Dev Rövanşın Startı Verildi… Kazananı Unvan Maçı Bekliyor!

liam-smith-liam-williams

Eski WBO süper yarı orta sıklet dünya şampiyonu Liam Smith, geçtiğimiz ay Galli Liam Williams ile Manchester’da ringe çıkmış, oldukça çekişmeli geçen karşılaşmanın 10. raunduna gelindiğinde Williams’ın sağ göz kapağında açılan iki derin yara nedeniyle ringe dönememesi üzerine Smith mücadeleyi teknik nakavt ile kazanmıştı.

Liam Smith vs Liam Williams Maç Özeti

07:19

Maçın bu şekilde sona ermesiyle kamuoyunda en kısa sürede rövanş maçı düzenlenmesi yönünde ciddi bir beklenti oluşurken, iki boksör de buna sıcak baktığını açıklamıştı.

Son alınan bilgilere göre Liam Smith ve Liam Williams  arasında rövanş maçı için anlaşma sağlandığı ve karşılaşmanın Eylül ayı içinde gerçekleşeceği, kazanan tarafın da WBO süper yarı orta sıklet unvan maçı için ringe çıkmaya hak kazanacağı öğrenildi.

WBO 70 kilo unvanı şu an Canelo’da bulunurken, Canelo’nun Eylül ayında Gennady Golovkin ile ringe çıkacağının açıklanması üzerine önümüzdeki haftalarda kemerin boşa çıkması bekleniyor.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. amir khan

  pro boks dünyada ingilizlerle latino amerikalılar arasında mekik dokuyor adeta.bu world şampiyon ünvanı değişmeli aga.bence 3 ünvan kemer olmalı.

  1-latino american kemeri (meksika and usa)

  2-britanya kemeri

  3-amerikan and britanya kemeri(bir nevi yukardaki iki kemerin birleştirilmesi

  dünyada pro boksun geldiği yer burası aga.eleman kemer maçını kaybediyor sonra 2 maç sonra bi daha kemer maçına çıkıyor.ingiliz olmasından dolayı.manager eliyle tabi.bizim kübalı luis ortiz de hala kemer maçına çıkmak için tırmalıyor ama yok çıkarmıyorlar

 2. About Billions

  İlk maçı williamsın kazanacağını düşünüyordum. Haksız yere kaybetti. Smithten çok soğudum o maçtan sonra. Zaten disiplinsiz halleri de dikkatimi çekti o maçta. Rövanş olması iyi oldu. Yine williamsın kazanacağını düşünüyorum. Arada fiziki fark olsada williams savaşçı bi boksör. Umarım smithi net bi şekilde Yener.

 3. Tugay Özay

  Williams net bir şekilde kazanacaktır.

 4. enricoss

  Smith kafa atarak maçı kazandı williamsin hakkını yediler bence.

 5. Tugay Özay

  Williams bu sefer Smith i yamultacak.

 6. Prorsum

  Williams her türlü daha kalite boksör maçı bu sefer kazanıcaktır diye düşünüyorum ama her türlü diğer federasyon süperwelter şampiyonlarına nazaran zayıf halka burada olucak kemerin canelo’nun elinden alınacağını varsayarak konuşuyorum tabii

 7. Prorsum

  Williams bu sefer kazanıcaktır benim izlediğim maçta her kriterde smith’e üstünlük kurmuştu ne var ki süperwelter’in en zayıf halkası burası tabii canelo’nun kemeri bırakmak zorunda olduğunu düşünerek böyle diyorum kendine güvenen diğer şampiyonlar ve zorunlu rakiplerin ağzını sulandıran bir durum

Yorumlarınız