James DeGale 9 Aralık’ta Londra’da Ringe Çıkıyor


degale-cihat-gemici

James DeGale IBF super-orta sıklet unvanını Minnesotalı Caleb Truax karşısında 9 Aralık’ta Londra Copper Box Arena’da koruyacak. DeGale son olarak Badou Jack ile 14 Ocak 2017’de karşılaşmış berabere biten maç sonunda unvanını korurken bir dişini kaybetmişti. James DeGale’in yaklaşık 1 yıllık aradan sonra ringlere dönüş maçında rakibi Caleb Truax ile unvan maçı öncesinde konuştuk. 

Truax daha önce Daniel Jacobs ve Anthony Dirrell gibi önemli isimlerle dövüşmüş ve genelde nakavtla kazanan ya da kaybeden tecrübeli bir boksör olarak gayet makul açıklamalar yaptı. DeGale’in müthiş bir boksör olduğunu vurgulayarak “Onu yenmek için en iyi maçımı çıkarmam gerektiğinin farkındayım. Britanya’ya çok iyi bir hazırlık süreci geçirerek gideceğim ve İngiliz boksseverlere keyifle izleyecekleri bir maç sunacağım. DeGale maçının teklifini bir ay önce aldım. Her zaman IBF unvanı teklifi gelmiyor. Bu maç kesinlikle reddedemeyeceğim bir teklifti.” şeklinde konuştu.

James DeGale sakatlığı nedeniyle WBSS Muhammed Ali turnuvasına katılamadı. Turnuvaya katılmayan diğer şampiyonlar Ramirez, Benavidez ve eski şampiyon Dirrell gibi o da nispeten düşük profilli bir maça çıkacak. DeGale WBSS turnuvasının galibi ile maça çıkmak istediğini her fırsatta dile getirdi. Sakatlığın onu nasıl etkilediğini görmek için güzel bir test sınavı bizleri bekliyor.

Haber: Cihat Gemici


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. ahmet kurt

  david haye bile söylemişti sparring esnasında oradaydım avni yaptı diye. ama tabi ki bunun pek bir önemi de yok. kim kırdıysa kırdı.

 2. riddickbowe

  Peh rakibe bak! Ulan kemeri alan üstüne yatıyor. Ramirez’de böyle çıktı.

  • Tugay Özay

   Eubank Jr gelene kadar takılsınlar bir süre 🙂

   • riddickbowe

    Aynen 😀 eubank jr fena geliyor. Turnuvayı kazanırsa ibo&wba kemeri ve ayrıca wbc elmas kemer eline geçecek. Sonra degale’in ifadesini alır.

    • Tugay Özay

     Bu sene Eubank Jr’ın senesi olacak. Turnuvayı kazandığı an diğer şampiyonlara yönelecektir. Ben bütün kemerleri toplayacağına eminim, kıyamet ondan sonra kopacak gibi. Bir Golovkin maçı gelebilir 🙂

Yorumlarınız