Gassiev Bildiğiniz Gibi!..

gassiev-wbss

IBF yarı ağır sıklet dünya şampiyonu Murat Gassiev, Muhammed Ali Kupası çeyrek finalinde  Krzysztof Wlodarczyk’i 3. rauntta nakavtla mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı.

Gassiev yarı finalde Kübalı Yunier Dorticos’un rakibi oldu. Dorticos çeyrek finalde Rus Dmitry Kudryashov’u nakavtla mağlup etmişti.

gassiev-dorticos

Gassiev-Dorticos maçının galibi Mayıs ayında Suudi Arabistan’daki finalde ringe çıkacak.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. GENNADYMUSTAFA

  Ben gassievi finalde olexander usyk maçında görücem, bildiğimiz gibi mi olucak bakıcaz.

 2. jackal

  yabancı boks sitelerinde dorticosun gassievden güclü vurdugunu savunuyorlar anlamadım ki . dorticos da bizim göremedigimiz neyi görüyor adamlar acaba ?

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   dorticosun khurdasov maçını dikkatli izlediyseniz dorticos un yumruk gücü stili murad gassieve sıkıntı yaratacak düzeyde değil khurdasov zaten kafaya aldığı en ufak bi darbede yere gömülüyor benide bu yanılttı ilk başta ama hele murad gassievin dünkü maçını izledikten sonra anladımki gassiev yıkılmaz … siteler ne yazarsa yazsın görünen köy kılavuz istemez ..

  • ahmet kurt

   İnanır mısın bende yumruk güçlerinin çok yakın olduğunu düşünüyorum. Hatta dorticos daha bir ağır ve kuvvetli vuruyor sanki. Ama gassiev in daha ani yumrukları var(jordan shimmel maçındaki kroşesi gibi. O yumruğu çeneye alıpta yatmayacak adam yoktur).

   • jackal

    dogrduru ahmet. KO artist felan yazmıslar bide dorticos icin. bende ikiside cok güclü gassievin granit cenesi var dorticosun cene zayıf yazdım. ne s*km dorticosun cenesi zayıf nerde gördün yazmıs julius diye amerikalının biri :)))

 3. Tek kral DEONTAY WİLDER

  bu arada denis lebedev dorticosun gassievi yeneceğini söyledi ve murad elenince onunla tekrar maç yapacağım diyor ..ingilizce bilenler bakabilir http://www.boxingscene.com/denis-lebedev-i-think-yunier-dorticos-beat-murat-gassiev–121697

 4. About Billions

  Maçtan önce, Mehmet bey bi satır da olsa haber yapsaydı, güzel sohbetler edebilirdik ama kendisi böyle uygun gördü demek ki, yapmadı. Haberde de yazdığı gibi bence Gassiev hala bildiğimiz gibi. Ben değişen tek şeyin rakip olduğunu düşünüyorum. Lebedev gibi büyük bi şampiyon, usta bi boksör karşısında dökülen, bence maçı net şekilde kaybeden gassievden farklı bi gassiev gibi görülme sebebi wlodarczykti. Uzun zamandır izlemiyordum wlodarczyki. Gassiev için çok uygun bi boksördü bence. Tecrübeliydi ama adamın pazuları, Gassievin bilekleri kadar 🙂 . Çok durağan bi boksördü. Round boyunca yumruk vurmayabiliyordu hatta önceleri, şu an performansI daha fazla düşmüştür. Rakip olarak Böyle bi boksörden başka ne isteyebilirdi acaba gassiev? Bence hiç bi şey. Güzel bitirdi. Yaşı çok genç olmasına rağmen, efendi bi gence benziyor ama kendisini pek sevemedim. Büyük sebebi de lebedev karşısında, bence haksız kazandığı kemerdir sanırım. Adamım dorticos da cazını yaptı, şeklini koydu. Gassievi çok daha zor bi maç bekliyor. Umarım dorticos kazanır.

 5. Big George

  Benim anlamadığım vuruş gücünde nokta atışı yorumları insanlar nasıl yapıyor. 😀 Sanki bahsi geçen boksörlerden yumruk yemişler de…

  Gassiev’in siklette belirgin bir gücü var bu belli ama iki boksörün birbirine yakın güçlerini ayırt etmek de oldukça zor.

 6. GGG44

  gassiev finale rahat çıkar ama usyk karşısında ne yapar kestiremiyorum. Bu şampiyonadan sonra agır siklete gececekmiş bu boyla çok zor agır sikleti kaldırabilirmi aceba?

 7. Yasin Yavuzyılmaz

  Wlodarczyk hiç varlık gösteremedi, emekliliği gelmiş. Gassiev’in şakası yok, maça temkinli başladı, daha erken bitirebilirdi. dorticos ile arasındaki maç çok zevkli olacak. Baştan ikisi de dikkatli başlar ama sonra kıyametler kopar. Bence sonucu tahmin etmesi çok zor, muhtemelen nakavt lı bir maç olacak. ikisi de denk. Güçlerinin aynı olduğunu düşünüyorum, çenesi sağlam olan alır.

 8. YaBuZ

  madem gassiev haberi açıldı buraya da yazayım: daha öncede söylemiştim gassiev normalde solak bir boksör ama iki elini de kullanabiliyor. böylece güçlü kolunu önde tutabiliyor. bu şekilde de karaciğere ulaşması çok kolay oluyor ve sağlak boksörlere göre çok daha sert vurmuş oluyor. gassiev karşısında özellikle ters gardlı boksörlerin şansı daha düşüktür

 9. klıtschko

  gassievin rakibi wlodarcyk yerine glowacki olsa müthiş bi maç olabilirdi

 10. sertouch54

  Gassiev’i ben de ileride ağır siklette görmeyi bekliyorum. Bu boyla zor demiş GGG44 ancak adamın boyunu 1,93 yazdılar son maçta. Daha kısa gözüküyor ama boy olarak kısa sayılmaz. Tabiki 2 m’lik Wilder-Joshua ile kıyaslarsak kısa kalacak ama ağır siklet için geçerli bir boyda.(Parker 193 cm)
  Bu arada Lebedev maçını kaybettiğini söyleyenler var, ben de maçı izledim ve net olarak Gassiev kazandı o maçı. Lebedev’in lobi gücüne rağmen split decisionla da olsa kazandı, hak yerini buldu.

  • ahmet kurt

   Bence lwbedev kazandı o maçı

   • Abdullah yılmaz

    ben de gassiev’in kazandığını düşünüyorum.

   • Remzi BAYSOYU

    canlı izledim lebedev kazandı dedim tekrarını izledim beraberlik gibi gelmişti ozaman. birdaha izleyecem bakalım merak ettim

    • ahmet kurt

     bazı raundlar bayağı ortadaydı. ben daha teknik dövüştüğü için bu raundları lebedev e verdim. kemer sahibi de olduğu için bu maçı 7-5 lebedev e vermek pek yanlış sayılmazdı diye düşünüyorum. gassiev daha güçlü ve sağlamdı orası ayrı. aslında şuan düşündüm de 23 yaşındaki bir boksöre göre gassiev çok iyi dövüştü. yukarı tükürsen bıyık aşağıya tükürsen sakal. beraberlik en temiz, en doğru karar olabilirdi.

  • Junkie

   Bence sen o maçı bir daha izle lebedev net kazandı tartışmasız

  • Sugar Ray Robinson

   Gassiev’i desteklediğim halde galibiyetine sevinememiştim. Bence o maç lebedev’in hakkıydı.

 11. conan

  gassiev abel sanchezle kendisini geliştirmeye başlamış. darısı avniye. kardeşim bırak o torbacıyı

  • tipitip

   Kesinlikle Conan….İlk önce kendi durduğu yere meydana okuması gerekiyor Avni’nin… Sonrası da gelecektir mutlaka…

 12. GENNADYMUSTAFA

  Bu parker gassievi döver, ağır siklete gitmez gassiev yarı ağır tam, ağır siklet Joshua,wilder,fury,kliçko,dubois,ortiz falan filan gassieve sıra gelmez. Parlayacak boksör de deyil. Bence olexander usyk önce tüm kemerleri topliyicak kral olucak kupayıda alıp bellewlede maç yapacaktır. Ya da ağıra çıkıp boks dersleri vericektir herkese

 13. Abdullah yılmaz

  ben gassiev’in çenesinin sağlam olduğunu duşünüyorum. dorticos’un çenesi ise nasıl tam bilemiyorum ama ; beterbiev dorticos’u amatörde sallıyor ve maç bitiyor. bana göre gassiev dorticos’u indirecek…

  • ahmet kurt

   Dorticos kalenga maçında bir kaç kez sallanıp grogi oldu. Çenesi pek sağlam değil.

 14. safkan

  Gassiev çok bekliyor heavy pounch vurmak için bu şekilde usyk kalitesinde birine puanla yenilir, usyki yakalayacam diye yorulurda hatta. Ggg stiliyle de yüzü açık dövüşemez bu kilolar da adamın burnunu kırarlar mecburen yüzü kapalı pires yapacak ama aparkatlarını geliştirmiş gibi geldi bana, usyk kazara da olsa.bu aparkatları alabilir.

  • Abdullah yılmaz

   SAFKAN kardeşim; ifade ettiğin gibi usyk hızlı ve hareketli bir böksör olduğu için gassiev’le maç yapması durumunda maçı puan ile alabilir. lakkin gassiev de rakibine baskı uygulayan bir yapısı var. gassiev’in usyk’ı kovalerken kondisyon sıkıntısı yaşayacağını düşünmüyorum. lebedev maçında da maçın başından sonuna kadar lebedev’i kovalamıştı. usyk olur da iplere sıkıştırırsa usyk’ın işi biter. ayrı ca usyk’ı gassiev’i yıkıp yıkamayacağı ise mechul. malum çok sert vuran bir boksör değil… sözün özü gassiev suyk maçını gassievin alma ihtimali var…

   • GENNADYMUSTAFA

    İhtimali yok dostum, usyk çok kaliteli bir bolsör gassiev çok sağlam ama stili kral olmaya yetmez şan şöhretlik bir dövüşü zevki yok, zaten bakarsan turnuvayı kazanması en yakışan isim bile usyk, eubank çok şekil duruyo.

   • klıtschko

    maçta kovalayan taraf usyk de olabilir gassievin tek şansı tutturabileceği sağlam bir powerpunch ki tutturabileceğini hiç sanmıyorum tuttursa bile yıkabilirmi oda soru işareti.ama gassievin dorticosu nakavtlamasını çok izterim sempatik bir adam inşakkah artist dorticosu ringe gömer

 15. Ordinaryus H

  gassiev’in usyk karşısında ne yazık ki şansı yok. gassiev’in dorticos’u geçebileceğinden bile şüpheliyim. dorticos gassiev maçı yüzde 50 50. dorticos mesafeyi ayarlarsa sorun yaşamayacaktır. zaten erken final briedis ve usyk arasında olacak. gassiev’in briedis’e karşı da şansı yok. briedis’in anormal uzun kolları ve oyunu bozan stili gassiev’e yakın dövüş yaptırmaz. wbss kupasını eubank ve usyk kaldırdığında bets10 hesabımdaki 3 binden 60 bin yaptığım paraya bakıp, viskimi yudumlayacağım.

 16. Ordinaryus H

  gassiev dorticos maçı çoğu kişinin düşündüğünün aksine erken ko ile bitmeyebilir. dorticos sol sağ direktlerle uzaktan gassievi yıpratmaya çalışır. gassiev dayanıklı adam kolay nakavt olmaz. dorticosda bir salaklık yapıp yakından dövüşmez. maç minimum 9 round sürer. puanlamaya gitmesi gayet mümkün. aslında bu maçta her şey mümkün. her sonuca açık. asla bahis yapılacak bir maç değil. gönlüm dorticos’tan yana. 2018 yılı gassiev golovqueen gibi kalasların tarihten silindiği yıl olacak. altına imzamı atıyorum.

  ordinaryus h

 17. dogannn

  Usyk bence gassiev i de breidis i de yenecek. Usyk mükemmel bir boksör seyretmesi gerçekten büyük keyif umarım hakettiği şampiyonluğa ulaşıp ağırsiklete geçer. Ağırsiklette de büyük işler yapacağına inanıyorum. Şu ortamda kemer kazanması çok olası

 18. MÜSLÜMAN TÜRK

  benim kullanıcı adımı kullanan birisi var çok kısa bir iki tane yorum yazmış benim kullanıcı adımla başka ad bul birader kendine

 19. MÜSLÜMAN TÜRK

  usyknın çenesi zayıf gassiev usykyı brutal nakavt edecektir.

 20. MÜSLÜMAN TÜRK

  wladimir dışında çenesi zayıf şampiyon çok çok azdır.şampiyondan kastım efsane

 21. lenolewis

  turnuvanın cruseir da favorisi gassievdir.ordiş yine burda bile anti-ggg olma özelliğini konuşturmuş.gassiev usyk ters gelen bir boksör olma özelliği taşıyor.usyk gassievin indirici yumrukları karşısında istediği oyunu ringte gösteremez ve maçta en az 1 knockdown bekliyorum gassievden.bakalım eubank- usyk mi yoksa groves-gassievmi ipi göğüsleyecek.

 22. fix1

  gassiev ve usyk final oynar gibi geliyor. zaten yorumların çoğuda bu yönde. kattılamayacağım konu ise; bana göre briedis boksör bile değil! yumruk atmayı ve kaçmayı bilmeyen, steroidli hımbılın teki. onu izlerken yüreğime öküz oturuyor. güreşiyor mu? boks mu yapıyor, pek ayırt edemiyorum. briedis bu siklette olsa olsa çeşni olur. ara sıcak olur. cacık olur. okey masasında yancı olur. sparing partneri olur. 3. sınıf hollywood filmerin de aktör olur. belki adam olur. ama boksör olamaz.

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   😀
   breidis i son maçına göre konuşursak haklısın…ama genel olarak bakarsak breidis in herkese ters gelen bir stili var….hatta belli bir stili bile yok sadece rakibine göre strateji belirliyor…usyk-breidis maçı çok zor geçecek…breidis uyuta uyuta maçı alabilir…

   • fix1

    uyutursa ne diyeyim? iyi uykular derim 🙂

    • TÜRK OĞLU TÜRK

     uyutmadaki kastımı anladın işte 😀
     usyk un oyuna girmesine müsade etmezse maçı alır anlamında zira oyunu iyi soğutabiliyor breidis…
     %55 usyk %45 breidis diyorum….

     • fix1

      sadece rakibini soğutsa tamam. milyonları bokstan soğutuyor herif 🙂

      • TÜRK OĞLU TÜRK

       perez maçında hiç sorma bir an uyuyacam sandım 😀

 23. cemil aslan

  gassievdeki sağlam duruş, dayanıklılık ve sağlam çene sikletteki diğer hiçbir boksörde yok. sadece bunlar yeterli değil boks için tabiki ama büyük avantaj. gassievin wlodarcyk maçında nasıl gelişim gösterdiğini gördük. avantajlarının yanında gençliğiyle beraber iyi olan sanchez-golovkin ekibiyle kendini geliştirmeye devam etmesiyle zaten karşısında rakip dayanamayacak duruma gelir. sonrası malum ağır siklete çıkması olacaktır.

Yorumlarınız