Inoue Nakavtla Kazandı, 2018’de O Şampiyona Meydan Okudu

inoue-boyeaux-mac-sonu

Japonya’da WBO süper sinek sıklet unvanını korumak için Fransız Yoann Boyeaux ile ringe çıkan Japonya’nın yeni süper starı Naoya Inoue, rakibini 3. rauntta teknik nakavtla mağlup ederek unvanını korudu.

Süper sinek sıklette son kez ringe çıktığını açıklayan Inoue, artık horoz sıklette dövüşeceğini ifade ederken, 2018 yılında WBO’nun bu sıkletteki dünya şampiyonu Güney Afrikalı Zolani Tete ile karşılaşmak istediğini açıkladı.

tete-inoue

15 maçta 15 galibiyeti ve 13 nakavtı bulunan 24 yaşındaki Inoue, bir çok boks otoritesine göre önümüzdeki yıllarda pound for pound listelerinin müdavimi olmaya en güçlü adaylardan biri.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. riddickbowe

  Zaten istemesine gerek yok siklet yükselttiğinde otomatik olarak wbo atıyor.

 2. Junkie

  çocuk iyi ya bu çocuk tete yide geçer bence

  • About Billions

   Arada ciddi fiziki fark var ama ben de yenebileceğini düşünüyorum. Çok güzel maç olur.

   • Junkie

    Katiliyorum tete de son derece sert bir boksor ama inoue baska bir seviye hayalim crawford inoue maci

 3. About Billions

  İnoue gerçekten canavar. Çok mükemmel bi boksör. SollarınI, sağları kadar etkili kullanabiliyor. Switch-hitter değil sanırım ama iki eli de çok koordineli. Çok sert, çok iyi açık yakalayan bi boksör. Onu izlemek benim için çok keyifli. Daha önce siklet yükseltip, teteyle maça çıkabilir diye yazmıştım. Tete, ryan burnettı istiyordu. Burnett yeni kemer birleştirdi. Üst üste ikinci kez kemer birleştirme yapacağını sanmıyorum. Tete vs inoue maçı olsun isterim. Umarım gerçekleşir bu maç. Ben İnouenin Featherweighte kadar çıkabileceğini düşünüyorum. Kabiliyet, güç ve dayanıklılık olarak bence kaldırabilir. Umarım güzel maçlar izletir.

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   ben inoue nin her 2 elinide aynı kabiliyette kullanabildiğini düşünüyorum… bear gryls diye bir adam var tlc de çıkan o da öyle 2 elinide aynı oranda kullanabiliyor…

Yorumlarınız