Joshua Unvan Birleştirme Maçına Çıkacak Mı? Tarih Bile Verildi!

joshua-parker_5

28 Ekim’de Cardiff’te ringe çıkan İngiliz WBA, IBF ve IBO dünya ağır sıklet şampiyonu Anthony Joshua, Kamerunlu Carlos Takam’ı 10. rauntta teknik nakavtla mağlup ederek unvanlarını korumayı başarmıştı.

Kamuoyu, Joshua’nın Deontay Wilder’la unvan birleştirme maçına çıkmasını beklerken, İngiliz şampiyonun cephesinden olası bir Wilder maçı ile ilgili çelişkili açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Son alınan bilgilere göre Joshua’nın Wilder seçeneğini beklemeye aldığı ve ilk planda WBO dünya şampiyonu Yeni Zelandalı Joseph Parker ile ringe çıkmayı hedeflediği öğrenildi.

joshua-parker

Parker cephesi daha önce “makul” bir teklif yapılması halinde Joshua maçına çıkacaklarını açıklarken, Joshua-Parker görüşmelerinin devam ettiği ve 2018 yılının Mart ayında iki şampiyonun ringe çıkma ihtimalinin söz konusu olduğu öğrenildi.

Şu an için görüşmelerde ciddi bir aşama kaydedilmediği, çözülmesi gereken bir çok detay olduğu bildirilirken, Mart ayında olası bir Joshua-Parker WBA, IBF, WBO ve IBO unvan karşılaşmasının mümkün olduğu öğrenildi.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. conan

  “wilder seçeneğini beklemeye aldığı”

  neden beklemeye alıyorlar? objektif boşuacılar cevap versin..

  korkak boşua. wilderdan kaç bakalım. adam sana meydan okuyor, sen gidip parkerla maç ayarlıyorsun. bu mu erkeklik?

  • Junkie

   Abi senin wilder 3 senedir adam gibi maça çıkmıyor bermane ile rövans acıklandıgında sende burada bundan sonra wilderi savunmuyorum demiştin geçenki maçtan sonra yine fanatik oldun adam wlad la takam la yaptı sürekli hep büyük maça çıkacak diye bir şey yok

   • ONUR ERTEKİN

    JUNKİE KARDEŞİM, ADAM GİBİ DOĞRU YORUM YAPANLARIN BAŞIMIN ÜSTÜNDE YERİ VAR..

    BU CONAN DENEN ZAT, DEMİŞTİ DİMİ BALONLARI, STİVERNE MAÇI AYARLANDIĞINDA BİR DAHA WİLDER’I SAVUNMAYACAĞIM DEMİŞTİ AMA MAÇTAN SONRA GÖRDÜK Kİ , BUNLAR FANATİKLER OBJEKTİF DEĞİLLER..

    WİLDER’IN İCRAATI SÖZLE, AMA JOSHUA’NIN Kİ DİREKT UYGULAMAYA GEÇİYOR VE RİNGDE ADAMI PASPAS EDİYOR..

    ALLAH AŞKINA YA BİR TAKAM’IN VUCÜDUNA VE PERFORMANSINA BAKIN, BİR DE BERMANE STİVERNE’YE ARADA DAĞLAR KADAR FARK VAR, EMİN OLUN, BU TAKAM VAR YA BU TAKAM WİLDER’A ACAYİP TAKARDI…

    3 YILDIR BOKS YAPMAYAN VE ADETA YAĞ TULUMUNA DÖNEN ADAMI NAKAVT ETTİ DİYE BU BOKS CAHİLLERİ ADETA MASAYA ÇIKACAKLAR…

    • Junkie

     conan abiniz wilder jr olmuş fanatiklikten gözü dönmüş her objektif boks izleyicisi joshua ya korkak demez adam genç yaşta klichko yu nakavtlayıp emekli yaptı öyle yada böyle bencede erken bitirilen macta takam ı yendi bitirilmese yine yenecekti zaten görende derki wilder klichko yu nakavtladı joshuada bermaneyi günlük yorum yapıyorlar wilder in bir sonraki maçını sabırsızlıkla bekliyorum bakalım hangi poşetle maç yapacak size şimdiden söylüyrum yüzde 70 breazela yüzde 30 whyte

   • Yasin Yavuzyılmaz

    +1000

   • Cemal

    +1000 junkie arkadaşım. Sonuna kadar katılıyorum.

  • ONUR ERTEKİN

   BENCE PARKER MAÇI, WİLDER MAÇINDAN DAHA ZOR, WİLDER, EN SON 3 YIL ÖNCE MAÇ YAPMIŞ BİR KUM TORBASINI DÖVMÜŞ VE ADAMI GÖKLERE ÇIKARMIŞLAR,

   PARKER, WİLDER’A NAZARAN DAHA SAĞLAM MAÇLARA ÇIKIYOR..

   WİLDER TESCİLLENMİŞ BALON, BUNU SADECE BEN DEMİYORUM, DÜNYA SPOR BASINI DİYOR..

  • Cemal

   Wilder ile tüm kemerlerin olduğu finali yapacak çünkü.

 2. conan

  Let’s face it – Wilder knocks Joshua out

  https://www.boxing247.com/boxing-news/lets-face-it-wilder-knocks-joshua-out/84378

  I Won’t Need a Rematch After I Beat Joshua Brutally

  “I’m scaring the heavyweights each and every time,” Wilder said. “Don’t you see? I am the most feared. And if I’m not, then I want somebody to shut me up. I want somebody to prove that to me. I wanna be proven wrong, but for right now, I don’t feel like nobody’s gonna prove me wrong. Who has the guts? He can run [only] for so long, for so far.”

  http://www.boxingscene.com/wilder-i-rematch-i-beat-joshua-brutally–122170

  korkak boşua haberleri yerine ringin kralı wilderın şu meydan okumalarını yayınlasanız olmaz mı mehmet bey? artık yabancı siteler bile wilderın boşuayı nakavtla yeneceğini yazmaya başladı.

 3. conan

  Wilder: I Won’t Need a Rematch After I Beat Joshua Brutally

  “When I beat him, I’m not looking for the second time around because it’s gonna be so bad and so brutal that the first time is gonna be enough,” Wilder said.

  “I’m scaring the heavyweights each and every time,” Wilder said. “Don’t you see? I am the most feared. And if I’m not, then I want somebody to shut me up. I want somebody to prove that to me. I wanna be proven wrong, but for right now, I don’t feel like nobody’s gonna prove me wrong. Who has the guts? He can run [only] for so long, for so far.”

  • conan

   boşuayı vahşice nakavt ettikten sonra rövanşa ihtiyacım olmayacak.

   onu yendiğimde, ikinci maça bakmayacağım, çünkü öyle kötü ve vahşi olacak ki, ilk maç yeterli olacak.

   her daim en korkulan ağır siklet benim. görmüyor musunuz? en korkulan benim. ve eğer değilsem, birinin beni sustumasını istiyorum. birinin bunu bana ispat etmesini istiyorum. yanlış düşündüğümün ispat edilmesini istiyorum. fakat şu anda benim yanlış olduğumu kimsenin ispat edeceğini sanmıyorum. kimin bunu yapmaya taşakları var? şimdiye kadar (boşua) sadece kaçıyor.

   • Tek kral DEONTAY WİLDER

    Bu yazılar içinde uydurma felan derler emin ol klavye sürçmüş felan olur 🙂 işte yiğit işte meydan alayına gider tek kral wilder ✌✌

    • conan

     @tkdw

     kapıcılar kralında şener şen ayşen grudanın erkek kardeşlerinden korktuğu için perdeyi aralıyarak sokağa bakıyor ya, aynen boşua da şu anda o durumda. “duymamazlıktan gelelim panpa” 😀 😀

 4. WildervsJoshuaa

  Jashua wilder sana meydan okudu nerde istersen orda dovuselim dedi sen gidip parkera ellesiyorsun korkma cikma su wilderin karsina .

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   O sıra kulağında kulaklık varmış duymamıştır Reis 🙂

  • Cemal

   Boş konuşmayın. Parkerdan wbo kemerini alacak en son final tüm kemerler ortada wilder ile.

 5. riddickbowe

  Ahmet kurt ile bazen dalga geçiyordum. parker asla bu seviyelerin boksörü değil joshua’ya rakip olamaz falan diyordum ama son 2 maçtır joshua’yı hiç beğenmiyorum. Gereksiz bir gerginlik var Joshua’nın üzerinde aslında eskiden o kadar tedirgin bir tarafı yoktu Joshua’nın. Ama klitschko maçındaki grogi ve down durumları demekki joshua’yi bir hayli etkilemiş. Bence bu maç gerçekleşirse joshua %55, parker %45 derim.

 6. conan

  valla wilder lafı ortaya koymuş bırakmış.

 7. Dursun Duymac

  balontay ortizle povetkinle karşılaşmaya maçası yemeyince sözde aj ye meydan okuyor. lafta olmuyor bu işler .
  tabiki aj de korunuyor ama wilder orta şeker bir rakiple bile maça çıkarılmıyor. sonra ben en iyisiyim yersen

 8. TÜRK

  PARker maçı olursa wilderı 2019 a falan sallamaya çalışırlar o ara wilder 34 jashuada 28 olmuş olur az çakal değiller ag:D wilder jashuayı nakavtla alır .

 9. TÜRK

  Ben wilderın şuanda tüm ağırsikletleri yeniceğini düşünüyorum . Ortiz çok tehlikeli teknik güclü ama hantal abi wilderı indirmen için içeri girebilmen lazım.

 10. lenolewis

  Wilder az çakal değil aj maçında çuvalla parayı götüreyim amacnda. Aj ye atar yaptında 3 senedir adam akıllı biriyle niye maç yapmadın olm sorarlar adama. Bir kazaya kurban gitmeyeyim yenilgisiz aj yapayım dedin bizde yedik aq

  • conan

   kimle yapsaydı leno? zaten alayını yıkıyor. bahane üretimeyin aq. takdir edin. kralını yener bu adam. cüce povetkini, hantal boşuayı, acemi parkerı, yaşlı ortizi, şişman furyi.

   • Cemal

    Bu adamların karşısına çıkıp sağlam yumruklar yediğinde ayakta kalacak mı senin wilderin ? 🙂 🙂

    Wilder o savruk yumruklarını savurduğunda Joshua içine girecek kombine yumruklarla wilderin fişini çekecek 🙂

    Povetkinden de yumruk yesin bakalım wilder ne kadar ayakta kalabilecek 🙂

 11. dogannn

  Bence çok doğru bir karar. Parker ile kemer birleştirme maçı harika olur. Bence yüzd 60 joshua yüzd 40 parker. Joshua olurda yine ko yaparsa valla şapka çıkartılır.

  • Abdullah yılmaz

   parker’ın jashua karşısında şansı yok. jashuayı bence fury, povetkin, ve vilder yener…

 12. conan

  flaş haber:

  wbc başkanı süleyman, wilderla buluşacakmış. boşua ile yapılacak kemer birleştirme maçını desteklediğini söylemiş. hodri meydan ibf, wba ve ibo. haydi.

  • Abdullah yılmaz

   maç öncesi hasılatı paylaşma buluşmnası 🙂 🙂 wbc’nin vilderi koruma altına aldığını bilmem söylemeye gerek var mı soner reis ?

 13. Abdullah yılmaz

  ortizin de vilderi indirme hayallerini kuruyordum adam katakulliye mi geldi gerçekten ilaç mı aldı tam bilmiyorum. tüm bu pislikler nedense hep wbc kemeri maçlarında oluyor…

 14. conan

  edi hörn cin oğlu cin bir adamdır. wilderın böyle formda böyle vahşi ve aç olduğu bir zamanda, edi hörnü kesseler boşuayı wilderın önüne atmaz.

 15. TÜRK OĞLU TÜRK

  ağırsıklette sanki çok adam var da wilder maç yapmıyor…
  povetkin konusunda birşey demeyeceğim zira bulunan madde miktarını göz önüne alırsak ve ilacında yasaklandığı tarihe bakarsak pove sanırım o maddeyi hala yasak değilken kullandı ve doping sayılabilmesi için de belli bir oran ın üstünde olması lazım…burada wilder hala maçı yapmak istiyordu ama wbc buna müsade etmedi…
  ortiz konusunda ise tamamen haklı wilder….
  ama wada nın ingiliz boksörlere daha çok dikkat etmesi lazım çünkü her halinden belliler ilaç kullandıkları…mesela joshua ya maç öncesi ve maç sonra bir kan testi yapın yemin ediyorum test i yapan cihazı bozar ondaki kimyasallar… 😀
  velhasıl kelam wilder ı artık suçlamıyorum çünkü ağırsıklette adam kalmadı…wilder da ister pulevle takam la maç yapmayı ama adamlar gelmiyor çünkü hem koma riski yüksek hemde aldıkları ücret joshua ile yapacakları maça göre daha düşük ücret bu yüzden de kimse onunla ringe çıkmak istemiyor…

  • Abdullah yılmaz

   yahu vilder madem o kadar dürüst yasaklı madde alan arrola ile niye dövüştü? povetkinle de maça çıksaydı ama yemedi 🙂

   • TÜRK OĞLU TÜRK

    areola konusunu unutmuşum bak iyi hatırlattın o maçı ben hala anlamıyorum biliyon mu_? 😀
    sanki şey gibiydi mazlumu getirin bana maçı gibiydi 😀

    • Abdullah yılmaz

     vilder o dönem parmağını kırmıştı(vurmayı bilmediği için) arrola maçı ısınma maçıydı. süleyman abisi ona ayarladı. söyle demişti “oğlum vilder bilirsin seni çok severim. şimdilik arrola ile idare et, sonraki maçlara bakarız. ha şunu da unutma yarı yarıya ortak” 🙂 🙂

     • Tek kral DEONTAY WİLDER

      Niye shawn porterda bu hafta elini kırdı odamı acemi vurmayı bilmiyor

      • Abdullah yılmaz

       elini her kıran yumruk atmayı bilmiyor demedim ki kardeşim. vilder yumruk atmayı bilmiyor. steverne maçında son atakta görmedin mi yine avuç içi adama salladı. ya vilder duz vurmayı öğrensin rakibi komaya sokar adam kroşe vurmayı bilmiyor ya… ayrıca porter çok kirli dövüşüyor. kaplumbağa gibi kafasını eğip sürekli rakibe kafa atıyor çaktırmadan…

      • conan

       apocum git sen öğret wildera nasıl yumruk atılır. bilgili bir kardeşimize benziyorsun. ömrün ringlerde geçmiş belli 😀 😀

      • Abdullah yılmaz

       abi lütfen objektif olalım. vilder inanılmaz güçlü vuruyor ama vurmayı bilmiyor. hep avuç.içi vuruyor. kroşeyi düzgün vursa aparkat vurabilse, rakip bitkisel hayata girebilir ama vuramıyor işte adamın altyapsı yok ki adam basketçi. buna rağmen başarılı demeliyiz. hakkını yemeyelim. vilderin amatör kariyeri olsaydı, savunma ve tekniği olsaydı onu maçları tadından yenmezdi. hoş maçları yine iyi rakibi ringin zemininde görmek hepimizin istediği bir tablo değil midir ? 🙂

     • Tek kral DEONTAY WİLDER

      Abdullah kanka eğer wilder yumruk vurmayı bilmeyipte rakiplerini komalık yapıyorsa bide vurmayı bilse neler yapacak..maazallah

      • Abdullah yılmaz

       ben de onu diyorum. kroşeyi tam oturtsa adam ölür. bence vilderin avuç içi vurmasının nedenlerinden biri kulları çok uzun olduğu için vuruş mesafesini ayarlayamıyor. öyle olunca da kroşe vururken avuçiçi denk geliyor.

 16. conan

  komplo teoriciler, kolpacılar, wbc’ye laf atanlar;

  wbc kemer birleştirme maçını desteklediğini açıkladı. şimdi konuşun haydi.

 17. conan

  @tkdw

  dostum zaten dopingli povetkinin ve dopingsiz povetkinin halleri meydanda.
  dopingsiz povetkin kruzer siklet ayarında dövüşüyor.

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Herhalde huckic maçında almayı unutmuştu o maç güzel bi dayak yedi.. 🙂

 18. conan

  dopingli povetkine ve ortize tutunan acemiler bırakın o emek hırsızlarını, tamam wilderı sevmiyorsunuz bari dubois gibi yeni yetenekleri tutun. dopingcileri savunmayın.

 19. lenolewis

  Wilderla sulimanın malı götürme buluşması hala anlamadınızmı neyseki hearn bunlara pabuç bırakmaz hadi suliman sen şimdi git 4456666 sıradaki adamı ilk 15 e alıp unvan maçına çıkart hadi olm hadi

 20. Abdullah yılmaz

  şunu ifade edeyim ki jashua da vilder de boksör değil. sadece güçlü vuran bir kas yığını. savunma eskiv, kondüsyon teknik sıfır… vilder ise harika bir kondüson ve sırık gibi bir boy ile sadece güçlü vuran bir böksör. savunma desen sıfır, teknik sıfır, vuruş tekniği desen hala vurmayı öğrenememiş avuç içi vuruyor… ah olan bu ikisi 15-20 yıl önceki ağır sıkletlerin zamanında maça çıksalardı dönemin en kötü boksörü bunları pert ederdi. ne yapalım bu dönem de bunlarla idare edeceğiz…

 21. cemil aslan

  wilder fena gaza gelmiş 🙂 lets go champ, biraz daha gaz verirlerse düzgün bir rakiple maça çıkacak gibi 🙂 bakalım kim bayıltacak bu balonu 🙂

  • conan

   cemil boşver şimdi wilderı. bu ctesi beterbiev reyizin maçı var. polsat sport extra kanalı maçı canlı yayınlayacak.

   • Abdullah yılmaz

    cumartesiyi pazara bağlayan gece değil mi ? gece maçı kaçta başlıyor ?

   • cemil aslan

    evet conan kardeşim, ben de nerden izleriz diye düşünüyordum. çok teşekkürler 🙂 inşallah kemeri alır beterbiev

 22. conan

  povetkin-ortiz gibi dopingciler bırakın bu ikisini duboisi destekleyin. dubois bu ikisini de yıkar.

  soner abinizin bu kıyağını da unutmayın.

  • Abdullah yılmaz

   dubois iyi bir boksöre benziyor lakin hala yolun başında. onun hakkında net şeyler söylememiz için zaman gerek.

   • conan

    zamana gerek yok sen soner abinin tecrübesine güven. zamanında gervontadaki ışığı nasıl gördüysem bu çocuktaki ışığı da görüyorum. parkerla şimdi maç yapsa kemeri alır elinden.

    • Abdullah yılmaz

     Adrian Granat’ı hatırla 13 maç 13 ko. son maçında dimitrenko ilk raunnda duman etti onu. buna benzer biri daha vardı şimdi ismini hatırlayamadım. o da parlak bir boksör olarak gösreliyordu son maçında gümledi. yani dubois şimdilik gayet iyi fakat daha sağlam bir rakiple maça çıkmadı o engelleri aşarsa soner aibimin söylediklerini elbette hatırlarım. 🙂

     • Big George

      Dubois sparringde Joshua ve Fury’i pataklamış, bence ateş olmayan yerden duman çıkmaz. 19 yaşında bir çocuk için çok sağlam bir şekilde ilerliyor şimdilik. Bu gelişimle 25 yaşında falan düşünemiyorum.

      • conan

       warren dubois için seneye onu parkerla maça çıkarırım demişti.

      • Tek kral DEONTAY WİLDER

       Duboisinde dübürünü patlatırlar eninde sonunda 🙂

      • conan

       @ tkdw

       wilder reyizle karşılaşmadıkça duboise bir şey olmaz.

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Dubois bide yarde var .. ıkiside gelecek vaad eden boksörler..

   • Abdullah yılmaz

    evet yarde de çok sert vuruyor ama onda sanki kondüsyon sorunu var gibi.. ne dersiniz..? uzun raundlar maç yapmadı hiç. bir de fazla kaslı olduğu için yoruluyor gibi geliyor bana? ne dersiniz?

    • conan

     yarde için pek umutlu değilim.

    • Tek kral DEONTAY WİLDER

     Yarde nin kütlesi çok iri ama hafif ağırda maç yapıyor o kütleye o kilo çok ilginç sanki 100 kilo gibi duruyor…

 23. conan

  bu edi hörn öyle bir cin ki. baktı wilder formunda adam wahşi bir aslan gibi tehlikeli. diğer tarafta ise garibim yzelandalı mazlum parker var. parkerı yenme ihtimalleri wildera göre çok fazla. parkerdan kemeri kapıp, 4 kemer bizde diye wilderı istedikleri sözleşmeye imza atma konusunda zorlayacaklar. maçı ingilterede yaptıracaklar.

  wilder bu duruma ayıkmalı ve parkerla kendisi maç yapmalıdır.

  • Claymaker

   son cümleyi okurken sandalyeden düştüm allahım ne biçim adamsın sen 😀 😀 😀

 24. Hotter

  ya sanki wilder maçlarında çok büyük paralar alıyorda bide wbc başkanıyla bu parayı mı kırışacaklar ne kadar saçma bir iddaa bu. joshua, wilder defalarca meydan okudu sana delikanlıysan çıkarsın maça ak kara belli olur bizimde aramızdaki tartışmalar bi son bulur artık. düzgün rakip yokki wilder maç yapsın. düzgün rakiplerde doping çıkıyor wilder ne yapsın. defalarca meydan okundu joshuaya bu meydan okumalara nasıl sessiz kalabiliyorlar anlamak mümkün değil. wilder joshuayı bayıltır. joshua cepheside bunun farkında ondan yanaşmıyorlar maça. yazık parkeri harcayacaklar.

  • conan

   aynen parker en zayıf halka durumunda. parkera ilk saldıran kazanır. wilder gözünü hırs bürümüş boşuaya meydan okuyacam diye parkerı gözünden kaçırıyor. boşua parkerdan kemeri alıp sözleşmeye ağır maddeler koyacak. bu oyuna gelme wilder reyiz.

   • Claymaker

    parkera ilk saldıran kazanır diyor allahım lçujşsauı.asjısai.şpjs 😀
    birkaç saat sonra hastaneye gidecem ne yaptımda geldim buraya manyak gibi conanın yorumlarını okuyom

  • Abdullah yılmaz

   vilder’in kolları Street Fighter’daki Dhalsim’ın kolları gibi uzun:) jashuay ağır olduğu için jashuayı rahat yakalar. bu maçın olmasını çok isterim ama görünen o ki jashua ekibi uzatabildiği kadar uzatacaklar.

 25. conan

  4 kemeri kapıp wilderı 30-70 oranında sözleşmeye imza attıracaklar. normalde 50-50 olmalı.

 26. tipitip

  Kimse yanlış anlamasın ama benim böyle bir maçtaki yorumum, tahminim biraz farklı…Böyle bir maç sonunda ingiliz hukuk sistemi ne der bilmiyorum ama bizde caşuayı TCK 102/5 maddesiyle suçlarlar…

 27. conan

  tabi edi hörnün bir planı varsa, allahın da bir planı vardır. allahım sen parkera yardım et, edi hörn akbabasına meze yapma 😀 😀

  lan parker bir de boşuayı yeniyor mu? seyreyle gümbürtüyü 😀 😀

  • Fatihhh

   hakemler parkerı yutar aga:):)

   • conan

    aynen hakemle maçı alamaz. edi hörn hakemleri ayarlar. parker bizim sinerjimizle boşuayı yenebilir 😀 😀

   • Hotter

    aynen parkeri gene takam gibi kesin gümbürtüye götürürler. parkeri her türlü harcayacaklar. soner reisin dediği gibi 4 kemeri kendilerinde tutmak amaç. sonra wilderi sözleşmede gümbürtüye götürmek

 28. Fatihhh

  parker maçı çok çekişmeli bir maç olacak a.j zor anlar yaşayabilir ben parkerdan ümitliyim kazanmasa bile a.j dayanıp çok zor durumla düşürecektir a.j puanla kazanır maç olursa a.j sonrada fury hazır olabilirse onunla maç yapar işte benim beklediğim maçta bu fury hazır olmazsa da haye bellewi geçerse ona yönelebilir çok güzel maçlar olacağa benziyor bekleyip göreceğiz:):)

 29. Hotter

  yener mi yener valla. joshuanın son maçlarına bakılırsa parkerin kazanma şansı daha yükseldi. ama joshuayı wilderin yenmesini isterim başkasına yar olmasın 🙂

  • conan

   edi hörn yağmurdan (wilderdan) kaçarken doluya (parkera) yakalanacak. allahım sne iyilerin yanında ol. edi hörnün yüzünü güldürme yarabbi 😀 😀

  • unstoppablewilderpunch

   +1903 aynen hotter kardesim. tek dilegim o, boshua fanlari ve wilder haterlari toptan dubois ci olurlar ozaman, wilder reis buyuk adam, toptan milleti duboisci yapip onida uyuttukyan sonra birakacak boksu rekor kirarak

 30. conan

  dularım parker reyizle olacak. şu edi hörn puştunun suratının asılmasını çok istiyorum.

  • Fatihhh

   hakemlere oynar edicim:) yedirmez yumurtlayan tavuğunu:)

  • Big George

   Joshua edi hearn’ın sikinde bile olmaz. Eddie Hearn gibiler tonla boksör harcamıştır, Joshua patlasa ne olur, olan Joshua’ya olur ancak. Çatı, ısı yalıtımı, bacacılık işlerine geri döner.

   …diyecektim ki bugüne kadar kazandığı paralar geldi aklıma. Hayatta bitmez o kadar para.

   • Abdullah yılmaz

    jashua gümlse edi hörn yoluna dubos ile devam eder sanırım. 🙂

    • conan

     yavaşşşş. duboisin menajeri frank warren. edinin dübüründen kan alır kan.

   • Fatihhh

    ancak şu yoklukta a.j gibisini zor bulur adam stadyumu dolduruyor ve çok büyük bi vurgun yapmadan bırakmaz onu

 31. Big George

  Boksörlerin açıklamalarından dolayı boşuna onlara bok atmayın.

  Kişilikli boksörler haricinde(Ward, Golovkin, Floyd vb.) boksörler promotörlerinin ağzıyla konuşur. Bu adamların bir suçu yok karşısına Wilder’i diksen Joshua dövüşür.

  Burada en büyük şerefsizlik Eddie Hearn’ün. Promotörü bu maçı istemiyor, bu nedenle Joshua bırak bu maçı istediğini söylemeyi, ağzını bile açamaz.

  Hakeza Wilder’ın da sağa sola bu kadar atarlanmasını pek sallamamak lazım, sonuçta “anlaşamadık”, “komik rakamlar önerildi” vb. deyip işin içinden çıkabiliyorlar veya en basiti rakip dopingli çıkıyor ama ben bu sefer Wilder’ın samimi olduğunu düşünüyorum.

  Çünkü eskaza Joshua bu maça çıksa, Wilder geri vites yapamaz, bu sefer kolpa yaptığı ortaya çıkar, Joshua’dan korktuğu söylenir. Ayrıca Wilder artık kariyerinin son prime dönemlerini yaşıyor. 35 sonrası çöküntü getirir az çok. Joshua’yı şimdi patlattı patlattı, patlatamazsa zaman aleyhine işler ama itiraf etmek gerekir ki anatomik olarak Joshua’dan gömlek gömlek üstün bir boksör.

 32. GENNADYMUSTAFA

  Vay anasını ya 21. Maçında 4 dünya şampiyonluk kemeri olucak, wilderden kaçması çok normal, wilderin yarısı kadar maç sayısı var. Korkak falan deyil aklını kullanıyo.

  • conan

   mustafam kardeşim boşuanın wildera göre amatörde daha fazla tecrübesi var. amatör tecrübelerini nedense hiç düşünmüyorsunuz. wilder kısa süre amatör kariyerini bırakıp dan diye pro’ya daldı.

   • GENNADYMUSTAFA

    Onu hesaba katarsak joshuanın ki wilderin maç sayısını 3 e katlar belki. Amatöre hiç girmedim ben. Joshua korkuyosa bile haklı ekranda deontayın nekadar dengesiz bi insan olduğu gözüküyo konuşu konuşuyo bi anda bronze bomber diye bi bağrıyo.

 33. conan

  şu povetkin de mandatory konumuna gelse bir an önce çok iyi olacak. edi hörnün planları povetkin bozabilir.

 34. conan

  çernobil murat syntax error 😀 😀

 35. Fatihhh

  walla wilder her türlü kazanacak kaybetse parayı götürür lüx bir emeklilik geçirir kazansa ününe ün katar en iyi benim der krallar gibi yaşar ama a.j için durum çok farklı eğer maçı kaybedrse rüya bitecek kimse yüzüne bakmaz genç yaşta kariyerinin bitme riski var ne dalga geçerler düşünün ve eğer bu maç olursa panik havası içinde olan a.j olacaktır çünkü wilder her türlü kazanacak yensede yenilsede ve baya formda wilder bu yüzden a.j bu durumdaki wilder beklemeye almasıda normal:):)

  • conan

   fatihim güzel söylüyon da boşua cephesinden bakınca normal, ama wilder yapınca korkak vs itin götüne sokuyorsunuz adamı.

   • Fatihhh

    ben wilder iyi rakiple dövüşmüyor diye kızıyorum yoksa pek bi derdim yok kendisi hızlı ve çalışkan bir isim ama rakip seçimini değiştirmeli artık bir heycan uyandırmalı izleyicide:)

    • conan

     fatihim iyi rakip yok ki. hepsi de wilder için aynı. sırayla devirecek hepsini. raad olun izleyin

  • Big George

   Bence Joshua Wilder’e yenildi diye beş yıldızdan iki yıldıza düşecek bir adam değil, sikletin iki numara boksörlerinden olduğu ortaya çıkar sadece, yine de para kazanmaya devam eder. Ama yenilir mi tekrardan başkalarına? Bence yenilir.

   Fakat Joshua Wilder’dan daha fazla para kazanmıştır yarısı kadar maçı olmasına rağmen. Wilder keyfine daha düşkün o parayı hemen bitirir. Joshua inşaatçılıktan kalma menemen tecrübesi vardır, fazla kullanmaz parayı. 😀

 36. hitmonchan

  Burada belirleyici olan parker bence. Yakin zamanda povetkin mandatory rakibi olacak. Kızlığını, yaşlı ve popülaritesi düşmüş povetkin yerine yüksek mebla karşılığı joshua’ya teslim etmek istiyor. Wilder macları para etse ona teslim ederdi. Böylece joshua’ya yenilse bile şampiyona yenilmiş olacak. Ama pove’ye yenilirse kariyeri sekteye uğrar.

 37. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Chernobil kardeşim bu dediklerine kendin bile inanmiyosundur eminim… povetkin öyle aman aman bi boksör değil..wilderi dovermi dovmezmi bilemem ama povetkini amma abartmışssın be başkan 🙂

  • conan

   murat kardeşim geçmiş geçmişte kaldı. şimdiye bak. povetkinde bir ışık yok. ona bakılırsa osmanlı imparatorluğu milyonlarca km kare toprağa hükmediyordu. ya şimdi? povenin geçmişi iyidir lafım yok ama adam bitmiş artık okeye dönüyor.

  • GENNADYMUSTAFA

   Mükemmel bir kariyer, kliçkoya adam akıllı bir yumruk atamadı ancak herkes de kliçko kadar akıllı deyil, kliçko yumruk yedimi modu hemen yükselmiyo hemen düşmüyo, sanki hiç bir şey olmamış gibi düz stiline devam ediyo aklını kullanoyodu.
   Wilder be joshua yumruk yedimi hemen saldırıyolar ya da hemen düşüşe geçiyolar.

  • Junkie

   Wilderci ve joshua cı tayfa povetkini agzına alırken besmele çeksin onlar portakalda witaminken povetkin dünya sampiyonuydu

 38. Hotter

  Ahmet kurt nerdesin parkerimiz elden gidiyor 🙂

 39. conan

  aynen sıça kardeşim, edi hörn gavatı daha 1 ay önce boşua wilderı 3.raundda nakavt eder diyordu. e güzel madem 3.raundda nakavt eder haydi kemer maçına çıkın? haydi edi korkmayın

 40. Deontay_Wilder

  wilder’ın onca meydan okumasına rağmen joshua ve hearn tek bir cevap vermiyor.
  bugün wilder joshua maçı için dünden razı.
  kontratı getirseniz adam imzayı saniyesinde.
  ama joshua ve hearn cephesi tercihini başka boksörlerden yana kullanıyor nedendir bilmiyorum.
  acaba bu ikilinin maçından daha fazla hasılat kazanmak için uygun zamanı mı bekliyor yoksa wilderın yaşının iyice ilerlemesini ve joshuanın su yüzüne çıkan defolarını kapatmasını mı bu heralde kocaman bir soru işareti olarak kalacak.
  hearn sürekli whyte denen bidonu wilder’ın önüne sürmeye çalışıyor.
  wilder’ın yerinde olsam artık joshua’dan umudu keser yoluma bakarım..
  çünkü joshua’yı istedikçe bunların bir tarafı kalkıyor sanırım.
  wilder’ın yerinde olsam bundan sonra joshua ile maç defterini sonsuza kadar kapatırdım.

 41. GENNADYMUSTAFA

  Yenerse?

 42. Bruiser

  Arkadaşlar öncelikle diğer başlıkta 800 küsur yorum olduğu için yazımı buraya yazacağım.

  Stivierne’nin boks ile alakası kalmamış,maça hazırlanmamış bile bunu 39 yaşındaki adamın 115kg bir patates çuvalı olarak ringe çıkmasından da anlayabilirdiniz zaten. Wilder’ın bukadar fanboyu olmayı bırakın. Saçma sapan boks tarihi için utanç verici bir maçı sayfalarca konuşup abarttıkça abartmışsınız.

  Ben hep nakavtçı boksörleri sevmişimdir.Millet Ali’ye hastadır ben Ali’nin boks stilini pek sevmem. Rocky Marciano ve Mike Tyson hayranıyımdır. Ayrıca Foreman ya da GGG gibi kalasları da sevmem hernekadar nakavtçı olsalar da boks sporuna pek birşey katmazlar.

  Wilder aslında tam benim sevdiğim stil nakavtçı bir boksör fakat adam boks yapmıyor işin sıkıntısı orada. Benim gibi boksu hem yapıp hem de boks ile büyümüş kişilerin Wilder’ın attıklarının tokat olduğunu görmemesinin imkanı yoktur. Ringte bir boksör değil de şaklaban görüyorsunuz Wilder’ı izlerken. Wbc tarafından piyasadaki nekadar balon varsa patlatılması için maaşlı tutulmuş bir şaklaban hem de.

  Maç sonrası WBC başkanı Suleiman resmen Wilder’ın yanına geldi ve adeta baba oğul bakışmaları altında Wilder’a t-shirt ünü giydirdi.Dünya boks tarihi bir boksörün bir fedarasyon başkanı tarafından bukadar kayırıldığına daha şahit olmadı!!! Suleiman şu yaptığını 90lar 2000 lerin başında yapsaydı kendi mezarını kazmış olurdu.

  Bu sitede hala boks konuşmak yerine millete sataşmayı kendine adet edinmiş kompleksli tipler var. Hayatınızda bi spor salonuna gidin de 2 kg dumbell kaldırın. Hala Wilder’ın tertemiz Joshua’nın Povetkin’in Ortiz’in falan steroidli olduğunu söyleyenler var. Size acıyarak gülüyorum.

  Wilder’da öyle bir steroid var ki adam 115kg lik ayıyı tek yumrukta bayıltıyor.Siz sanıyor musunuz ki Wilder akşam biftek makarna yiyerek bu güce ulaştı? Mike Tyson nasıl o güce meyve suyu içip biftek yiyerek ulaşmadıysa Wilder’da güç steroidlerinin anasını ağlatarak o güce ulaştı.

  Şunu kafanıza sokun, bu çağda steroid kullanmazsanız anca ringte paspasçı olursunuz. Hiç spor yapmadığınız için bilginiz de ne yazikki 0. Ben yıllardır ağırlık çalışırım bench presste 100kg girerken steroidli adam yanımda 150-200kg giriyor. Benim bu adam karşısında şansım ne ise Wilder’ın da alayı steroidli olan balon rakipleri karşısında şansı odur steroid kullanmasa.

  Joshua dediğiniz adam zaten boksör değil bodybuilder. Yaptığı antremanlar koyduğu videolar bu yönde zaten. Normalde patlayıcı güç isterseniz powerlift şeklinde çalışırsınız yani çok kilo az tekrar. Kaslarınız şişmez ama çok güçlenir. Youtube a powerlifter vs bodybuilder yazarsanız görürsünüz, powerlifter kendisinin 2 katı görünen bodybuilderdan daha yüksek kilolarda ağırlıklar kaldırır. Tyson Foreman Shavers Hagler gibi adamlar powerlift çalıştılar. O yüzden çok şiş gözükmezler ama vurdular mı yıkarlar.

  Wilder vs Joshua maçı asla olmayacak. Halen sebebini anlamamış olmanıza inanamıyorum!! Wbc ve Vada Wilder’ın koruma kalkanı iken dünyadaki hiçbir boksör bar pavyon fedaisi değil ise Wilder ile maç yapmaz yapamaz. Joshua Parker hiçbiri Wbc’nin testine girmez. Aynı şekilde Wilder da diğer kemerlerin testine giremez.

  Keşke ağırsiklet şampiyonları kaliteli boksörler olsaydı da boks sporuna birşeyler katsalardı. Şu an Povetkin dışında 5 yıldız gerçek anlamda bir boksör piyasada yok. Onu da zaten harcadılar kemerler Rus dominesine girmesin diye.

  Ortiz falan hayatında hangi sağlam adamla maç yapmış ta çok iyi boksör diye lanse ediliyor? Piyasada tam anlamıyla 5 yıldız boksör olan ve bütün kemerleri hakeden adam Povetkindir.

  Tekrar belirteyim ben Povetkin hayranı değil Boks Sporunun hayranıyım.Beni boksun kazanması mutlu eder basketbolcunun bar fedaisinin ya da bodybuildingçinin değil.

  Şu forumda öncelikle noktalama işaretleri ve paragraf kullanın.Ayrıca bir başlığın altına 100 tane kendi mesajınızı yazmayın da kaliteli mesajlar arada güme gitmesin lütfen.

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Chernobil neden not kırmışsın + larda

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   🙂

  • Borat

   Bazı dediklerine +99 veririm ama bazılarına – verdim ortiz konusunda. ortiz şuan çok sağlam adamlarla maç yapmadı aynı şekilde wilder’de öyle. ama ortiz şuan şampiyon sayılan wilder’den kat kat teknik ve tecrübeli bir boksördür. ortizi istediğin boksörle ringe koy rahat o boksörle kapışır sana boks izletir.

  • tipitip

   Kısmen güzel bir yazı…Tyson ve marciano konusunda tamamıyla hemfikiriz… Yalnız hiç boks yapmayan biri boks hakkında konuşmasın gibisinden bir şey söylemişsin…bu önermen, bakir bir erkek, güzel bir kadın hakkında hiç konuşmasın demekle aynı şeye gelmez mi?

  • ONUR ERTEKİN

   Bruiser dostum…

   senin yazdığın yazıyı burada anlaşılma şansı %0.
   çünkü bunu burada anlayacak boks bilgini ben de dahil olmak üzere yok,belki lennox nickli arkadaşımız sana en yakın olanıdır…

   burada daha çok yumurta mı tavuktan çıkar? tavuk mu yumurtadan..

   saygılar…

 43. Big George

  Ortiz’in 350’ye yakın amatör galibiyeti var, buna karşın sadece 18-19 yenilgisi var. Profesyonele geç başladığı için kendini gösteremedi ama bu onun kötü boksör olduğunu göstermez.

  Povetkin konusunda katılıyorum, bence de kariyer bakımından en dolgun kariyeri olan kişi o. Dövdüğü boksörlerin bazıları turnuva yapsa oturur izlersin.

 44. Kaan TÜRK

  lan parker ne? wilderla niye maç yapmıyosun??? ya beyler şuraya bikaç balon fotosu atın da keyfimiz yerine gelsin.

 45. Khan W.

  Haber için Mehmet Ertem’e, bilgilendirici yorumları için Bruiser,Big George ve ChernobylMutant’a teşekkürler.
  A.Joshua-J.Parker maçı gerçekleşirse Joshua-Takam maçının çok benzeri bir maç olabilir.Parker,Takam kadar dayanıklımı o aslında soru işareti ama Parker’inda tehlikeli bir boksör olduğu gerçek.Defansı çok iyi görünmese de ve direkleri boş olsa da beklenmedik anda çok hızlı çıkarabildiği aparkat ve kroşeleri var.Yakına sokulmaması gereken bir boksör. Joshua karşısında yüzde 10 da olsa bir şansı olabilir.

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Kesinlikle cok guzel bi analiz yapmışsın kardeşim ..parkerin yumruklari yikici degil aynı takam maçının benzeri bi mac olur..Boyu kısa olan boksorler uzunlara göre biraz daha dinamik oluyor yorulmuyor tek artıları bu … Parker bu yönden joshuaya zor anlar yaşatabilir belki ama asla joshuayi yıkamaz çünkü yumrukları boş

   • Khan W.

    Ama açıkçası Wilder için kötü bir haber bu.Parker maçını Joshua’ya kesinlikle kaptırmaması lazım.Parker’ı küçümsemek açısından değil tabiki bu yorumum.
    Şöyleki Joshua-Parker maçın hayata geçmesi demek,bu maçın kendisinden çok 4 federasyon ve diğer tüm boksörlerin de yol haritasını şekillendirecek olması açısından önemli.Tamamı kafa şişirebilir o yüzden sadece 2 şey söyleyeyim.Maç gerçekleşir ve Joshua kazanırsa,
    1)Joshua-Povetkin maçı 2019’a kalır.Tabi gerçekleşebilirse.
    2)Joshua-Wilder 2019’a kalır.Gerçekleşemeyebilir.

    • Tek kral DEONTAY WİLDER

     Acaba wilder ile joshua maçının olacağını düşünenler varmı… ikisinide birbirine yem etmezler şu anda.. o maç olmaz ben inanmıyorum şahsen

    • Tek kral DEONTAY WİLDER

     Kesinlikle haklısın .. zaten wilder in gerçek derdi prestijden ziyade joshua ile maç yapıp sağlam para tokatlamak… yener yenilir bilemem ama joshua üzerine oynanan bi oyun oldu ağır siklet artık joshua ile maç yap reklam getirisi yüksek olur parayı indir … joshua bence yüzde 90 parker ile maç yapar wilder ise breazeale.. zaten bu şekil ikisininde işine gelir

     • Khan W.

      evet görünen en mantıklı ‘senaryo’ 🙂 heleki 2018 de joshua-wilder maçı en şaşırtıcı haber olur. wilder-whyte çok olası bir ihtimal bu arada.wildera 4 milyonun üzerinde teklif edeceklerine dair dedikodular varmış ki maç başına 1,5 civarı alan biri için çok ciddi bir rakam bu,bu defa reddedemez kolay kolay sadece maçın nerede olacağı sıkıntı olabilir.

      • Tek kral DEONTAY WİLDER

       Senaryo hee 🙂 tamam yeter kafamda sağlam yer kalmadı affet beni 🙂

 46. Borat

  joshua’nın son maçına baktığımızda parkerin şansı baya bir yüksek. joshua kısa yumruklarda parker gibi çokta başarılı sayılmaz.

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Parkerda indirici yumruk yok o yüzden joshuaya bişey yapamaz öyle sayıya gitmez olay … %80 joshua % 20 parker diyorum ben

 47. Kızılderelı

  Helal olsun joşua ya adam bir tane boş rakiple maç yapmıyor
  Daha 20. maçı yaptı rakiplere bak
  Wilder 40 a geldi rakiplerine bak
  Wilder sırasını bekleyecek
  Uyanık whiyte ile maç yap işte yok erken hemen parayı götüreyim
  Sanıyormusunuz wilder joşua yı yenmeyi düşünmüyor emekli olacağı 10 milyonu düşünüyor
  Helal joşua adam bir tane boş rakiple karşılaşmıyor hakikaten helal diyorum
  Şimdi wilder rakibine bakacağız areyola ile 2. maç olabilir ihtimal

 48. Kızılderelı

  Ben joşua yerinde olsam wilder la maç yapmam önce 2-3 sağlam rakip yen sonra derim
  Joşua maçlarında 10-15 milyon alırken wilder 1 milyona maç yapmaya devam etsin

 49. Bruiser

  Arkadaşlar ben Ortiz’e kötü boksör demedim. Ama herhangi ciddi bir rakiple karşılaşamadığı için adamı göklere çıkarmanın da alemi yok. Ortiz’den korktukları için birtürlü Ortiz’in gerçek kapasitesini göremedik.

  Tekrar söylüyorum Wilder ile diğer kemer sahiplerinin hiçbiri bu şartlarda maça çıkmaz! Sebebi de Wilder’ın vurduğu steroidlerin vada tarafından göz ardı edilip rakibinin yerlerin dibine sokulmasıdır.

  Bu saatten sonra Wbo ve Wba kemer maçlarını izleyip tat almaya bakın. Wilder’in bir sonraki rakibi Wbc kimi tehdit görmeyip kullandığı steroidleri görmezden gelirse o olur. Tıpkı spilzka’nın ve diğer balonların kullandıklarını görmezden geldiği gibi. Whyte maçı da buna bağlı.

  Wbc bitik bir federasyondur.Wilder emekli olunca başka bir baloncu bulup Vada ile elele verip onu şampiyon yapacaklardır bukadar basit.

  Bu saatten sonra WBC ağırsiklet kemerini pazardaki domatesçi dayı taksa şaşırmayın.

 50. Gökmen BAHADIR

  joshuayı bitim kadar sevmem ama joshuaya korkak diyen adamada boksu anlatmaktan ar ederim. wılderada korkak demem.adam wbc şampiyonu ve 5-6 kere kemer koruma maçını aldı. povetkin dopingli çıkmasa onunla çıkacaktı ortiz dopingli çıkmasa onunlada çıkacaktı.bu adamada korkak denmez.onun için sabredin 2018 nelere hasret geliyor. ama şunu iyi biliyorum fury joshuayla daha kolay maç çıkarır çünkü aj nin herşeyi belli iki maçını izlemeniz yeter.wılder farklı trabzonspor gibi sağı solu belli değil.

 51. About Billions

  Joshua her şeye rağmen güzel ilerliyor yolunda. Parker iyi seçim, şu boksör kıtlığında. Maç olur mu, olmaz mı? Bilemiyorum, sadece muhabbet de olabilir bu ama olursa, fena olmaz. Joshua, parkerI Yener bence. Parkerın pek şansı olduğunu düşünmüyorum. Piyasada ki boksörlere Bakarak, rakip olarak parker iyi bence. Bi Whyte rövanşını düşünemiyorum mesela ya da fury maçını. Şu an bu iki isimden pulev daha maçı iyi olabilir belki. Bi de parker maçı. Furynin kötü seçim olacağını düşünme sebebim, Furynin şu anki durumu. Olumsuz o kadar çok olayı varken, fury iyi bi rakip diyemem. Povetkini de kolay kolay bu maça çıkaracaklarını sanmıyorum. Wilder maçını da istemiyorlar. O yüzden parker, iyi bi rakip bence.

  • Fatihhh

   bende katılıyorum parker seçmekle iyi iş çıkarmış ve çok iyi bir maç izleyeceğimize eminim açıkcası ben parkerdan bir süpriz bekliyorum olmadı maçı ud götürse o bile bize yeter gönlümüzün galibidir.çok iyi maç olacak ama çok iyi ortalık karışacak:):)

 52. ONUR ERTEKİN

  adamım bu yazıyı sanırım sen wilder’a yazacakken yanlışlıkla joshua’ya yazmışsın, bu yazı da bize wilder’ı özetlemişsin…

 53. Fatihhh

  mantıklı tabiki adamlar işi biliyor ne kadar kemer o kadar köfte:)

 54. emre19

  Beyler hepiniz bokstan az çok anlayan adamlarsınız. Çok iyi yorum yapan analiz eden çok değerli üyelerde var bu sitede. Ancak şunu söylemek isterimki joshua wilder maçı hakkında hiç profesyonel düşünmüyorsunuz. Joshua henüz yeni yeni meydana çıkmış zirveye oynayan nispeten tecrübesiz biri. Her ne kadar wilder balon dövsede yıllardır rakipler büyük olmasa da büyük organizasyonlarda dövüşmüş bir isim. Joshua içinde wilder içinde söylüyorum. Tüm kemerleri toplayıp ortada 5 kemer varken her ikisinin de mükemmel döneminde maç hatta daha sonra rematch yapmak varken neden şimdi yapsınlar. İkisinin de povetkin ortiz parker gibi hatrısayılır faal boksörlerle maçı yokken yapacakları maçtan gelen para aradan bunları çıkardıktan sonra yapacakları kaçtan çok çok daha az getiri belki de 4 te 1 i kadar bir getiri getirecektir. Düşünsenize wilder povetkini ve ortizi joshua fury ve Parker ı yenmiş. Daha sonra olası aralarında yapacakları maçta kuvvetle muhtemel 200 milyon doları aralarında bölüştürecekler. Olayın korkaklıkla falan alakası olduğunu sanmıyorum. Şayet herkes. Biliyorki maçı kaybeden adam bile bu sitedeki herkesin hayatında kazandığı praların toplamından daha fazla para kazanacaktır…

 55. Kara Papak

  Parker yetenekli değilsin, eskiv desen o da yok kalas gibi bir boksörsün. Güce gelince bana göre Jashuo kadar olmazsada gücün var. Eğer karşılaşırsanız gücün yanı sıra teknik ve taktik olarakta hünerlerini sergilemen lazım. Olası maç sonucum Joshua yener tko…

 56. Don King

  Aslinda parker wilder maçı olmaliydi.bu mac wilderin elini guclendirirdi.hem güçlü bir rakibi alt etmis hemde iki kemer sahibi olmus olurdu.ajla fifti fifti para alabilirdi.ama aj bu kemeri alirsa wilder aj maçından çok kazanmaz.bir de aji eleştirmenin su an manasi yok.wilder stiverne ile maca çıkıyor bir sey yok, aj parkeri secince avvuuu.olmaz.

 57. unstoppablewilderpunch

  valla soner baskan yukarda yine harika bi noktayi yakalamis wilder teis saf bi adam, kafadan boshuaya oynuyo, come baby diye rezilde etti boshuayi, ama bu horn cok uyanik, bishuanin wilder karsisinda sansinin olmafigini biliyo, mesele pilicini o macta daha yuksek fiyattan kestirmej, yani paranin rulosu horn deyyusunun makatini doyuracak kalinlikta olursa aninda kestirir pilicini wildera, bunun yoluda anlasmada eli guclu olmak, 4 kemer alinirsa, wilderi 70-30 yada 65-35 ve ingiltere sartina baglayabilirler ve horn deyyusu paranin mina kor o macta, cok stratejik davraniyo hirn tecrubeli deyyus, wilder reis uyanik olmali, wilder-boshua maci en az 100 milyon $ eder, bu paradan en buyuk parsayi koparmaya calisiyo hirn deyyusu. walla insta twit sosyal medya kullanan wilderci arkadaslar, ikinci kemer icin wildera parkerla mac yapmasini telkin eden yorumlar yapsinlar wilder reise, ki parkeri ayiklayip iki kemetle masaya oturulunca mac 50-50 ye ve amerikada baglanir, zaten wbc kemeri tek basina diger tum satilik kemerlerden daha prestijli. tysonun alinin yesil kemeri, tum buyuk sampiyonlarin kemeri. wilder reis cok duygusal davranan hesap kitap bilmeyen bi adam, horn deyyusunun bu oyununa uyanip, dusmemeli, parkerla anlasmali onlardan once. ozaman gorelim bakalim anlasmada kimin eli guclu oluyo. horn alismis rakiplerle anlasmada ustun olmaya wilder reise sokmez bu ayaklar, bunun icin ikinci kemeri mutlaka almali wilder reis

 58. unstoppablewilderpunch

  sonerim bu boshuaci arkadaslar , wilder mactan sonra boshuaya teklif edemez, yemez diyolardi, wilder boshuaya etek giydirdi neredeyse, halen nasil konusabiliyolar anlamak imkansiz. isin garibide wilder teklifini etmis ki(bu dort yada besinci teklif oldu) bu boshuada kabul edip, bu balon basketciyi yenip alsin, boshuayi savunanlar, bunu niye diyemiyo? islerine mi gelmiyo? teklif etmez dediniz etti, simdi sira boshuada kabul etmesi gerek , etmezse korkakdir, bunu desenize boshuaya. teklif edemez dediginiz adam, etti ve lafinizi yedirdi ama siz halen ona sallıyorsunuz? enteresan, boshua sizi madara ediyo boyle yaparak, sizin demeniz gereken “teklif geldi, hadi boshua kabul et, yen su basketci balonu” demeniz gerekirken, halen wildera salliyorsaniz kusura bakmayin bence sizde wilderin boshuayi patlatacagini biliyosunuz ve bu korkudan dolayi diyemiyorsunuz. boshuaya bak ya, bariz skandal hakem karariyla galip ilan edildigi macta, hakem kararina birsey demiyo, peşinden seyirciye donup “seyirci ingiltere disinda mac yapmami istemiyo” diyo? niye? ne tesaduf? disarda yapmaya yemiyomu? disarda yenilecegini bilen biri bunu der sadece, boshua korkak kurnaz sinsi ahlaksiz bir sahtekar kukladir, akil hocasida horn denen deyyustur. kimsede savunmasin ortada olan bu oyunlari, bu ahlaksizliga ortak olmasin. bu sahtekarlarin haksiz yere cebini doldurmasina izin vermeyin, sizi enayi yerine koymalarina izin vermeyin. 30 yildir box izlerim, ben boyle kollanan bi sahte sampiyon gormedim, sonere ve eski izleyicilere sorun kalibimi basarim onlarda aynisini dicektir. gorunen koy klavuz istemez

 59. unstoppablewilderpunch

  onur eger gercekten sonerin annesine kufrettiysen, gozume gorunme oglum, beni bile cileden cikardin. bak bizde sonerle tartistik ama asla ne o, ne ben isin icine anneyi katmadik. benki kufrune argona ramen seni davunmus adamim, idare edin arkadaslar falan dedim. ben yirumlari gornefim ama herkes anneyi katarak kufrettigini soyluyo, sana yaziklar olsun oglum, adam degilmissin. benim. aklimda birde claymaker vardi, iki gun once falan sonerle tartisti ve bel alti vutan karakterde biri oldugunu gosterdi. ondan suphelendim ama degilmis. soner sen canini sikma kardesim. ya anaya kufretmenin izahi nedir arkadas? ya sevmezsin yorumunu, cvp yazma, hadi cvp yazdin, sahsina(ki bunada hakkin yok) argo hakaret et. bunuda anlarim. derimki ofkesine yenildi etti. bizde bazen ettik, is anaya goturulurmu birader. bu nedir ya. sitede herkes birbiriyle takisti falanda anaya soveni gormedim. soner sen canini sikma kardesim, sitenin sivri dillinolmadina ramen sevilen uyelerindensin, arkadaslar sonete bu konuda destek olalim. mehmet beye badki yapalim, onuru derhal banladin. bu asla savunulacak ve musade edilecek birsey degil. ya soner 40 kusur yasinda adam. yillarca box uzlemis, surada vakit ayirip tecrubesinden birsey paylasiyor, belki faydalanan bilgilenen genc biri olur diye, ki tecrube hicbirseyle satin alinamicak en degerli seydir. eskiden bi boshua fani vardi oda girer sonere ana avrat kuftederdi. o da senmissin demekki. cidden yazik olum sana, adam gibi adam bi boksor icin, kendinden buyugune heleki anasina kufretmez. yazik sana ki kimse buna rameb sana ana avrat kufretmiyi, cvp vermiyo. derhal ozur dile ve soner afederse yaz, yoksa yazma bidaha, mehmet bey gardasim, sende olgun yasta birisin. onur bu dedigimi yapmazsa ve banlamazsaniz, sizede gercekten yazik. bu elestiriden sonra beni banlarsiniz belki ama bu elestirinin vakti gelmisti, kusura bakmayin. burada cok guzel bir imkan sagliyorsunuz ama o imkani saglarken yapmaniz gerekenleri layikiyla yapmiyosunuz.

 60. unstoppablewilderpunch

  sonerim sen canini sikma gardaşım, haftanin en cok okunan haberleri listesi full wilder reisin haberleri, sitenin rekorunuda wilderin tyson gibi ilk rounddaki efsane nakavti sitenin en cok yorum yapilan haberi oldu, en son baktigimda 821 yorum vardi. bu onur gibi olan(saygili boshua fanlarina demiyorum) boshua fanlarina en buyuk cevaptir ve kimin en buyuk oldugunu gostermistir tartismasiz bir sekilde. kudurmuslardir su an eminim 🙂 🙂 bizde gulup eğlenelim onlara panpa. bu haftayi super gecirdik wilder reis sayesinde. Allah wilder reisin eline bilegine gücüne zeval vermesin, daha cok boyle nakavtlarini izleyelim reisin

 61. Ali rıza Akgören

  ya siz eddie hearn olsanız her macı 20 milyon getiren altın yumurtlayan tavuğu hayatında milyonluk mac yapmamış wilder denen kasaba kestirirmisiniz ? conan boshua demene eyvallah da bokstan anlamıyor demen tam komedi..ayrıca su an tüm sikletlerde sadece 4 4 lük iki boksör var canelo ve adonis..4 4 lük derken hız,eskiv, ringi kullanma, teknik anlamında.

 62. Yusuf Can Furat

  Beklemeye alması korkması demek değil. Kendi duygularınızı başkaları hissediyormuş gibi yorumlamayı bırakın. Joshau şu anda bu sporun yıldızı. Bekletecek kişi o Değerli olan o. Parayı onun için ödüyorlar. Kıymetli olan şu an o. Onunla dövüşmek istiyorsanız onun kararı önemli. Wilder 3 yıldır 1 maça çıkmış adam ile boks maçı yapacağına çok güveniyorsa daha taşaklı biri ile maça çıksaydı ki dopingli çıkardı o kişi de. Wilder kısa yoldan hiçbir sürpüntü ile karşılaşmadan Joshua ile oynarım diyor ama yok öyle iş. Bekleyecek, günü gelince Joshua ile hesaplaşır. Joshua’nın %70 kazanacağını düşünüyorum Wilder’a karşı. Parker maçını da alacaktır.

 63. Sait

  Caşua yı isterim havası
  Takam rövanş isterim
  Furi caşua isterim
  Parkur caşua isterim
  Vılder caşua isterim

 64. drfbb

  Merhaba unstop kardeşim. Wilder uzun yıllardır aç olduğumuz abd li siyahi boylu poslu nakavtci hırslı şampiyon ihtiyacımızı doldurdu. Ama keşke biraz daha çalışsa tekniğini savunmasını geliştirse 30 dan sonra zor olmakla birlikte imkansız değildir bu hırsıyla yapabilir bence. Wilder joshua versusuna gelirsek her zaman en çok çalışan en çok emek veren kazanır burdada bence joshua kazanacaktır. Joshua promotoruyle medya desteği ile sponsorları ile beslenmesi ile çalıştığı salon ile antrenman teknikleri ile hepsinden ote çok çalışması ile wildera galip gelecektir. Wilder da kemeri çok istiyor görünüyor ama onunki biraz altı doldurulmamış bir hirs. Bizim memleketim insanı gibi en yüksek mevkiyi zenginligi istiyor kendini onlara layik goruyor ama bunlar için yeterince çalışmıyor. Joshua ya meydan okumaları daha ziyade kendi kemerimi yüksek fiyata bozdurayım hesabı gibi. Yoksa 10 yıldır profesyonel arenada olan biri henüz 3 yıldızlı birini bile yenmemişken son 11 yılın undisputed şampiyonunu yenen adama karşı kendisini maça çıkarmayacaklarını çok iyi bilir. Günde 1000 kere de meydan okusan değişmez boksta kariyer konusur dövseydin pove yi ortizi parkeri olmadı whyte i brezealeyi joshua ile mac yapmaya zaten hak kazanırdin bu kadar yırtınmana da gerek kalmazdı 😀 wilderin inisli cikisli karakteri var bu da saf temizmiş gibi gorunuyor ama ne wilder ne joshua milyon dolarlarla oynayan şikenin bol döndüğü boks sporunda kim ne kadar temiz kalabilir. Bunlar ayın 15 i kira elektrik su çocuğun okul taksidi düşünen adamlar mi sen ben gibi olur mu bunlar 😀 wilder joshua ile dövüşmezse parker la daha doğrusu farklı federasyondan kimseyle dövüşmez. Kabul edelim wbc nin ciddi koruması altinda suleiman ile arası başkan boksor iliskisini çoktan aşmış durumda belli abi bu inkar etmeyin. Suleiman eski şampiyonu stiverne (öyle hallo callo adamda değil yani) tartıda nasıl köpek muamelesi yaptı. Maçtan sonra da başkan wildera tişörtünü giydirdi baba oğul gibi basına demec verdiler. Adam wilderdan çok sevindi neredeyse omzuna alacaktı tarafsız görünmesi gerekiyor tarafsızlığına büyük golge düştü. Demem o ki Wilder wbo şampiyonu ile dovusup riske girmez hersey kontrolu altinda olmaz çok para da yok o maçta. Parkeri yendi diyelim bu sefer wbo daki rakiplere karşı da kemeri korumalı wbo wbc nin yaptığı kiyaklari yapmaz buna. O yüzden wilder kemer birleştirme maçına sadece joshua ya karşı çıkar o da büyük ihtimal yenileceğini en azından ko edemezse hakemlerin kendisine vermeyeceğini bildiği için parası çok olacağı için çıkmazsa millet korkak diyeceği için ancak joshua karşısına çıkar.

 65. Cemal

  Dediğim gibi ilk önce parker ile karşılaşıp wbo kemerini alacak sonra tüm kemerler ortada wilder ile final yapacak joshua.

 66. hacı

  caşuaya korkak demek boş laftan öteye geçmez adam 19 . maçını 64 maçlık wiladamir le maç yaptı yere düştü kalktı yere düşürdü ve wiladamiri emekli etti şimdi wilder karnesinde wiladamire den bi rakip varmı hadi denkliği vazgeçtim yarısı denk rakiplaride vada wbc ortaklığıyla ortadan kaldırdı

  • Cemal

   +1000 hacı arkadaşım. Sonuna kadar katılıyorum gerçekleri görenler belli oluyor.

 67. Cemal

  +1000 Royjonesjr arkadaşım.

 68. Cemal

  Avuç içi yumruk atan çocuk gibi ringte sevinen garip hareketler yapan bir adam wilder. Neyini savunuyorsunuz ?

  Yendiği adam 2 yıldır tek bir maç yapmayan stiverne atak yapmadı kum torbası gibi bekledi ve çuval gibi yıkıldı. Bu adamı yendim diye seviniyor kendini kral ilan ediyor.

  Tarih böyle bir rezil şampiyon görmemiştir. Alkışlayın hem wilderi hem wbc denen sözde federasyonu.

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Cemal alkışlıyoruz tabiki neden rezil bi şampiyon olsunki..işte hodri meydan joshuaya aleni meydan okudu hatta dünde okudu sıkıyorsa steroid harikası joshua evet seninle maç yapicam senden korkmuyorum desin… sahnede garip hareket ediyor yazmışsın adam seviniyor zaten onu wilder yapan o çılgın hareketleri. O yüzden aşığız wildera.. siz biraz aşırı fanatik wilder düşmanlığı yapiyosunuz herkesi eleştiriyorsunuz ama kendiniz sürekli tahrik edici yorumlar yaziyosunuz … ben vallahi joshuayi çok severim ama sizde Biraz wildera saygı gösterin artık

   • Cemal

    joshua wilderi 3 raunt içinde nakavt edeceğim dedi zaten. Ayrıca takam maçı sonrası wilder yada bir başkası insanlar kimi isterse onunla dövüşeceğim dedi. Daha ne desin adam ?

 69. drfbb

  Ya işte wildercilari kimi yendiğinden ziyade nasıl yendiği alakadar ediyor yenis sekli hoşlarına gidiyor adamlar haklı güzelde yeniyor spektaküler brutal nakavtlar yapıyor mac içinde de ibre kendine döndü mü dans etmeler trash talk lar rakibe meydan okumalar sataşmalar yapıyor bu da seyirciyi çoşturuyor böyle olunca herkes gibi benim de adrenalin tavan yapıyor ama sonra sağlıklı düşünen gaz bir tıp olmadigim için aslında bu tarz hareketlerden hoşlanmadığımi farkediyorum. Ben joshua gibi holyfield gibi wlad gibi işini yapan boksörleri seviyorum. Ggg ile floyd bile ringde oldukça sakinler ama rakipten net yumruk yiyince hemen etki etmiyor bu ne ki daha fazla vur hakaretlerine giriyorlar o bile beni rahatsız ediyor kaldı ki wilderin ergen serseri hareketlerine nasıl tahammül edeyim. Boksör sadece yumrukları ile konusacak arada ufak çılgınlıklar trash talk lar olabilir tabi.

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Dostum affına sığınarak bişey yazmak istiyorum.. wilder sizin içinizde fena yara yapmış be yazdığınız her yorum wilderla alakalı.. yatiyosunuz wilder kalkıyorsunuz wilder… sahnede sevinecek tabi zaten bizi ona çeken şey bu rakiplerinin zayıf veya kuvvetli olması değil değer Verdiğimiz şey onun doğallığı hiç olmazsa joshua gibi başkalarının karılarına göz koymuyor…

   • unstoppablewilderpunch

    +1903 kralsin kardeşim

   • Cemal

    Tek kral deontay wilder artık objektif yorumlarını göremiyoruz dostum.

    Wilderin son maçından sonra aşırı fanatiklik yapıp gerçek dışı yorumlar yapıyorsun.

    Wildere aşığız ne demek ya ?

 70. fatih genel

  wildere balon diyoruz ama bence joshuayı çeneden yakalarsa çok rahat k.o eder.whyte ve wladmir joshuayı rahat yakaladığına göre wilder muhakkak joshuya sert bir kroşe çakar sonrada yeri öper

Yorumlarınız