Josh Taylor Gözünü Türk Şampiyona Dikti

josh-taylor

İskoçya’nın yeni süper startı Josh Taylor, bu yıl önce namağlup Ohara Davies’i, geçtiğimiz hafta sonu da eski dünya şampiyonlarından Miguel Vasquez’i (kariyerinde ilk kez) nakavt ederek büyük sükse yapmıştı.

Taylor’ın 2018 yılı içinde unvan maçına çıkmayı planladığı ama öncelikle EBU Avrupa şampiyonu boksörümüz Anthony Yiğit’le ringe çıkarak Avrupa kemerini kazanmayı hedeflediği öğrenildi.

anthony-yigit

Taylor şu anda EBU sıralamasında 7. sırada bulunuyor. Son aldığı Vasquez galibiyeti onu bir sonraki EBU güncellemesinde Anthony Yiğit’le ringe çıkabilecek bir konuma yükseltebilir.

Görünen o ki Adanalı boksörümüzü 2018’de adayı sallayacak büyük bir maç bekliyor.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Sabit kağan Zeyrek

  Gilberto ramirez habib Ahmed diye biriyle mac yapacakmis.

  • riddickbowe

   İlk defa duyuyorum. Habib ahmed yerine jesse hart ile rövanş yapması lazım. Hart rövanşı hakediyor.

  • ahmet kurt

   bu ramirez de iyice pisleşti. rakip mi lan o?

   • riddickbowe

    Harbiden ya. Bi de ben bunu süper ortasiklette rakipsiz görüyordum ama jesse hart maçı ve habib ahmed diye birini seçmesi gözümden düşürdü. Süper ortanın kralı artık. eubank jr. Yalnız eubank jr. Kendini çok fena geliştirdi. Bir de Muhammed Ali kupasını kazanırsa acayip sükse yapar. Sonra da gider mayweather promotions ile sözleşme imzalar ve abd’de Maçlara çıkar. Bu gidişle Babasını sollayacak gibi gözüküyor.

 2. riddickbowe

  Josh taylor çok sağlam çıktı. Bence anthony yiğit hiç bulaşmasın.

 3. jackal

  taylor yigiti yener. nakavt bile edebilir

 4. Kızılderelı

  Yiğit kolay yenilecek bir boksör değil

 5. ahmet kurt

  yiğit in irlandalı bir boksörle maçı vardı. maçı md ile kazanmıştı ama rakibi biraz daha iyi olsaydı yenilecekti. ismine şimdi baktım philip sutcliffe diye biri. taylor o adamdan çok daha iyi bir boksör. stil olarakta benziyorlar. yiğit taylor karşısında çok zor durumlara düşer. bence sonuna kadar taylor dan uzak durmalı.

 6. VolkanK

  Josh Taylor yiğiti ezer davisten beter eder

 7. VolkanK

  3. Sınıf bi boksör şampiyonluk adayı olan bir boksörü yenmesi extra süpriz olur

 8. sa yo na ra

  anthony yiğit çok efendi bir boksör, yenilmesini istemiyorum; fakat çok net darbeler alıyor. hangisi olduğunu hatırlamıyorum. bir maçında, hakem araya bile girebilirdi; ama insiyatif kullanarak devam ettirmişti. josh taylor ile maç yaparsa üzülerek söylüyorum tko ya da ko ile maçı kaybeder.

 9. About Billions

  Adamım josh taylor. Neden yiğiti istediğine anlam veremedim taylorın. Ben en çok Regis prograis maçı olsun isterdim. Zaten gümüş kemer kendisinde, antonio orozco maçı olabilirdi ama biraz daha Ağırdan alıyor sanırım. Taylor, yiğiti nakavt eder. Fakat yiğit için iyi gelir getirebilir. Taylor daha şimdiden çok iyi atmosferlerde maça çıkıyor. Seyirci desteği tam, izlemesi çok keyifli bi boksör. Yiğit maçı ve kemeri kaybetse bile, başka şeyler kazanabilir. Popülarite ve para gibi. Bu yönden maça çıkmak isteyecektir diye düşünüyorum.

 10. Marvin Hagler

  helal josh taylor’a. crawford’un yarı orta sıklet’e yükselmesiyle bu sıkletin kralı olacak. 2018 yılı içinde dünya şampiyonu olacağını düşünüyorum. yigit’i de yener.

 11. Khan W.

  A.Yiğit aralık ayındaki maçta J.Hughes’i geçebilir mi süphelerim var heleki maç hakem kararına kalırsa.
  J.Taylor’ın kestirmeden zirveye doğru giderken yolu EBU kemeri için uzatmasına şaşırdım diyebilirim.

 12. Kanguru Perkovic

  Josh taylor için kolay maç olur buyuk ihtimal nakavt eder. Taylor çok yetenekli 2-3 gomlek daha üstün yiğit ten

 13. Roman

  TAYLOR COK DAHA IYI BOKSOR. AMA EGER OLURSA INSALLAH YIGIT KAZANIR. YIGIT SAKIN BU ADAMLA MAC YAPMA GARDASIM.

 14. Big George

  yiğit’e karşı nedense bir sempatim var, isveçli olması babasının türk olmaması ama köklerinden bir parçayı hala üzerinde taşıması falan hep hoşuma gitmiştir.

  Yenilmesin…

  • ahmet kurt

   adamın konuşmasını falan gör bildiğin türk dersin. sokakta tanışıp konuşsam yabancı uyruklu olduğunu zor anlarım. o derece yani.

   • Big George

    Anası adanalı olsun o kadar. İsveçli adamın içinden geçer bizim Adanalı. 😀 Çocuğu da kendisi gibi yapmıştır.

    Zaten yabancı ülkelerde baba türk anne yabancı olursa genelde çocuk yabancılaşıyor. Anne türk olursa çocuk babasına rağmen türk gibi oluyor. Bizim türk kadınları baskın yabancı erkeklere karşı.

    • ahmet kurt

     yabancı erkeklere karşı değil türk kadını %90 erkeklere karşı baskın oluyor 🙂

     • Big George

      Şöyle bir durum var ama bizim Türk erkekleri çoğu zaman hanzo ve laftan anlamaz hıyarlar olduğu için yontulmaz odunlar. Bu ortamdan o tarafa gidince oranın erkekleri çantada keklik geliyordur bizim eli maşalı kadınlara. 😀

      Zamanında yigit’e türk denmesine kızdım hala da kızıyorum adam isveçli işte ama hakikatten çoğu alman kökenli türkten çok daha sağlam bir türkçesi var. Adanalılar genelde milliyetçi olur, belki oradan kaynaklanıyordur ama türk denilebilir kesinlikle bu adama.

      Fakat adamın İsveçli olduğu gerçeği de yadsınamaz. Bizimkiler öyle bir yansıtıyor ki sanki adam ülkü ocaklarına gidiyor. 😀

      Şöyle bir videosu var https://www.youtube.com/watch?v=3qpfj8e0Ac0

 15. Saint George Groves

  Babası adanalı annesi isvecli olsaydı türkçe nin t sini bilmezdi belkide 🙂

Yorumlarınız