Kovalev Amerika’da Ward’a Bu Kez Nakavt Oldu! İşte O Anlar…

ward_kovalev_2

ABD’de gerçekleştirilen Andre Ward vs Sergey Kovalev IBF-WBO-WBA Hafif Ağır Sıklet Dünya Şampiyonluk maçı rövanşında karşı karşıya geldiler. Maça iyi başlayan Rus boksör ilk 2 rauntta Ward’a üstünlük kursa da 3 ve 4. rauntları kazanan Ward mücadeleyi dengeye getirdi. Sonrasında 5. raunt bu kez Kovalev’in üstünlüğü ile devam etti. 6. ve 7. rauntlarda yine Ward dengeyi bozdu ve giderek maça ağırlığını koymaya başladı.

andre_ward_sergey_kovalev_2

Raunt 8’i gösterdiğinde ise Andre Ward önce tam bel hizasında Kovalev’e çok ağır bir direk vurdu ardından ise attığı enfes kroşe darbe Rus boksörü salladı. Bu fırsatı çok iyi değerlendiren Ward rakibini iplere sıkıştırdı ve sonrasında Kovalev’i biri net bel altı olmak üzere 3 body shot vuruşla TKO etti…

kovalev vs ward

Sergey Kovalev maçın hakemi Tony Weeks’in maçı haksız yere bitirdiğini ve bel altı vuruşlara ses çıkarmadığını dile getirdi. Rövanş isteyen Kovalev haksızlık yapıldığını defalarca ifade etti…

Maçın sonrasında Ward ise yaptığı açıklamada sıradaki rakibi ile ilgili bilgi vermezken WBC Hafif Ağır Sıklet Dünya Şampiyonu Adonis Stevenson Kemer birleştime maçına hazır olduğunu sosyal medyadan duyurdu.

adonis_stevenson_andre_ward

Andre Ward ayrıca sıklet fark etmeksizin en iyi boksör olduğunu da ispatladığını söyledi.

00:30

Yine Rigondeaux Yine Skandal Maç

Her maçında boks seyircisini pek memnun edemeyen Rigondeaux bir karşılaşmada daha seyirciyi mutsuz etmeyi başardı.

Rigondeaux_flores_ko

Bu arada Kovalev vs Ward rövanşının yapıldığı bu gecede ringe çıkan olimpiyat şampiyonu Kübalı Guillermo Rigondeaux ise yine bir maçını büyük tartışmalarla bitirdi. Meksikalı yenilgisiz boksör Moises Flores ile karşılaşan Rigondeaux ilk rauntun son anlarında tek eliyle rakibinin ensesinden tutarak elini çekmeden 3 kez net vuruş yaptı. Hakem uyarmak için araya girdiği sırada gong çaldı ve tam bu sırada bir de kroşe vuruşla rakibini yatırdı ve uzun süre baygın yatam Flores kendisine zor geldi. Uzun tartışmaların sonrasında ABD’li hakem Vic Drakulich karşılaşmayı Rigondeaux’un maçı nakavtla kazandığını ilan etti…

Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

 1. Remzi BAYSOYU

  haydi geçmiş olsun

 2. Şamil Yalcn

  Bi kere şaşırt beni kovalev sırf wardı antrenör olayından dolayı desteklemedim, ama olana bak maçı izlemedim kardeşim sınava giricek . Herkese iyi sabahlar Saygılar

 3. Luis Ortiz

  -Rigondo maçı NC olmalıydı.
  -Kovalev eşeklik etti, hırsına yenik düştü
  -Bunu gören Ward kedi fare oyunu yaptı
  -Ward UD ile kazanacaktı ama maçı çok çirkinleştirdi
  -Kovalev-Ward üçüncü maç olmamalı. Ward bir an önce Beterbiev ile dövüşmeli, Kovalev de artık bu meseleden vazgeçip kariyerini toparlamak için bir yol seçmeli

  • Uğur mehmet birdoğan

   NC olsaydı yılın en büyük ayıbı olurdu … Enseye uyarılara rağmen vursa bir kademe ( o bile saçma dq için ) ki burda enseye vurus bile faullü bir tutus var hakem iki boksörü uyarma şansı bulamadan temiz bir yumruk ile KO geliyor .

   Eğer KO yumruğu gelmeseydi hakem Rigo yu diskalifiye mi edecekti ? Sanmam her maçta fauller olur , ilk yapılan harekette puan düşürülen veya diskalifiye edilen bir boksör görmedim . NC fazlasıyla acımasız bir karar olurdu ayrıca hakemin takıldığı yer KO yumruğunun zilden sonra gelip gelmemesiydi(Robert Byrd ile bunu konuştu zilden sonra geldiği için NC vereceğini söyledi) . nevada boxing commission telefon geldi yumruk zilden sonra geldi diye (kameranın önünde gelmesi ve konuşulması biraz komikti 😀 ) ozaman geri adım atıp maçı KO ile Rigo ya vereceğini söyledi ve verdi de zaten 🙂 . Rigo dan çok hakemin ara girmekte geç kalması hataydı , Hakemin hatasını rigo nun çekmesini istemem gerçekten garip .

   • Uğur mehmet birdoğan

    “enseye vuruş bile yok” olacaktı ve “zilden önce geldi ” olacaktı

   • Luis Ortiz

    Dostum Rigo’yu çok severim ve hiçbir maçına tarafsız gözle bakamam. Ama enseden tutup vurduğu iki yumruk ile rakibinin dengesini bozuyor ve en son temiz vuruşu gerçekleştiriyor. Yani enseden tutulan yumruk maçın sonucuna net etkide bulunuyor bence. Çünkü rakip kaçamıyor.

    Rigocu birisi olarak buna NC verirdim diyorum. Diskalifiye gerçekten çok acımasız olur. Hiç oynanmamış gibi olması bence hakkıydı.

    • Uğur mehmet birdoğan

     Diskalifiyeden bahsetmediğinin farkındayım ama hakem araya girmeyi başarsaydı en fazla uyaracaktı(uyarının ilerisi puan düşürme onunda ilerisi diskalifiye sonuç olarak) o pozisyonda kendisine mükemmel bir fark yaratan bir durum yoktu zaten , kurnazlık yapıp iki tane vurdu 😀 ama pozisyonunu çok hızlı bir şekilde değiştirmesi rakibinin dengesini bozdu .

     rakibinin dengesini hemen kuramaması ve kendini yumruğa açık bir şekilde bırakması nasıl rigo nun suçu oluyor onu çözemedim . Benim gördüğüm kadarıyla o yediği yumruklar yeterli değildi açık vermesi için .

     Ayrıca Konuşmalardan anladığım şu ;

     Hakem araya girmekte geç kaldığını farkediği için kararsız kaldı , hakem en fazla uyaracaktı enseden tutuğu için , ama zilden sonra KO yumruğu geldiğini düşündüğü için NC verme kararı verdi ilk başta ama emin olmadığı için nevada boxing commission fikrini bekledi . Telefon geldiğinde tekrar fikrini değiştirip KO verdi . Kaderi bu kadar belli olan bir maça haksız yere NC vermek gerçekten acımasızlık olurdu .

     Demek istediğim hakem senin takıldığın yere takılmadı sadece hakem değil çevredeki insanları da rahatsız eden zilden sonra yumruk gelip gelmemesiydi .

     • Luis Ortiz

      Düşündüm, anlıyorum söylediklerini ve haklısın. Ancak keşke böyle bir galibiyet olmasaydı. Şu rigoyu adam gibi bir izleyemiyoruz.

      • Uğur mehmet birdoğan

       Adam akıllı bir rakibin karşında izleyeceğimizi umuyorum . Román González ve Loma dan bahsedildi . lomachenko vs rigondeaux ders kitaplarınında anlatılacak bir maç olur aslında …

 4. Abraham

  Kovalev artık bitmiştir​, bu maç gösterdi ki kovalev öyle çok yeteneği olan yumruk çeşitliliği bol bir boksör değil, tek marifeti direk, başka bir marifet yok, bu stilleen fazla Pascal i yenebilirdi, tebrikler ward…

 5. Bankaci

  Ward Wbc kemerini alıp siklet düşüp ggg kapisip boksu bırakmalı.zaten sakat.ona rağmen sagini indirdi.

  ABD deki otoriteler wardin floyddan daha iyi olduğunu belirtiyorlar di.

  Ward hep en iyilerle en iyi zamanlarinda ve favori olmadan çıkıp kazandın.cikyigin maçla rin yarısından fazlası dünya şampiyonu boksörler di.keske şöyle hikayeden 10-15maca çıkıp 50-0 hedefi koysaydin kendine…

  • Luis Ortiz

   Ward Beterbiev ile dövüşmezse kaçmış sayılır.

   • cemil aslan

    luis kardeşim aynen, bu maçın galibiyle beterbiev zorunlu kemer maçı yapmayacakmıydı? bu federasyonlar dalgamı geçiyor arkadaş? araya adonis chikenson istediği gibi girebiliyormu? ben bişey anlamadım bu işten

 6. Bankaci

  Niye beterbievin kemerini var.once kendini ispat etsin.mesela kovalevi yensin atıyorum dişe tırnağa dokunur 3-5kisiyi yensin.

  • Luis Ortiz

   Kovalev’i iki defa amatörde yenmişliği var.

   Şu an mandatory challenger, zorunlu olarak bu adamlar dövüşmesi gerek. Kemerleri aldıktan sonra bir rövanş oldu, artık kemer sırasında bekleyenler ile dövüşülmeli, kemer birleştirme sonraya.

   Siklete çıkıp kemer dengesini bozup tekrar siklet değiştirip geride ağzına sıçılmış bir siklet bırakan boksörleri de hiç sevmem umarım Ward adam gibi bu siklette kalıp Beterbiev ile dövüşür.

 7. Bankaci

  Deli gibi uykum var çocuğun yüzme kursu var onun uyanmasini bekliyorum:)

 8. AgnusDei

  Bence de beterbiev bi kendini ispat etsin. Daha pişmesi lazım boks arenalarında 🙂 o kadar kolay değil şampiyonla maç yapmak.

  • Luis Ortiz

   Adam zorunlu rakip nasıl şampiyonla yapması kolay değil. ikinci sıraya çıkmış ve zorunlu rakip olmuş birisi daha nasıl kendisini ispat edebilir ki?

   • AgnusDei

    yahu diyorum ki daha pişmesi lazım. ona bakılırsa ortiz de zorunlu rakipti joshuadan kaçtı resmen parayı kabul etti profil fotosunu taşıdığın adama bir bak ilkten o maç zorunluydu ve ortiz yenileceğini biliyordu ama joshuanın başı sıkışıkken baskısını yaptılar ve parasını aldı çekildi. zorunlu rakip olmak her şeyi değiştirmiyor. ward beterbievi tokatlar. joshua nasıl ortizi tokatlayabilecek seviyede bir boksörse ward da beterbievi tokatlayabilecek bir boksör. bence demin dediğin muhabbetten dolayı kızgınsın mantıklı düşünemiyorsun. istediğin gibi bir maç izleyememiş olman , wardın ağır siklet hariç her sikleti domine edebileceği gerçeğini değiştirmiyor.

    • Luis Ortiz

     Ortiz bileğinden sakat, aradan bir ay geçmeden Joshua’ya maç teklif eden adam parayı neden kabul etsin? Sakatlığı yüzünden maça çıkamayacağı belli. Kliçko ile maç yaparsa WBA kemeri için interim şampiyonluk maçı yapılır. Bu durumda Ortiz’in sıralamadaki konumu da sıkıntıya girer.

     Havadan gelen parayı kabul edip, kemer maçı için sırasını garantide tutması kadar akıllıca bir durum yok. Olaya sadece paragözlük açısından bakılmamalı.

     Öyle veya böyle Ward-Beterbiev maçı olacak. Çünkü zorunlu rakip, pişmesi lazım mı değil mi o zaman anlaşılır. Prof kariyeri yeni başladı diye bu adama çömez muamelesi yapılamaz.

     • AgnusDei

      ortiz denilen boksör balondur deontaydan bile fazla balon hemde. bir tane elle tutulur rakibi yok etrafta menajeri sorunlu ndan pazarlanamıyor yorumları kol gezse de adamın elle tutulur bir galibiyeti elle tutulur bir rakibi hatta reach boyundan başka elle tutulur bir yeteneği de yok. ben sakat falan bilmiyorum ağladı o kadar maç yapmak istiyorum diye sonra da kaçtı. ki zaten johua tyson fury deontay wlad pove gibi adamların levelinde bir boksör de değil. diğer konuya gelirsek 1. beterbiev yeteri kadar bir başarı sağlayabilmiş bir boksör değil profesyonel anlamda. 2. pazarlanılabilecek bir boksör de değil şu an o yüzden düzgün galibiyetler alıp adını duyurması lazım. 3.sü amatör kariyer herşey değildir önemli bir faktör ama herşey değil. şimdi gelip bana ortizin amatör kariyerinden bahsetme hemen. elle tutulur bir rant swağlayamayan her boksör şampiyonlarla maça çıksaydı nerede işin heyecanı nerede işin adaleti sıralamada olması bu maçın illahaki olacağı anlamına gelmez wardın zaten kanıtlayacak birşeyi yok asıl kendini biraz beterbievin kanıtlaması lazım. kanıtlamadan da bu maç olamamalı. ilk 11 maçına bakıp kimi şampiyonla maçına çıkarmışlar şu ana kadar.

      • Luis Ortiz

       Lomachenko’nun ikinci maçı dünya şampiyonluk maçıydı, Floyd-McGregor maçı gibi maçlar oluyor. Böyle bir boks dünyasında Ward-Beterbiev maçının olmasının ne zararı var? Kanıtlaması gerekiyor kendisini diyorsun, adam zaten kendini kanıtlayacak maçlar yapmış ki IBF birinci sıraya koymuş bu elemanı.

       Ortiz’e gelince, adamın sakat olduğu bilinen bir şey, ne zamandır maça çıkmıyor. Hadi joshua’dan kaçtı diyelim, kariyeri niye devam etmiyor? Bu bir teori değildir adamın sakat olduğu biliniyor.

       İkincisi bu adamın profesyonel kariyeri nispeten yeni başladı. 38 yaşında olduğuna bakmayın, diğerleri gibi yirmili yaşlarından beri profesyonel arenada değil, bu nedenle az maçı ve kendini ispatlayacak rakiple karşılaşmamış olması normal.

       Bu durumda bu adamın iyi rakiplerle maç yapması desteklenmeli ki ne olduğu ortaya çıksın. Balonsa biz de balon deriz ama tarzını seviyorum. Küba stili boksu ve ters gard boksörleri seviyorum olaya tamamen göz zevki açısından bakıyorum. Ortiz bu konuda tatmin edici bir boks yapıyor. Yoksa bu adam benim akrabam değil, parası da benim cebime girmiyor.

       Benim boks maçlarına bakış açım maksimum zevktir.

      • AgnusDei

       dediğim gibi joshuanın sıkı bir fanı destekçisi falan değilim hatta tyson fury şu jenerasyondaki en sevdiğim boksördür ama işi yanlış taraftan algılıyorsun. ortiz dediğin adamın pazarlanma payı yok bu yüzden de kimse onu çok iyi görmüyor çünkü çok iyi olduğunu göremedik. görseydi insanlar bu maçı desteklerdiler. bir şekilde ortizin bu sorunu aşması lazım kendi çitasını yükseltmesi lazım bunu da başkası yapacak değil. kendisi için mantıklı olanı düşünecek o kendisi için düzgün anlaşmaları sağlayacak ekibi de bir zahmet o bulsun o zaman. çünkü dediğim gibi gördüğümüz tek numarası reach boyu. ha bir gün ortiz bu rantı sağlar ve kendini pazarlayabilecek duruma gelirse bu konu yine konuşulmalı. bu konuyu geçiyorum.

       beterbiev için daha zaman var demek istiyorum lomanın kapıştığı sahte şampiyonlar ile ward bir değil bu farkı sen de gayet iyi biliyorsun. ward çok farklı bir seviyede ve beterbiev bir şekilde mantıklı adımlar ve mantıklı maçlar yaparak rant peşinde koşmalı sonra da bu maçı o zamana kadar yıkılmadan gelirse tartışmalıyız. beterbiev o potansiyele sahip ama profesyonel boks bu neyin ne olacağı belli olmaz. belki dumur da olabilir biz bunu bilemeyiz. daha çok iyi bir boksör diyecek kadar izlemedik kendisini. ama diyorum başarı potansiyeli var ve bu potansiyeli kullanıp fiili olarak kendini yukarı çektiği zaman bu maç tartışılmalı açıkçası daha çok erken ve ward için bu maça çıkmak gereksiz. rant sağlamalı beterbiev rant. bundan bahsediyorum.

      • Luis Ortiz

       Dostum işin mali kısmını ve markalaşma, şov sergileyebilme kısmını anlıyorum ama ben burada tüm bu kurallardan, anlaşmalardan, profesyonel boksun dinamiklerinden azade bir isteğimi, temennimi ortaya koyuyorum. Beterbiev maçını görmek istiyorum şahsen. Ward’ın hem teknik, hem güçlü, hem de zeki birisiyle sınanmasını istiyorum hepsi bu.

       Adamların parası benim cebime girmiyor, bu nedenle onların reyting problemlerini de ele almam gerekmiyor bir maçın olmasını dilerken. Ha olmayacağını da az çok kestirebiliyorum zaten. Fakat Ward’ın da kemerleri bırakıp gitmesini de istemiyorum, bu olay en nefret ettiğim şeylerden biridir. Canelo yapınca da kızdım aynısını, sikleti kaosa sürüklüyor bu durumlar. Madem kazandın kemerleri birkaç defa koru öyle bırak.

       Bu gerçekleşirse ortada olası iki üç rakip kalıyor. En muhtemeli Adonis ama sikletteki birçok isim şu haldeki Adonis’i eze eze yener.

      • Luis Ortiz

       Ortiz Bob Arum ile çalışacak sakatlığı geçtikten sonra, büyük maçlara çıkabilir. Çıkacak da zaten.

      • Luis Ortiz

       Al haymon ile karıştırdım, Bab arum nereden çıktıysa…

      • AgnusDei

       ben seni anladım ancak dediğim şu olması saçma ve olanaksız bir maç söyleyip wardı kaçmış ilan ediyorsun bu adam çıktığı her maçı eze eze aldı favori olmadığı maçlardan bahsediyorum. defalarca kendini kanıtladı. yani bu maçı yapmak istemezse kaçmış olmaz. gayet de haklı bir olay olur. çünkü maddi getirisi yok ben bunu söylüyorum. yoksa bir boks sever olarak ben de zevkli ve güzel maçlardan yanayım. ama adaletsizliği de hoş bulmuyorum o kadar. yani beterbievin şu durumunda ward ile maça çıkması adaletsiz olur bunu söylüyorum. ortiz ise büyük maçlar yapıp kendini kanıtlayabilirse onu da severim onu da tutarım desteklerim. ancak şu an o sempatiyi duyamıyorum adama o kadar. çünkü o izlenimi kimse üzerinde bırakmadı. yoksa adama özel bir garezim yok. tek hoşnut olmadığım nokta ortiz hakkında gereğinden fazla emin konuşulması. küba stili boksu ben de severim yalan yok ama bu ortizi diğerlerinin önüne koyacağım anlamına gelmiyor. veya hakkında şampiyonlardan daha iyi olduğunu söylemekte. ama hiçbir maçı bana tyson fury gibi estetik ve hoş gelmedi şu ana kadar. güzel maçlar izletirse ilerleyen zamanlarda hakkındaki fikrim kesinlikle değişecektir. iyiye iyi derim ben.

   • zagortenay

    yahu adamlar türkçe yazmasa amerikalı zenci zannedecem onları. bunlar beterbievden korkup ward’u korumaya alan zenci yankee lafları. ne güzel maç olur işte, niye ward-beterbiev maçına karşısınız?

   • Bankaci

    Beterbievin kac maca çıktı ki.

    Evet kovalevi yenmisti ama kovalev level atlatirsak bayağı.

    Beterbiev tanınmış kimi yendi bilmiyorum prof.ta iki üç maça çıksın sonra bakılır.

    Kemer birleştirme olmalı adonis çok iyi Boksör ward yakın dövüşü seven uzanma mesafesi 1,96cm solu delici ve yıkıcı bir adam.boksun sarılma yakın dövüş u bilen iki boksorun maçını izlemek isterim şahsen.

    Teknik analizleri maç netlesince yazarız.

    • Luis Ortiz

     Bankacı kardeşim Lomaşenko’nun ilk iki maçı neden kemer maçı olduysa, Beterbiev’in maçı da o nedenden dolayı Ward maçı olmalıdır. Bu adamlar amatörde kendilerini kanıtlamış insanlardır. Bu insanların çok yüksek istatistiği olması gerekmiyor.

     Ringe davet edenler boşuna bu adamların amatör başarılarını da hesaba katarak anons etmiyorlar. Profesyonel bokstan ibaret değil çünkü durum.

   • zagortenay

    kovalev yavaş ve güçsüz başladı, kötü bitirdi ancak yabancı web sitelerinde ve forumlarda ward’un kasti ve sürekli belaltı vuruşlarına dikkat çekiliyor. hakem ward’a ihtar vermesi gerekirken maçı bitirdi deniyor. doğru mu doğru. kova kötüydü de ward çok mu iyiydi? ben ward konusunda ikna olmadım. bakın kovalev’in bu versiyonu bu sıklette en az 5 adama ko olur. kovalev ward ile maç aldıktan sonra 2 yılda bu hale nasıl geldi? chilemba maçında başlayan gerileme sürüyor. garip bir yavaşlık ve güçsüzlüğü var. tahminimce kova buralara dopingle geldi ancak sistem ward karşısında doping yapmasına müsade etmedi. asla tam olarak bilemeyiz. body-shot filan değil hele sunucunun dediği karaciğer darbesi filan yok. karaciğer ile mesane ve taşşakları karıştırdı herhalde. ward beterbiev ve stevenson ile maç yapma heveslisi değil. üst sıklete çıkmaktan veya emekli olmaktan bahsediyor. ward sistemin adamı, milyon dolarlar söz konusu ve sistem sıradan kitleleri davar gibi güdüyor.

 9. Severinus

  Yorumlarda profesyonel boksun maddi yanı görmezden geliniyor çoğu zaman,
  Neyin olup olmayacağına paranın olup olmaması yön veriyor,
  Kişilerin en iyi olmasını engelleyen şey de bu,
  Beterbievle dövüşme ihtimali çok çok az,
  Kellermanın Rigoya sorduğu soruların nedeni bu,

 10. amir khan

  ben maçtan önce yakın dövüşür diyordum kova ama yapamadı.

  tabi biraz beceriksizlik var.yada taktiksel olarak yanlış yönlendirmiş amerikalı antrenörü can ceksın.

  floydu en çok zorlayan boksör maidana oldu.sürekli pres ile yaptı bunu.hemde hızlı ve teknik floyda.gardını alıp yakına gireceksin ve solunu yada sağını yapıştıracan aga.kova ise direk yumruklarla yada mesafeyi koruyup sağını isabet ettirmeye çalıştı.zaten ward ın savunması savunma şekli duruşu sağı almamak içindi.haliyle sağlar sürekli boşa gitti kova nın.

 11. GGG

  @mehmet dalgaç nerdesin dostum 🙂

  • GGG

   Seninle bu maç hakkında bir sohbetimizin vardı aylar önce. Maçtan sonra tekrar konuşalım demiştik. Aslında fazla da konuşulacak birşey yok. Yanıldın 🙂

   • mehmet dalgaç

    hakkını vermek lazım. evet senin adamın kazandı dostum. tebrik ederim. ama belaltı vuruşlarını ve bu vuruşlara hakemin tavrını da gördük. sen de bunu kabul et. yine de word! u ve siz değerli word! cuları tebrik ederim.
    artık ggg de canelo ya yenilirse boksa küserim 🙂
    ggg canelo maçı hakkındaki tahminin nedir?

  • mehmet dalgaç

   Buyur gardasim burdayim.

 12. amir khan

  luis ortiz

  dostum betervievi bilmem ama wardı yenecek boksör çok net pres boksu yapan olmalı.bu ise avni yıldırım ve golobkinde var.mesafeyi koruyup sağımı yapıştırayım la olmaz o iş.çünkü dediğim gibi wardın defansı mesafe li durumlara sağı almayacak şeklinde oluyor.oysa yakın dövüşte hem sol alır hemde sağ yumruk.ki wardın hızı falan yok.floyd gibi ringde yağ gibi akmıyor.çok rahat yakalarsın.

  kovalev in bence ilk yapacağı şey amerikalı antrenörünü değiştirmesi.

  • Luis Ortiz

   Avni Ward’ı yenemez. Avni tek bir stile bağımlı, gelişmesi gereken bir boksör, teknik anlamda yontulmamış bir odun gibi. Yontulursa iş yapar…

   Avni gibi tek düze bir boksörü Ward ring içinde kurduğu planıyla bile UD ile yener. Avni’yi seviyoruz ama bu gerçekleri söylememize engel olmamalı.

   GGG’ye gelirsek. Dediğine katılıyorum, ancak kilo düşerek Ward’ın eski hızına çıkabileceğini de hesaba katmak lazım. Ben yine de GGG’nin şanslı olduğunu düşünenlerdenim. GGG Kovalev referans alınarak değerlendirilebilecek kadar salak bir boksör değil. GGG’nin tek panzehiri vardır o da Terence Crawford, öyle bir maç da mümkün değil siklet farkından doalyı.

 13. amir khan

  luis ortiz

  dostum ward zaten öyle çok maç yapan boksör değil.kova ile maç yapması bence birazda para getirdiği için.yoksa boksu bırakabilirdi.beterviev maçı rayting yani para getirirmi soru işareti.

  bu arada ağır sıklette luiz ortiz den kaçmalarının nedeni hem para getirmiyor hemde yenilme riski çok yüksek.haliyle kemer sahipleri kaçıyor sürekli.yoksa benimde favorim ağırsıklette luis ortiz 1 numaradır.diğerleri biraz manager şişirmesi.

  • Luis Ortiz

   Beterbiev yakında büyük anlaşmalara imza atacak. Üstelik şu an IBF federasyonunda bir numara. IBF bu işlere dikkat eden bir federasyon genelde. Öpe öpe çıkarırlar Ward’ı o maça.

 14. Ziyaretci

  Arkadaş kovalev bitti şimdi de berbetiev yensin de görelim diyorsunuz
  ward size ne yaptı bende ward sevmem ama bence de berbetiev önce kovalevi yenmeli sonra ward

  • AgnusDei

   Şunu anlatamıyorum adamlara işte. Çok sevmesem de joshua için de aynısını yaptılar. kardeşim bir adam bir başarı sağlıyorsa hazmedin. hemen gitsin onu yensin bunu yensin. bu nedir yani. beterbiev daha kim yani daha pişmesi lazım diyorum adamlar anlamıyor. gitsin düzgün rakiplerle kanıtlasın kendini. çok basit birşey dedim hemen wardın karşısına rakip ettiler adamı. o kadar kolaymı o iş. bi hak etsin bi ter döksün bu bir görülsün. gerekirse ayarlanır sonra bu maç.

 15. amir khan

  bu arada ward barrera maçında da low blow yapmış ve puan silmişler.

  http://boxrec.com/boxer/505296

  amerikada ya hakemleri satın alıyorlar yada kirli boks ile malı götürüyorlar.

  bunun panzehiri ise golovkin tarzı bokstur aga.

  • Kaan TÜRK

   Aman gardaş 1de golovkin yenilirse boks moks izlemem daha o riske girmesin ggg üstat. Keşke nakavtla yense bende çok isterim

 16. Bankaci

  Amir khan ortiz dostlar,

  Bende onu diyorum beterbiev 2-3mac klas adamları yenmeli biraz prim yapmalı o yüzden kovalev dedim.taninmis rakipler dedim.

  Ward yıllardır takip ederim kimseden kaçmadı beterbievdende kaçmaz ama o da biraz değer katmayı kendine.

  Size katılıyorum luiz ortiz agirsiklette agirsiklet diyebileceğim en iyilerden.ana rakipleri ondan korkuyor birazda para yapmıyor eğer Kübalı değil Meksikalı olsaydı kemere paraya bogulurdu.

  • amir khan

   kübalıdan çok yaşı fazla olduğu için managerler yatırım yapmıyor ortize.yoksa 25 yaşında falan olsaydı bu teknikle ve güçle hemen kemer maçını alabilirdi.

 17. Bankaci

  Ward 2013sonunda sağ omzundan sakatlandı çok maça çık(a)maz bundan sonra.

  Son iki maçına çıkıp adonis -yenerse-ggg final yapmalı.gonlum bundan yana.

 18. Uğur mehmet birdoğan

  Artur Beterbiev ile maç olmaz , ekonomik değeri zorluğunu dengelemeyen bir maç yapmayacaktır Ward şu saatten sonra . Artur Beterbiev sağlam boksör ama Ward onunla yapmazsa pek kaçmış sayılmaz bir sonraki maçı kemer birleştirme veya üst siklet maçı değilse eğer . Beterbiev kariyerinde tanınmış bir isim yok bu nedenle olabileceği sanmıyorum bu maçın .

  Andre Ward için daha zor bir rakip olabilir Beterbiev , güzel eşleşme ama koşullar yok ortada oluşması için .

 19. amir khan

  light heavyweight de baya yenilgisiz ve az yenilgili hedefe yürüyen boksör var an itibariyle.oldukça canlı bir sıklet.lakin adonise ve warda takılı durumda.bunlarda genelde az maç yapan rakip seçen isimler.

  golovkine şunla yapcansın diyorlar yapıyor.ama warda ve adonise bunu yapmıyorlar.haliyle boksu bırakmazlarsa kısır wilderin rakip seçtiği gibi vasatlarla karşılaşmaları işten bile değil.oysa sıklette oldukça iddialı isimler var an itibariyle.
  joe simit
  eledeir alvarez
  oleksandır gudzik
  nathan kılaverli
  beterviev
  marcus brwni
  sullivan barrera
  igor mihalkin
  erik sokland
  umar salamov
  dimitri biyol (kırgız)
  ve
  dominic bossel

 20. AgnusDei

  Yani bir beterbiev maçı şu an gereksiz ve erken olur. Wardın kanıtlayacak bir şeyi yok aksine beterbievin var.ward dediğimiz beterbieve göre şu an çok üst düzey bir boksör. beterbievin de kendini bu çok üst düzey seviyesine çıkarması gerekiyor. yani o başarıyı sağlamalı. maddi geliri yüksek olmayacak bir maç için şu saatten sonra wardın kendini zorlaması anlamsız. bu olay beterbievin işi kendisini zorlayıp yukarı tırmanmalı. wardı hak etmeli.

 21. amir khan

  ward bence ya adonisle karşılaşır (ki iyi para getirir bu maç) yada boksu bıraktığını açıklar.zaten 2 kovalev maçı ile cebi doldurdu.uzun süre boks yapmadıktan sonra parayı bulmak için geri dömdü. parayı bulup tekrardan ben gidiyorum demesi işten bile olmaz.adamın suratında tilkilik görüyorsun resmen.

 22. Harun

  öncelikle beklediğim kadar güzel bir karşılaşma olmadı. bol sarılmalı bir maç oldu. klitschko bile bu kadar sarılmıyordu ayıp. undercard maçları çok daha güzeldi. ward ilk maçtan çok iyi ders çıkarmış, performansını geliştirmişti. yakın mesafeye girip bazen yumruk atarak, bazende sarılarak kovalev’in dengesini bozdu, adeta bütün planını mahvetti. maçtan önce mart ayında “kovalev’in tek bir stili var en iyi performasını sergileyip beni yenemedi, yenemiyecek” demişti. ward’ın dövüş stilini sarılmalardan ve bazı kirli hareketlerinden dolayı sevmiyorum ama tebrik ediyorum, iyi bir iş başardı. kovalev “senin kariyerini bitireceğim” demişti aksine ward kovalevin kariyerini bitirdi. kovalev ilk maçtan hiç ders çıkarmamıştı. eğer nakavt olmasaydı da kondüsyonu ona sorun çıkarıcaktı. ilk maçtan çok daha kötü bir performans sergiledi. vücuduna aldığı darbeler kondüsyonunu çok bozdu. karaciğere gelen yumrukları bilirim. ne kadar kondüsyonunda olsa yavaş yavaş bitiriyor seni. sadece direklerle maçı kazanmaya çalıştı kroşe ve aparkatlarını kullanamıyor. kovalev’in yaşlandığının belirtisidir. bu saatten sonra da eski ritmini yakalayacağını düşünmüyorum. kovalev sakin dövüşerek ne yapmayı düşündü anlamıyorum. joshua’nın wladimir’e yaptığının benzerini yapması lazımdı. puanla zaten alamazdı, tek çaresi nakavt etmekti ama kovalev de hiç nakvat etme hırsı ve isteği görmedim. kendi istedi ve cezasını çekti. ward’ın nakavt etmesi en son beklediğim ihtimaldi. benim için şaşırtıcı bir maç oldu

 23. Kaan TÜRK

  Ahhhh ulan ah be iki gözüm naptın be kovalev… Dedemin tıpatıp aynısı valla babamla ağzımız açık izledik, sanki o her yediği yumruğu ben hissettim taş.aklarımda :'( warda da helal olsun beni instagramdan engellediği için ona çok kızgın olsam da adam dünyanın en iyi boksörü… İlk o roundda puanları eşitledi, sonra tko aldı ama low blowa gitmese 12. Roundda efsane bi nakavtla alırdı bence, eminimki çok daha iyi olurdu kendisi için. Benim diyen herkesi yendi adam valla… Ama kovalevim git abelle çalış meksikada, ne bileyim super middle a in bişeyler yap ama büyük başarılara imza atacaksın inşallah yine. Ward da bi unify yapsın sonra cruiser a geçsin. Beni engellediği için İnşallah döğerler

 24. Harun

  diğer değinmek istediğim bir konu: kovalev antrenmanlarda gayet iyi gözüküyordu. sol kroşeleri çok hızlıydı, direkleri hızlıydı, ayakları hareketliydi. maçtaki kovalevi hiç beğenmedim. kazanmasını istiyordum.
  tamamen yanlış taktik uyguladı. eski kovalev artık gelmiyecek diyebiliriz.
  ward yumruk gücünü ve eskivlerini güzel geliştirmiş ama ward’ın bu maçı kazanmasındaki en büyük etken kovalev’in ilk maça göre berbat bir performans sergilemiş olması.

  • Harun

   ringde ben olsam daha güzel kroşeler atardım be kovalev. olsun ward büyük iş başardı. şeytani bir zekası var 🙂 üst sikletlere çıkar mı bilmem . golovkin ile önümüzdeki yıllarda 2 maçlık bir kontrat imzalayabilir. zaten ikisinin de yaşı ilerledi eğer ggg canelo’yu yenerse bu ihtimal artar. bu yapacakları maçtan ciddi bir para alır. sonra da emekli olabilirler. seyir zevki güzel olabilicek , olmasını istediğim bir maç.

 25. AgnusDei

  açıkçası kovalevin bir taktik hatasına tko olduğunu düşünmüyorum warddan daha kötü olduğu için kaybettiğimi düşünüyorum ilki şaibeliydi de bu maç ta şaibeli dimi. insanlar konuşuyor kabul edelim artık ward çok daha üst düzey ve estetik bir boksör. maçı kazanması olağandı ve kazandı. hakkını da verdi. çünkü ring içinde çok zeki bir boksör ve zeka güce kaybetmez. ki ortada bir patlayıcı güç farkı da göremedim andre ward gayet güçlü bir adam. stili ko.cu değil o kadar istediği zaman ko da edebiliyor. .ok farklı bir seviyede boksör ward şu jenerasyonda islerken zevk aldığım nadir isimlerden birisi.

 26. Bankaci

  Çocuğu yüzmeye götüreceğim o yuzden uyuyamıyorum deli uykum var.:)

  Adonis maçı geliyor gibi ikiside boksun pis tarafını yakın dövüşü sarilmalar i bilen adamlar.adonis çok tehlikeli bir Boksör.

  Bakın dostlar maçın ilk raundu da bir yorum yaptim.sarilmalar çok wardin istediği boks bu diye maç orda şekillendi aslında.

 27. Bankaci

  Kovalev kötüydü yorumlarına katılmıyorum ward oyununu bozdu.teknik dedigimiz şey budur işte rakibi bozmaktir bir tarafıyla digeride rakibe oyununu kabul ettirmektir.

  • Harun

   ward sarılmalarla oyununu ciddi şekilde bozdu doğru ama kovalev’de gözle görülür bir performans eksikliği de vardı.

 28. Junkie

  Artik canelo nun ggg yi yenecegine adim gibi eminim . Bu hakemlerle olacagi budur . Mac resmen mini bi abd rusya savasi gibi oynandi wardin sarilmalari bel alti vuruslari neyse onemli degil ilk macta nasil hirsizlik yapildigini tum dunya gordu mactan once kovalevin kosesi ile ilgili ahlaksiz bi ton haber do du abd medyasinda cok tehlikeli adam bunlar dusmaninin once psikolijisiyle oynayan bir devlet

  • AgnusDei

   tamam haksız ko etti inandık yoksa kovalev 1. roundda bitirirdi. 🙂 🙂 🙂

   arkadaş ne alaka bu adamı neden bi kabullenemediniz kovalevciler olarak?
   kovalev gayet te çıktı kaybetti ve çirkeflik yaptı bazen kabul etmek gerekir . kovalev nerede ward nerede kovaleve daha iyi diyen varsa zaten boks bilgisinden şüphe ederim.

   • Junkie

    Ward cok daha iyi boksor olabilir bu senin gorusun . Hem rigo maci olsun hem bu mac gecenin hakemleri berbatti dostum . Ayrica kovalevin ring disi sebeplerden dolayi cok gergin ciktigi kanisindayim maca her halinden belliydi ward vs kovalev eslesmesi en basindan beri temiz bi sekilde oynanmadi bunuda gormemek icin kor olmak gerek

    • AgnusDei

     bence ilk cümlen çok saçma olmuş bu artık görüş değil ortaya sunulmuş bir kanıttır. herkes gergin olanın ward relax olanın kova olduğunu söylüyordu ama. ne oldu gitti paşa paşa dayağını yedi bahane istemez bence. yine de böyle düşünüyorsanız siz bilirsiniz diyecek bir şeyim yok.

    • Kaan TÜRK

     Junkie %100 haklısın. Katılıyorum.

  • cemil aslan

   junkie aynen katılıyorum kardeşim

 29. Harun

  ring dışında çevirdiği dolaplar ve maçlardaki sarılmaları ile seyir zevkini bozduğu için ward’ın nakavt olmasını istiyordum. kısmet değilmiş

 30. amir khan

  sarılmayacan aga.50 defa yazdım burda.avni peribanı sarılmadan yendi.yakın dövüşte sarılmazsan tabi yumruk alacaksın ama bu sana ko yapma şansı verecek.golovkini izleyin.her round da net yumruklar alıyor.bunun karşılığı olarak yakından indirici yumruğu vurma şansını elde ediyor.

  kovalev taktik olarak saçmaladı ikinci maçtada.

  avni yada ggg olsaydı ki bu konuda oldukça iddialıyım wardı bezdirirdi 12 round boyunca.avni periban maçında kendini ispatlamıştır.net

  sağlam çene yakın dövüş.olay bu.zaten golovkin çoğu maçtan önce şu yorumu yapar.sokak dövüşüne zorlayacağım rakibi.olay bu.

 31. amir khan

  amerikada amerikalı bir rakiple karşılaşıyorsun ve russun.ama antrenörün amerikalı.akıl alır gibi değil.

  ama kafamda genede kova nın avni yada ggg gibi yakın dövüşü yapıp yapamayacağı soru işareti.acaba antrenörümü istemedi yoksa bu konuda beceriksiz mi?bilemiyorum.

 32. Harun

  bu maçtan çıkaracağımız ders: karına özellikle de karaciğere yapılan vuruşların ciddi derecedeki önemi bir kez daha anlaşıldı. canelo-ggg maçında canelo kondüsyonunu düşürmek için hep golovkin’in karnına, karaciğerine çalışacaktır. bunu başarabilirse, son roundlara doğru kondüsyonu bittiğinde nakavt etmeye çalışacaktır. eminimki oyun planı bu olucaktır. antrenmanlarını bunu kanıtlıyor. sol sağ sol eskiv sonra 2 karaciğer vuruşu ya da sol sağ eskiv boşluk karaciğer çalışıyor. zaten kondüsyonu bitmiş birini nakavt etmek 2 kat daha kolay oluyor.

  • Harun

   canelo daha kısa olduğu için, ggg’nin karnına yumruk atmak için altına girdiğinde golovkin den yumruk alıp nakavt olabilir. golovkin den beklediğim bu olacak.

  • Luis Ortiz

   Canelo GGG’yi yenebilecek bir boksör tipi değil.

   • Harun

    ben de golovkin’in yeneceğini düşünüyorum. belirttiğim canelo maçta karnına çalışacak, golovkin’în karnıda çenesi gibi sağlamsa bundan etkilenmez. değilse karaciğere yumruk geldiğinde ringde ne olduğunuzun bir önemi kalmaz tamamen bitersiniz.

 33. Kaan Çelik

  Hala golovkin Diyenler var ne zaman göreceksiniz o da kova gibi olucak sadece rakibini bulmadı kimse ward maçlarından önce kovanın eksiklerini görüp yorum yaziyormuydu yoo ggg de karşısına ward tarzı teknik adam çıkınca defolarini göreceksiniz o da eubankten başkası değildir.O maç olursa bazıları ne hayal kırıklığına uğrayacak ama

  • Harun

   golovkin kovalev gibi değil aparkat ve kroşelerini çok daha iyi kullanıyor ikisini aynı tutman yanlış. ayrıca golovkin ikisiyle de maç yapmak istedi eubank ve bilyo joe maç yapmadı.

   • leGGGend

    Ordinayus die gıcık birisi vardı, o gidip bu çıktı şimdi, gerçi ikisininde 1 kişi olduğunu düşünüyorum. eubank madem yenerdi niye kaçtı.

    • Roman

     EUBANK LA GOLOVKIN MACI ILAN EDILMEMIS MIYDI? Niye cekildi macdan eubank? Adamlar o kadar korkuyorlar ki tahmin bile edemeyiz. BJS VE TURTLE DA GGG ILE MAC YAPCAK CESARET YOK COK PARA VERIRSEN ANCA GELIRLER.

    • Harun

     evet neden kaçtığının cevabını verin 🙂

 34. AgnusDei

  teknik her zaman güçten üstün gelir.

 35. Bankaci

  Ggg farklı bir seviye kovalevle karsilastirmayin.

  Ggg caneloya yenip warda meydan okumali.

 36. cemil aslan

  wardın bu kadar bel altı vuruşuna neden hakem ses çıkarmadı? hatta kovalevin kendine gelmesine fırsat vermeden devam ettirdi? bu vuruşlar belaltı değilse hakemin kovaleve sayması lazımdı? bel altıysa wardı uyarıp kovalevin hazır olup olmadığını sorması lazımdı? arkadaşlar maçın ilk raundları ile ilgili görüşüm; evet ward maça iyi konsantreydi kovalevse bir an önce sonuca gitmek için kontrolsüz saldırdı. bu durum . raundta kovalevin yavaş yavaş yorulmasını sağladı. ward disiplinin hiç kaybetmedi, refleksleri yine çok iyiydi. kovalev boşa çok yumruk sallayıp raundlar ilerledikçe daha da telaşlı şekilde kendini yordu. ama wardın bu kadar bel altı vuruşu ve hakemin hiç müdahale etmemesi, bir skandaldır. boks artık lobilerin elindeki hakemlerinde etkilediği bir spor olma yolunda tehlikeye girmiştir. bariz açık bir taraflı yönetim söz konusudur. ha kovalev bu maçı belki ud ile de olsa yine alamazdı ama bu şekilde bariz bir haksızlık artık skandal bence,, çok yazık..

  • AgnusDei

   kardeşim geç o işi o vuruşun bel altı olması şaibeli kesin bir kanı değil. ancak kovalev için bahane kalmadı ward çok daha iyi bir boksör bunu tüm dünya gördü. o hakem bu hakem diyeceğinize kabul edin.

   • Junkie

    Agnus mactan once nerdeydin ? Ilk defa goruyorum bu fanboyu . Simdide her mactan sonra boyle atesli taraftarlar turedi joshua klichko macindan sonra tureyenlerle ayni . Wardi hakemi maci elestiren her yoruma cevap atiyor issiz baska isin gucun yokmu kardesim kendi yorumunu yaz okuyan olursa olur ne tuaf insanlar var ya hu 🙂

    • AgnusDei

     yeni üye oldum kardeşim siteye. maçtan önce de buradaydım. bakarsan görürsün. ben iki boksörü de severdim ama bu maçta wardı baş köşeye oturttum artık tyson furyden poveden sonra warddır benim için. kovalevi de severdim ama çirkefliği gözümde onu bitirdi. hem benim buraya yazdığım yorumlardan sana ne birader. objektif bakmayıp hala kovalevcilik yaparsanız ben de bildiğimi yazarım burada sana giren çıkan ne ? yok benim işim gücüm varsa senin işin gücün sen git işine gücüne tamam mı paşam?

     • Junkie

      Olum adam gibi konus bi taraflarini oynatma senin ben kim oldugunu iyi biliyorum yeni hesabin hayirli olsun ama yakinda buradanda banlanirsin magara adami baban yasinda insanla duzgun konus evlat saygili ol ward in fanboyu git alnina ward yazdir sana yakisir :):):)

      • AgnusDei

       ben tahmin ettiğin kim ise o değilim bu bir. ikincisi de ağız bozan konuşmalarına hiciv katan sensin ben karşılık verince mi suç oluyor. bak hala aynısını yapıyorsun ne diyim allah ıslah etsin seni kafamı bozamam hiç.

     • Junkie

      Ahahah ifsa olunca geri vites :):) Yalandan kibar olma birader karsiyakalisin sen bu hesapta gider yakinda ben sana soyliyim 🙂

      • AgnusDei

       yahu sabahtan beri karşıyakalı diyorlar kim bu adam bilmiyorum. açıkcası umrumda da değil. ne geri vitesi neden geri vites yapayım? saygıdan bahsederken konuşmalarına hiciv katıyorsun ben sana bunu söyledim. bunun neresi geri vites bi söyler misin?

   • cemil aslan

    kardeşim wardın teknik taktik yeteneği tabiki üstün hakkını veriyorum, dediğim gibi maç bu şekilde nakavt olmadan devam etse kovalev ud ile de olsa kaybederdi ayrı. ama bu şekil bel altı bariz vuruşlar görünüyor zaten. bunlara gerek yok. hakem kovaleve saymadan devam ettirdi? kovalev eğilmiş karnını tutuyor, bu haldeki boksöre sayılması gerekmiyormu legal yumruk söz konusuysa? adam hemen devam ettirdi? ki legal değil belli o halde kovalevin kendine gelmesini bekleyip, warda da uyarı yapılıp o şekil devam ettirmeliydi?

    • AgnusDei

     yapılmadı çünkü o bel altı vuruşu şaibeli diyorum kemer kısmına vurmuş adamın s.kine d.şşşağına vurmamış ki bel altı bile değildir muhtemelen o vuruş. her ne olursa olsun güzel maçtı ve ward bileğinin hakkıyla kazandı. bu rövanşı kovalev istedi her anlamıyla da sonuçlarına katlanacaktı ve katlanmayı reddediyor çirkeflik yapıyor. o yüzden de gözümde bitmiştir. şu olayda kovalevin pek haklı taraf olduğunu düşünmüyorum.

     • cemil aslan

      bu işin kokusu çıkacaktır bence bu mantıksızlık bariz şekilde görünüyor, ve artık tadını kaçırıyorlar iyice maçların. boks hariç hertürlü oyun dönmeye başladı.

  • cemil aslan

   5. raundta kovalevin yavaş yavaş yorulmasını sağladı olacak

  • leGGGend

   Cemil Aslan Tamamen katılıyorum dostum.

 37. Kaan Çelik

  En az 2 yıldır eubankten ggg maç diyor ggg yanaşmıyor inşallah canelodan sonra eubankle maç yapar da görülür herşey ayrıca kova da ward kadar yenilgisiz ve toz kondurulmayan bir boksördu rakibe bağlı herşey bakın wilder hala yenilgisiz dişe dokunur bir rakiple maç yaptı mı

  • AgnusDei

   wilder zaten balonun kendisidir. wilderin patlayıcı güçten başka bir numarası yok. çenesi sağlam iyi defans yapabilen azıcıkta indiriciliği olan her boksör deontayı dövebilir bence. öyle bir savunma açığı eminim ki bir gün sorun çıkarır. rakipleri güzelleştiğinde deontayı yine konuşmak gerekir şahsen ben hiç beğenmiyorum.

 38. cemil aslan

  bir diğer husus bu ward-kovalev maçı galibiyle zorunlu kemer maçı hakkı beterbievin değilmiydi? o şekilde haberler çıktı, peki neden bu adonis chikenson araya girebiliyormu? bilen arkadaşların aydınlatması dileğiyle 🙂

  • amir khan

   zorunlu rakip falan hikaye pro boksta.amerikalılar pro boksun içine ettiler amiyane tabirle.herkes kafasına göre rakip seçiyor.wildere bak.saçma sapan rakiplerle kemer koruyor.

   olay tamamen para üzerine kurulu.

 39. Kaptan

  BEL ALTI VURUŞ TAM NEREDEN İTİBAREN? tAM KEMERE VURUNCA NE OLUR?

 40. Tony

  noldu kovalev ko eder diyenler ben ward ko eder dediğimde bokstan anlamayan insanlar bokstan anlamıyon diye yorumlar yapıyodu şimdi kimin bokstan anladığı ortaya çıkmış oldu.

 41. amir khan

  agnus misyonerlik işine mi girdin.o resim nedir öyle?

 42. Kaptan

  8.RAUNDU TEKRAR SEYRETTİM BEL ATI VURUŞ VAR.

 43. Kaptan

  KİM NE DERSE DESİN YİNE ŞAİBE VAR.

 44. Kaptan

  TONY WICKS KAÇ PARA YEDİ ACABA. GÜLÜP DURUYORDU.

 45. Abdullah yılmaz

  Maça dair yorumum:
  1-) kovalev’in maçtan alacağı paranın net olmaması, 3 hakemin de Amerikalı olması kovalev için motivasyon düşürücü sebepler olup adil bir uygulama değildi.
  2-) vard kovalev’i iyi okumuş ve stratejisini ona göre uyguladı.
  3-) kovalev vard’ı iyi okuyamadı, vard ile yakın dövüşerek onun oyununa geldi.
  4-) Kovalev önceki maçtan daha iyi hazırlanmıştır diye düşündüm ama önceki maçtan daha kötüydü.
  5-) kovalev antenörünü kesinlikle değiştirmeli bu adamdan bir cacık olmaz.
  6-) bir kovalev takipçisi olarak kovalev’in bu maçta nakavt ile alacağını düşünüyordum ama; yanıldım. Ve hiç beklemediğimiz bir şekilde ko oldu. bu yıl sürprizlerle geçecek gibi. Bir sürpriz de golovkin canelo maçında yaşamayız umarım. Herkese hayırlı pazarlar…. 🙂 🙂

 46. cemil aslan

  tekrar izliyorum kesinlikle belaltı yumruklar, nakavt kararının verildiği sahneyi izleyin; kovalev kollarıyla bel hizasında tutuyor ward ise tam o hizanın altına yumruklar atıyor. önceki aynı belaltı vuruşlarda defalarca aynı pozisyonda eğilen kovaleve saymadan devam ettiren hakem bu seferde sayma gereği duymadan maçı durduruyor. komedi gerçekten. virgil hunter’ın nakavt taktiği belli oldu böylece: nasılsa hakem bizden yana bel altı vuruşlar yap bitsin 🙂

  • AgnusDei

   o yumruklar şaibeli ortada net bir şey yok. ama ileride netleşirse o zaman tamam kabul haksız bir nakavt sayacğım ama bu gidişle zaten ilerleyen roundlarda ko olacaktı. o kondisyonla bu iş çok zor.

  • Abdullah yılmaz

   böyle maçların tekrarınız izlemek istemiyorum kovalev beni hayal kırıklığına uğrattı… 🙂

 47. GENNADYMUSTAFA

  Öncelikle bu maç da busene olduğu gibi beni mahfetti kliçko haye maçında kalpten gidiyodum. Golovkin hep kendinden kısa rakipleri yendi ward 185 eğer bu GOLOVKİN , WARD Maçı olursa burda da dedim ward sayıyla yener golovkini de aynı şekil yener golovkin üzerine gidip net direk kroşe karaciğer vuruyo vard bunların 3 ünden kaçar hadi sol kroşe sağ aparkat dan kaçar sol karaciğer vurur vard bunlar çözer daha sonra midesine direklerle girer bi o*****u luğu yapar kazanır

 48. Kaptan

  ortada sayacak bir şey yok. zaten önceki raoundlarda bel atı vuruşlar yapmış adam uyarı almadı ve 8.raund da iş patladı.

 49. Kaptan

  futbolda zamanında sarı vermezsen, maç çığırından çıkınca kırmızı da kurtarmaz. hakem olmadı.

 50. Ordinaryus H

  son roundda kovalev sağ kroşe yiyip grogi duruma düşmeden önce ward zaten kovalevi karacigerden yakalamıştı. dikkat ederseniz tam kemerin hizasına vurmuş net karaciğer. yanlış hatırlamıyorsam roundın 1:50 dakikasında karacigerden yakaladı ama kovalev sanki s*kine gelmiş gibi hakeme numara yaptı ama hakem yemedi devam ettirdi. sonuç olarak ward zaten efsaneydi şimdi de p4p no 1 oldugunu kanıtladı.

 51. GENNADYMUSTAFA

  Adonisi de yener golovkini de yener şu an adre warda rakip yok golovkin maçı olursa valla bir şey diyemiyorum jacobs daki golovkin aklıma geliyo

 52. Ordinaryus H

  kovalev çenesine yediği kontradan sonra ayakta duracak hali yoktu. bacakları titriyordu.o halini köksal baba bile ko ederdi. buna ragmen wardın vuruşlarını hissetmedim diye iğrenç bir yalan attı. gözümde iyice düştü. yalancı ve karaktersizmiş. aynı şeyi kolofkin de yapmıştı. kell brook maçında vuruşları beni hiç etkilemedi diye yalan söylemişti demişti. bu tarz kovalev ggg gibi boksörler mütevazi olsa ne olur yalancı ve karaktersiz olduktan sonra.golovkinin de asıl yalancı yüzü aynı kovalev gibi yenilince ortaya çıkacak.

 53. Tolga

  Şerefsiz rigondo resmen adamın kafasını tuttu o maç ta büyük şaibe vardır oda zaten Lomachenko ya kurban gidecek. Ward Kovalev maçında Ward aslanlar gibi 2. Şansı verdi ve nakavt ile kazandı. Ward daha üst düzeyde bir boksör kovalev düz ama sert bir boksör du. Bu mac ward in yumruk gücünün kucumsenmemeli olduğunu gördük. Kovalev zaten kondisyon bakımından çökmüştü 12 raund devam etmesi zor olurdu. Simdi adonis stevenson ile kemer birleştirme maçı yapması lazım bu maçta da favorim Ward olur. Antrenör ekibi ve yuksek ring iq suyla ward şuan en iyi boksör kaç tane üst düzey boksörü yendi. Wardi yenerse Golovkin yener çünkü Golovkin Kovalev gibi sıradan düz bir boksör değil. İyi bir antrenör ekibi var ve Kovalev den çok daha teknik ve yumruk çeşitliliği var. İkisi arasında olacak maç çok ortada geçecektir

 54. GENNADYMUSTAFA

  Canelo felaket çalışıyo

  • leGGGend

   Aynen Canelo felaket çalışırken, golovkin geziyor, ve daha önce golovkinde hiç görmediğimiz röpörtajlar yapıor, caneloyu küçümsemesi korkutuyor beni, ama bir taraftan jacobs brook karşılaşmalarında tuzak kurup, Caneloyu nasılsa yenerim dien özgüvenimi diyorum, inşalla öyledir.

 55. ONUR ERTEKİN

  Sahurdan sonra uyumadım, ondan sonra iki saat maçı beklemeye başladım, özellikle Çakal Rigendeux a hayran kaldım, ward – kovalev maçının 6. raundunda yarı uykulu maçı izliyordum sanırım ward, kovalev’i nakavtını kaçırdım gözümü açtığımda program bitmişti…

 56. zagortenay

  wardun belaltı vuruşlarının videoları internete düştü bile lakin görmek istemeyen görmeyecektir yine de. canlı yayında da çok netti zaten. ward maç boyunca karaciğere değil taşşaklara çalıştı. kovayı yoran ve sağ kroşeye zemin hazırayan muhtemelen bunlar oldu. hakemin maçı bitirmesi prematüre zaten. ondan sonra ward şöyle ward böyle. rigo maçı da haksızlıkla bitti. bir eliyle tutup diğer eliyle dövüyor hakem araya girerken kurallara uygun bir vuruş yapıyor ama gong çalmış bu arada. hakem ne olduğunu etrafa soruyor maç yorumcuları hiç bir şeyin farkında değil zaten.iğrenç bir boks gecesiydi ancak ahali yine de memnun. boksta ring dışı oyunlar puanlama ve hakemlik sonuca haddinden fazla etki ediyor. sorgulayan düşünen çok az. haksızlığı kabullenmek çok kolay olmuş. adam babasının oğlunu destekliyor sanki. cık cık cık…

  • mehmet dalgaç

   Aynen. Word! Net bi sekilde bel altina saydiriyor. Hakem word! U uyaracagina pis pis siritarak maci bitiriyor. Tamam kovalev iyi degildi ama word! Da temiz dovusmedi.

 57. conan

  Ward kovalev defterini bir daha açılmamak üzere kapatmıştır. Artık siz de kapatın bu ağlak terbiyesiz rusu konuşmayın. Low blow low blow diye ağlayana kadar adam gibi yumruk ataydın. Sağ kroşeyi yediğinde nasıl yamuldu? Hani wardın yumrukları kız gibiydi? Yallah kovalev bittin sen

  • cemil aslan

   o kadar bariz bir yumruğu ward kovalevden yeseydi ne olurdu conan kardeşim? işte yumruk gücü meselesi bu. ward açık şekilde kovalevin tam çeneye vurduğunda kovalev düşmüyor ve hala ayakta ama o açıklıkta bir yumruğu kovalev warda vursa sen tahmin et ne olurdu ? 🙂

   • conan

    Halamın taşşakları olsayidi emicem olirudu daaaa. Ağlamayın siz de kovalev gibi

    • cemil aslan

     🙂 yok hangisinin yumruğu daha güçlü düşünmen için dedim kardeşim, aynı yumruğu kovalevin vurduğunu ve sonrasında wardın ne olabileceğini tahmin et? kovalevin warddan yiyeceği en net yumruk bu ve adam hala ayakta, neden çünkü 1. kovalevin çene sağlam,2. si ise wardın yumruklar güçlü değil. şöylede düşünebiliriz; kovalev öyle net bir yumruğu beterbievden yese çene ne kadar sağlam olsada yere düşer ve hatta direk ko olurdu diyebilirim. ama warddan gelince olmuyor işte, mesele bu:)

     • conan

      Ward:2 – kovalev:0

      Olay bitmiştir. Daha bahane bulup komik duruma düşmeyin

      • cemil aslan

       ben yukarda da yazdım, kovalev bu maçta zaten nakavt olmasa da ud olsa yine yenilecekti. ward bu şekilde daha kontrollü ve konsantrasyonu yüksek halde, kovalevse korktuğum gibi kontrolsüz ve kendini yoran aceleci dağınık halde olarak zaten ward maçta iyice baskın hale geldi ama bu şekil bel altı vuruşlara gerek yoktu. illaki nakavt için bu şekilde maçı çirkinleştirdiler hem ward hemde hakemler. ve boksta bir rezalete imza attılar bence. yazık

      • Antijoshua

       Katiliyorum cemil kardesim.
       Kovalev zaten karaciger ve yedigi krose nedeniyle zor ayakta duruyordu fisi tekrar mideye vurulan ve en son faullu bel alti atilan yumruk cekti.yinede hakemler bu iki macada tesir etti.ilk maci kovalev kaybetmemisti ama kemerleri kaybederek zaten psikolojik ustunlugu kaybetti boyle durumlarda rovans macina hazirlanmak daha zordur.ayrica
       Kovalaevin koseside kendisine ne ilk macta ne bu mac oncesinde nede mac esnasinda hic yardimci olmayinca yenilgi kacinilmaz oldu.

      • cemil aslan

       teşekkürler antijoshua kardeşim. aynen öyle ilk maçın getirdiği müthiş bir stres oluştu kovalevde, bu zorlu hazırlıkta ekibinin yardımıyla atlatmalıydı ama köşesinin de hazırlık aşamasında ve maçta nasıl yetersiz olduğunu da burda görmüş olduk.

 58. conan

  Rigondaya kirli dövüştü diyenler, önce taylandlının gonzalezi kafasıyla yendiği maça baksınlar.

  • Junkie

   Oda kirli dovusdu buda . Sen destekledigin adam olunca gormezden geliyosun isine gelince konusuyosun . Ben rigo yu cok severdim ama geceki mactan sonra tamamen sogudum . Taylandli gonzaleze kafa attiginda gonzalezi korursan taylandli yediginde oda yapmisti dersen bundan sonra hic bi macta pislik yapan boksore konusmaya hakkin yok

   • conan

    rigondo maçında rigonda ilk raundda olmasa, sonraki raundlarda yine yenerdi. ama taylandlı şerefsizde gonzalezi kafa dışında yenecek güç yoktu. gonzalez maç boyunca rahat 1 üniteden fazla kan kaybetti. o kan kaybı performansı daha çok düşürür. boksu bilmediğiniz gibi insan fizyolojisini de bilmiyorsunuz. rövanşta gonzales rahat kazanacaktır.

    • Junkie

     Boksu da insan fizyolojisinide benden iyi bilebilirsin . Roman ilk macida kazandi benim gozumde . Ward ve rigo bugun taylandlisan beterdi onu gorup bunlari gormemek nasil bi cahillik anlamiyorum . Suan tum forumlarda abdliler bile warda andrew golota ward diye lakap takmislar golotanin mehsur bel alti vuruslarindan sebep 🙂

 59. Bankaci

  Maç içinde kovalev zaten arkasını dönmeye başlamıştı vücuda bu kadar yumruk alması bitirdi onu.

  İlk rauntta teshisimi koymuştum.yakin dovuste wardi yenmek imkansız forch gibi adam yenerdi.

 60. Bankaci

  Adam yenemedi olacaktı

 61. ömer uzel

  öncelikle Amerika ve Rusya medya önünde düşmanlar, onları yöneten yahudi sülaleleri aynı kandan..Amerikayı Rockefeller, rusyayı roksiller yönetirler..Türkiye de dahil bütün dünyayı birbirine düşman etmek için sağ ve sol akımları ortaya çıkaran Yahudilerdir..Kovalev’in antrenörünün amerikalı oluşu onun yenilmesini istiyor manasına gelmez..ward kovalevden neden daha iyi boksör..çünkü rakibin senden çene gücü ve yumruk gücü olarak tamamen doğuştan gelen avantajlara sahipken, sen onu yeniyorsan hemde iki kez, hemde nakavtla, bu seni daha büyük boksör yapar…düşünün ward’ın çenesi ve yumruğu kovalevle eşit güçte olsaydı ne olurdu? belki 3. raundu bile göstermezdi..

 62. JOE LOUIS

  Tüm arkadaşlara selam. Boks dersek bu gece öyle birşey olmadı. Kovalev taktik olarak hazır değildi. Guc bir yere kadar. Kontrolsüz güç güç değildir, bunuda gördük zaten. Efendim adam bel altı vurmuş da bilmem neymiş. Diyelim ki bel altı vurdu hakem ward a ihtar verdi, yada maçı bitirmek yerine kovaleve saydı. Oda kendine geldi ve rauntu ko olmadan bitirdi. Peki sonra… O kadar çenesine ağır yumruk almış kondisyonu kalmamis bir kovalevi sonraki rauntu ward dahada kötü bir nakavt ile ugurlardi inanın. Çıkmış wardın bu taktik zaferine gölge düşürüyor. Be essek o zaman yumruğu alınca bir dizini yere koy bırak hakem saysin sana kendine gel. Bunu bizmi ogretecez sana, Ama sen iki kat oldun oturdun iplere. Şimdi kıvırıp durma. Maçta benim favorimdin. Ward taraftarı arkadaşları ayrıca tebrik ediyorum. Doğru tahmin etmisler, ben yanildim.

 63. Tyson Fury

  Oyunbozan ward sahnedeydi her zaman en iyilerle kapışır kimsedende kaçmaz önce beter’i alır sonrada wbc kemerini ilk maçtan sonrada yazmıştım güç ve tekniğin savaşı diye ilk maça göre çok daha sağlam bir ward vardı ringte eminin bu galibiyetinden sonra herkesin saygısını kazanmıştır maçtan önce kalbim kovalevin kazanmasından yana demiştim çünkü ilk maçta haksızlık yapıldığını düşünüyordum ama gördükki bu maçta ward ile kovalev arasında dağlar kadar fark var ggg ile kıyaslayan arkadaşlar ggg nin şansının olmadığını düşünüyorum herkese keyifli pazarlar babalar gününüz kutlu olsun Sevgiler

  • Tyson Fury

   Yanlız ko süpriz oldu ud ile alacağını yazmıştım daha önce foruma herkes gibi şaşırttı benide

 64. lenolewis

  Tamam kova yenildi iyi güzelde wardun her yumruk sonrası sarılmaları çok net belaltı vuruşu varki hakemin maçı durdurup ward u uyarması gerekirken maçı bitirmesi tam bir skandal .yok efendim hakem maçı durdursada ward ko edecekmiş bu yorumlar çok komik oluyor gerçekten . Ward ko edecekse kurallar dahilinde ko etsin kim ne diyecek ama kuralı işletmeyip maçı bitirmek saçmalığın daniskası .ayrıca ward asla bir yıldız olamaz maç boyu sarılıp durdu büyük bir boksör böyle dövüşmez adonis karşısında hiç şansı yok bekleyip görecez hep birlikte

 65. Liston

  Kennedynin meşhur Domozlar körfezi çıkarmasından sonra söylediği ”Başarının binlerce babası vardır fakat başarısızlık yetimdir.” sözü tekrar tecelli etti. Ward çok zeki bir boksör gerek mental gerekse fiziki olarak bu dövüş için iyi hazırlanmış ayrıca Kovalevi çok iyi analiz etmiş. Bilemiyorum belkide Aşil’in topuğu Kovalev için karın bölgesi ve karaciğeri olabilir. Malum Kovalev’in çenesi çok sağlam Ward bilinçli olarak Kovalev’in karın bölgesine yoğunlaştı. Bütün eski adıyla Demirperde ülkesi sporcularında doping kullanımı çok yaygın ve bir şekilde sisteme entegre olmuş. Rusyada, Ukranyada yapılan maçlarda himaye ediliyorlar ama Amerika da radara takılıyorlar. Daha önceki dövüşlerinde muhteşem saldırgan nakavt makinesi Kovalevi düşününce aklıma buda geldi. Neticede Ward seyir zevki olmayan stiline rağmen aklı zekası fizik gücü ve muazzam boks tekniğiyle Kovalev’in işini bitirdi.

 66. Antijoshua

  Kovalevin bu duruma dusmesinin tek nedeni yine maca iyi baslayip nakavta gidememesi raundlar ilerledikce maca iyi baslamasina ve macta az farkla onde olmasina ragmen bu maci yine sayiyla bana vermezler psikolojisiyle kendini bitirmesi.koseside hic bir yerde ne mac onu ne mac esnasinda kendisine yardimci olmayinca yenilgi kacinilmaz oldu.ward iyi boksor olabilir ama objektif olalim ilk mactaki hakem karari kovalevin ve wardin kariyerine direk etki etti.

 67. Marvin Hagler
 68. Engin Keskin

  neymiş efemdim maçın bitmesi skandal mış bakı nbeyler hakem warddan puanda silse kovalevi dinlendirsede ward bidaha bel altı vurmasaydı bile kovalev bu maçta k.o olacaktı yani bu kaçınılmazdı açın 2. raundu izleyin kovalev baskı yapmasına ve üstün olamsına rağmen wardın ayakları yere çok sağlam basıyordu ward gerçekten çok güçlüydü o raundda bile hissettim kovalev her an k.o olabilir diye.

  • Marvin Hagler

   mevzu ward’ın dirty fighter olması. low blow ve sarılmalarla bitirdi karşılaşmayı.

 69. conan

  şu kahty duvanın maç sonu konuşmasını çevirseniz mehmet bey. salonda baya bir atışma oldu.

 70. Cemal Atalay

  Ward kalitesini bir kez daha gösterdi. Lütfen artık kovalevciler kabul edin Ward daha teknik ve kaliteli bir boksör. Kariyerini süslemeye devam ediyor Ward 🙂

  Teknik deyince 3 isim say deseler Ward ilk 3 te belki de 1 numara. Günümüz boksu için tabi.

  Kalite ve teknik = Andre Ward

 71. conan

  low blow falan diye ağlayıp bahane bulacağına, “rakip benden çok daha iyiydi. tebrik ederim.” de geç kardeşim. ne ağlayıp duruyorsun?

 72. Engin Keskin

  + olarak bana göre bel altı yok kovalev de paylaşmış ama boksda zaten çok yukarı giyiyorlar o şortları büyük ihtimal karın bölgesidir bence bel altı değil bu bnm görüşüm.

 73. conan

  8.raundda kovalev aynı joshua gibi oldu. pili bitmişti. 9.raunda kalsaydı kovalev daha kötü nakavt olurdu. bunun için hakeme dua etmesi lazım.

 74. fix1

  kovalev ko yapar diyorduk tko oldu. ama bir şeyi tutturmuşum. ward, eskivlerle kovaleve saldırırsa kazanır demiştim.

 75. Engin Keskin

  ilk maçta ward sağ vursa kovalevi yatıracak ama vurmuyor yazmıştım bu maçta soldan sonra enfes bir sağ çaktı kovalevi wardı çift görmeye başladı 🙂

 76. Bedir Altın

  Helal sana ward, kimleri yenmedin ki? Kovalevin ward dan sert vurduğunu herkes bilir, foreman in Ali den sert vurduğunu da yine herkes bilir. Ama iş sert vurmakla bitmiyor. Golovkin kovalev değil, canelo da ward değil, bu iki maçın karşılaştırılması yersiz bir karşılaştırma olur.

 77. Gökhan Kubat

  Kovaleve 200lira basıcaktım bir de iyi ki basmadım. Aptal ya direk dışında hiç mi tekniğin taktiğin yok. Ucuz yırttım valla.

  • AgnusDei

   bence de ucuz yırtmışsın. bilseydim bahislerin olduğunu elimde boşta duran son 5000i de basardım. güzel kar olurdu. 🙂

 78. AgnusDei

  Hala mı ward’a laf atılıyor. arkadaşım kovalev çok eksik bir boksör warda göre. hani en kötüsünden kalite olarak aralarında 3 gömlek fark var. ward gittiği sikleti domine eder çok net bir şekilde. insanlara kabullenmek düşüyor b.k atmak değil. yok öyle aldı yok böyle aldı kardeşim adam içinden geçti kovalevin içinden.

 79. Uğur mehmet birdoğan

  Bir delinin kuyuya taş atması mevzusu … Kovalev i tebrik etmek lazım sanırım insanların 1000 i 1 üzerinden nasıl hiç ettiğini tekrar tecrübe ettirdiği için .

  Bir çok vuruş bel hizasındaydı ama belatlına gelen yumruklar vardı . Tabi bakılan yere göre değişebilir , Kovalev in ayaklarını titreten yumrukta low blow sayılabilir neden olmasın … aslında low blow olan vuruşu çeneye gelmiş olarak gördük çünkü lobiler var 🙂 . Bu kadar sığ bir bakış açısı gerçekten üzücü .

  Uzun uzun tartışılıp bir yere varılmayacak bir mevzu , Sergey Kovalev gibi kaliteli bir boksöre maçtan sonra ağlamak yakışmadı …

  • conan

   +1. aynen ağlamak hiç yakışmadı. rakibini tebrik etmeliydi.

   “bundan sonra daha çok çalışacağım, hatalarımı düzeltmek için antreman yapacağım, yeniden ilk sıralara çıkmak istiyorum. belki boksu bırakmadan ward’la son kez bir maç daha yapmayı istiyorunm.”

   bu tarz bir söylem yakışırdı kovaleve. yazık etti kariyerine

   • AgnusDei

    Şimdi kazandığı tek şey antipati oldu. kaybettiği çok şey var bakınız maç bakınız saygınlık bakınız değer. 🙂

 80. lenolewis

  Wardcüler hakketen komiksiniz duyanda eskivlerle kroşelerle kovalevi yatırdı zannedecekler. Ward çok net kuraldışı vuruyor ve maçı ward almıyor hakem warde veriyor bu kadar net.kovalevin paylaştığı instegram hesabında çok net belaltı vurmuş itirazı olan varsa buna box konuşmaya gerek bile yok .tekrar diyorum ward kurallar dahilinde ko etti de itirazmı ettik. Kurallar uygulanmayacaksa biz ne diye izliyoruz bu boxu. Ama ısrarla wardu yücelteceksen hiçbir kuralı görmemen normal zaten diğer rauntta beyzbol sopasıyla çıksın madem kurallar işlemeyecekse

 81. conan

  maç sonu bir kliçkoya, bir de kovaleve bakın arkadaşlar. kalite farkı nasıl da belli. kovalev mahalle karıları gibi, kliçko ise bilge bir kişi gibi.

  • Junkie

   Kovalev klichko gibi abd nin kopegi bi adam degil . Klichko yu ukraynada bile seven yok . Ac biraz kitap oku cahil abd propogandasina cok kapilmissin sen . Biri haksizlikla senin elinden ekmegini almaya kalkarsa ne yaparsin tesekkurmu edersin ?

   • Luis Ortiz

    Kovalev’in bu maça inatla Amerika’da çıkması hataydı.

    • Junkie

     Kesinlikle ilk mac almanyada felan olsaydi tum hakemler 116 111 kovaleve verirdi . Ruslar Abd lilerden daha delikanli benim gozumde . Kovalev 2 defa abd de dovustu ward da Rusya ya gidicek *** varmi bence yok wilder ve stiverne den tecrubeliyiz

  • AgnusDei

   +1

  • unstoppablewilderpunch

   +9

 82. Engin Keskin

  birde ufak ayrıntı dikkatimi çekti o vuruşun hala bel altı olmadığını düşünüyorum hem şortların yukarı giyilmesi hemde kovalev mikrofonu alınca bel altı vuruş diye sonra söylüyor ilk önce diyor ward çok daha iyiydi diye sonra açıklamaları değişiyor kendi bile inanmıyor ama dünyayı inandırmaya çalışıyor hala desene ward nefesimi kesti kıprayacak halim kalmadı onun yanıma bu kadar yaklaşmasına izin vermemeliydim bnm hatam kaybettim bugun ward iyiydi desene demezsin çünkü sen küfürbazsın çamursun utanmadan 3. maçı istiyorsun seni sonsuza kadar da yener ama artık sen bir hiç oldun bunu sen istedin kovalev artık snn zamanın doldu

 83. AgnusDei

  Ağır siklette de böyle güzel maçlar izleyebilsek keşke. Ah be Fury nerelerdesin. 🙁

 84. conan

  kardeşim hazmedin şu yenilgiyi. 1 değil 2 kez yenildi. hala bahane arıyorsunuz. kovalev bir b planı bulunmayan düz bir boksör. hadi biz bilmiyoruz birol topuz da mı bilmiyor? geçin bu işleri devlet su işleri.

 85. conan

  kovalev nakavtla kazansaydı; ben “helal olsun adam iyi çalışmış, maçı hakkıyla kazandı” diyecektim. ama siz hala bıdı bıdı bıdı, kovalevden daha çok ağlıyorsunuz. 🙂

 86. lenolewis

  İlk maçta hakemler warde verince kendi bile inanamıyor yüz mimiklerine bakın wardün . Abd lobisi kovayı yedi resmen kova kemerlerle çıksaydı bu maç farklı olacaktı.kovanın wbc den ilerleyip tekrar kendini ispatlayıp wardle tarafsız hakem ve abd dışında dövüşmesi lazım

  • AgnusDei

   daha gerek mi var dövüşe bir daha döver bir daha şaibeli dersiniz siz. adamın kanıtlayacak bir şeyi yok artık.

 87. lenolewis

  Birde şöyle düşünün tüm hakemler rus olsa maç petersburgta olsa bu maç böyle mi biterdi

  • AgnusDei

   işler rusyada olsaydı kovalev çok rahat basardı dopingi sıyırtırdı işten ooh mis. amerika ne kadar ahlaksızsa ruslar 2 katı ahlaksızdır sporda!

 88. conan

  bakın ward’ı çok sevmeme rağmen, beterbiev maçından çekiniyorum. beterbiev ward’ı nakavtla yener, çok sert bir boksör. ward kendisini fazlasıyla ispat etti. önce wbc kemerini stevensondan aldıktan sonra, beterbievle bir maça çıkmalıdır. beterbieve yenilse bile bir efsane olarak emekli olabilir. ha beterbievi de yenip emekli olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olur.

  • AgnusDei

   ben pek sanmıyorum beterbieve yenileceğini ward şu an karşısındaki her rakibi atlatacak yeteneğe sahip. bu maçın 2 senesi var beterbiev bi 20 maç yapsın tamamlasın en azından o da pişsin ward da emekliye doğru giderken güzel olabilir bu maç.

   • conan

    beterbiev çok tehlikeli. ben boksörden az çok anlarım. içeri daldığında sol sağ sol ward yerde bulur kendisini. ama beterbievi de yenerse eski ward günlerine dönmüş derim.

    • AgnusDei

     dediğim gibi bu maç için erken 2 senesi var ward emekliye yakınken bu maç olursa beterbiev hakkıyla kazanırsa yolu açılır efsaneye bile oynar ama kaybederse wardın bu jenerasyonun tartışmasız en iyi olduğu gerçeği yeniden tescillenir.

     beterbiev kazanırsa da üzülmem. hak etmiş olur o zaman.
     joshua klitschko maçınıda bu olay gibi düşünebiliriz. kilçkoyu yenince zirveye oturdu. yolu iyice açıldı. ki bence klitschko aptallığına verdi ama yine de verdi maçı neyse. ama ward çok değişik bir boksör beterbieve yenileceğini düşünmüyorum o işin altından da kalkar eminim.

 89. conan

  alper panpa bırak şu kovalevi desteklemeyi. gel sen beterbievci ol. bu sefer kazanırsın 🙂

  beterbiev kovalevden bile daha sert bir adam. ward olsam onunla maça çıkmazdım. 🙂

 90. lenolewis

  Ward maç boyu sarılıp çamura yattı belaltı vurdu her raunt bana göre asla bi süperstar boksör değil adonis karşısında wardü görmek isterim adonis paspas edecktir wardü o zaman wardcüleri görmek isterim burda

 91. lenolewis

  İlk maçta kova wardü yendi ama hakemleri yenemedi olay budur

  • AgnusDei

   kardeşim maç çok yakındı kime verilse diğeri haksızlık olarak görecekti warda verdiler. bu maç yine wardın üstünlüğüyle geçti hak etti ve kazandı. kovalev bitti artık daha sızlanmaya gerek yok.

  • Antijoshua

   Ooo hosgeldin tekrar kardesim 🙂

 92. conan

  kafayı yemişsin sen.

 93. Engin Keskin

  adonis wardı nasıl paspas etsin beyler ya beterbiev şu anda warda karşı şansı 0 çok ciddi söylüyorum ward eski warddan bile 3-4 gömlek üstün kendine gelmiş dahada yorum yapmaya gerek yok antremanlarına disiplinli devam ederse bi 4 yıl daha önü açık çok canlı ve ayağı yere çok sağlam basıyor iste beklediğim ward buydu.

 94. safkan

  Kovalev düz boksör değil beyler insafsızlık etmeyelim, kovalev ne adamları ringden sildi. Ward da bence çok aman aman bir boksör değil de adam boksun tüm şifrelerini,diyagramlarını çözmüş, kurnaz, tilki her ayak var, wardı yenebilecek bir adam var o da en prime zamanında ki roy jones jr. 12 round ringde destan yazarlardı. maç bittikten sonra ki crusiver de dövüşebilirim demesine hayran oldum, ringde kaçak dövüşüyor ama özgüveni çok iyi bunu anladım, usyk,gassiyev,lebedev,breidis gibi mağara kaplanlarının olduğu ligden bahsediyoruz.

  • safkan

   Ronduexu maçındaki face to face yapılırken arkada ki chuki bebeğini gördünüz mü? Lan dedim bizim eleman mı yoksa. Bu arada ggg jakobsta çok zorlandı ward da hiçbir şey yapamaz mantalitesi doğru değil jakobs warddan çok daha güçlü vuruyor ama teknik olarak çok farklılar. Bir de golovkinde çok kurnaz ve sarılan rakipleri bozan bir altyapısı var. Her şeyi geçtim golovkin ward maçı ne büyük maç olur ama.

 95. Antijoshua

  Super mde mac yapsalar golovkin wardi nakavt eder gecer bence.kovalev yakina girdiginde devamli yumruk aldi o kadar sarilma oldu bir aparkat vurmayi bile akil edemedi.en azindan bir iki tane denese hem sarilmalar azalcak hemde uzakta tutup direklerle maci kontrol edip firsat kolluycakti.kosesi cok zayif kaldi

 96. conan

  kruzer siklette ward’ı çok fena harcarlar. herkes haddini bilmeli.

  • Antijoshua

   Cruisera filan cikmaz ward o hikaye.yaparsa adonis maci olur yada birakir yukunu tuttu zaten.cruiserda elek olur aptal mi o riske gircek bu yastan sonra

  • Roman

   Geyik di o oyle bir mallik yapmaz. Hayatini riske atar.

 97. jackal

  Adonis Artur Beterbiev Wardı ko eder. Hadi ward o yakın mesaefeden beterbieve yapsın o sarılmalari kroşe aparkat manyağı yapar Beterbiev . Dün Kovalev değil de Debut maçına çıkan başka boksör vardi sanki çok kötüydü Kovalev . Ayrıca Golovkin Süper Middleweightte nakavt manyağı yapar Wardı .

  • jackal

   Adonis maymunu da baskiyla ko eder wardi . Ward Beterbiev korkusundan Cruisera çıkmak istiyo ama orda glowacki huck felan harcar vitaminsiz wardi

 98. conan

  Golovkin önce tarçın engelini bi geçsin ki sanmıyorum

  • Murat Koc

   Golovkin o maci kesin kaybedicek 2yıldır söylüyorum golovkin chris eubanki yenebilirdi ama caneloyu yenemez.bence fazla hatali hareket etti.

 99. lennox

  Kirli dövüşmesede ward kazanırdı bu net kovalevin kondisyonu ilk maçtaki gibi rezaletti kondisyoner tutup hazırlanması bile bir fark yaratamamış ayrıca boşa çok yumruk attı kendisini yordu wardın oyununu izlemekle yetindi içeriye girdiğinde wardın kontralarına karşı Çözüm üretemedi sadece direk yumruklarla kazanmasıda beklenemezdi 2 maçı kabul ederek tartışmaları bitirdiği için ward herkesçe takdir gördü ama dünkü belaltı vuruşlar kendisine yakışmadı

 100. Engin Keskin

  ward vitaminsiz demek hahahhahahaha hazımsızlık için bi soda alsanz iyi olacak ward beterbievi top diye oynar ki beterbiev zaten acemi boksörlere nak down oluyor ward yumruk manyağı eder bunu 🙂

 101. Engin Keskin

  golovkini eleştiremem çünkü canelo ile maçı var ward ve golovkinin yolları ayrı gibi görünsede 2 si bize bir süpriz yapacak bu kaçınılmaz.

 102. Bankaci

  Uykumu aldım nihayet.
  Yorumlara baktım da.bel altı vuruş var deniyor.o son yumruk tam sınırda gibi geldi bana.ama maç oraya gelene kadar bir izleyin bir zahmet.

  İlk maçta ward saygıyla indirecek iki üç pozisyon vardı niye vuramadi diyordum sağınızda vurdu maçı kıvamına getirmiş adam.

  Daha önce demiştim kovalev karşılaştığı en güçlü ama en iyi rakip değil diye kessler hele ki froch en iyi zamanlarinda daha kimler kimler…o adamlar bir araba dayak yediler nakavt olmadılar fark bu işte.acin froch-ward izleyin.froch adam deli adam o zamanlar bunu yazmıştım kimse kabul etmemişti.

  Kovaleve herkes bel alti yumruk aldı diyor tamam kabul edelim -ki bence tam sinirdi-ama maç içinde iki üç defa bel altı olmayan vuruşlarda oyunu kesmeye çalıştı hakem devam diyor ward duruyor.kovalevin pili erken bitti.vucuda yumruklar bitirdi onu.

  Maç sonu ward kovalevi övdü.kovalev ne yaptı 3.mac.
  İstersen ward boksu bırakana kadar seninle dovussun.

  Kovalevi seviyorum bu sikletin en iyilerinden umarım kemeride tekrar alır.yakin dövüşü rakibe saygıyı diğer sorunlarını hallederse…

 103. Engin Keskin

  birçoklarına göre birbirleriyle maç yapmadıkları için en iyisi hala belirlenmedi bu baskıya dayanmaları imkansız bu maç mutlaka olacak ama golovkn caneloyu indirebilirse.

 104. Bankaci
 105. lenolewis

  Ward kendisinin bile inanamadığı ilk maçtaki haksız yenilgi olmasa bugünkü maç çok farklı olurdu.ward kendi bile inanmıyor aldığına yorumcular hala idda ediyor ward şöyle ward böyle

 106. cellat hopkins

  Maçın en önemli noktası boksun üstadı boks duayeni üstadı boksun
  Maç bitiminde ringde olmasıydı büyük Sun üstad boksun kralı zenginlirin efendisi burjuvalar in hasi diyecek söz de bulamıyorum

 107. Luis Ortiz

  Adam kendini ifşa etti resmen. Bu ruh hastasını tamamen siteden engellemenin bir yolu yok mudur ya.

  • Antijoshua

   Yok kardesim m.erten bile bir yolunu bulamadi herhalde 🙂 dunya ban rekoru olarak kayit altina alsinlar bari bi ise yarasin.

   • Roman

    Guinnes e girdi herif. AMA BILEMEDIK HERHALDE. SABAH GELDI MAC DAN SONRA BEN AKSAM GELIR DIYE DUSUNMUSTUM. 😀

 108. lenolewis

  Ward ner bel altı vurmuş yok efendim sınırdaymış bilmem ne lan olm net bel altı işte kıvrılmayın

 109. lenolewis

  birde şu saçmalığı bırakın adam kural dışı vuruyor görmeyip ya zaten kondisyonu yoktu bilmem ne kondisyonu olmayana kural dışı vurmak serbest mi ? Fanatikliği bırakıp adil yorum yapmayınca böyle oluyor işte

 110. Dr. Steelhammer

  Ward hakkıyla maçı aldı hala kovalev demenin bi anlamı yok. Şimdi diceksiniz bize gelip burda ward fan boyluğu yapma. Bel altı vuruştada tam sınıra vuruyo, zaten şort üste çok çekiliyo bu kovalevin tskları üstemiki. Şuan tek beklediğim maç ward ggg maçı. Ama önce caneloyu geçmesi lazım

 111. ahmet kurt

  yorumları okumadım ama belirteyim bel altı vuruş falan hikaye. ward tecavüz etti kovaleve. adam ilk maça göre daha pasif başlamasına rağmen yoruldu, mahvoldu, bitti. özetle ward kovalevin içinden geçti vesselam.

 112. Roman

  ULAN WARD NAKAVT EDER DEDIM. O KADAR AGLADIN KOVA KOVA DIYE NE OLDU? Bokstan anlamiyorsun. Boks ustadini da taklit etmeyi birak. Kafayi yemissin. 3000 KEZ BANLANDIN GELME ARTIK AQ INSANDA SIKILMA USANMA OLUR.

 113. VolkanK

  Hüstad gelmiş

 114. Engin Keskin

  kovalev zehirli yemek mi yedi diye düşündüm nefesi kesilince ama kovalevin nefesini kesen zehirlği yemek değil wardın zehirli yumruklarıydı bir attığı muhteşem sağ direk kovalevi dans ettirdi kafaya atılan bu şaheser yumrukda mı bel altı? 🙂 🙂 🙂

  • Luis Ortiz

   O yumruk Ward’ın maksimum güçlü yumruğuysa ki geliş açısına bakarsak bundan daha iyi oturamazdı, Ward’ın çok da güçlü bir yumruğu olmadığı ortaya çıkıyor.

   Ward’a bok atılıyor sabahtan beri ama gerçekleri de konuşmakta yarar var. Bu yumruk bile Kovalev’i düşürmüyorsa daha da diyecek bir şey yok.

 115. Engin Keskin

  kovalev yatmadı die ward kız gibi mi vuruyor sence ne alaka nasıl bir bakış açısıdır bu kovalev sadece düşmemek için direndi eğer düşşeydi 2 raund daha uzardı 🙂 düşmemekle erken yenilmeyi tercih etti hepsi bu

  • Luis Ortiz

   Kız gibi vuruyor demedim. Böyle cinsiyetçi bir yakıştırmayı da sevmem zaten Kovalev’in öyle bir laf etmiş olmasını hoş karşılamamıştım.

   Yumruğa gelirsek; O açıdan, o güçte, tam da o noktaya gelen bir yumruk rakibi sümük gibi yere yapıştırmıyorsa boksörün gücünün tartışılacak bir yanı vardır. Hepsi bu kadar.

 116. Engin Keskin

  bazen boksörler düşüp düşmemeyi tercih eder bunu unutma empati yap kendini kovalev yerine koy ne demek istediğimi anlarsın orada düşmesi gerekiyordu düşmek istemeyen bazen direnebilir bu tarz şeyler çok gördük sonrasına katlanırlar ama snn demek istediğin herşeye rağmen düşürecek yumruk gücü yok diyorsun doğrudur ne diyim.
  ama wardın çok aşırı güçlü yumruğu yok sana göre bana görede her rakibi bezdirecek yumruk gücüne sahip en azından.

  • Harun

   ward en sert yumruğunu en güzel açıdan çeneye vurdu. buna rağmen kovalev’i yatırmaya yeterli değildi. bu ward’ın sert vurduğu gerçeğini de değiştirmez. başka bir rakip olsa o sağla yıkılırdı.

 117. Braddock

  Dev maçların adamı ward daha iyi hazırlanmış ve rakibine daha iyi çalışmış. Maç wardin hakkiydi. Ama çok net 2 bel altı vuruş vardı. Hakemin kesinlikle puan silme cezasi vermesi gerekirdi.aynisini abd de avni yildirim yapsa kesinlikle puani silinirdi.ben kovalev bu maçı alir diyordum ama ward çok kurt bir dövüşçü olduğunu hepimize ispatladı.

 118. Metehan Ateş

  Dillian whyte wildere bir kaç şey söylemiş instagramdan yoksa wilder whyte maçımı geliyor

  https://www.instagram.com/p/BVd5uPzhZhJ/?taken-by=dillianwhyte

  • ahmet kurt

   Eddie hearn dillian whyte ı amerikada bir maça çıkarıp(hep ingilterede dövüşüyor) oradaki performansına göre kemer maçına çıkaracağını söylemişti. Yani direk wilderın önüne atmayabilir. Eddie hearn ün biraz daha whyte ı parlatıp öyle kemer maçına çıkarması daha mantıklı olur. Bu kemer maçında Muhtemel rakiplerin wilder ve parker olduğunu ama joshua rövanşınında olabileceğini söylemişti.

   • Metehan Ateş

    bencede zemini hazırlayıp öyle maça çıkaracaktır whyteyi ama ben wilderin parker ortiz klicko joshua gibi isimlerle dövüşmesini isterim wilder kiminle dövüşürse dövüşsün kazanma şansı her zaman vardır yabana atılacak isim değil wilder bu sene çıkar umarım

 119. Gökhan Kubat

  Ahhahahahhaha

 120. cemil aslan

  ward cruisera çıkacakmış 🙂 hızını alamayıp çıkarsa duvara çarpmış gibi olur bence. cruiserda usyk, gassiev, breidis gibilere bel altı vurmayı denesin isterdim 🙂 say say bitmiyor arkadaş; kudryashov, dorticos, wlodarzyk

 121. cemil aslan

  boks dehasıyla aynı kişi o zaman bu prekazi?

 122. Abraham

  Ko öncesi hakem puanlari:
  2 hakem 67-66 ward, 1 hakem 68-65 kovalev e vermiş, yani ko olmasa bile bu performansı ile zaten 12 raunt sonunda kaybedecekmis. Ko olması daha iyi oldu, biraz aklı başına gelir deyyusun ..

 123. cemil aslan

  https://youtu.be/XpAFToKcaws?t=2s
  bu arkadaki oyuncak bebek boks dehasının resmi değilmi? ordamıydı yoksa?

 124. Harun

  manny pacquiao – jeff horn maçını a spor vercek hadi hayırlı olsun.

 125. TÜRK OĞLU TÜRK

  bundan önceki ward-kovalev maçı ile ilgili habere ilk 6 round kovalev ko etti etti edemedi ward kazanır demiştim…nitekim öyle oldu…ward hakkıyla tertemiz bir şekilde maçı kazandı…
  şimdi yorumlarda diyorlarda canelo-golovkini ancak vücuda çalışırsa yener diye…arkadaşlar golovkinde mükemmel bir body shot cıdır…izleyin macklin maçını izleyin martin murray maçını izleyin lemiux maçını…adam body shot la indirdi bunları kaldı ki macklin in kaburgalarını kırdı herif…
  yani golovkinde çok iyi bir şekilde vücuda çalışarak canelo yu indirebilir…
  genel boks stilleri hakkında konuşursak pres boksu baskıcı stillerde dövüşen boksörlerin çok yumruk savururlar ama burada önemli olan isabetlilik oranıdır…ki ggg nin inanılmaz bir isabetlilik oranı var…aynı zamanda ring kesme ve adımlama becerisi de yüksek olmalı ki rakibi ile olan mesafeyi ayarlayabilmeli…bknz…ggg-jacobs(jacobs uzun olmasına karşın ggg neredeyse attığı her sol direk jacobs ın yüzünü buldu)…
  golovkinin canelo ya karşı en büyük silahları yüksek isabetlilik ve ring kesme becerisidir…
  canelo nun en iyi silahı ise kontra vuruşlar…golovkini ancak böyle indirebilir indirirse…yok aptallık edip baskı kurmaya kalkarsa edeceği her harekette golovkinin sol direğini ve kontralarını yiyebilir…
  bu arada golovkinde harika bir kontracıdır…d.gaele maçındaki kontra ko efsanedir…

 126. safkan

  Boksun gerçek kraliçesi (çakması değil) kathy duva, 3 sefer strong biçimde damage(hasar) için low blow vuruş var ve bunlar kasıtlıydı gibi bir şeyler demiş.

 127. Antijoshua

  Meth mi? marijuana mi yoksa farkli bi kimyasal mi kardesim ?

 128. Metehan Ateş

  Neden bu zamana kadar sana hdd tpt xincode ve mac ban atmadıklarını sor

 129. jackal

  Beyler kovalev ciyim belalti vuruş felan hikaye orda hakem maçı bitirmese ward kazanırdı bence yine . Kovalev yorulmuştu zaten body punchlar iyice hırpaladi. Kovalev dün mental açıdan da çok zayıftı . Plansız ne yaptığını bilmeden dovustu . Ward asiri iyi değildi ayrıca Kovalev çok kötüydü .

 130. Engin Keskin

  beyler şaka maka ward ne koydu be abartıldığı kadar değil abartılandan daha iyiydi harbi çok iyiydi ben bu kadarını beklemiyordum sahadan sildi.

 131. unstoppablewilderpunch

  evet, kovalev bu kez kesin nakavtlar diyen boks bilgini arkadaslari bekliyoruz. joşia kesin nakavtlar ama, heykeşi yenev joşia 🙂

 132. Fatihhh

  neymiş o kadar kolay değilmiş neymiş bu işler lafla yürümüyormuş ward korkak değil iyi bir boksör dedik ama anlatamadık bazılarına ama aslanlar gibi çıktı kovaleve noktayı koydu.THE END.

 133. unstoppablewilderpunch

  arkadaslar yeri değil ama ilerde olacak bi gervonta davis-loma macinda, getvonta 3 round icinde loma yi koma ya sokar bence. bu gervonta cok baska bisey yillardir sozde cakma mini tyson lar falan cikti ama bu gervonta cidden orantili kucultulmus tyson fizigiyle tarziyla hiziyla hirsiyla yumruk gucuyle cidden mini tyson. zamanin genc mike tyson’u nasil durdurulamadiysa bence getvontayida kimse durduramaz sikletinde ve sikletini cok uzun sure domine edecek ve efsaneler arasina girecek. bence gervonta boks dunyasi ve izleyenleri icin buyuk sans ve kazanc kiymeti bilinmeli bunu unutmayin. bikere cok nakavtor ve korkusuz saldiriyo tyson gibi, bugune kadar kirismalarda gordukki yumruklari gibi ceneside cok guclu. hizina diyecek yok zaten. reach olarak loma dan 10 cm daha uzun. lomayi ilk 3 round icinde mutlaka yakalayip komaya sokar yatirir ve efsaneler arasina yazdirir kendini. su an getvonta-loma maci olsa inanin beni en az wilder-josia maci kadar heyecanlandirir, hatta daha fazla heyecanlandirir ve cok daha keyifli bi mac olur. bence asrin maci olur. meyweather-pacman macinida gördük ne sikiciydi. getvonta-loma maçı sizce olur mu? ya da en erken ne zaman olur?

 134. cellat hopkins

  Luis ortis adam kendini ifşa etti derken bana mi bu yorum yoksa boks üstadı ismyle mizahsen yorumlar yapan kiseyemi diyorsun anlamadım çünkü yorumlara baktım da boks üstadı yorum yapmamış yada ben kaçırdım yorum çok olunca benim arasıra yaptığım yorumlar bellidir kardeşim ben maçtan sonra boks üstadının kullandığı katil bebek resimli yorumcunun maketi ringde görünce mübalağa yaptım eğer karistirdiysaniz hatırlatmak istedim saygılarımı sunuyorum tüm yorumcu arkadaşlara Ali Aliyev yorum uzun bir zamandır yapmaz oldu umarım en kısa zamanda bilgilendirici yorumlarını okuruz

 135. unstoppablewilderpunch

  yine nukteyi yakalamissin sonerim +999 adamsin. cunku afam gibi bi tane bile nakavti olamadigi icin. hayir zaten klitschko haric 18 tane balonu bile onca isabetli komboyla bayiltamayan afam efsane olacakmis. joşia fazla kasmis boksor olmak icin ama bu kadar olabilmis, malzeme yetersiz olunca sonuc boyle oluyo iste. bi an icin wilder balon diyenleri bile kabul etsek bile, wilder en azından o balonlari bir yumrukta komaya soktu. buna ne dicekler, tamam wilder yine balon zaten ama josia zeplin mis mi dicekler acep? sunu bilmeliler wilder dogal(stetiidsiz) 103 kg luk bi kas kutlesi ve hizinin, kondusyonunun enerjidinin ve olaganustu gucteki yumrugunun sirti bu. josia gibi dogal hali 96kg olan dar omuzlu koca kafali siska bir steroidli sisik degil. sunu soyleyimki wilderin teknigi olmasa bile gucuyle hiziyla josiayi ringde oldurur, hayatinin sopasini atar josiaya wilder icin en kolay rakipler, kolay yakalayip sagini vurabilecegi rakiplerdir, szpilka cok hareketliydi 7 round kacmayi basardi ve yakalandigi ilk yumrukla bayildi. ben wildetin josiayi engec 3 roundda yakalayip uyutacagini dusunuyorum. ha bu ilk round bile olabilir ki olursa sasirmam hic. josia wildera cerez olur. wilderi su an zorlayacak boksor yok, vitali olsaydi %50-50 derdim

Yorumlarınız