Hafif Ağır Sıklette Dev Bir Maç Geliyor!

barrera-kovalev

Hafif ağır sıklette bir süredir konuşulan dev maç nihayet gerçek oluyor. Adını Andre Ward’la çıktığı karşılaşma ile duyuran, en son 15 Temmuz’da Joe Smith Jr’ı mağlup ederek büyük sükse yapan Kübalı Sullivan Barrera ile eski Rus şampiyon Sergey Kovalev arasında gerçekleşmesi planlanan dev mücadelede imza aşamasına gelindi.

Her ikisi de Kathy Duva’nın Main Events organizasyonuna bağlı olan iki boksör arasında anlaşma sağlanmasının an meselesi olduğu öğrenildi. Andre Ward ile çıktığı 2 maçı kaybederek kemerlerine veda eden Kovalev’in bundan sonra kariyerine nasıl devam edeceği merak ediliyordu.

Rus şampiyonun “hala eski Kovalev olduğunu” kanıtlamak istediği ve 2018 yılında tekrar unvan maçlarına çıkmak için kendisine bir kez daha kanıtlamayı amaçladığı öğrenilirken, Ward karşısında puanla yenilmesine karşın iyi bir performans sergileyen, sonrasında Vyacheslav Shabranskyy ve Joe Smith Jr gibi önemli isimleri mağlup eden Barrera ise, Kovalev gibi dev bir ismi mağlup ederek 2018 yılında unvan maçını garantilemenin hesaplarını yapıyor.

Kovalev vs Barrera mücadelesinin önümüzdeki Kasım-Aralık döneminde ABD’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Kanguru Perkovic

  Barrera yi tebrik ediyorum gerçekten çok cesur bir boksörmus üst uste buyuk maclarda alninin akiyla çıktı ama bu sefer işi çok zor çenesi de sağlam değil favorim kovalevden nakavtli galibiyet bekliyorum ınsallah kendini toparlar ringlerde görmek isterim.

 2. VolkanK

  Kovalev favorim

 3. TÜRK

  ZRVeden nasıl sıradanlaşılır canlı canlı yaşadık kovalevle . Ward adamın kariyerini bitirdi

 4. Kanguru Perkovic

  Bence sıradan bir boksor değil şuan kovalev. Iyi dönerse eski günlerine dönecektir suan bile p4p de ilk 20 ye 25 e girebilecek bir isim.

 5. Severinus

  barrera, beterbievden maçını yapmamakta haklıymış, şimdi çok daha avantajlı durumda

 6. GGG

  Evet bu maçla ilgili iddiamı ortaya atıyorum; Barrera kazanacak. Gerçekleşmeyen beterbiev maçında da barrera’yı favori göstermiştim. Kovalev biten kariyerini kurtarmaya çalışıyor. Ama Barrera son noktayı koyacaktır

 7. jackal

  yakısır krala nakavtla dönmesini bekliyoruz

 8. Marvin Hagler

  güzel bir maç olur. kovalev reis ringlere geri dönmezse gerçekten üzülürüm.
  bu arada ward-kovalev 2 maçını bugün tekrar izledim. böyle bir şey yok abi. ward kadar pis, çirkef dövüşen birini görmedim. kovalev ne zaman net yumruklar atsa ward bir şekilde sarılıyor, direk yumruk atıyor sarılıyor, sarılıyor da sarılıyor. son rauntta birkaç belden aşağı vuruş daha geldi ve kovalev dayanamadı bu yumruklara. tony weeks uyarmadı bile. devam edin dedi. hele tony weeks’in maçı durduruğu pozisyon… tamamen tarafsız izledim maçı, ve gerçekten haksızlık var. böyle saçmalık olmaz bu adamın neresi teknik hâlâ çözemedim ben. birçok yetenekli boksör var ve ward bu boksörlerin yanından bile geçemez!

  • emregani yavuz

   Wardın artısı bence kondisyonu yorulmuyor. Her raund aynı tempo. Eubanktada floydda da aynı durumu gördüm.36 dk dövüşmek zor.

  • Harun

   ward’ın kirli dövüştüğünü söyleme. yoksa boks bilgine laf ederler. ward temiz bir adamdır dememiz gerekiyor. her zaman sarılmaz, yere düşürmez, bel altı vurmaz, çirkef hareketleri de olmaz. ward çok iyi boksör olduğu için, süper ortada estirdiği için, kovalev’i yendiği için. kötü hareketlerini saklamamız gerekiyor.

  • jackal

   +1

  • jackal

   dogru diyon hagler

   • Marvin Hagler

    sağ ol dostum. tarafsız bir şekilde izleyen herkes benim düşündüğüm gibi düşünür zaten.

 9. Harun

  her ne kadar kovalev’i sevsemde gerçekler var. eğer bir sporcunun kondüsyonu düşerse, onu toparlamak gerçekten zor. kovalev’in kondüsyonu azaldı. kendini toparlaması lazım. deli gibi antrenman yapması lazım. bolca koşu, lapa, torba, ip, yapabileceğini yapıp kondüsyonunu kesinlikle arttırmalı, ciğerlerini açmalı. yoksa sahip olduğu güce yazık olucak. moral bozukluğu ve tükenmişlikte bir sporcuyu bitirebilir. krusher’in yüzü çökmüş hatta bu moral bozukluğu vücuduna bile yansımıştı. kovalev inanıp kendini toparlayabilir, eskisi gibi olur mu? bekleyip göreceğiz.

 10. emregani yavuz

  Macın galibi cok acık,tabiki wardzede kovalev. kovalev wardın stiline yenildi. Ward harici diğer boksorlere karşı herzaman favoridir .berrerayı cok tutmuyorum.ward macında varlık gosterenemıstı Joe smith macı kazanmıştı barreaya verdiler.benim Görüşüm kovelev ayarında değil, barrea sayi ile alabilirse alır. Yaralıkovakev ko ile ud ile cok cok rahat alır.düşenin dostu olmaz derler ama kovelev reisin herzaman destekçisiyiz.henüz devri kapanmadı.

  • About Billions

   bence o maçta smith, kd ettiği round dışında round alamadı. barrera çok temiz galibiyet aldı bence.

 11. Big George

  Kovalev’in kariyeri falan bitmedi. Ward gibi bir adama yenilmekle kariyer bitmez, hem de ilk maç tartışmalıyken.

  Kovalev hala bu sikletin iki numaralı boksörüdür. Adonis’in kemeri olmasına rağmen ondan iyidir. Bu maçı kazanır ve yoluna devam eder.

 12. About Billions

  wardun yendiği boksörlerden oluşan bi turnuva düzenlense, en iyi boks turnuvası olur. o kadar büyük boksörleri yendi ki, o boksörlerin kendi aralarında maç yapmaları bile, çok güzel maçlar meydana getirir. bu maç da onlardan bi tanesi olur bence. barrera, geçmiş yaşına rağmen, her maç kendini geliştiren bi boksör. bu siklet için şu an önemli bi boksör. şampiyon olması düşük bi ihtimal bence ama yine de iyi bi boksör. kovalev, bence hala zirveye oynayabilecek bi boksör. barrera maçı olursa, kovalevin nakavtla kazanacağını düşünüyorum. güzel bi maç olur bence.

  • conan

   Bu yazıyı harun okusun. Okusun da öğrensin

   • Harun

    ben ward’a hiçbir zaman kötü boksör demedim. ward’ı her zaman övdüm. çok süper boksör dedim. tekniğinden, hızından da bahsettim. about billions arkadaşım- ward’ın çok kaliteli bir boksör olduğunu ispatlarıyla söylüyor ben de aksini iddia etmiyorum zaten. ward süper boksördür. eleştirdiğim tek nokta ward’ın kirli hareketlerinin olması. bu konuda eleştirdim bunun dışında ward’ı eleştirmedim konuyu farklı yerlere çekmek yanlış oluyor.

  • AgnusDei

   about billions sana kesinlikle katılıyorum. wardın rakiplerinin warda yenilmesi sadece wardın çok iyinin de iyisi oluşundan. öyle ki çok iyi olanlar warda karşı mağlup oldu. o karneye bakıp iç çekmemek mümkün değil. adam kimleri ezmiş geçmiş. ezip geçtiği adamlar birbiriyle kapışsa yine olay maçlar.

 13. halil bulut

  ward adonisle maç yapmsa adonisi yener bence ama adonis warda ters gelebilir. arkadaşlar sizce adonisle kovalev maç yapsa favoriniz kim olur.

  • ahmet kurt

   Şu şunu kesin yener diyemeyiz. Ama benim şahsi fikrim kovalev stevenson ı nakavt eder. Stevenson baskı altında kaldığında bocalayan bir boksör bence. Fonfara maçında çok sert olmayan yumruklarla down olmuştu. Ama belirtmeden geçemeyiz inanılmaz bir patlayıcı gücü var. Kovalev kadar güçlü vurmuyordur belki ama ondan daha ters ve tehlikeli yumrukları var. Yani kovalev i favori görsemde stevenson ın dövüşeceği her boksöre karşı nakavt şansı olduğunu da eklemeden geçmiyorum. Ward da dahil herkesi ko edebilecek bir adam stevenson.

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Benim favorim açık ara adonis stevenson olur .öyle bi maç olma olasılığı varmı acaba

 14. ahmet kurt

  bu maçın sonucunu tahmin etmek zor değil. barrera kovalev in sertliğine dayanamaz. kovalev yeter ki emeklilik hayallerini aklından atıp maça iyi hazırlansın. warda ecel terleri döktüren adamı barrera mı yenecek? açıkçası ben neredeyse hiç şans vermiyorum. ward, shabranskyy ve joe smith. dövüştüğü ortanın üstü tüm boksörler karşısında down olmuş bir boksör. kovalev ise bu adamlar arasında açık ara en serti. joe smith nasıl barrera ya kaybetti hala anlamıyorum. fonfara ve hopkins maçlarında vurduğu balyozları göremedik. barrera nın her geçen gün kendisini geliştirdiğini görebiliyoruz ama kovalev i yenecek kalite bu adamda yok.

 15. Muhammed Kurtoglu

  Barrera Kovalevi yerle bi edecektir pas pas edecektit kovalev icin sedye bekleyecektir kenarda , bunuda net diyorum . Haa neden derseniz bu adam Wildere benziyor bi efsane benzerliyi var bu adamda 🙂 🙂 🙂 🙂

 16. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Kovalevi görünce aklıma Kemal sunalin filminde boks yaptığı tipleme geliyor 🙂 barrera açık ara favori

 17. halil bulut

  öncelikle teşekkür ederim ahmet hocam bende barreranın kovaleve nakavt olacağı kanısındayım kovalev barreraya peş peşe direklerle vurursa barrera kaldıramaz. sizce adonis ward ile maça çıkar mı? çünkü ward kovalev rövansının galibiyle maça çıkacaktı.

  • ahmet kurt

   bence stevenson boş konuşan bir boksör. wilder gibi ona buna meydan okumayı iyi biliyor ama iş ciddiye bindi mi gık yok. wardla dövüşeceğini pek sanmıyorum. eğer bu maç olursa tebrik ederim yaşı da bayağı ilerledi. ama şahsi fikrim stevenson ward dan ziyade badou jack maçına yönelir. tabi büyük bir maça çıkmak isteyecekse. biliyorsunuz badou jack cleverly galibiyetinden sonra stevenson a meydan okumuştu ve aralarında sözlü sataşmalar geçmişti. stevenson için badou jack, ward a kıyasla daha ideal bir rakip.

   son olarak bende teşekkür ediyorum halil kardeşim. herkese iyi bayramlar…

 18. Abdullah yılmaz

  kovalev’in donusune cok sevindim. onu izlemek insani heyecanlandiriyor.kovalev kendini toparlayiolp ciddi bir calismaya girerse berrera’yi pas pas eder. bu siklette adonis’i de yener. beterbievle ciddi bir mac olur. umarim vardla yeniden cikar.

 19. conan

  Ben beterbievi izlemek istiyorum.

 20. Abdullah yılmaz

  ben de beterbiev’i cok izlemek istiyorum. ozellikle ciddi rakiplerle ringte gormek isyiyorum ama adamin maclari surekli iptal oluyor. bu son rakibi de bana gore cok zayif. beterbiev ilk rauntta bayiltir bunu.

 21. Bankaci

  barreranın golovkinle bir antremanını izlemiştim değişik bir şekilde çalışmışlardı…https://youtu.be/nZZ2GrBRNxYbir bakın derim

  kondüsyon sorununu çözen bir kovalev zor yenilir…

 22. GGG

  Şu yorumları okuyunca şaşırıyorum, üzülüyorum, sinirleniyorum. Sitede çok fazla bilgisiz insan var. Çoğunun ergen olduğunu düşünüyorum. Yav arkadaşım Ward, Kovalev’e sarıldıysa ne olmuş. Kafayı mı yediniz siz. Bokstan çok az anlayan bir insanın Ward’ın boksunu küçümsemesi için akli dengesini yitirmesi lazım. Bana maç içinde sarılmayan bir boksör gösterin. Her boksör sarılır. Bunlar boksun içinde olan şeyler zaten. Kovalev’i nasıl belden aşağı vuruşla yeniyor onu da anlamıyorum. Kovalev’i eze eze yendi. 2 maç üst üste tesadüf mü olur be. O kadar zamanı vardı, iyi hazırlansaydı o zaman kovalev. Daha doğru düzgün aparkart bile atmayı bilmiyor. Hayvan gibi gücü var. Durmadan direk direk kroje… Başka da bir numarası yok. Arkadaşın biri hakem araya girdiğinde haksızlık yapıldığını söylemiş. E hakem maçı durdursa, puan silse, daha sonra ne olacağını hepimiz biliyoruz. Zaten kondisyonu bitmiş bir Kovalev, üstüne bir de aldığı mükemmel bir sağ kroje. Kovalev maçı yere düşmeden bitirmesine yardım ettiği için hakeme teşekkür etmeli. Bir de kalkmış hakemi suçluyor utanmaz. Aha bunu buraya yazıyorum; Barrera Kovalev’i yenecek. Adonis de Kovalev’i yener. Ama hiç biri Ward düzeyinde bir boksör değil. Gerçekten de Ward’ın yendiği boksörlerden bir turnuva oluşturulsa tarihe geçer

  • Claymaker

   Dostum bende wardla ilgili her yorumunda kaç yaşında olduğunu düşünüyorum
   Savunduğun hiçbir tezin altyapısı dayanağı yok hiçbir tezini destekleyecek link paylaşamıyorsun burada wardla ilgili
   Niye ? yok çünkü
   İkinci maçın tanıtımlarını hatırlayın HBO nun 7/24 belgeselini ward ın ilk maçla ilgili en sık söylediği şey ıt was close fight
   close fight
   close fight
   http://www.telegraph.co.uk/boxing/2017/06/14/andre-ward-content-sergey-kovalev-will-fight-angry-sin-city/
   Adamın kendisi şaşırdı ilk maçı kazandığına daha neyi savunuyorsun sanki su yüz derecede kaynar dedinde karşı çıkıyoruz
   bırak insanlar istediği gibi yorumlasın bırak istediğini düşünsün yazsın tabiki saygı çerçevesinde
   bende belki saygısızlık yapıyorum ilk cümlemle ama burnuma kadar geldi yazdıkların ne yapayım

   Ward kimilerine göre efsanedir büyük boksördür ilk maçı kaybetmesine çirkefçe kazanmasına rağmen büyük boksördür bence kovalevden daha iyi boksördür. Ali nasıl larry holmes den büyükse kovalevede yenilmesi büyüklüğünden birşey eksiltmezdi wardın.

   Büyük boksördür ama ilk maçı kaybetmiştir ikinci maçtada açık ara farkla gerideyken maçın lehine çevirmiştir. Ancak hiç gereği yokken bel altı vuruşlar yapmıştır ilerideki roundlarda belki jeneriklik bir KO yapacakken bunu seçmiştir bu yüzden efsane demiyorum warda demeyeceğim…

   O maç kovalevin 7. roundda yediği sol kroşeden ibaret değil
   sergei ikinci maçtada puanlamada çok net yeniyordu
   https://www.youtube.com/watch?v=xZQlJsjSkO4
   ikinci maç evet wardın eze eze yendi dediğiniz ikinci maç bu
   gerçekler acıtır kusura bakmayın …

 23. lenolewis

  Ggg çoğu box seyircisi eski hakem eski ağır siklet şampiyonları bir sürü yurt dışı box yorumcusu ilk maçın warde verilmesi yanlış dedi bi senmi biliyon bu boksu da ilj maçı ward aldı deyip burdaki yorumculara ergen filan deyip duruyorsun hayatında hiç boks yaptınmı tek raunt merak ettim. Kovalev ward 2.maçta çok net hakem hatası varken sen kalkmış ward şöyle vurdu böyle vurdu diyorsun bu ne şimdi . Asıl senin yazdığın yorumlar ergen yorumlarına benziyor boksun bir kuralı vardır bu spor adama sarılma belaltı vurma sporu değil vuran kişi de puanı silinir wardun boksu çirkef sen istediğin kadar beğen gören gördü boksunu wardun

  • GGG

   Şimdi ben sana uzun uzun burada açıklayıp seni bilgilendiririm, ama anlamayacağın için yazmaya gerek duymuyorum. Senin bildiğin sana kalsın. Ama Ward’ın boksunu küçük görüp bu spordan anladığını sanıyorsun ya, o yüzden sana acıyorum. 2 yıl boks yaptım. 10 yıldan uzun bir süredir boks izliyorum. Sitenin çoğunluğunu oluşturan ergenler gibi, boks izlemeye Joshua’yla başlamadım. Kabul etseniz de etmeseniz de, Ward şuan dünyanın en iyi boksörüdür. @conan’ın dediği gibi, Kovalev bile Ward’ın büyüklüğünü kabul etti, siz hala etmediniz. Bence sen en iyisi YouTube’dan Joshua’nın highlights videolarını izle. Burası seni aşar

 24. conan

  Kovalev bile wardın üstünlüğünü kabul etti ama burdaki acemiler hala kabullenemiyor. Bırakın artık bu ward-kovalev muhabbetini.

 25. Prorsum

  Ward kadar taş düşsün başınıza bu ne fanatikliktir yahu ward şeyle ward beyle wilder ve joshuacar yetmedi bide bunlar başladı
  hepiniz boks’u bir diğerinizden daha iyi biliyorsunuz boks ulemasınız siz lalesiniz pirinçsiniz bravo

  • Tugay Özay

   Ben burada Ward fanatiği göremiyorum. Aksine Ward düşmanlarına ders veren arkadaşlar var, tıpkı Ward’un rakiplerine ringte verdiği dersler gibi…

 26. Prorsum

  Birileri’nin ward’a düşmanlık yaptığını düşünebiliyorsan bu tam olarak fanatiklik oluyor.
  kim kime ders veriyor ya allah aşkına arkadaşlar siz niye böylesiniz yav lafa bak ” ward’ın ringde rakiplerine yaptığı gibi” ben bu zekayla yarışamam arkadaş hadi selametle

Yorumlarınız