Haziran’da Dev Maçlar Geliyor!

kapak

Haziran ayında sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde bekleniyor. Bu sadece hava durumu için değil boks dünyası için de geçerli.

crawford

Geçtiğimiz haftalarda Hank Lundy’i nakavt ederek WBO Dünya Süper Hafif Sıklet Şampiyonluk kemerini koruyan, bu sıklette dünyanın 1 numarası Terence Crawford ile bu kemerin eski sahibi Ruslan Provodnikov arasında görüşmeler devam ediyor. Görüşmelerin olumlu gittiği kaydedilirken karşılaşma için en muhtemel tarihin Haziran ayının 2. yarısı olduğu ifade ediliyor.

provodnikov

Bir süredir rakiplerinin seviyesini düşürdüğü gerekçesiyle eleştiriler alan Crawford, Provodnikov gibi bir rakibi yenerek bu eleştirilere son vermek istiyor. Karşılaşmanın gerçekleşmesi halinde Crawford, 2014 yılında ringe çıktığı Yuriorkis Gamboa’dan bu yana en tehlikeli rakiple maça çıkmış olacak.

orlandosalido

Bir diğer önemli haber de WBC süper tüy sıklet şampiyonu Francisco Vargas ile Orlando Salido arasında gerçekleşecek ünvan mücadelesi ile ilgili.

Bu karşılaşma 4 Haziran tarihinde oynanmak üzere kesinleşmiş durumda. 21 Kasım’da NTV Spor’dan da yayınlanan Canelo vs Cotto gecesinde ringe çıkan ve yılın en heyecanlı maçlarından birinde; knockdown olduğu karşılaşmada şampiyon rakibi Takashi Miura’yı nakavt ederek WBC kemerini eline geçiren Meksikalı nakavt makinası Francisco Vargas, kemerini bu sıkletin en önemli boksörlerinden ve eski şampiyonlardan vatandaşı Orlando Salido’ya karşı savunacak.

adonis_public_workout-0008 (720x480)

Bu iki karşılaşmanın dışında devam eden görüşmelerden biri de Adonis Stevenson ile 3 muhtemel rakibi arasında. WBC Hafif Ağır Sıklet Şampiyonu Adonis Stevenson, yaz aylarında karşılaşmak üzere 3 rakiple görüşmelere devam ediyor. Adaylardan biri bu sıkletin önemli boksörlerinden Edwin Rodriguez. Rodriguez’in Keith Thurman vs Shawn Porter gecesinde ringe çıkması bekleniyordu. Bu gece Thurman’ın geçirdiği trafik kazası nedeniyle iptal oldu şu an için Rodriguez’in takvimi belirsiz. Bir diğer aday ise Stevenson’ın eski rakiplerinden Andrzej Fonfara. Fonfara’nın maç için çok büyük bir ödeme istediğini belirten Stevenson tarafı, şartlarda anlaşma sağlanamadığı takdirde, rotayı zorunlu kemer savunma rakibi olan yenilgisiz Kolombiyalı Eleider Alvarez’e çevirecek.

Stevenson’ın rakibinin Mart ayı sonuna kadar kesinleşmesi ve kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Golovkin-vs-Saunders

Bir diğer heyecan verici açıklama da İngiliz WBO orta sıklet şampiyonu Billy Joe Saunders’ın promotörü Frank Warren’dan geldi. 30 Nisan’da Ukraynalı Maxim “Mad Max” Bursak’ın karşısına çıkacak olan Saunders’ın promotörü Warren, yaz aylarında Golovkin ile kemer birleştirme maçına çıkmaya sıcak baktıklarını, finansal şartlarda anlaşabildikleri takdirde yaz sonuna doğru bu dev maçın gerçekleşebileceğini açıkladı. Ağustos ayında gerçekleşecek bir Golovkin Saunders karşılaşmasının, Kasım ayında gerçekleşmesi beklenen Golovkin-Canelo maçına da bir engel teşkil etmeyeceğini öngörebiliriz. Tabi ki bu olasılığın hayata geçmesi için Golovkin’in önce Wade ve sonrasında muhtemel Billy Joe Saunders maçını, Canelo’nun da 7 Mayıs’ta Amir Khan’ı mağlup etmesi şart.

Benzer Haberler

 1. Bumin Tigin

  haziran’dan sonra golovkin’in siklet yükseltip kovalev den dayak yiyeceğini düşünüyorum.

  not: boks dehası.

 2. ismail cil

  golvkinin kovalevi sparring de düsürdügü söyleniyor ne derece dogru bilmiyorum öyle bir karsilasma olursa golovkin affetmez kovalevi

 3. Ahmet Arslan

  Golovkin siklet yükseltmesini isteyenler çok çünkü kendi sikletinde bir kral. Siklet yükseldikten sonra o maçları da yenerse acaba millet ne diyecek merak ediyorum. Bu arada glovkin miletin ağzını büke büke torbalarının şekli şemali kalmadı. Terence tarafına gelirsek o da kendi sikletinde bir kral, yakında ona da aynı ithamlarda bulunurlar hadi siklet büyütsene diye. Golovkin bile joe maçı zor geçer gibime geliyor lakin yine de golovkin maçı alır.

 4. DaVid HaYe

  Bily ve ekibi maç yapmak için değil piyasa yapmak için maç fikri atıyorlar ortaya.görüşme yapılsa bile ekibi parayı ve macin yerini bahane eder.WBO sıralamasında bilye para kazandıracak bokscu yok zaten.golovkinden en az 5 milyon dolar para isterler.maç olursa bily joe bırak zorlamayı 10.raundu görmesi mucize olur .maç 7. Veya 8.raundda ggg nin ko etmesi ile biter.crawford provdinivkovu ud ile rahat geçer .crawford çok teknik ve zeki bir bokscu.adonis fonfara rövanşı çok güzel olur eğer o maç olmazsa Edwin rodriguez iyi rakip olur .rodriguez wardi zorlamıştı aynı zamanda sert bir bokscu.kovalev zamanında golovkinden tekniğini geliştirmek için ders alıyordu .idmanlarda golovkine karşı çok zor durumlar yaşamış daha sonra golovkinle çalışmayı bırakmış.zamanla golovkin sparring için birçok kez kovalev ile calismistir. Kovalevin golovkinle idman yapmayı bırakma nedini golovkinin tekniği karşısında çok zayıf kalıp zorlanmasiymis bunu kendi ekibi ve abel sanchez söyledi.kovalevi birkackez idmanlarda nack down ettiği söylenir ama tam doğru mu bilmiyorum.

 5. Roman

  Billy joe vs lemieux & andy Lee vs jacobs maçları çok iyi olurdu. Jacobs Lee yakın görünüyor. Peter quillinde kendini toparlarsa golovkine rakip yok demek doğru olacağını düşünmüyorum. Provodnikov crawforda ud ile yenilir. Severim proyu ama çok fırsat kaybetti.adonis maymunu çok bile kaldı elinde kemeri. Umarım alvarez onu yener ve kemerini alır.

 6. ahmet coşkun

  golovkin maçlara çok ara verdi, kaç ay oldu izlemeyeli?

 7. DaVid HaYe

  Bily joe vs limuuex maçı çok çekişmeli geçer ama andy lee-jacobs maçı jacobsun ezici üstünlüğüyle biter hatta jacobs ko eder Lee yı.daniel jacobs bu sikletin bence 2 numarası .jacobs alvarez ile maç yapması halinde alvarezide tekniğiyle yener bence.golovkin 5 aydır ringden uzak.golovkinin ekibi 2 ay önce açıklama yapmıştı bu sene 3 maça çıkacak golovkin diye ama bu sene 3 maça çıkması için golovkinin temmuz yada ağustosun başında 2. Maçına çıkıp kasım yada aralık ayında alvarez ile çıkar ama bence alvarez wbc ile konuşup tekrar 1 kez de 160 ıbs de maç yapma hakkı ister golovkin maçından önce.golovkin – alvarez maçı 2017 nin şubatında olur.

 8. DaVid HaYe

  Eleider alvarez stevenson maçı öncesinde 1 kez ringe çıkmak istiyor.alvarez şuan hazır değil galiba.alvarezin stevensona karşı şansı çok az.cıhlembia maçında alvarez ecel yerleri döktü bir hakem beraberlik verdi.stevensonu n ekibi alvarezi tanımlarken şuana kadar maç yaptığımız rakiplerden daha atletik ama güçlü değil dediler.stevenson alvarezi ko eder.

 9. DaVid HaYe

  Adonis stevenson bu sikletin kovalevden sonra en başarılı bokscusu.kemeri aldıktan sonra yendiği rakiplerde basit bokscular değildi.chad dawson,tony bellow,saiko bika,fonfara,karpency gibi boksculari yendi.bu siklette stevensonu kovalev,ward ,beterbiev zorlar diğer bokscular zorluyamaz.2017 de stevenson kovalev-ward galibiyle kesin maç yapar.ben bu siklette beterbievden ümitliyim adam hem teknik ,hem hızlı hemde çok sert.

 10. Gökhan Sebilci

  Provodnikov’u nakavt edebilecek canlı henüz yaratılmadı. Savunmasını geliştirip daha az yumruk alsa süper olacak.

 11. Marvelous .

  Prodovnikov mathysseye, algieriye yenilmiş bence ricky hatton çapında sıradan bir boksör. Crawford karşısında pek varlık göstereceğini sanmıyorum.

 12. Emirhan Eren Mirasyedi

  Golovkin bir veya iki maç daha yapıp 2 yahut 1 siklet yukarı çıkacaktır diye düşünüyorum bu olayı yaparken kondisyonundan ve hızından taviz vermez ise kovalevi yenebilir

 13. DaVid HaYe

  Golovkin 2017 nin yaz aylarında yada kış aylarında üst siklete çıkar zaten ilk hedeflerinin James degale ile maç yapmak olduğunu söyledi ekibi.orta sikletteki kemerleride birakmiyacaz tekrar savunmak için dönecegiz dedi yanı dönüşümlü maç yapacak golovkin .floyd gibi iki siklete ambargo koyacak.golovkin wade maçından sonra en fazla 3 maç yapıp üst siklete çıkar.kovalev maçı kısa vadede olmaz çünkü golovkin sıklet yükseldiğinde en az 2 veya 3 yıl o siklette kalmaliki vücudu düzene otursun.kovalev sıklet düşmesi çünkü adamın vücud yapısı uygun değil kemikli bir yapısı. Kovalev o maçın kendi sikletinde olmasını ister.golovkin- kovalev maci 2020 den önce olmaz.

Yorumlarınız