Julius Indongo’ya Namağlup Rakip!

lipinets-indongo

15 Nisan’da İskoçya’da ringe çıkan ve İskoç şampiyon Ricky Burns’ü puanla mağlup ederek WBA, IBF ve IBO’nun yeni süper hafif sıklet dünya şampiyonu olan Namibyalı boksör Julius Indongo’nun bir sonraki rakibi belli oldu.

Indongo vs. Burns Özet

IBF’ten yapılan açıklamaya göre Indongo’nun kemerini 12 maçta yenilgisiz Kazak boksör Sergey Lipinets karşısında savunması gerekiyor.

Süper hafif sıkletin en önemli yükselen yıldızlarından olan ve 12 rakibinin 10’unu nakavt etmeyi başaran Lipinets, Indongo için oldukça zorlu bir rakip olarak görünüyor.

Indongo’nun Lipinets ile ringe çıkmaması halinde ise IBF süper hafif sıklet kemeri boşa çıkacak ve federasyon Lipinets’e boştaki kemer için yeni bir rakip atayacak.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. About Billions

  İndongo, burns maçından sonra sitede çok tutuldu. Kendisinin de ifade ettiği gibi zor bi hayat, sınırlı koşullar altında dünya şampiyonu olarak saygıyı çok fazla haketti. Bu çok önemli bi olay olsa da boksun gerçekleri de var. Lipinets, çok sert bi boksör. Kickboxtan gelme bi boksör olduğu için ayakları da oldukça iyi. Vücut hareketli çok iyi olmasa da iyi, dayanıklı, çenesi sağlam, çok güçlü yumrukları var ve tekniği de iyi. Bi crawford hayranı olarak bu siklette takip ettiğim bi boksör. Crawford bu siklette olmasa lipinets, bu Sikletteki en sevdiğim boksör olurdu. Crawford siklet yükseltirse de aynı şey geçerli olur. İndongonun sağlam bi çenesi varsa, çok sağlam yumruklar almadığı için şimdiye kadar bilemiyorum, nakavt olmadan maçı tamamlar ve kaybeder. Çenesi biraz kusurluysa malesef nakavt olur bence. Bu siklette wba eleme maçı da yapılacak barthelemy vs relikh arasında. O maç da güzel olur. İndongo kemerleri crawforda teslim etseydi çok fazla zaman geçmeden de crawfordu welterweightte izleyebilseydik.

  • Luis Ortiz

   Golovkin orta siklette neyse Terence Crawford Welter ve süper hafifte odur bence. Beni esas heyecanlandıran olası bir Crawford vs Golovkin maçı.

   • Junkie

    Aynen mukemmel bir mac olur du 1 2 sene icinde olmazsa eger GGG acisindan daha sikinti olabilir crawford giderek yukseliyor GGG ise suan en iyi zamaninda degil son macindaki performansi ortada

   • About Billions

    Ben golovkin vs crawford maçını pek olası görmüyorum. Fiziki fark olmasa, güzel olabilirdi ama çok büyük bi fark var. Postol karşısında bile çok ufak kalmıştı crawford fiziken. Golovkin ortasiklete bile büyük bence fiziki olarak. Şu an aralarında 9 kgye yakın bi fark var golovkinin siklet inmesi de hayli zor olduğu için crawford, üç siklet çıkmalı ki bu da kısa bi sürede olması mümkün değil bence. Golovkinin güç unsuru da eklenince pek çekişmeli bi maç olmaz gibi geliyor bana.

 2. Junkie

  Sergey lipinets ismini bi kenara yazin yeni GGG olabilir

 3. ahmet kurt

  sergey lipinets i yorumlar üzerine şimdi biraz izledim. her ne kadar crawford ve golovkin potansiyeli görmesem de kontraları, vücut ve bacak hareketleri, tekniği ve stili ile biraz lomachenko ya benzettim. tabi 3-5 dakikalık videolarla pek birşey anlaşılmaz. indongo maçı sonrası kalitesini görürüz.

 4. Tolga

  İndongo ya helal olsun adam rusyada eduardi yendi sonra İngiltereye gitti Burns u raund vermeden yendi şimdide zor bir rakip seçmiş korkusuz bir boksör umarım kazanır ama işi zor lipinets kaliteli bir boksör

Yorumlarınız