En Son Usyk’le Ringdeydik Sonrasını Hatırlamıyorum Doktor Bey!

usky-nakavt2012 Londra Olimpiyatları’nın 91 kiloda altın madalyalı boksörü Ukraynalı Oleksandr Usyk, profesyonel kariyerinde vahşet saçmaya devam ediyor.

12 Aralık Cumartesi gecesi Kiev’de ringe çıkan Usyk’in rakibi Kübalı Pedro Rodriguez’di.

WBO’nun Kıtalararası kemeri için yapılan maçta Usyk rakibinin üzerinden silindir gibi geçerek 7 round’da nakavt etti.

Bu galibiyetle 9. profesyonel maçında 9. nakavtlı galibiyetine ulaşan Usyk, yarı ağır sıklette dehşet saçmaya devam etti.

Sıkletin en çekinilen boksörlerinden olan Usyk, daha profesyonel kariyerine başlamadan amatör karşılaşmalarda Artur Beterbiyev, Kubrat Pulev’in kardeşi Tervel Pulev ve İtalyan Clemente Russo gibi büyük boksörlere karşı aldığı galibiyetlerle adını tüm dünyaya duyurmuştu.

Şu an WBO’da 1 numara olan Usyk’in 2016 yılı içinde, yakın zamanda Marco Huck’ı nakavt ederek dünya şampiyonu olan Polonyalı Krzystof Glowaki ile karşılaşması bekleniyor.

 

Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. Lara

  Bu adam ağırsiklettede bir numara olacak.Wilder,Joshua fasa fiso hepsi.

 2. Roman Gonzalez

  Ağır siklete çıkmasını istemem. Bu adam Kryztof Glowackiyle karşılaşması yakın o maçıda geçerse bu adamı durduracak bir Grigory Drozd vardır. Lebedevi yener benim fikrim böyle.

 3. Doktor

  Usyk bu sıklette kral olur sonra ağır sıklete geçer. Amatör kariyeri ve wsb kariyeri mükemmel. Joshua’yı amatörde yenen madjidov’u da wsb de yenmişti. Pek kimse tanımıyor şimdi usyk’i. Ama ileride ağır sıklet kemerlerini bile süpürebilir.

 4. DEONTAY WİLDER

  Ağır siklette sağlam adam çok usyk nın dayanıklılığını çenesinin sağlamlığını daha bilmiyoruz.wladimir-wilder-chagaev-joshua gibi sert boksörler usyk nın işini bitirir.

  • Lara

   Çenesi sağlam.Medzhidov’dan net yumruklar aldı WSB’de ki Medzhidov o saydığın isimlerden daha sert vuran bir isim.

 5. Roman Gonzalez

  Cruiserweight adamı karşılaştırmaniz anlamsız ağır siklete çıkınca bunları yapsanıza. Bu adam çene ve yumruklari sağlam. Glowacki yenilgisiz bir şampiyon onuda geçerse sırada Drozd lebedevi felan olur. Drozd kral şuanda bu siklette lebedevi biri çekecek pimini şu kayembre kalenga rövanş yapıp onu yenmek istiyor. Boş değil bolonti maçında baya iyiydi. Usyk da yavaş yavaş gidiyo şampiyonluğa doğru bu sikletin joshuasida Usyk.

 6. melih

  Abi bu adam joshuaya gore rakip

 7. Yücel

  Joshua ve usyk suan gelecek için en önemli adaylar

 8. Boxing Engineer

  Usyk önce cruiserweight de hedeflerine ulaşacaktır.Gerek tekniği gerekse kendine güveni, boks zekası ve hızı ile bunu başarabilecek kapasitesi fazlası ile var.
  Heavyweight için biraz kısa kalabilir fakat uzun kol ve bacak boyu bu dezavantajını biraz kapatacaktır. Ayrıca çok iyi bir boks backround u olması onun önünü açıyor, rakiplerinden her zaman bir adım önde olacaktır.

Yorumlarınız