Erkan Teper ve Ağıt Kabayel’e Büyük Fırsat

teper-kabayel-wach

En son ünlü Bulgar boksör Kubrat Pulev’de bulunan EBU Avrupa ağır sıklet şampiyonluk kemeri, Pulev’in zorunlu rakibi Mariusz Wach yerine Samuel Peter ile ringe çıkması nedeniyle boşa çıkmış, EBU da Wach’a rakip olarak Türk boksör Ağıt Kabayel’i atamıştı.

Son gelen bilgilere göre Wach’ın karşılaşmadan çekildiği ve farklı bir yol izleyeceği öğrenilirken, Kabayel’in rakibi ise nispeten çok daha düşük bir profilli bir boksör olan Belçikalı Herve Hubeaux oldu. Böylelikle Ağıt’ın avrupa şampiyonu olma şansı artarken, Wach’ın potansiyel rakibi ise yine bir diğer Türk boksör olacak.

Son alınan bilgilere göre Avrupa şampiyonluk maçından çekilen Polonyalı Wach, 18 Mart’ta Stuttgart’ta Erkan Teper ile ringe çıkacak. Son maçında Christian Hammer’a kaybederek büyük hayal kırıklığı yaratan Teper, Wach gibi bir ismi mağlup ederek adını tekrar dünya şampiyonluk maçı adayları arasına yazdırmanın hesaplarını yapacak.

Her iki boksörümüze de bu kritik mücadelelerinde başarılar diliyoruz.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. deniz

  erkan teper ile wach ikiside dopingciligi ile unlu, bu macta kontrol olmaz ise doping kullanirlarsa sasirmam.

 2. Nihat

  ikiside kazma boksørler.ama wach in her zaman icin taktir ettigim bir cenesi var,adami yikmak icin tomrukla vurmak lazim heralde.

 3. E.Holyfield

  Erkan beni Hammer maçında çok şaşırttın ve dumur ettin ya.. Resmen emekliliğe dönen boksör gibiydin.Umarım bu maça iyice hazırlanırsın.Wach karşısında neden şansın olmasın ? Kendinden uzun olan biri Price ile maç yaptın.O maçtaki tecrübelerini umarım yansıtır olası wach maçına.Price maçında kafasını eğip,Price’a yaslanıp sağ yumruğuyla kendini marke edip indirdiğin sol kroşelerin devamını bekliyoruz bu maçta 🙂

  • ahmet kurt

   şöyle bir durum var ki price cam, wach beton çeneli 🙂

   • jackal

    tam ben yazacaktım 😀 abartmak gibi olmasın price a ortasiklet bi boksor saglam yüzüne oturtsun oda nakavt eder

   • E.Holyfield

    Ahmet hocam orası kesinlikle öyle,wach ın ağzına odunla vurmak lazım 😀

 4. DEONTAY WİLDER

  Türk boksörlere başarılar.

 5. DEONTAY WİLDER

  Ağıt kabayel için iyi olmuş puanla kazanır.teper ise son maçındaki gibi dövüşürse kaybeder ama iyi hazırlanırsa puanla kazanma şansı fazla

 6. DEONTAY WİLDER

  Teper vs wach maçında hiç bir kemer olmayacak kazanan ne yapacak.

Yorumlarınız