George Groves: Eubank’in Kendine Olan Aşırı Güveni Çöküşünün Sebebi Olacak!

“Aziz” George cumartesi gecesi aşina olduğu bir ringde WBA kemerini Eubank Jr. karşısında ortaya koyacak. Carl Froch ile iki kez karşılaşan Londralı boksör ilk yenilgisini Manchester’da tartışmalı bir şekilde almıştı. İlk rauntta Froch’u knock down etmeyi başaran Groves, 9. Rauntta hakemin araya girmesiyle maçı kaybetmişti. Tartışmalı biten ilk maçın ardından beklentinin yüksek olduğu ikinci maç Wembley’de yapılmış ve Froch’un nakavtlı galibiyetiyle tartışmalar son bulmuştu. Badou Jack’e ayrı kararla (split decision) mağlup olan Groves’un başka yenilgisi bulunmuyor.

Groves 17 Şubat 2018’e gelene kadar birçok farklı antrenörle çalıştı. Son olarak genç antrenör Shane McGuigan ile anlaşan ve yıllardır peşinde olduğu unvanı Chudinov maçıyla eline geçiren Groves artık farklı bir yolda olduğunu ifade ediyor.

George Groves: Eubank Jr. sürekli olarak fit olmanın derdinde, her maç daha fit olmak için çabalıyor. 12 raunt bir maç için 15 rauntluk bir fit olmanın kimseye faydası olmaz. Bugüne kadar karşılaştığımız rakipler arasında dağlar kadar fark var. Eubank benimle beraber önemli bir seviyeye çıkmış olacak.

Sparring konusuna gelirsek istediği videoyu internete yükleyebilir. Benim açımdan sorun yok. Ringe her çıktığımızda beni ringde ipler arasında zorlayabilir. Bu onun benden iyi olduğu anlamına gelmez.  Beni yenmek için yeterince iyi değil. Beni yenemeyecek.

Büyük maçlarda ben de en iyi halimle ringde oluyorum. Eubank gerçek bir antrenörden yoksun olarak sadece babasının yardımlarıyla zirveye çıkamaz. Kolay sparring partnerleriyle herkese harika olduğunu gösteriyor. Gerçek sparring partnerlerinin parasını mı karşılayamıyorlar yoksa bu kolay lokmalar onların hoşuna mı gidiyor? Sonra da 37 saniyede 98 yumruk attığı videoları yüklüyorlar. Bunlar göz boyama.

Daha cüsseli olan gerçek bir süper orta sıkletim, Eubank’i yendikten sonra gerçek sıkletine orta sıklete dönecek.

 


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Roman

  He gülüm he.

 2. Mami

  Eubank jr bosuna guvenmiyo kendine makina gibi calisiyo ve olmasi gerektigi gibide kendine guveniyo 17 subatta gorucez

 3. Selmanilhan

  Görecez bakalım hanyayı konyayı biri teknik biri ani kontra kontra ardındsn aynı sertlikte 2-3 yumruk daha atarsa down eder orası kesin abrahamdan yediği aparkatla bayabi sallanmıştı ama abraham mal gibi bakmıştı keşke tekrar vursaydı yıkabilirdi aziz efendi yaparsa yıkar golovkin gibi sallanmayan bi boksör değil oryantal jr 5 gün sonra görücez olanı biteni

 4. Garyosullivan

  Hadi inşallah. Ağzın bal yesin groves 🙂

 5. Bronze_bomber

  Groves çok iyi bir boksör gggdende çok daha sert vuruyormuş.eubank maçı bence yüzde 50 50.ama callum ikisinide haşlar.net

 6. akin zeybek

  Puana kalırsa kazanamiycaginin kendi de farkında , eubanki iplerde üstüne çekip kontra ariyacak, burda belirleyici olacak olan eubankin çenesi , bakalım denildiği kadar sağlam mı , eğer sağlamsa grovesin pek şansı yok

 7. lenolewis

  Mcqaıin eubankin zayıf noktalarını bilip ona göre hazırlamıştır grovesi . Groves için en büyük sorun eubankin süratli yumruklarıdır.bu yumruklardan kaçabilirse eubanki body shot ve kontralarla kd edebilir. Eubankin hızına çözüm bulamazsa groves nakavt olur diyorum

  • lenolewis

   Ayrıca eubank stili gereği önceki dövüşlerindeki gibi grovesin üzerine gidecektir bence bunu asla yapmamalı groves avniyede abrahamada benzemez eubankı ko edebilir çok ortada ama eubankin ko edeceği bir maç olacak gibi duruyor

 8. Öğretmen Bey

  Hiç sanmıyorum . Eubank makine gibi çalışmaktan bıkmıyor çok disiplinli . Bu maçı kaybetse bile pes edecek göz yok. Grovesi puanla yenecektir.

 9. Imparator 81

  Kondüsyon kadar önemli bir şey eğer iki tarafta denkse.bu maçı kondüsyonu iyi olan eubank kazanır.

 10. Abdullah yılmaz

  grovers’in yenmesini isterim fakat; eubank’in ko ile alacagini dusunuyorum

 11. BoxingActiveKOs

  Ee eubanka o kadar g**tu kalkik diyosun ee kendinin yorumlari cok mu farkli ? Sende kesin konusuyorsun onu yenip sikletine gondericem diyosun . simdi billy joe macina bakarsak eubankin hizli ve harketli rakiple basa bas gidiyor gibi gozukuyor ama o mactan sonra kendini daha da gelistirdi . ama yinede hizli ve hareketli boksorlerden korkuyolar abraham ve avni secimlerinden belli oldugu gibi . groves onu hiziyla zorlayabilir fakat billy joe kadar defansi yok hareketlilugi yok . groves yoktan var edebiliyor ama yumruklarini . cox macinda baya zorlanirken bi yapistirdi mideye nefesini kesti . ama bu eubank makine gibi calisiyor ve dovusuyor . yakalayamassa kesinlikle eubank puanda alir diyorum.

 12. ahmet kurt

  groves un daha tehlikeli yumrukları var aslında. kontracı bir boksör ve her an her şeyi yapabilecek bir stili var. eubank ile uzaktan boks yaparsa bir ihtimal şansı olabilir. çünkü eubank direklerini iyi kullanamayan bir boksör. uzaktan boks yaptığında pek bir numarası yok. bu yüzden eubank sürekli yakın mesafeye girmeli. tıpkı jamie cox gibi yakın mesafeden hızlı ve etkili kombinasyonlarla groves a nefes aldırmamalı. groves zaten çok kırılgan bir boksör. baskı altındayken 2.5-3 yıldızlık bir boksör gibi davranıyor. eubank groves un canını yakmayı başarırsa ilk 3 raundda bile nakavt edebilir. fakat şöyle de birşey var ki yorumun başlarında dediğim gibi groves un sağı solu belli olmuyor. tartışmasız olarak eubank ın şimdiye kadar dövüştüğü en tehlikeli rakip.

  bence bu maç puana kalmaz. sürpriz ihtimalleri olsa da mutlak favorim eubank. %70 eubank %30 groves diyorum.

 13. ahmet kurt

  eubank ne ring stratejisi nede boks tekniği olarak öyle üst düzey bir boksör değil. bunu hep söylüyorum. eubank ın en önemli özellikleri aşırı hızlı olması(eller, ayaklar, refleks, bel esnekliği) ve yorulmak nedir bilmemesi. mesela eubank ın direkleri çok zayıf. onu uzakta tutmayı başarabilecek direkleri iyi olan, ring ıq su yüksek boksörler eubank ı yenebilir(zamanında billy joe yenmişti). rakiplerinin kondisyonları da iyi olmalı tabi.

  bana sorarsanız eubank ın bir b planı yok. neyi yapacakları yada hangi özelliklerini geliştireceği belli. her maça farklı stratejiyle çıkmıyor. az yakına girdiğinde aşırı hızlı yumruk kombinasyonları yapıyor. power punchları gerçekten çok çok hızlı ve etkili. ama dediğim gibi direk, body shot yada kontra konusunda ortalama bir boksör. açık gard dövüştüğü için ne kadar eskiv ve fent yapsa da pek çok maçında çok net yumruklar aldı. ciddi anlamda güçlü bir boksörden ters bir yumruk aldıktan sonra ne tepki verir? pek belli değil.

  eubank kesinlikle üst düzey bir boksör. ama bunu mükemmel bir tekniğe yada boks zekasına sahip olduğu için değil müthiş bir hıza, çevikliğe ve kondisyona sahip olduğu için söylüyorum. hızının hem defansına hemde ofansına çok büyük katkısı var.

  • jackal

   billy oglanı eubankle arasında mesafeyi iyi koruyup boks yaptırmamıstı ve macı almıstı. eubank yakın mesafe boksoru

   • ahmet kurt

    ingiltere yi abd yi bilmemde o maçı bjs bileğinin hakkıyla kazandı

  • hitmonchan

   Katılıyorum. Zamanında çok tepki çeken, Eubank ortasiklette Lara’ya yenilir yorumumun sebebi de buydu aslında. Süper ortaya çıkınca yumrukları belli oranda güç kazandı ancak orta siklette yumruk gücü azalacağından eubank reach avantajını kullanamadığı sürece. golovkin eubanka kell brook muamelesi yapacaktır.

 14. Ghetto Wizard

  Grovesta frochu yatırmış yumruk var ve doğal süper orta siklet eubanke göre büyük tecrübeside daha fazla şimdi eubankin elite seviyede yapabilecek mi görcez

 15. jackal

  ilk kezkaracigerden nakavt eden birinin elestirildigini görüyorum :))) karacgierden nakavtlamak kalaslık belirtisimi :))

 16. emregani yavuz

  Eubankin groves üzerine gideceği mac groves kontra arayacak. Ama abrahamas gibi cok yumruk yiyecek. Ve groves kondisyonu kotu euban ise aktif boksorler içinde en iyisi. Groves a sans vermiyorum. Calluma bisey diyemem ama beyin kanaması geçiren rakibi epey hırpalamıstı. Eubantan süpriz gelebilir. Onuda yenerse. Gggyada canelo ile maca cıkacak ahanda buraya
  yazıyorum

 17. jackal

  Grovesun cenesinin ve kondisyonunun iyi oldugunu bilsem groves mutlak favorim olurdu. ama 2 özelligide kötü grovesun

 18. jackal

  groves superortasiklette direklerini en iyi kullanan boksor olabilir

 19. jackal

  burda grovesu elestirmissiniz ama adam haklı. eubank kibirli kendini begenmis birisi.size sürekli sizi nakavt edecegini söyleyen birene ne demesini bekliyosunuz. avni macından sonra eubank in kibiri daha da arttı umarım groves bu sımarık cocuga dur diyecek

 20. weta

  Eubank’i Billy Joe maçında gördük zaten. Bence üstüne laf söylemeye bile gerek yok ama Groves’a hiç güvenmiyorum aga.

 21. Uğur mehmet birdoğan

  George bjs kadar ayaklarını ve ringi kullanamıyor ama bjs den daha büyük ve güçlü olduğu kesin. Jabını iyi ve hızlı bir şekilde kullanan bir boksör.

  Eubank hızlı ve kompakt mesafeyi geçerse büyük tehlike yaratabilecek bir boksör. Eubank in yıkıcı değil yıpratıcı gücü var avni maçı duygusal elementlerin girmesi yüzünden birçek kişinin fikirlerini aşırı etkiledi… Kondisyon açısından kesinlikle daha iyi ,eskisine kıyasla defansına daha çok önem gösteriyor ve vücuda daha çok iniyor.

  Boks tahminleri alt üst edebilecek bir yapıya sahip bir yumruk herşeyi değiştirebilir 😀 . Eubank kazanırsa üzerindeki son soru işaretinide silecektir, George groves un kariyeri bunu yeterince net bir şekilde ortaya koyuyor ama daha büyük ve jabına hakim olan boksör yenersede şasırmam.

 22. smokin joe

  Maçı nereden izleye biliriz

  • Tek Kral Deontay Wilder

   tivibuspor maçı şifresiz veriyor … türksat uydudan frekanslarını elle girip rahatça bulabilirsin

 23. zeydharis61

  Herkese hayırlı sabahlar.öncelikle bir arkadaşım avni ko olmadan önce eubanki salladı dedi UKUTÜRK kardeşim nerde sallamış dedi.tekrarını izlemelisin kardeşim.çünkü eubank gerçektende salladı.bu haftaki maça gelirsek groves evet kontracı bir boksör.ama eubank te kollektif boksu en iyi sergileyen boksörlerin başında geliyor.bu tartışmasız.sadece groves dan yiyebileceği body shot lara karaciğere alacağı güçlü darbelere dayanıklı mı değil mi.bu testi başarıyla geçerse onun için tek engel callum olacak onuda bi şekilde geçecektir.ama groves bir abraham değil.abraham bildiğin kalas hiç bir numarası eskivi ring turlaması yok.bu adam nasıl şampiyon olmuş hayret.bu boks tarzı artık günümüzde para kazandırmaz:) İyi olan kazansın

 24. zeydharis61

  Bu arada eklemeyi unutmuşum.eubankin çenesi beni endişelendiriyor.çenesi kesinlikle zayıf.burda şampiyon olursa hafif ağıra mı çıkacakmış:)) şimdi çok güldüm.orası ona 1 beden büyük gelir:))

 25. ahmet kurt

  https://youtu.be/zOuw_gj_9DQ?t=23m51s
  avni nin şu solundan sonra hafif bir denge kaybı yaşamıştı. muhtemelen salladı diyenler bu pozisyondan bahsediyoruz.

  • mehmet dalgaç

   bu sallanma filan değil ahmet reis. ayağı kaymış sadece. sallansa o seri ve güçlü yumrukları vurup ko edebilirmiydi…

   • ahmet kurt

    zaten denge kaybı yaşamış dedim sallandı demedim 🙂 arkadaşlar bu pozisyonda sallanma olduğunu iddia ediyor olmalı. bundan bahsediyorum yani.

 26. mehmet dalgaç

  haydi groves… indir şu kendini beğenmiş artis tospağayı.
  grovesi destekliyorum ama tospağa maçı alacak bence.
  umarım groves sağlam bir badyshot la indirir tospağa jr ı

 27. weta

  Groves daha taşşaklı bir adam ama maçı Eubank alacak. Ne yapacak ne edecek alacak, ister kabullenelim ister kabullenmeyelim. Ayrıca kimse balon filan demesin aga Eubank sağlam dövüşüyor ama elbette patlayacak balon olmasa bile ki bjs sallana sallana indirdi. Ama Groves alsın isterdim ne yalan söyleyeyim.

 28. Matt Murdock

  Eubank turnuvanın en kaliteli boksörü kaybederse ancak boy farkından Calluma kaybeder oda zor görünüyor.

Yorumlarınız