Eski Şampiyon Emekliliğini Açıkladı. İşte Bırakma Nedeni…

beibut-shumenov

Golovkin’le birlikte Kazakların en ünlü boksörlerinden, hafif ağır sıklet ve yarı ağır sıklette kazandığı unvanlar ve 2014 yılında Bernard Hopkins’le çıktığı dev maçla hafızalarda yer eden ünlü şampiyon Beibut Shumenov boksu bıraktığını açıkladı.

En son geçici WBA yarı ağır sıklet unvanını eline geçiren ve Yunier Dorticos ve Denis Lebedev gibi isimlerle ringe çıkması beklenen ünlü boksör, gözünden yaşadığı sakatlık nedeniyle boksu bırakmak zorunda olduğunu, bugüne kadar kendisine destekleyen herkese teşekkür ettiğini açıkladı.

“Hala bulanık görüyorum ve boksa devam edersem görüşümü tamamen yitirme riskim var, bu nedenle tekrar ameliyat olmam gerekiyor. Maalesef bunlar çok sevdiğim boks sporunun bir parçası ve ben de artık veda etmek ve hayatımda yeni bir sayfa açmak zorundayım” şeklinde konuşan Shumenov’a bundan sonraki hayatında başarılar diliyor, başarılı sporcunun gelecekte bir diğer ünlü yarı ağır sıklet Ola Afolabi’nin yaptığı gibi emekli olduktan sonra sadece para uğruna utanç verici işlere girmeyeceğine de emin olduğumuzu ifade ediyoruz.

Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. GGG

  Afolabi ne yaptı ki?

 2. VolkanK

  Mario daser le maç yapmıştı gösteri amaçlı

 3. sa yo na ra

  povetkin rudenko maçı a spor’da cumartesi günü saat 22:00’da bunu da buraya bırakayım…

 4. Roman

  Afolabi nin yaptığı tam bir rezillikti ve utanç vericiydi.

Yorumlarınız