İkisi de Çifte Olimpiyat Şampiyonu.. Profesyonelde Ringe Çıkacaklar Mı? Ringden Önce Twitter’da Böyle Kapıştılar!

loma-rigo-twitter

Profesyonel boksun en heyecan verici eşleşmelerinden biri hiç şüphesiz Vasyl Lomachenko ile Guillermo Rigondeaux arasında gerçekleşecek olan olası bir mücadele.

Çifte olimpiyat şampiyonu Lomachenko, profesyonel boksa da fırtına gibi girip dünya şampiyonu rakiplerini adeta “ipe dizerken”, bir diğer çifte olimpiyat şampiyonu Kübalı Guillermo Rigondeaux ise belki de Lomachenko’yu yenebilecek tek rakip olarak gösteriliyor.

Lomachenko, yendiği büyük rakipler ve heyecan verici stiliyle şimdiden profesyonel boksa damgasını vurdu. Öte yandan Rigondeaux ise bir çoklarına göre “sıkıcı” bulunan stili nedeniyle çok da ilgi görmeyen maçlar çıkarması ve bu nedenle sahne aldığı gecelerde büyük paralar dönmemesi nedeniyle rakip bulmakta oldukça güçlük çekiyor.

Rigondeaux da çareyi Lomachenko’ya Twitter’da “taş atmakta” buldu. Loma’nın Twitter’da “İşe geri dönmeye hazırım. Bu Cuma ABD’ye geri dönüp hazırlıklara başlıyorum. #Sıradaki” şeklinde tweet’ine “Neye hazırsın?” şeklinde cevap veren Rigondeaux’ya Lomachenko’nun cevabı “Seyircilere güzel bir gösteri izletmeye, onları uyutmaya değil” şeklinde kinayeli bir cevap verirken, Kübalı’nın bu tweet’e cevabı ise “Benden olabildiğince uzakta gösteri yapmakla mı övünüyorsun?” şeklinde oldu. Lomachenko buna “Kendimi boksun en iyisi olmaya adadım. Süper tüy sıklette en iyileri yendikten sonra bir üst sıklete çıkacağım #KorkumYok” şeklinde cevap verdi ve bir kullanıcının “Siz tüy sıklette karşılaşmalısınız. Lomachenko, en iyi olmak istiyorsan neden en korkulan rakiple ringe çıkmıyorsun?” şeklinde sorusuna Lomachenko ise “Ben bunu zaten denedim. Tüm isteklerini kabul ettim, hatta ara sıklette (catch-weight) maç yapma talebine bile onay verdim. Buna rağmen neden kontratı imzalamadığını ona sor” şeklinde yanıt verdi.

Lomachenko ve Guillermo Rigondeaux’nun yakın zamanda ringe çıkması olası görünmüyor. Bu atışmalar ise daha uzunca bir süre boks gündemini meşgul etmeye devam edecek. Ta ki…

 


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Abdullah yılmaz

  bu maç olursa güzel olur. Rigondeaux bu ayın 17sinde maçı varmış..

 2. conan

  gervonta davis ikisini de ko ile yener.

 3. Hayrettin Saygın

  gervonta çok iyi ama şu anda rigo nun karşısına çıkarsa darmaduman olur bence, loma yı yenebilecek tek kişi rigo dur bana göre, ikisi de birbirine göre tam bir panzehir ama rigo çok daha stratejik bir boksör valla loma yı çok da sevsem yine de rigo yu olası maçta daha favori görüyorum. gervonta nın yolu uzun yaşı 22 ileride bence bu alt üst 3-4 siklette ayakta adam bırakmaz.

 4. MARCİANO

  biri master of defence diğeri master of attack…
  loma da ayrı zevk veriyor rigo da….
  zira karşılaşmalarını izlemem çünkü çok kontrollü bir müsabaka olabilir…
  ama kazanan puanla rigo olur…

 5. ahmet kurt

  sayılı 3-5 kişi dışında bu alt siklet maçlarından hiçbir zaman fazla keyif alamıyorum. ama bu maç olursa gerçekten de izlenir. lomachenko iyi pres yapıp, aktif bir şekilde aralık vermeden rigoya saldırırsa maçı kazanır bence. uzaktan dövüşmesin yeter.

  • MARCİANO

   dayı sıkıntı orada zaten…rigo nun ayakları lomaya oranla daha hızlı ama loma nın elleri de rigo ya hızlı…

 6. GGG

  İyidir Joshua iyidir. Selamları var. Az önce duş aldı, birazdan antrenmana başlayacak

 7. conan

  joshua edi hörnün kız kardeşiyle çıkmaya başlamış 🙂

  • GGG

   Joshua Eddie Hearn’a öyle bir yanlış yapmaz. Konu yanlış anlaşılmış sadece arkadaşlar 🙂 Joshua az önce akşam yemeğini yedi, şuan çay içiyor

 8. Luis Ortiz

  Bu ikisi maç yaparsa kimin kazanacağı belli olmaz. Süper Tüy siklette olması Loma’nın avantajına. Loma daha uzun bir boksör olacaktı ki Welter da falan izleyecektik….

 9. GGG

  Bence bu maçtan kaçan taraf Lomachenko tarafı. Henüz risk almak için erken. Ama bu maç olduğu zaman mükemmel bir maç olacak, sonucu kestirmek biraz zor. Her iki sporcunun​ da artılarını ve eksilerini bir göz önünde bulundurduğumuzda şanslar eşit gibi

 10. Roman

  LOMACHENKO DAHA IYI RUGONDEAUX COK SIKICI BOKSOR. BU MAC OLURSA KESINLIKLE LOMA ALIR.

 11. safkan

  Rigo %51 derim ben. Bu adamlar; floyd,rigondeuex,ward,crawford sadece yetenekli değiller, sıradışı bir ön sezileri ve ring empatisi var, daha yumruk çıkmadan eskiv yapıyorlar. Tabi aralarında yaş farkı var aynı jenerasyon boksörü değiller, 2 yıl içinde maçları olmazsa rigo yaşlanır.

 12. Oldi

  Loma, Ringo’yu pataklar.

 13. social

  Loma bu sikletin gelmis gecmis en iyi boksorudur,adamin rakibe vurduktan sonra yon degisitirip rakibine karsi boşa cikmasina hayranim,harika bir stili var

 14. Prorsum

  Marciano olayı özetlemiş biri master of defence diğeri attack bu tür karşılaşmalar da favori olmaz ikiside p4p boksör ayrıca ben rigo’nun stilini hiç sıkıcı bulmuyorum tam tersi çok keyif alıyorum her ne kadar müthiş maç olsada bob arum bu maçı yaptırmaz rigo’nun ppw getirisi yok ve lomayı yenme ihtimali olan tek adam denilebilir gereksiz bir risk almaz arum

Yorumlarınız