Jarrell Miller’dan “Alayına Gider”.. Joshua’yı Yerim, Parker’ı Döverim, Whyte’ı Patlatırım!

jarrell-miller (1)_1

Geçtiğimiz hafta sonu Broner vs Garcia gecesinde ringe çıkan ve Gerald Washington’ı 8. rauntta teknik nakavtla mağlup eden ABD’nin ağır sıkletteki en önemli yükselen yıldızı Jarrell “Koca Bebek” Miller, bu galibiyetle unvan maçı için çok önemli bir adım atmıştı.

miller-washington-2

Gelecek planları hakkında konuşan Miller, tabiri caizse “alayına” gider yaptı. Anthony Joshua’nın G-String giyen bir balon olduğunu iddia eden Miller, henüz 2 maç yapmış bir profesyonel boksör olduğu dönemde Klitschko’yu sparringde salladığını ve bu yüzden kamptan kibarca “kovulduğunu” açıklayan Miller, Ukraynalının o yaşta bile olsa Joshua’yı çok zor durumlara soktuğunu, İngilizin karşısına çıkması halinde onu kesinlikle nakavt edeceğini iddia etti.

WBO şampiyonu Parker’ın en zayıf halka olduğunu iddia eden ve Hughie Fury’ye yenilmesi halinde boksu bırakması gerektiğini ifade eden Miller, Dillian Whyte’ın ise tam bir balon olduğunu, neden bu kadar gündeme geldiğini bile anlamadığını, İngiltere’de isimsiz boksörleri yenerek şişirilen boksörlerden bir diğeri olduğunu iddia etti.

Ringdeki başarıları dışında ring dışında da kendisini pazarlamayı iyi bilen Miller’ın önümüzdeki 1 yıl içinde bir unvan maçına çıkacağını öngörmek zor değil.

Benzer Haberler

 1. GGG

  Bence Joshua’yı da yenemez ama neyse
  neden Wilder’ın ismini söylememiş. İnsanlar yorum yaparken Wilder’a oldukça kolay atıp tutuyorlar ama neden rakipleri onun adını anmaktan korkuyor?

  • conan

   Burada yazan klavye boksörleri değil ama rakipleri wilderın atletik fiziğinin ve öldürücü sağ yumruğunun farkındalar. Wilderın belli bir stili yok ne yapacağını kestiremezsin. Tamam maçı aldım yeniyorum diye sevinirken kendini bir anda baygın vaziyette bulabilirsin.

  • ahmet kurt

   Wildera da defalarca meydan okudu. Bu adamın meydan okumadığı adam yoktur.

 2. conan

  Valla ilk paragraf hariç, ikinci paragraftaki sözlerine imzamı atarım. Whyte hakkında çok güzel konuşmuş

 3. ahmet kurt

  Yaklaşık altı yedi aydır millerın meydan okumadığı bir boksör görmedim. Adam her ay düzenli olarak birilerine laf atıyor 🙂 joshua karşısında şansı neredeyse yok gibi. O fizikle joshuaya doğru düzgün vuramaz. Vursa bile yıkacak patlayıcılığı yok. Joshua direkleriyle uzaktan eritir bu ayıyı. Parker ile yapacağı maç bayağı heyecanlı geçer ama yine kazanacağını sanmıyorum. Fakat birde whyte hakkında söylediklerine bakıyorumda ağzından bal damlıyor mübarek 🙂 whyte ı mükemmel şekilde tarih etmiş. Pulev in raund vermediği bitik chisora ile kafa kafaya dövüştü. Chisora yorulmasaydı, eski enerjisinde kondisyonunda olsaydı whyte a 2. Yenilgisini yaşatacaktı. Whyte tamda millerın dişine göre bir rakip.

 4. About Billions

  JoshuaYı yenebileceğini sanmıyorum fakat pulevden daha iyi rakip olur bence. ParkerIn kaybederse bırakması gerektiğini söylemesi de, günümüz ağırsikletinde, neden risk almıyorlar? Sorusunun cevabı gibi. Her boksör için geçerli değil bu fakat genel görüş, yenilmek ayıpmış, suçMuş gibi sanırım. Bu yüzden yenebilecekleri rakipleri seçip, suç işlemekten Kurtulmuş mu hissediyorlar artık bilemiyorum. Whyte konusunda çok güzel konuşmuş. Whyte gerçekten tam bi balon 😀 . Miller çok rahat yener bence Whyteı. Umarım hareket katar ağırsiklete.

 5. ömer uzel

  jashua kondisyonunu geliştiremezse bu adam onu indirebilir..sadece 3 rauntluk saf güç her zaman yetmeyebilir Jashua’ya..

  • ahmet kurt

   joshua direkleriyle bu herifi torba yapar bence. miller ın yumrukları güçlü ve yıpratıcı ama nakavtçı, indirici değil. joshuayı nakavt edemez. joshuanın gücüne de dayanamaz bence. zaten yumruklardan kaçamıyor. sadece gard ile joshuanın yumruklarından korunamaz. wlad maçındaki gibi sağlı sollu girişmesine lüzum yok. direkleriyle miller ı eritir. sağlı sollu saldırmadığı zamanda kondisyon sıkıntısı yaşamaz zaten.

 6. Deontay_Wilder

  meydan okumak mesele değil ki Washington maçında millerı gördük zar zor yendi öyle eze eze aldığı bir maç olmadı.whyte joshuaya
  splizka wildera meydan okumuştu ama sonrası malum..

  • ahmet kurt

   zar zor mu yendi? adam baştan sonra domine etti maçı. washington a neredeyse raund vermedi eze eze yendi. maçı bir kez daha izle.

 7. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Joshua ya meydan okuması intihar demektir… wilder da joshuada bunu rahat rahat döver bunun yaptığı tek şey sarhoş farenin bana evin kedisini getirin diye bağırması gibi

 8. Ziyaretci

  Beyler joshua da kondisyon sorunu yoktur 19. maçında bir dünya devi ile maça çıktı ve bu heyecandan oldu kondisyon olsaydı tekrar 11. raundda ilk raund gibi atak yapamazdı
  Stres en önemli şey
  Stres kovalevi ward karşısında ne hale getirdi maçın ortasında kondisyonu bitti peki kovalev kondisyonu yokmuydu?
  GGG murry karşısında 12 raun yumruk attı sayamadım ama 12.raundda bile 1.raun gibi yorulmamıştı
  Ancak jocobs karşısında murry maçından yarısı kadar yumruk atmasına rağmen 2 katı yoruldu neden çünkü stres maçın ağırlığının stresi
  Ben böyle yorumluyorum

  • EmreOzcelik

   Joshuanin eli kalkmiyordu bi ara klickoda yorulmustu bitiremedi orda isini…

  • ahmet kurt

   whyte maçında da mı stres yaptı bu joshua? dostum stres falan değil bu basbayağı kondisyon sorunu. golovkin murraydan doğru düzgün yumruk bile almamıştı. jacobsu 12 raund boyunca kovalayıp 170 ten fazla yumruk yediği için yoruldu. hepsinin bir nedeni var. joshua nın kondisyonu iyi değil.

   • Tek kral DEONTAY WİLDER

    Ahmet kurt kondisyon sorunu olsaydı nasıl olurda grogi durumdan tekrar 100 de 100 sarj olmuş gibi tekrar maça sarıldı… joshuanın 6 .raundda knockout olacağını beklerken adam 7 .ve diğer raundlarda terminator gibi çarpıştı şimdi yiğidi öldür hakkını yeme bence.. joshua nin 6.raundda ki durumu kesinlikle aşırı stresten kaynaklı bir durum

    • ahmet kurt

     7. raundda terminatör gibi mi kapıştı? hakikaten ya sizin gözlerinizde bir sorun var yada benim. 6. raundda 16, 7. raundda 18, 8. raundda 25, 9. raundda 21, 10. raundda 22 yumruk sallamış. adam 5 raundda 102 yumruk sallamış. vitali gençken 1 raundda 102 yumruk sallıyordu. siz neyden bahsediyosunuz? adam 5 raund ölü gibi gezdi ne dirilmesi bu?

     • Tek kral DEONTAY WİLDER

      Hüner çok yumruk sallamak değil az ama etkili yumruk vurmaktir…

      • Big George

       Maç puana kaldığında da hakeme der o zaman “ama ben daha etkili vurdum” diye :d

     • ahmet kurt

      İlk raundlarda daha çok yumruk salladı. 6. Raunddan sonra ise az. Peki joshua bu maçta hangi raundları kazandı? İlk raundları değil mi. Demek ki bu yumruklar, sayıları yorgunluktan dolayı azalmış etkisiz yumruklarmış. Dediğin şey bu maç için geçerli değil. Adam yoruldu ve yorgunluktan yumruk vuramaz hale geldi. O 5 raundda Ortalama 10 saniyede 1 yumruk atmış. Kem küm etmeye hiç gerek yok Bu adam yoruldu.

      • Tek kral DEONTAY WİLDER

       big George etkili yumruk vurmazsan nasıl nakavt ediceksin peki. joshua grogi durumdayken sağlam yumruklarıyla maçı aldı klitckodan . az vurdu öz vurdu

      • Big George

       Her şey nakavt değil, nakavtçı boksörün düdüğü Ward gibi, Floyd gibi adamlarla karşılaşana kadar öter. Biraz teknik ve yumruk çeşitliliği tüm boksörlere lazım.

       Nakavtçı bir boksör bu özelliği nasıl kazanır dersek GGG’ye bakmamız yeterli.

 9. mostwanted

  internette her nefes alan kıza yürüyen ergenler gibi konuşmuş ama haklı olduğu konular da var

 10. Yusuf Can Furat

  Halen aynı konu: ” Joshua’nın kondisyonu zayıf. ” Yok böyle bir şey abi nereden çıkıyor bunlar. Anthony Joshua heyecan kaynaklı nefes ve kas hareketlerini kontrol edemedi ve kendi kendini nakavt ediyordu. İngiliz spiker, tek yumruk almadan sarhoş oldu demiştir. AÇın izleyin 5. rauntta sarhoş gibi olmadan önce tek bir kontra bile yemedi Joshua. Sanki Kliçko vurdu da 5. rauntta Joshua dağıldı gibi takılıyorsunuz. Kondisyonu olmasa 11. rauntta o patlayacılığı gösteremez zaten. Hayır bir görüş sunuyorsunuz argüman yok.

  • ahmet kurt

   yahu bir insanın kesilmesi için yumruk yemesi mi lazım? o raundda wlada inanılmaz yumruklar salladı sonra da nefesi kesildi. bu kadar basit. whyte maçında da aynı şey oldu. joshua çok fazla yumruk salladığı raundlarda kesiliyor. sonra çabuk kendine geliyor orası ayrı mesele ama kondisyon sıkıntısı yaşıyor. bunu görmek gerçekten de zor birşey değil.

 11. Bedir Altın

  bir işi ilk yaptığında heyecanlı olursun, daha sonraları alışınca heyecan gider. 1. bu adam bu işi ilk defa yapmıyor 2. heyecan olsa ilk raundda olurdu joshua heyecanlanmak için 6. raundu mu bekledi? okulda mikrofonu eline alıp kalabalık karşısına çıkan küçük çocuk bile önce heyecanlanır karıştırır sonra heyecanı gider toparlar. yani insanoğlu sakin başladığı işte sonradan heyecanlanmaz. ayrıca aldığı yarım kroşe var ve bu yarım kroşe onu grogi hale getirdi. ayrıca daha şampiyon olmadan da diyorduk: aşırı kas uzun ve tempolu maçlarda başına iş açar. ne oldu bu kaslar başına iş açtı ve uzayan tempolu maçlarda joshua nın yine bu hale geldiğini hepimiz göreceğiz.

  • ahmet kurt

   +1 aynen öyle

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Bedir altın sen öyle diyosunda bir işi ilk yaparsın heyecan olur felan.. peki şampiyonlar ligi maçı ile normal lig maçı aynımı oluyor ikisininde heyecanı farklı olur tabi.. joshua nin durumu yukarıda Fırat denen arkadaşın anlattığı ile alakalı bir durum… yoksa nasıl olurdu Kondisyonsuz adam sonradan kendine bir anda gelebilir.. kenardan bataryalarını şarj etmediler ya bu adamın… joshuada kondisyon sorunu felan olmaz özellikle ben bunu en iyi breazeale maçında farkettim…

   • Bedir Altın

    Yorumumu iyi okumamışsın. Eğer heyecan yapsaydı ilk raundda olurdu. 6. Raundda olmazdı bu heyecan işi. Psikolojide bu böyledir, heyecanın bir işi yapmakla azalır çoğalmaz.

 12. Yasin Yavuzyılmaz

  Kendisi Dillian Whyte’ın aynısı haberi yok şişman rambonun 🙂 adını besmele ile ağzına alacağı adamları destursuz söylüyor, çarpılacak.

 13. lenolewis

  Lan daha kroşe vuramıyon miller bu halinle mi jashuayı yenecen jashua içinden geçer bunun . Yumrukları da ayrıca çok etkisiz wahngtonun başını okşar gibi yumruk vuruyor adam resmen

 14. EmreOzcelik

  Miller uzun boylu uzun kollu boksorlere karsi herzamam bir adim ondedir rakibin dibine kadar girip sert vuruslarla sersemletiyor uzun kollu boksorde yakindan vuramiyor . joshuayla bol kirismali gecer miller joshuayada ayni taktigi uyguluyabilirse joshuayi bitirir ben diyim … Ama whyte karsi yakindan o kadar rahat vuramassin whyt da yakindan cok iyi ve daha etkili vuruslari var whyt patlatir yakindan tam tersi olur dediginin . chisora macindan biliyorum olagan ustu vuruslari vardi yakindan.

 15. Klitschkoo

  Ben hiçbir zaman “ooo bu buna meydan okumuş ” demem . Zaten bu heriflerin hepsi tabiri caizse yarma gibi adamlar , kimse benim yoğurdum ekşi demez . Boksta herkes herkese meydan okuyor zaten ama ringte o iş öyle olmuyor Miller. Önce Whyte , Povetkin , Pulev gibi bir adamla çık kendini ispatla sonra meydan oku . Ünvan maçına çıkmak isteyen iki rakibin de kendini ispatlamış olmasi gerekir . Joshua her ne kadar zorlansa da Klitschko yu yenerek kendini ispatladı , sen kimi yendin ? Wilder in sakatlıktan dönüp patakladigi Washington ı mı yoksa eli kırıldı diye çekilen FRED Kassi yı mı? Bu adamın Joshua karşısında şansı yok Wilder zaten uzun kolları ve boyuyla bi güzel komaya sokar bunu

  • Antijoshua

   Miller kim kopek ki povetkinle mac yapicak.
   Bence miller wilderla mac yapmali boylelikle iki balondan biri patlamis olur,gereksiz kalabalik etmemis olurlar.

 16. Antijoshua

  Haberde eksik var miller joshuanin calvin klein marka tanga giyen bir balon oldugunu soylemis.
  Ayrica mehmet beye teessuflerimi iletiyorum l.ortizin bir beyanatinin birebir cevirisini buraya yazdim kendisi argo diye silmis sanirim
  Cani sagolsun.haberi yabanci kaynaklardan okuyun o halde.

 17. unstoppablewilderpunch

  bu milleri sevmeye başladım. ilk paragraftan itibaren joshua-parker-whyte tanimlamalari super olmus. altiba imzami atarim. wilderi meydan okumamasida tehlikenin farkina vardiginin kaniti. akilli adammis. gecen yil atar yapmisti. bu yil geri vites yapmış, ama joshua-parker-whyte(ki whyte in adini bile anmak gereksiz) alayina gider yapmış. gelelim analize ne olursa olsun joshua karsisinda favori degil ama yenme ihtimali var. egerki mac kirismali gecerse ki oyle olur, oyuzden riskli bir mac ve buyuzden joshuayi indirme ihtimali var ama joshuanin bunu indirme ihtimali daha fazla. parkerla sanslari yari yariya. whytei ringde duman eder miller. whyte anmaya bile gerek yok

 18. AgnusDei

  Arkadaşlar miller patlar. az buçuk boksörden sporcudan anlıyorum bildiğim ise joshua gibi bu adamın da patlayacağı. güven vermiyorum. bize bir kaç 3-4 yıldızla maç daha izletir o kadar. fazla bir beklentiniz olmasın

 19. Antijoshua

  Son dakika flas flas flas !!!

  Wba joshua-ortiz maci icin siparis verdi.30 gun suresince anlasma saglanmasi talimati var
  Joshua ibfi tercih ederse wba kemeri ortizde
  Kalir

  • ömer uzel

   wba kedi olalı yıllar sonra bir fare tuttu..kemer ortiz’e geçerse fres opendo ile oynar sanırım..

 20. Antijoshua

  Ortalik karisti..wilderin menajeri joshua icin haziriz aciklamasi yapti
  Secenekler
  Joshua-pulev agirlikli

  Joshua-ortiz wba sart kostu pulev maci olursa wba ortize gecer

  Joshua-wilder aslinda olmasi gereken hearn bu firsati kacirmaz wilder tarafi ciddiyse

  Wilder-ortiz joshua puleve yonelirse ciddi ihtimal

 21. AgnusDei

  olm neler oluyor ak

 22. Antijoshua

  Kovalev 25 kasimda ringlere donuyor

  Wbc d.garcia-porter macinin startini verdi

  Son haberlerden 2.si..yukarda verdigim wba joshua-ortiz maci haberi sitelere dustu uarin girerler burayada mehmet bey uyaninca

 23. Fatihhh

  bu adam ne a.j nede wildera rakip olamaz hatta yumruk bile atamayabilir o kadar ağır ki 2 maçını izledim ikisindede uykum geldi
  parker ve whyte yenebilir bu ikisine ters gelebilir diyorum adamın yumrukları sanki ağır çekim dayanıklılığına lafım yok zaten buralara kadar bununla gelmiştir ama izlemek istemediğim sıkıcı boksörler arasındadır kendisi umarım iyi bir isimle maç yapamaz:)

 24. Genco

  Bende seni döverim jarrell millerr sallamak serbest nasılsa hodri meydan…

 25. conan

  Alper panpa çok üfürüyosun povetkin bitti artık. Povetkinin yıkamadığı rudenkayı bu tombul miller bayıltır. Whyte povetkine sıkı bir rakip olur. Povetkin artık 4.5 yıldızlı bir boksördür. 🙂

  • AgnusDei

   adamı hiç ettin. povetkin gibi bir boksör hala şu ağırsiklette yok

  • Antijoshua

   Miller bi s.kim yapamaz bakma boksor vasfi olmayan washingtonu yenmesine povetkin,joshua gibi isimler milleri dayak manyagi yapar.
   Millerin Whyte macida gayet ortada bi mac olur

  • Antijoshua

   Bence wilder bitti artik s.ke s,ke joshua ,ortiz biriyle mac yapcak yada yine balon secip zaten yerlerde surunen sayginligini sifirliycak.deniz bitti.
   Patlamasina az kaldi

   • Tek kral DEONTAY WİLDER

    sen daha çok beklersin wilderın bitmesini.miller neden acaba whyte a joshuaya parkera meydan okuyoda wildera okuyamıyor çünkü tehlikenin farkında … wilder ağırsikletin mercesedesidir siz ne derseniz diyin ..

 26. unstoppablewilderpunch

  @samsunlu kardeşim, bende joshuayi sadece wilderin ko edeceğini biliyorum. ama joshuayi asla wilderin karsisina cikarmazlar. ha buradan su cikarimda yapilir, wilderida en cok zorlayacak isim joshua dir. joshuayi pek sevmesemde gercek bu, benim sevmem ya da sevmemem gercegi degistirmez, degistiremez. wilder her firsatta joshuaya meydan okudu. bugune dek 3 kez meydan okudu. tamam sartlar takvim uymaz, anlasma olmaz mac olmaz, bunu anlarimda, niye bu joshua agzini acip tek kelime etmiyor. horn deyyusu “daha wilder maci icin erken” deyip gecistiriyor. mac olsun gorelim kral belirlensin. birde tum joshua fanlari her konuyu wildera bagliyor? psikolojide buna bilincaltinin aciga cikmasi deniyor. bilincaltlarindaki wilder korkusu bu davranislarinin sebebi. insan kabullenmek istemediği gercegi once inkar yoluna gider. wilder joshuayi ringde bayiltinca, artik bu gercegi kabullenmekten baska secenekleri kalmicak. gerci ozaman “joshua zaten steroidli sisik bir balondu, wilder adamsa daniel duboisi yensinde gorelim” derler. eger o mac olur ve wilder onuda paket edince yine saçma bi mazeret uydurup bu sacma davranışlarına devam ederler.

 27. Cemal Atalay

  Joshuanın sorunu gezerek yorgunluk değil. Kondisyondan kastım rakibe çöktüğü için kas yorgunluğu. Fazla kastan dolayı sıkıntı yaşıyor Joshua.

  Bunu çözecek olan da antrenörü. Joshuanın rakibe ne zaman çökeceğini antrenörü çok iyi taktik vererek çözmeli.

 28. Cemal Atalay

  Joshua zorlanmadan Miller ı nakavtlar. Pulev den bile daha kolay olabilir. Pulev in en azından direkleri var. Bu yağ tulumunda o da yok.

Yorumlarınız