buna gerek duymadım. Rakibimi evine yollayacağım. Ama kimseye bedava para kazandırmayacağım. Ben süper bir şekilde hazırım ve bekliyorum.”

Artur Szpilka: “Ringe çıkmak için hazırım. Ben uzun boylu boksörleri severim. Her neyse… Şimdiye bakalım. Wilder’ın söylediği hiçbir şeyi mantıklı bulmuyorum. Onun söylediği hiçbir şeye inanmıyorum. 16 Ocak’ta bunu ringe ona göstereceğim. O sadece şimdilik konuşuyor.”

Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Roman Gonzalez

  Son 9 gün.

 2. Cengaver

  wilder sallıyor. wilder bence ağır sikletin en sağlam kondisyonuna sahip sporcusu. joshua hantalı ile maç yapsa 3. raunddan sonra jashua yorulacağı için komaya girecektir. o yüzden wilder antrenman konusunda titiz, asla 1 hafta antrenman yapmamazlık etmemiştir.

  acemi povetkin’e karşı 1 ay bile antrenman yapmasa yine yener çünkü povetkin çok ağır ve estetikten uzak acemi bir boksör.

 3. Soner

  çünkü wilder basketbol temelli olduğu için çok hızlı atletik ve kondisyonu iyi. kas yapısına dikkat ettiyseniz aynı nba basketçilerinin kasları gibi uzun tipte. joshuanın ise kas yapısı bodyciler gibi. joshua o nedenle daha yavaş.

 4. DEONTAY WİLDER

  Wilderın 1 hafta antrenman yapmadığı yalandır.twitterda fotoğraflarını yollayıp duruyor.

 5. Soner

  Öğlen yazdığım yorum şimdi görünmüyor

 6. boss

  balon wilder ko olursa sasirmam.

 7. Roman Gonzalez

  Povetkin maçı izlemeye gelecek sanırım. Povetkin szpilkanin işini Mike Perez gibi tak tak bitirir. Wilderi gorcez.

 8. Soner

  Hayırdır? Szpillka ile povetkin mi maç yapıyor? Povetkin firtha denen boksörü de ko etmişti di mi?

 9. Roman Gonzalez

  Verdiğin ornege bak 5 yıl öncesi. Benim gorusum bu yönde. Söyleyecek bisey bulamadin bunu söylüyorsun 🙂

 10. Roman Gonzalez

  Böyle şeylerle kariyer kıyaslamaya girme istersen povetkinin kariyeri belli wilderinki belli. Açık ara povetkin alir. Zaten sıralamada da belli.

 11. Roman Gonzalez

  Efendi biri olsa bisey demeyeceğim. Hadi kızı için uğraşıyor dersin geçersin. Ama maymunun teki.

 12. SoneR

  sizin gibi bokstan anlamayanlar balon gibi patlayacaksınız. az kaldı bekleyin biraz.

 13. Marvelous

  Povetkinin tek engeli yaşı. 37 sine girdi ki onun stilinde mücadele eden ko için uğraşan boksör için çok ileri bir yaş. Fakat kendine çok iyi bakan bir sporcu olduğu belli, vücudunda sarkma, yağ birikmesi filan hiç yok. Hızında yavaşlama olur elbet bu wildere umarım yeter. Yoksa fundemental, kalite olarak wilder povetkinin yanına yaklaşamaz.

 14. klankakomed

  bazı wilder sevenleri justinci gençliğe benzetiyorum.
  bir tanesi tv’de michael jackson mı?? tanımıyorum, ama justinden iyi olamaz demişti, gülmekten ağlamıştm.
  yukarıdaki bir yorumu okuyunca o gün aklıma geldi, paylaşmak istedim.

Yorumlarınız