Fury Klitschko Maçı Nerede Yapılacak? 2 Seçenek Kaldı. Almanya Devre Dışı!

klicko-fury

Boks dünyası önümüzdeki 4 ay içinde 3 dev karşılaşmaya tanıklık edecek. IBF şampiyonluğu için Charles Martin, Londra’ya giderek kemerini İngiliz süper yıldız Anthony Joshua’ya karşı savunurken, WBC şampiyonu Deontay Wilder ile Alexander Povetkin arasındaki görüşmelerde de son aşamaya gelindi.

peter-furyÖte yandan Wladimir Klitschko Tyson Fury rövanş maçı için çok önemli bir açıklama yapıldı. Bugüne kadar herkes maçın Almanya’da düzenleneceğine emindi. Fakat görüşmelerin nasıl gittiğine dair sorulan soruları cevaplaya Tyson Fury’nin amcası ve antrenörü Peter Fury, Almanya olasılığının ortadan kalktığını ve maçın ya İngiltere’de yada Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılacağını açıkladı.

Klitschko’nun Londra’ya gelip Wembley’de 80 bin kişinin karşısına çıkma fikrine sıcak baktığını belirten Fury, aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri’nden de çok ciddi bir teklif aldıklarını, bu iki seçenecek arasında finansal olarak en tatmin edici olanı değerlendireceklerini ifade etti.

Maçın tarihi konusunda ise kesin bir şey söylenmezken, karşılaşmanın Mayıs ayında gerçekleşmeyebileceği ve görüşmeler kısa süre içinde bitmezse organizasyonun Haziran ayının ilk haftalarına kayabileceği de boks kulislerinde dillendirilen iddialar arasında.

froch-groves

Wembley stadyumu en son 2014’te Carl Froch vs George Groves arasındaki şampiyonluk maçına evsahipliği yapmıştı.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Bedir Altın

  Sevgili mehmet ertem ben bu haberi 1 ay gibi bir zaman önce bir yabanci kaynaga dayandirarak demistim. Ben demistim demegi çok sevmiyorum. Ama durum bundan ibaret.

 2. Wilder Fan

  B.kunu çıkardılar ya. Bae nedir arkadaş? Çinde yapın bari. Maç tarihinin bu kadar uzaması hayra alamet değil. Wlad bu maçı kazansa da boksu bırakacak diye tahmin ediyorum

 3. cengaver bey

  furry gibi boksörleri iyi bilirim. şampiyonu yenince kendinden geçerler, gaza gelip ahkam keserler ve ondan sonraki çıktıkları ilk maçta (ki furry nin rakibi yine kliçko) yeri boylarlar. anlayacağınız o ki furry vasat bir boksör, şayet kazanırsa yeni bir nikolai valuev faciası ile karşı karşıya kalabiliriz. 8 yıl kemer vermemiş kliçko’ya korkak dediniz boksör değil dediniz fakat kütük gibi boyundan başka hiçbir estetiği olmayan furry i abartamazsınız. furry acemi ve vasat bir boksör, kliçko’nun kazanacağını düşünüyorum. kaybederse sonu olur.

 4. cengaver bey

  2016 boks için çok güzel bir yıl olacak. povetkin acemisi ve vasat furry nin yıldızları sönecek. sitedeki bu adamın küfürbaz fanları da biraz susmuş olur.

  • Bedir Altın

   Balon bey kusura bakma ama senin öyle bir nickin var ki eger wilder yenerse herhalde tekrar bu nickle yorum yapamayacaksın ama sataştıklarının senin gibi absürt nicklerinin olmadığını görüyorum.

   • Bedir Altın

    Baloncuk biyolojik yaşını bilmiyorum ama zeka yaşın çok düşük. Ben sana ne diyorum sen ne cevap veriyorsun. Kelime hazinen de çok kıt bi balon bi de ergen. Git nickini ergen balon diye değiştir. Hiç olmazsa reel bi nickin olur.

   • Bozoğlu

    Ha ha ha ha ergen balon

 5. CrazyCobra

  Eğer kliçko bu maçı alırsa bence en büyük rakibi joshua olur (povetkin wilder ı joshuanında charles ı yenmesi halinde) daha önce povetkini yenmişti ama boy ve gençlik avantajıyla sıkıntı olur joshua zaten kendisinden sonra bayrağı bence joshuaya devredecek. Eğer fury gine kazanırsa tek çare joshua kalır oda yenemezse fury devri başlar en az 5 sene hükmeder bence.

 6. Bozoğlu

  Konuşmalenn konuştukça batıyon balon

  • Bozoğlu

   Oğlum ben jashuayı tutuyor zaten armut.martini yener.ama wildere povetkini patates eder patatessssss

 7. Wilder_Fan

  hattori hanzo senden iyi ergen mi var lan burda? birinizin niki balon, diğerinin ise avatarı balon. sizi balon manyağı yapacağım mayıs ayında

Yorumlarınız