Jorge Linaresli ve Matthysseli Bomba Gecenin Tarihi ve Yeri Açıklandı

jorge linares matthysse

İngiliz Olimpiyat Şampiyonu Luke Campbell’i yenerek giderek efsaneleşen Venezuellalı WBA Şampiyonu Jorge Linares’in ringe çıkacağı rakibi açıklandı. 43 galibiyeti 3 yenilgisi bulunan Linares Filipinli boksör Mercito Gesta ile “WBA Hafif Sıklet Unvan Koruma” maçına çıkacak. Gesta’nın 31 galibiyeti tek yenilgisi bulunuyor.

Aynı gece aynı ringde WBA’nın boşta bulunan “Yarı Orta Sıklet Dünya Şampiyonluk” kemeri için ise Arjantinli Lucas Matthysse ile 38 maçta 38 galibiyeti bulunan yenilgisiz Taylandlı Tewa Kiram kozlarını paylaşacak.

27 Ocak 2018 Golden Boy gecesi ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Inglewood kentinde bulunan Forum Arena’da gerçekleşecek çifte dünya şampiyonluk gecesinde diğer maçlar da şimdiden merakla bekleniyor.

Haberle ilgili başlıklar: , , , , ,

Benzer Haberler

 1. riddickbowe

  Tewa kiram-matthysse maçını çok merak ediyorum. Tewa kiram’ı hiç izlemedim ama 38-0 kariyere sahip. Böyle boksörler dengesiz oluyor aynı indongo gibi. İlk defa adını troyanovsky maçında duyduk ama brutal ko ile iki kemeri eline geçirdi. Linares affetmez bence. Çünkü campbell rövanşı kesin olacak. Eddie hearn ne yapar eder maçı İngiltere’de yapar.

  • Big George

   Tewa Kiram yeni bir Srisaket sor rungvisai olabilir belki.

   • riddickbowe

    Taylandlı boksörler fena geliyor. Özellikle wangek çok iyi. minimumweight’te niyomtrong ve moonsri çok iyiler. Zaten moonsri 49-0 gidiyor büyük ihtimalle Mayweather ve marciano’nun rekorunu kıracak.

   • GGG

    Rungvisai’ın mk

   • Roman

    Oc rungvisai sen kimsin chocolatito yu nakavt ediyorsun.

 2. Hotter

  tyson fury joshua’nın wilder ile karşılaşmasını istemiyorum çünkü wilder tehlikeli arz ediyor joshua için demiş. wilderden çok para kazanamazsın ve riskli dövüş olur wilder yerine büyük kavga ikimiz arasında olsun demiş 🙂

 3. Khan W.

  J.Linares ve L.Matthysse’yi ringde görmek için 2 ay daha bekleyecek olmak kötü bir haber doğrusu.

  • klıtschko

   linares mikey garcia ile mathyssede provodnikov rövanşı yapsaydı muhteşem ötesi bir gece olurdu hasılatta 3’e 4’e katlanırdı

  • About Billions

   🙂 katılıyorum. İki boksörün de seyir zevki benim için oldukça yüksek.

 4. Khan W.

  Kesinlikle öyle,Jorge Linares-Mikey Garcia maçı beklentisine girmişken bu ihtimalin şu an için kapanmış olması üzücü.Bu dönemde hafifsiklette Linares-Garcia dışında maç öncesi heyecan yaratacak bir maç düşünmek zor.Linares’in rakibi olacak M.Gesta sabırlı ve disiplinli bir boksör olsa da bu seviye ona fazla gibi.Çok daha atak dövüşmek ve normalde attığının 2 katından fazla yumruk atmak zorunda.O kararlılık ve kondisyona sahip mi ancak 2 ay sonra görebileceğiz.

 5. About Billions

  Gerçekten güzel bi gece olacak. Linares daha iyi bi rakip seçebilirdi bence ama zorunlu kemer korumasını yaptı, Kemer birleştirme maçlarından da istediğini alamayınca, rakibe göz yummakta sıkıntı yok benim için. Matthyssenin yenilmesi, yeni yılın ilk sürprizi olur benim için. Kiram kötü bi boksör değil. Genç ve baskı kurmayı seven bi boksör. Granados maçından sonra broner maçı konuşuluyordu. Olmadı. Uzak Doğulu boksörlerin genel özelliklerinden bi tanesi olan dayanıklı YaPI, bi diğeri inatçı karakter. Kiramda da mevcut gibi gözüküyor. Tabi matthysse düzeyinde bi boksör olduğunu düşünmüyorum. Zayıf ama güzel bi kariyeri var. Bu seviyelerde boksunu ne kadar iyi icra edebilir şüpheli. Hem de matthysse gibi bi boksör karşında, şüphe daha da artıyor. Umarım güzel maçların olduğu bi gece olur.

 6. Roman

  Mathysse nin cok iflah olcagini sanmiyorum. Postol dan sonra morlai alt ust olmuştu. Loserlasarak kariyeri son bulur herhalde.

 7. Tugay Özay

  Adamım Linares! rakibini tanımıyorum umarım ko eder.

  Linares-Garcia maçını ise sabırsızlıkla bekliyorum…

Yorumlarınız