İki Efsane Şampiyon 21 Yılın Ardından Rövanş İçin Anlaştı!

benn-collins

1990’lı yılların en önemli süper orta sıklet şampiyonlarından İngiliz Nigel Benn ve İrlandalı Steve Collins, 21 yıllık aranın ardından rövanş maçında karşı karşıya gelmek üzere anlaşmaya vardı.

1990’lı yıllarda özellikle Chris Eubank ile arasındaki rekabetle büyük sansasyon yaratan eski dünya şampiyonu Nigel Benn, bir süredir Eubank’la rövanşa çıkmak için görüşmelere devam ediyordu. Eubank cephesinden istediği yanıtı alamayan Nigel Benn, bu kez rotayı 1996 yılında kariyerinin son 2 maçını yaptığı ve her ikisini de kaybettiği İrlandalı şampiyon Steve Collins’e çevirdi ve Collins’ten de olumlu yanıt aldı.

nigell-benn-son-hali

Nigel Benn ilerlemiş yaşına rağmen hala oldukça fit durumda

Nigel Benn’in 53, Steve Collins’in ise 52 yaşında olması nedeniyle Britanya Boks Federasyonu’nun mücadeleyi onaylamaması halinde iki boksörün yurt dışında lisans için başvuracağı ve bu yılın Ekim-Kasım döneminde ringe çıkmayı planladığı öğrenildi.

benn-collins-2

Konu hakkında bir açıklama yapan Collins, bu maçı tamamen daha fazla arazi almak için kabul ettiğini, hem Benn’i 3. kez yenip hem de arada biraz para kazanmanın kendisine iyi geleceğini ifade ederken, bu yaşta ringe çıkmanın herhangi bir tehlike arz edip etmeyeceği sorusuna ise “Kesinlikle ediyor, Nigel Benn için” diyerek “trash talk*”‘u da başlatmış oldu.

Trash talk: Maça gidilen süreçte dövüşçüleri birbirlerini küçümser ve aşağılar tonda yaptığı atışmalar.

Haberle ilgili başlıklar: ,
 1. Kaan TÜRK

  Ah Ulan Nigel, Gerald McClellan beyin kanaması geçirmese bu adama değil, ona 3 kere KO olmuştun şimdi.

 2. Tugay Özay

  Dedelerin maçı 😀

 3. Roman

  Azmış bunlar.

 4. Alp Eren TOKSOY

  ne zaman nigel benn ile ilgili bişey okusam aklıma mcclellan geliyor.çok hatalar yapıldı o maçta…
  sonuç bir kişinin hayatı çöp oldu. boksun en kötü yanıda ne yazık ki bu tip olaylar. şimdi yıl olmuş 2017 50 küsür yaşlarda maça çıkıyorlar umarım benzer bir olay vuku bulmaz.

 5. Harun

  göz ucuyla baktım ilk saniyelerde vitali-lenox sandım birden heyecanlandım 🙂 sonra bakınca öyle olmadığını anladım. biraz hikaye gibi ama keşke vitali-lenox olsa.

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Al bendende o kadar … bende vitali ile lennox zannettim 🙂

 6. VolkanK

  Lennox 250 kilo

Yorumlarınız