Eddie Hearn Açıkladı: Avni Yıldırım’ın Rakipleri WBSS’e Girecek Mi?

dirrell-callum

Callum Smith ile Anthony Dirrell arasındaki WBC dünya süper orta sıklet unvan maçının 9 Eylül’de Los Angeles’taki Leo Santa Cruz-Abner Mares gecesinin 2. ana maçı olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Anthony Dirrell’in, maçı memleketi Flint, Michigan’a aldırmak için girişimlerde bulunduğu, Smith cephesinin ise Los Angeles’da ringe çıkmak üzere kontratı imzaladığı ve bu değişikliği kabul etmediği öğrenildi.

Her iki boksöre Avni Yıldırım’ın da katılacağı ve süper orta sıklette toplam 20 milyon dolar para ödülünün dağıtılacağı Muhammed Ali Kupasına (WBSS) katılmaları ve Eylül ayında turnuvanın ilk gecesinde unvan için ringe çıkmaları konusunda teklif yapıldığı öğrenilirken, Smith’in teklife sıcak bakmasına karşın Dirrell’in bu öneriyi reddettiği, bu nedenle her iki boksörün de turnuvanın dışında kalacağı öğrenildi.

İki boksörün karşılaşmanın yeri konusunda anlaşmaya varamaması halinde ise nihai kararı WBC verecek. WBC, maçın Dirrell tarafından engellendiği kanısına varırsa, Smith’e yeni bir rakip atayabilir ve bu durumda Smith ve yeni rakibinin WBSS’e dahil olması da gündeme gelebilir. Konunun bu ay içinde netleşmesi bekleniyor.

Bu sırada Conor McGregor

mcgregor-horn-komik

 

Benzer Haberler

 1. Tolga

  Avniyi zorlayabilecek turnuvada 3 isim var bence callum smith George groves bide matt karabov katılacakmis oda tehlikeli bir isim . Smith katılmazsa bizim işimize yarar ama ahmet öner avninin israrla callum ile maç yapmasını istiyor herhalde avniye çok güveniyor

 2. VolkanK

  Matt korobov mu. Bir alt sikletten andy lee bu adamı tko ile yenmiş erik skogland daha tehlikeli gibi– ama çok zayıf olmuş süper orta bi cruiser a bak bi bunlara bak arada dağlardan öte deniz var komik kalmış

 3. Tolga

  Matt korobov amatorde Golovkini yenmiş bir isim çenesi sağlam değil çok teknik bir boksör andy Lee maçında öndeyken nakavt oldu. Avni ye çenesi dayanabilirse puanla yener. Erik skogland hic izlemedim ama nakavtci bir boksör değilmiş bence çok birşey yapamaz

  • leGGGend

   Korobov Golovkinle 2003te dunya şampionasında Bangkokta karşılaştı ama yenilmişti, ggg şampion olmuştu. Ama amatör karieri sağlam jacobsu açık ara yendiğini hatırlıyorum, bide kovalev usyk gibi boksörlerle karşılaşmış bir adam, kesinlikle küçümsenmicek birisi.

 4. Hayrettin Yeğin

  Bu turnuvada süper orta siklette çenesi ve kondisyonu en ağır basan tartışmasız Avni yıldırımdır.Avni 12 raundluk maçların son saniyelerine kadar temposunu hiç kaybetmiyor.george groves Martin murray maçının son 3 raundda nerdeyse bayılacaktı yorgunluktan.callum smith bence çok dağınık ve tarz olarak teknik bir boksör değil.tek avantajı uzun boyu ve uzanma mesafesi.callum 1.80 olsa bu siklette ilk 50 ye bile giremez.teknik olarak en ağır basan tartışmasız matt korobovdir.korobov Andy Lee’ye ko oldu ama o maçta Andy Lee’ye raund vermedi.diskalifiye olmasa dirrele 12 .raundu gösteremeyecek Jose ızcıtugueyi matt korobov sayıyla çok rahat yenmişti.matt korobov bu turnuva için şu açıklamayı yaptı”kimse benle bu siklette maç yapmak istemiyor.Andre ward süper 6 lı turnuvaya katılarak şampiyon olmuştu.rakipleri ona yenilsede onlarda ward sayesinde iyi yerlere geldiler ve hepsi şampiyon oldu.bende bu turnuvaya katılarak ward gibi şampiyon olacak ” dedi.Matt Korobov amatör kariyerinde 2005 ve 2007 de dünya şampiyonu oldu.2003 dünya şampiyonası yada 2004 olimpiyatlarında golovkin ile karşılaşarak yanlış hatırlamıyorsam 18-13 yada 23 e 18 yenilerek turnuvaya veda etmişti.

 5. VolkanK

  Grovesin ciddi kondisyon sıkıntısı var avni bu herifi rahat tko ile yener — tırt bi turnuva

 6. SAUL “CANELO” ALVAREZ

  Bu turnuva kötü olacak ama yibe iş görür avni olduğu için ama da usyk katılırsa çok iyi turnuva olur zaten iyi de gassiev falan muhteşem maçlar olacak

 7. Hayrettin Yeğin

  Siklet olarak turnuvaya katılacak boksörler açısından gözler crusurweighytte olur.Usyk,briedes,gassiev,huck, glowacki,kurdhasov,dorticos şuana kadar katılacaklarını söyleyen boksörler.

 8. Hayrettin Yeğin

  Turnuvanın seribaşı şeklinde ayarlanmış olması kemer sahiplerine avantaj saglıyacak.Usyk,briedes,gassiev,groves,bremer ve katılarsa callum seribaşı olacak.

 9. VolkanK

  Cruiser çok iyi müthiş maçlar bizi bekliyor olacak

 10. About Billions

  Maçın dirrell tarafından engellendiği düşünülürse, turnuvada smith vs avni maçı ayarlanmalı bence. Avni zaten turnuvada, smithin de turnuvaya sıcak baktığı söyleniyor. Böyle bi durumda, normal şartlar altında, bu maçın olmaması için bi sebep yok bence. Avni, smithi Yener bence. Smith vs avni maçı da ayarlanmadı diyelim. Yeni rakip olarak, wbcnin de kemerin onun elinde olmasını isteyeceğini düşündüğüm, David benavidez maçı ayarlanabilir. Benavidez de turnuvaya dahil olursa, seyir zevki daha fazla artar. Nielsende turnuvada. Benavidez olmazsa, Jessie hart ayarlanabilir. Wbc sıralaması için tabi bu değerlendirme. Uzcategui, sıkıntılı bi dönem yaşıyor, eubankin maçı var yakın zamanda. Başka da kimi atayabilirler rakip olarak, bilemiyorum.

Yorumlarınız