Dillian Whyte Omuz Ameliyatı Oldu. Sakatlandığı 2. Round Hakkında Bakın Ne Dedi?

dillian-whyte-omuz-ameliyatGeçtiğimiz haftasonu Anthony Joshua ile dev ağır sıklet maçında karşılaşan ve 7. round’da nakavtla maçı kaybeden Dillian Whyte, omuz ameliyatı geçirdi.

Joshua maçında 2. round’da Joshua’nın işini bitirmek isterken sol kroşesine fazla yüklendiğini ve omzunu sakatladığını, bu yüzden maçın geri kalanında %100 performans veremediğini açıklayan Whyte:

Bahane üretmek benim işim değil. Maçı kaybettim. Ama 2. round’da omzumu sakatladığım doğru. Eğer bu sakatlık olmasaydı maçın sonucu ne olurdu bilmiyorum, ama daha iyi performans gösterirdim, bu kesin.

şeklinde konuştu. Whyte’ın 2016 yılı içinde bir kaç maç kazanıp 2016 sonlarında veya 2017 yılı içinde Joshua ile rövanş maçına çıkması bekleniyor. Amatörde Joshua’yı yendiğini hatırlatan Whyte, “Joshua sadece durumu eşitledi, hesap henüz kapanmadı” şeklinde iddialı açıklamalar yaptı.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. DEONTAY WİLDER

  Dillian whyte çok dayanıklı bir adam bu sakatlık işi düşüncelerimi değiştirmeye başladı adam 2.rauntta sakatlanıp o kadar yumruğa dayanıp 7.raunta gelmek çok zor.bence de sakatlanmasaydı daha bir iyi performans gösterirdi çünkü gerçekten de boksta en ufak bir bir incinme bile insanın performansını çok etkiliyor.

 2. SoNer

  bana biraz kolpa bir ameliyat gibi geldi 🙂

 3. boss

  komadan cikti ne omuzu , yuzde 200 gosterse ne olur sarhos gibi dovusuyor ama saglam boksor ona laf yok , wilder la kapisir 12 round

 4. Halit

  bu adama inanıyorum iyide dövüş çıkardı kötü adam:). joshuanın da ta..(dermişim) eksilerini net birşekilde herkese gösterdi.

 5. Anthony joshua

  Hikaye anlatıyor daha ilk round da nakavt olacaktı ona ne diyecek. Madem sakatlandın oda bir zaafiyet dayanıksızsın yada ters vuruşlar yapıyorsun.

 6. caner

  bence bir maç daha yakışır bu ikiliye tabi 2017 için

 7. haci

  boss arkadaş wilderle 12 raund kapışır demiş wilderi kağıt gibi ikiye böler whyte yenilmiş olsada kalitesini ortaya koydu

Yorumlarınız