Gennady Golovin vs Canelo Görüşmelerinde Son Durum Ne? WBC’den Açıklama Geldi

golovkin-nakavtGolovkin – Canelo maçı için görüşmeler bir süredir devam ediyor.

Gerçekleşmesi halinde 2016’nın en büyük maçlarından biri, belki de birincisi olacak dev maç için en son WBC taraflara 11 Aralık tarihine kadar anlaşma yapmaları çağrısında bulunmuştu.

Verilen sürenin dolması üzerine WBC’den yeni bir açıklama geldi.

canelocottoSon durum hakkında bilgi veren Dünya Boks Konseyi (WBC); iki boksörün promosyon şirketleri Golden Boy ve K2 Promotions arasında görüşmelerin devam ettiğini, bu denli büyük karşılaşmalarda ele alınması gereken çok sayıda finansal ve teknik detay bulunduğunu, tarafların iyi niyet ve yapıcı bir yaklaşımla görüşmelere devam ettiğinin tespit edildiğini, bu yüzden taraflara belli bir güne kadar anlaşmayı imzalama yönünde baskı yapmayacaklarını ve makul bir süre boyunca esneklik tanıyacaklarını açıkladı.

WBC’nin önümüzdeki haftasonu Los Angeles’ta taraflarla bir araya geleceği ve maçın gerçekleşmesinin önündeki pürüzlerin kaldırılması için iki boksörün promosyon şirketleriyle oturum düzenleneceği öğrenildi.

Sadece 2016’nın değil son yılların en büyük maçlarından biri olacak Golovkin vs Canelo maçı, maçın taraflarını zengin etmekle kalmayacak, kazanan boksörü de tartışmasız şekilde P4P yani sıkletten bağımsız dünyanın en iyi profesyonel boksörleri listesinde 1 numaraya oturtacak ve dünya çapında sporun yeni yüzü yapacak.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. DAVİD HAYE

  Bu görüşmeler bu ayın sonuna kadar sürer sonu bence hüsran olur.

 2. Abdullah

  Korkak alvarez bu saaten sonra boksu bıraksın.

 3. yücel

  Valla golovkine rakip olacak bi boksör suanda yok piyasada . Canelo fln o potansiyel yok GGG şuanda rakipsiz

 4. T-FURY

  golovkin rakipsiz şu an için…zaten maç golovkinin kilosunda olacak ki zaten canelo yu öldürecektir o maçta… caneloyu da severim ama ggg tartışmasız en iyisi

  • Abdullah

   Alvazrez maçı olmazsa ki öyle görünüyor.Golovkinin muhtemel rakibi kim olacak?

 5. Murat baş

  Bu maç tartışmasız gerçekleşecek arkadaşlar hiç kaçarı yok çünki canelo önce cotto maçına çıkabilmek için WBC den golovkin le maç yapma sözü vererek cotto maçına çıkmıştı!Bu maç kaçınılmaz canelo kemerin sefasını 6-7 aydan fazla süremeyeceğe benziyor anlaşılan!!

  • Abdullah

   Eyvallah murat kardeşim teşekkür ederiz. maç kesin olacaksa en yakın zamanda olmasını ümit ediyoruz 🙂

 6. Mike tyson

  Ggg zorlayacak yada yenebilecek kapesitede gordugum tel bir adam var,oda alfonso blanco dur. 1 sene sonra kendino gosterecektir. İsmi cok duyulacak

  • mehmet ertem

   Sergiy Derevyanchenko, Ievgen Khytrov gibi boksörler de var ama yakın zamanda GGG’nin karşısına çıkamazlar. Blanco da çıkamaz.

 7. haci

  bu siklette ggg yi yenebilecek boxer yok belki 10 11 hatta 12 raund dayanabilecek boxer ler e bakmak lazım

 8. Doktor

  Matt korobov zorlar bence. Andy lee ye şans yumruğuyla kaybetti puanlamada üstündü. Rövanş olsa Andy lee yi yener bence. Golovkini zorlar ama yenmesi zor

 9. kangallı ugur

  Arkadaşlar golovkin gerçekten kaliteli bi boksör floydu dövdüğünüde görseydim bi başka sevinecektim ama kısmet doğru zamanda boksu bıraktı floyd.boksun padişahı gGg:-)

Yorumlarınız