Kell Brook vs Amir Khan Maçı mı Geliyor?

amir khan vs kell brook

İngiltere’de en büyük şöhrete sahip boksörler arasında yer alan Amir Khan ve Kell Brook ile ilgili tartışmalar alevlenmeye başladı. Kell Brook mayıs ayında yaptığı ve kaybettiği Errol Spence Jr unvan maçının öncesinde Amir Khan ile ringe çıkmanın bir anlamı olmadığına vurgu yaptığında ve daha önemli işlerim var dediğinde Khan cephesinin hışımna uğramıştı.

Kell Brook şimdi ise Amir Khan’a sözlü sataşmalara başladı. Ada’da büyük yankı uyandıran bu sataşmaya Amir Khan’dan da cevap geldi. Pakistan asıllı İngiliz boksör Amir Khan ise Canelo’ya nakavt olduktan sonra herhangi bir maç yapmadı.

Khan yaptığı açıklamada ben maç yapalım dediğimde beni kaale almayan adam şimdi bana haber yolluyor maça çıkalım diye. Bunlar boş konuşmalar sen fırsatı kaçırdın. Senle maç yapmak bana bir şey kazandırmaz mesajı yolladı.

Tüm boks severler bilir ki bu sataşmaların sonu mutlaka ringdir. Şimdi heyecanla bu yarı orta sıklet maçının anonsu bekleniyor. Mücadele olursa süper yarı orta sıklette gerçekleşmesi bekleniyor.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Kanguru Perkovic

  Iki boksor için çok kritik bir maç brook kaybederse ust üste 3 mağlubiyet almış olacak ve artik popülerliği azalacak khan kaybederse üst uste 2 maç nakavt olursa ki en muhtemeli bence boksu bırakabilir ve 5 yenilgiye ulaşacak kim kaybederse kariyeri buyuk zarar görür. Khan 12 round malesef o çeneyle dayanamaz sevdiğim bir boksor çokta yetenekli de ama cam çene olunca birşey yapamiyorsun .

 2. VolkanK

  Adamım kell brook maçı nakavtla alır

 3. sa yo na ra

  kell brook amir khan için fazla kuvvetli bir boksör. hızlı da.. yetenek ve hız olarak amir khan daha üstün olabilir lakin 12 round boyunca kell brook’a dayanabilir mi orası muamma..

 4. Muhammed Kurtoglu

  Canelo khan maçinin tekrari yaşanir ve khan daha 1.5 yıl ara verir boksa Loading…

 5. Burak Yurtsever

  amir khan izlerken en çok zevk aldığım 4-5 boksörden birisi. el-ve ayak çabukluğu, kombine yumrukları ve her zaman rakibini yakalamaya çalışan tarzı bana çok keyif veriyor. Mücadele etmekten vazgeçmeyen bir boksör.

  Ama full-package bir boksör değil. Çok büyük defoları var. Boks bilindiği üzere ne kadar çok farklı parametre üzerine kurulsa da en nihayetinde temas ve fiziki aksiyon içeriyor. Wladimir Klitschko’nun çenesi kuvvetli değildi ama o yumruklardan zarar görmeyen bir stil oturtabilmiş ve kuvvetli yumruklarıyla rakibini yıldırabilmişti. Gennady Golovkin’in mükemmel bir savunması yok ama granit diye tabir edilen çenesi suratının gard işlevini görmesini sağlıyor. Keith Thurman rakibiyle kısa ve etkili yakın dövüşlerden sonra dışarıya çıkmayı ve kontralardan mümkün olduğunca etkilenmemeyi başarabiliyor.
  Ancak Amir Khan gibi rakibinizi stalklayan,aksiyon içinde olan ve distansı kırmaya çalışan bir boksörseniz, ya çok keskin vücut hareketleriniz olmalı, in-and-out ları yani içeri girip seri bir şekilde oradan çıkmayı iyi becermeli, ya çeneniz çok kuvvetli olmalı,ya da daha güveni bir tarzı benimsemelisiniz. Amir Khan gibi çenesi kuvvetli olmayan, kontralara kolay bir şekilde yakalanan , kendini iyi savunamayan ve kondisyonu da zayıf bir boksör olunca çok yüksek seviyelerde maçları kaybetmeniz hatta knock-out olmanız kaçınılmaz oluyor. ben kell brook karşısında şansının olduğunu çok düşünmüyorum.ancak izlemesi hem ingilizler hem de biz boksseverler için çok keyifli olacaktır orası kesin.eğer gerçekleşirse kell brook’un teknik nakavtla alacağı bir maç bekliyorum.

  • Burak Yurtsever

   ayrıca amir khan’ın fiziksel yapısı olarak olmasa da yumruk gücünün welterweight düzeyinde olmadığını düşünüyorum.

   • About Billions

    Khanı pek beğenmem, pek de sevmem. Geri kalan kısma katılıyorum.

   • Big George

    Khan’dan hızı çıkarsak bence benden farkı kalmaz, hatta çenem belki daha sağlamdır bir artım bile olabilir. 😀

    Ama o hızı çok iyi kullanmayı biliyor namussuz, orası var. İyi vuruşlar yakalıyor ama zayıf gücü ve çenesi yüzünden büyükler karşısındaki sonu belli. Sırtlan gibi biraz, Aslan’a vurup kaçıyor ama kaçarken yakalanırsa affı yok aslanların.

  • mehmet dalgaç

   burak yurtsever
   güzel bir değerlendirme…

 6. EmreOzcelik

  Carpismali gecer brook daha saglam .

 7. Tugay Özay

  Beklediğim maçlardan biri. Kaybedenlerin maçı…
  Amir Khan’ın kazanacağını düşünüyorum. Her ne kadar çenesi zayıf olsa da hızı ve Kell Brook’un vasatlığı sayesinde rahat bir şekilde puanla kazanacaktır.

  • About Billions

   Dostum kell brook vasat mı sence?

   • Tugay Özay

    Evet. Çok tekdüze bence. Herkesin beğendiği şeyi bir türlü bulamıyorum Brook’da…
    Ne eskiv var ne yumruk çeşitliliği. Direk-kroşe başka bir numarası yok. Yumruğa kafa atmayı da seviyor. Stilini Kovalev’e benzetiyorum diyebilirim. Beğenmiyorum bu tarz boksörleri…

  • mehmet dalgaç

   kel brook un vasatlığı mı:?
   hay allah iyiliğini versin. güldürdün beni 🙂

 8. unstoppablewilderpunch

  bu keli hic sevmiyorum. balon yonu vardı. nitekim patladı, en agir tarifeden zopasini yedi oturdu. o degilde errol bunu ne dovdu ya. korkudan diz çöktü. ha tum bunlara ramen khan maci icin gercekler, bu kel khan i nakavt eder. gercek bu yani khan denilen zirto, boksor bile degil, adamin cene cam falanda degil, bildiğin kagit, sert yumrugu gectim. yimrugun rüzgarından bile nakavt oluyo. canelo ne yatırmisti bunu ya. aynisini golovkin reisede yapacak gibi, cok saglam ve ani bir teklik ve uykuya daldiracak gibi. ah golovkin reis, cikmicaktin bu maca, kariyerine cizik atacaklar

  • Big George

   Ben 37 maç üst üste kazanan bir balon biliyorum ama adı Kell Brook değildi.

 9. About Billions

  Bence, artık ingilizlerin ümidinin kalmadığı iki boksör. Bu maçın özelinde değil ama genel başarı adına, çok büyük şeyler beklediklerini düşünmüyorum iki boksörden de. Çok uzun süredir bi atışma, bi rekabet ortamı var aralarında ve ingilizlerin sevdiği, istediği olay da bu olduğu için bence, maça olacak ilgi hala çok fazla olacaktır. Khanın, canelo için siklet çıkmasından sonra, brookun da golovkin için siklet çıkmasının, aralarında ki çekişmeyle de inceden payı olduğunu düşünüyorum. Brookun küçümseyip, ortada kalınca maça çağırmasını doğru bulmadım. Çok maç fırsatı geçti ellerine bence, değerlendirmediler. Oysa, şimdi olacak bi mücadeleden çok daha fazla şeyler kazanabilirlerdi bence. Yine de güzel bi maç olur. Jr. Middleweightte olursa maç, kim kazanırsa kazansın, bu siklette başarı elde edeceğini sanmıyorum. Brookun bu siklete çıkma düşüncesi vardı. Şampiyonluk da yaşayacağını düşünüyordur bence. Wboda smith vs williams maçının kazananıyla maça çıkma gibi bi hedefi olabilir, warren ve hearnün de rekabet ettiği ortamda, ingilizlerin kabul edebileceği bi maç olur ya da cotto maçı düşünülebilir. Tabi herkes biraz daha brookun bitmediğine ikna olmalı. Umarım gerçekleşir bu maç.

 10. Klitschkoo

  Aamir’i aldatma olayından sonra ilk kez gördük . Kell Brook iyi boksör ama Golovkin’e madara olduğundan beri iflah olmadı. İki maç üst üste kaybetmek onu sarstı sanki Klitschko gibi sonlanacak gibi . Aamir Khan ı 1.5 yıldır görmedik eğer formunu kaybetmediyse Aamir kazanır

 11. conan

  eğer anlaşma olursa 2018 başında berchelt-salido maçı yapılabilirmiş.

 12. Ordinaryus H

  amir khan beyin özürlü.bu konuda şaka yapmıyorum, gayet ciddiyim.
  bu adam 2 senedir kell brook’a sataşıyor ve maç yapmıyor.
  brook’un 3g ile maçı ilan edilince, 3g ile dövüş sonra senle maç yaparım dedi. brook’un göz yuvası kırıldı.maç yapmadı.
  sonra errol spence’le dövüş senle maç yaparım dedi. brook’un diğer göz yuvası kırıldı.maç yapmadı.

  şimdi de iki gözünün durumu muamma olan brooka seninle maç yapıcam diyor ve maç gelirinin yüzde 80’ini istiyor.bu yetmezmiş gibi kendinden bahsederken 3. tekil şahıs ağzından konuşuyor. bu beyinden hasarlı hintlide öyle bir ego var ki kendini floyd mayweather sanıyor.
  snapchat amir khanın evliliğini bitirdiği gibi, brook da khan’ın kariyerini bitirecek. amir khan utanç verici bir karakter.

  • conan

   +333 ordinaryus

  • conan

   şimdi ordinaryusa sataşarak eski bir üye olduğun ve bu üyeliğinin sahte olduğu açığa çıktı. sahte üye gerçek nikin neydi söyle bakayım? kyakalı mısın yoksa?

   • Ordinaryus H

    3g nin al yanaklı masum bir tipi var diye, evet şakayla karışık köylü dedim.onu geçtim köylüye köylü demek hakaret mi?benim dedem de köylü. köylülere karşı ettiğim kötü söz ya da hakaret nedir ? bunu kanıtla link at. atamazsan bundan sonra sana iftiracı ve yalancı diyeceğim. bu yazın tamamen kötü niyetle yazılan bir yazı. ayrıca ben zaman atatürkçü bir insanım, bilim ve evrensel insan haklarının kanunlarını dikkate alırım. dini değil. yazdığın şey benimle çok tezat.

    • conan

     ordi kardeş, bu yukarıdaki üye büyük ihtimalle daha önce banlanmış birisi. çünkü bu niki daha yeni gördük. bir anda ortaya çıktı. kesin daha önce sana gıcık olan birisiydi.

   • Ordinaryus H

    conan bence de karşıyakalı. biz burada boks yorumu yaparken durduk yere bana sataşması, karakterime laf söylemesi, nickinin muhafazakar olup atatürkçü yorumlar yapması da ayrı bir trol.karşıyakalı oldugunu en iyi antijoshua anlar.ona bir sormak lazım.

   • conan

    ordinaryusun sevgilisiyim. onun için savunuyorum. 😀

    hey allahım ya. çünkü nikinle yazdıklarınla bir anda ortaya çıkmanla gözümde şüphelisin. admin olsam seni yakın takibe alırdım. kesin eskiden banlanan birisin. dürüst ol.

  • Big George

   Katılıyorum bu yoruma…

   Muhafazakar birey’in Türkçesinin bozuk olması da bazı şeylere işaret ediyor.

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   hintli değil pakistanlı

  • mehmet dalgaç

   khan ın kariyerimi kalmış?
   bundan böyle brook ta khan da üstdüzey maçlara çıkamazlar. üst düzey maçlar için khanın kalibresi yetersiz, brook un ise sağlık durumu.
   bu maç olursa seyrine doyum olmaz ve 2 boksör de iyi para kazanır. maçı kel brook ko ile alır.

 13. conan

  nasıl bildin la? ters manyel yapma. yakında suyun ısınır kendini ifşa edersin. 🙂

 14. lennox

  Yine Site karışmış brookada haketmediği sözler söylenmiş ben brookun asla kötü boksör olduğunu düşünmüyorum tam tersi teknik kabiliyeti yüksek cesaretli bir boksör olduğunu düşünüyorum

  canelo ve Eubank gibi rakip seçip göz boyayan boksörlerin kaçtığı golovkinle 2 siklet yükselerek karşılaştı sakatlandı arkasına Spencenin karşısına çıktı yanlış kariyer planlamasının kurbanı oldu bir nevi ama 2 mağlubiyet aldı diye bu kadar gömülmeyide haketmiyor

  Khan maçında favorim kesinlikle brook birçok özelliği Khanın önünde lkhana göre daha sert yumrukları var çenesi çok daha iyi bir boksör kırışmadan korkmayan oyundan düşmeyen sağlam kombineler çıkarabilen birisi khanda gördüğüm en hızlı boksörlerden birisi elleri çok çabuk ama maç boyu brooktan kaçabileceğini sanmıyorum zayıf çenesini hesaba katarsak alacağı sağlam konbinelerden sonra maça tutunması kolay olmayacaktır bence

 15. sertouch54

  Amir Khan’ı 2 yıldır twitterdan takip ediyorum, sürekli boş işlerle uğraşıyor. Paylaşımları ve yazılarının çoğu boks ile alakalı değil. Canelo faciasından sonra kafa olarak bokstan çok uzak bir hayat sürdürdü. Kell Brook da iyi durumda değil, bana göre iyi bir boksör de değil ama bu maç olursa kaybedenlerin savaşı olur. İyi hazırlanma zamanı bulur ve kendini verirse favorim Amir Khan.

 16. furkan genç

  amir khan çok sevdiğim bir boksör herşeyden önce müslüman çok da yetenekli hızlı teknik hareketli bir boksör ancak çene inanılmaz zayıf gönlüm amir khandan yana ancak kell brook yener gibime geliyor çünkü daha sağlam ve güçlü yumruklara sahip

  • conan

   müslüman olmasının sana ne yararı var? adamda her türlü pislik var. karısını evliyken aldatan bir hıyar o. müslüman olsun bizden olsun diyosun. hırsız da olsa, kötü adam da olsa bizden olsun. güzel kafaymış 😀

   • conan

    işid teröristleri de müslüman. onları da seviyormusun?

    • conan

     furkan emin ol, başka birisi de kel brook’u çok severim her şeyden önce hristiyan, diğeri de pacmani severim her şeyden önce budist deseydi onları da aynı şekilde eleştirirdim.

     • mehmet dalgaç

      conan
      pacman de bir hristiyandır 🙂
      her pazar ailesiyle kiliseye gider…

      • conan

       yaw salladım, pacmanin dinini bilmeden yazım. amacım insanları dinine göre değerlendirmenin yanlış olduğunu göstermekti.

      • mehmet dalgaç

       anladım 🙂

 17. Abdullah yılmaz

  khan-brok maçı olursa becen brok çok zorlanmaz. maçı alır.

 18. Tek kral DEONTAY WİLDER

  amir khan joshuaya olan hırsını kell brooktan çıkarır 🙂 şaka bi yana kell brook içinden geçer amir khanın .

 19. sertouch54

  Amir Khan, karısıyla ilgili durum için Joshua’dan özür diledi. Joshua da “özrün kabul edildi dostum” yazdı ve aralarındaki husumeti bitirdiler. Khan’ın karısı meğerse başkalarıyla aldatmış, Joshua’yla değil 🙂

 20. HeadshooTR

  birisinin kariyeri bitecek birisinin kariyeri kurtulacak tamamen hayatta kalma mücadelesi olacak bana kalırsa kesinlikle izlenecek bir maç olacak kan&ter dökülen bir maç olur.

 21. GGG

  Hep söylemişmdir, Khan’ın çenesi biraz sağlam olsaydı yenemeyeceği boksör olmazdı. O gerçekten çok kaliteli ve inanılmaz hızlı Bir boksör. Kell brook’u yener diye düşünüyorum. Khan bir şansı daha hak ediyor

 22. Harun

  maçın gidişatı çok belli. kell brook eğer gözünde bir aksilik yoksa amir khan’ın yumruklarından kesinlikle etkliyenmiycektir. brook durmadan üzerine gidicektir khan sabırsız bir boksör yumruk attığı sırada savunmasını açık bırakabiliyor. çenesi sağlam olmadığı için nakavt olma ihtimali çok yüksek. biraz daha sağlam çeneli olsaydı çok daha başarılı olurdu. brook’un yumruklarına 12 round dayanma ihtimali yok. tko veya ko ile biter.

Yorumlarınız