Efsane Şampiyon Emekliliğini Açıkladı

shane-mosley_12000’li yılların başında dünyanın en iyi boksörlerinden biri olarak kabul edilen efsane şampiyonlardan Shane Mosley, tekrar ringe çıkmak gibi bir düşüncesi olmadığını ve 46 yaşında boks kariyerini bitirdiğini açıkladı.

Artık vücudum yüksek performansla boks yapmayı kaldırmıyor şeklinde konuşan Mosley, boks kariyerini istemeyerek de olsa sonlandırmak zorunda olduğunu ifade etti.

3 farklı sıklette 4 kez dünya şampiyonluğu yaşayan Mosley, 2000 ve 2001 yıllarında Ring dergisi tarafından dünyanın en iyi boksörü olarak gösterilmişti.

Mosley, 2009 yılında Antonio Margarito’ya kariyerinin ilk nakavtlı mağlubiyetini yaşatmıştı

Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. Big George

  Büyük boksördü… Boks izlemeye başladığımdan beri var olan birisi kendisi, bu nedenle elbette yeri ayrı fakat efsane denecek kadar iz bırakan bir boksör değil kendisi.

 2. Marvin Hagler

  golovkin wbc’nin 30 günlük öncesi tartısında 170 lbs yani 77 kg gelmiş.

 3. Tolga

  Canelo maçından sonra bırakması lazım di son maçları çok gereksiz di ama bence yine efsane bir boksördür de la hoya yi iki kere yendi.3 siklette şampiyon oldu.

 4. About Billions

  Geç kalınmış olsa da doğru bi karar olmuş. Eşik boksörü olmasını istemezdim mosley gibi bi boksörün. Magomed kurbanov maçı düşünülüyordu. Bence, floyda kariyerinin en zor anlarını yaşatan isimdir. Bütün olarak baktığımızda değil ama ilk iki roundda floydu çok zor durumlara sokmuştu. İki kez sallamıştı sanırım. Floydun gördüğüm en çaresiz haliydi belki de o anlar. O Anlar yaşanırken Jim lampleyin, “mozli mozli mozli!” Deyişini de unutamıyorum 😀 .

  • Severinus

   aynen, kurnaz floydun da mosleyin kollarına çaresizce öyle bir sarılışı vardı ki,
   mosley üzerine gidecek ama bi türlü bıraktıramamıştı,
   kene gibi yapışmıştı floyd,
   görülmesi gerekir

 5. Roman

  HOŞÇAKAL EFSANE.

 6. ahmet kurt

  Mosley kariyerini olması gerektiğinden daha fazla uzatıp çok sayıda yenilgi almasına rağmen adı bu sikletlerde her zaman geçecek büyük bir boksördür. Stili gereği benimde çok sevdiğim bir boksördü. Mosley e hayatında başarılar ve Hayırlı, uzun ömürler diliyorum.

Yorumlarınız